Faizsiz Kredi!

İpotekli ihtiyaç kredisi veren 3 süper banka

20.01.2019
22
İpotekli ihtiyaç kredisi veren 3 süper banka

İpotek karşılığında ihtiyaç kredisi veren 3 süper bankadan bahsedeceğiz. Bu bankalar gelir beyanınızın yetersiz kaldığı noktalar da ipotek göstereceğiniz araç yada taşınmaz ev veya tarla gibi mülkleri ipotek ederek sizlere 60.000 liraya kadar 36 ay vadeli ihtiyaç kredisini 2019 da harika avantajlar ile sağlamaktadır. Ayrıca, ipotek değerine göre faiz oranları da normal bireysel kredilere göre daha da düşük bir hal almaktadır.

İpotekli ihtiyaç kredisi nedir ? neden kullanılır ?

İhtiyaç kredilerinde kredi üst limiti kredi notun dan ziyade hane halkının toplam gelirine göre belirlenmektedir. Hane halkının gelirinin en fazla %50 aylık taksit ödemesine göre ihtiyaç kredisinin üst limiti belirlenmektedir. Buna ufak bir örnek vermemiz gerekir ise şayet hane geliriniz toplam 3.000 lira ise 36 ay vadeli olarak kullanacağınız ihtiyaç kredisinin aylık taksit ödemesi kesinlik ile 1.5000 lirayı geçmiyor olması gerekmektedir. Aylık ödeme rakamına göre verilecek üst limitli ihtiyaç kredisi de ihtiyaç kredisinin senelik faiz oranına göre belli olmaktadır. Senelik kredi faiz oranları arttıkça ters orantılı olarak kullana bileceğiniz ihtiyaç kredisinin üst miktarı da azalmaktadır. Ancak benden ortalama bir kullanılabilir üst rakam isterseniz size %2.00 faiz oranı ile 30.000 lira ile 35.000 lira arasında bir miktar söyleye bilirim. Bu miktarların üstünde bir ihtiyaç kredisi kullana bilmeniz için ise ancak ama ancak ya hane gelirini yükseltmeniz, ya da ev, araç gibi değerli bir malınızı ipotek ettirmeniz gerekir. İşte bu durumda olanlar için ipotekli ihtiyaç kredisi 2019 da veren 3 bankayı şimdi sizlere sırası ile tanıtıyoruz.

1- Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi fırsatları bir harika!

İpotekli olarak ihtiyaç kredisi kullanacaklar için ilk tavsiye edeceğim banka kesinlik ile bir devlet bankası olan Vakıfbank dır. Banka müşterilerine 2 şekilde ipotekli olarak ihtiyaç kredisi kullanma şansı tanımaktadır. Ayrıca Vakıfbank tarafından sunulan ipotekli ihtiyaç kredisinde kredi vadeleri 36 yerine tam 48 aydır.

  • Araç ipotekli ihtiyaç kredisi => Aracın kasko değerinin %50 miktarına kadar ihtiyaç kredisi verilmektedir. Hane geliriniz ne olur ise olsun aracınızın kasko değerinin tam %50 oranına kadar Vakıfbank dan ipotekli ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz. Ayrıca araç ipotekli ihtiyaç kredisinde kredi geri ödeme vadesi tam 48 aydır. Başvuru işlemlerin başlatılabilmesi için araç sahibinin araca ait ruhsat ve kimlik belgesi ile Vakıfbank şubelerine başvuru yapması yeterlidir. Taşıt rehinli ihtiyaç kredisinin güncel faiz oranlarını BURADAN göre bilirsiniz.
  • Arsa ipotekli olarak bireysel kredi => Sadece sizin değil 3 bir kişiye ait arsayı da ipotek ettirerek ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz. Üstelik kredi üst miktarı arsa değerinin tam %75 kadar verilmektedir. Buda 10.000 liralık bir arasa dan en az 75.000 liraya kadar ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz demektedir. Bu fırsat hakkında bilmeniz gerekenleri göz atmanızı öneririm.

2- Ziraat bankası ipotekli ihtiyaç kredisi seçenekleri çok fazla

Ziraat bankası ipotekli ihtiyaç kredisine Arsa ve konut haricinde birde iş yeri ipotekli olarak imkan sağlamaktadır. Banka tarafından sağlanan bu 3 imkana göre alacağınız kredi üst miktarı şu şekilde listenmektedir.

  • Konut ipotekli olarak evin değerinin %80 kadar
  • İş yerini ipotek ettirecekler için %75
  • Arsa için ise %50 değerine kadar ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz.

36 ay vadeli olarak 3 paket halinde sunulan Ziraat bankasının ipotekli ihtiyaç kredisinin başvuruları banka şubelerinden yapılmaktadır.

En iyi ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar

En iyi ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar

3- Akbank konut ipotekli ihtiyaç kredisi imkanı sağlamaktadır

İpotekli olarak ihtiyaç kredisi kullanacaklar için 3 tavsiye edeceğimiz banka Akbank dır. Banka müşterilerine sadece konut ipotekli olarak ihtiyaç kredisi vermektedir. İpotek edilecek olan konutun tapu aslı yada fotokopisi ile ihtiyaç kredinizi yüksek miktarlar da Akbank üzerinden kullana bilirsiniz. Teminat olarak iş yerininde kabul edildiği bankanın bu imkanlarının faiz hesaplamasını ve başvurusunu ise https://www.akbank.com/tr-tr/urunler/Sayfalar/Ipotekli-Ihtiyac-Kredisi.aspx buradaki adres üzerinden gerçekleştire bilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.