KOSGEB Kredi

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Olur Mu? (60 Ay Taksitlendirme)İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Olur Mu? (60 Ay Taksitlendirme)

Banka faizleri yüksekken almış olduğunuz ihtiyaç kredisini faiz oranları düştüğü zaman yapılandırma yapmak olur mu.? Yada çeşitli nedenler den ötürü aylık taksitlerini ödeyemediğiniz  kredilerinizi yeniden yapılandırma yaparak ödeyebileceğiniz bir duruma getirebilir misiniz.? İşte 60 aya kadar başka bankalarda mevcut tüm borçların nasıl yapılandırıldığını anlatan içeriğimiz.

Kredi Borcu Yapılandırma Ne Demek?

Kullanmış olduğunuz herhangi bir neden dolayı ihtiyaç kredisini isterseniz yapılandırma yapabilirsiniz. Bunu yaparken aynı konut kredisindeki yapılandırması gibi bazı ödemeleri göze almanız gerekmektedir. İhtiyaç kredisinde yapılandırma yapacaksanız sizlere tavsiyem gerçekten ciddi bir sebebiniz olmasıdır. Çünkü ihtiyaç kredileri genelde düşük meblağlarda çekildiği için uzun veya kısa vadede yapılan yapılandırma pek kendisini kurtarmayacaktır. Genelde ihtiyaç kredilerindeki yapılandırmalar bireylerin taksitlerini ödemekte zorlandığı zaman veya kredi kartı borcu ve diğer bankalara olan borçların bir araya getirilmesi için yapılmaktadır. Tek bir yere borcum olsun mantığı Türk halkında oldukça yaygındır. Bankalar bu işlemleri seve seve yapmaktadırlar, bunun en büyük nedeni bu işlemi yapan memurun alacağı prim bankanın da kazanacağı işlem ücreti ve faiz getirisidir. Bu nedenlerin herhangi biri için ihtiyaç kredinizi yapılandırma yaparken lütfen aşağıdaki önerilerimizi dikkate alınız!

1- Yapılandırma Yapmak İstediğiniz Bankayı Doğru Seçin!

Herhangi bir nedenden ötürü ihtiyaç kredinizi yapılandırır iken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlardan biri yapılandırma yapacağınız bankanın kredi faiz oranlarıdır. Hemen hemen bütün bankaların ihtiyaç kredisi vadeleri genelde aynıdır, bir çoğu 60 ay taksit ile müşterilerine ihtiyaç kredisi vermektedir. Lakin kredi faiz oranları aynı değildir.! Bunun için ilk yapmanız gereken bizce borçlarınızı bir araya toplayacağınız bankanın faiz oranlarıdır. Faiz oranlarının yanı sıra bir diğer dikkat edilmesi gereken ise daha önceleri dosya masrafı olarak bilinen şimdi ise yeni ismi işlem ücreti olarak hortlayan masraf dır. Öyledir ki! kredi faiz oranları düşük olsa bile bazı bankaların işlem ücretleri oldukça yüksektir. Kısacası bankaların rakam oyunlarına gelmeyiniz!

2- Aylık Gerçekten Ödeye Bileceğiniz Rakamları Belirleyin!

İhtiyaç kredisinin yapılandırmaya gitmenin en büyük sebebi borçların aylık taksitlerinin düzenli bir şekilde ödenememesidir. Bu yüzden tüm borçları kapatıp yeninden yapılandırma için mutlaka en iyi 6 borç kapatma kredisi veren bankalar araştırmasını dikkatli bir şekilde yapmamız gerekir. Doğru finansmanı belirledikten sonra da aylık olarak gerçekten ödeye bileceğimiz rakama göre borç yapılandırmaya gitmek ileri de tekrardan doğacak sıkıntıların yaşanmadan önüne geçmek için çok önemlidir.

3- Kredi Kartlarının Borçlarını’da Kapatmayı Düşünün?

Kredi kartlarının aylık taksit ödemelerini de yapılandırma kapsamında kapatmayı düşünün. Çünkü kredi kartlarının da aylık taksit ödemeleri sizleri ciddi sıkıntılara soka bilmektedir. Hazır tüm borçları yapılandırmaya çıkmışken aynı yada farklı bankalarda bu işlemi gerçekleştirmeden önce mutlaka kredi kartlarınızın da borçlarını kapatmayı düşünün derim.!

Kredi Yapılandırma İşlemi Nasıl Yapılır?

İhtiyaç kredisi yapılandırma olurmu

İhtiyaç kredisi yapılandırma olur mu

Artık ihtiyaç kredisi için yapılandırmayı iyice kafamıza koyduk ve bankamızı belirledikten sonra geri kalan yapılması gereken başvurunun yapılmasıdır. Şayet kredi notunuz yüksek ve elden tüm borçlarınızı kapatarak yapılandırma yapmak istiyorsanız İnternet üzerinden kampanyaları takip ederek bunu yapabilirsiniz. Kredi notunuz ikinci bir ihtiyaç kredisi başvurusunu kaldırmayacak ise o zaman mecburen banka şubesine gitmeniz gerekmektedir! Peki neden? Çünkü diğer bankalardaki ilk olarak borçlarınızı banka yetkilisi sistem ağı üzerinden kapatması gerekmektedir. Bu siz olamadan yani onay imzalarınız olmadan olmayacak bir işlem olduğu için mutlaka banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Kredi kartı borçlarınız ise maalesef banka yetkilisi tarafından kapatılması biraz zordur. Bunu yapılandırma için çekmiş olduğunuz kredi ile elden yapmanız gerekmektedir. Bazı kredi kartların aidatları önceden ödemeye kapalı olabilir ve bazı ihtiyaç kredilerinden erken ödeme cezaları olabilmektedir. Lütfen bunları da ihtiyaç kredisi yapılandırma işlemine başlamadan önce sorgulayınız.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Vakıfbank İmkanları Nedir?

İhtiyaç kredisi yapılandırma için sizlere kesinlik ile bir devlet bankası olan Vakıfbank’ı tavsiye ederim. Bunun nedeni ise şüphesiz ki bankanın cazip faiz imkanlarıdır. Yapılandırma yapacağınız kullanmış olduğunuz kredi ister Vakıfbank’dan olsun ister ise olmasın yinede bankanın yapılandırma olanaklarından yararlana bilirsiniz. Yapılandırma için tek yapmanız gereken şey başvurunuzu Vakıfbank şubesine doğrudan yapmanızdır. Banka borçlu olduğunuz krediye ait banka ile sizin yerinize irtibata geçerek aşağıdaki faiz imkanları ile ödeme koşulları ile yapılandırma işlemlerinizi sağlayacaktır. Vakıfbank 60 Ay Vadeli Kredi Yapılandırmada 1 Numara dememin nedeni sizlerde aşağıdaki faiz hesaplamasında %1.24 faiz oranı ile görünce bana hak vereceksiniz!

VAKIFBANK 100.000 TL Örnek Yapılandırma Tablosu
12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
9.161 TL 4.985 TL 3.608 TL 2.929 TL 2.531 TL

Detaylı bilgiyi ücretsiz olarak Vakıfbank müşteri hizmetleri hattı olan 0-850-222-07-24 numaralardan da öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Yapılandırma (60 Ay Vadeli)

Vakıfbank gibi kredi yapılandırma işlemi için sizlere tavsiye edeceğim diğer bir bankamızda Ziraat bankasıdır. Nerede ise aynı faiz imkanları ile 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi yapılandırma işlemleri için Ziraat’ten yararlana bilirsiniz. Ziraat Bankası Esnaf Kredisinin Faiz Oranları Ne Kadar? olduğunu nasıl ise aylık olarak sizler ile paylaşıyor isek yapılandırma faiz oranlarını da yine bu başlık altında düzenli olarak yer vermeye devam ediyoruz. İşte Ziraat bankasının 12 den başlayıp 60 aya kadar %1.24 faiz oranları ile yapılandırma hesaplaması.

Ziraat Bankası 50.000 TL Örnek Yapılandırma Tablosu
12 Ay 24 Ay 36 Ay 48 Ay 60 Ay
4.580 TL 2.492 TL 1.804 TL 1.464 TL 1.265 TL

Ziraat bankası kredi yapılandırma için bilgi alacağınız müşteri hizmetleri telefon numarası ise; 444-00-00 yada 0850-220-00-00 ‘dır.

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma 72 Ay Oluyor Mu?

Arkadaşlar özellik ile lütfen İnternet sitelerinde gördüğünüz her habere inanmayın. Çoğu İnternet siteleri kullanıcı çekmek adına ne yazık ki sizlere yanlış haberler vermektedir. Bu yalan ve yanlış haberlerin bir tanesi de ihtiyaç kredisi yapılandırma 72 ay olacağıdır. Bu haberin doğrusu sizinde aşağıda kullanıcı deneyim sonrası yorumlardan da anlaşılacağı gibi günü geçmiş kredi kartlarının 72 ay yapılandırılmasıdır.!

İhtiyaç Kredisi Yapılandırma 72 Ay Oluyor Mu

Konumuz ile alakalı olduğu için sizlere bu yalan ve yanlış habere açıklık getirmek istedim.

"İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Olur Mu? (60 Ay Taksitlendirme)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"İhtiyaç Kredisi Yapılandırma Olur Mu? (60 Ay Taksitlendirme)" - 29 YORUM
 1. blank Serhat dedi ki:

  Merhabalar Ekim ayında 54 bin tl olarak 22 ay süre ile çektiğim kredim var bunun 6 tanesini ödedim. Sizce yapılandırma yapsak bir faydası olur mu aylık ödemem 3bin tl aylık ödemem faiz düşmesi nedeni ile azalır mı teşekkür ederim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet, azalır. Kredinin ödemesinin başında olduğunuz için kazançlı çıkarsınız.

 2. blank Saim dedi ki:

  Babamın Vakıfbanktan 75000 ve 20.000 iki kredisi var. 60 ay ikisi de ve aylık 3000 tl ye yakın ödemesi var.(oran 1,49) Bankaya gitmiş ve yapılandırma olmuyor demiş. şu an bankalar kredi yapılandırmıyor mu. Başka bankaya gitsek anaparayı ödeyip yapılandırır mı?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Borç transferi kapsamında yaparlar.

 3. blank Burhan dedi ki:

  İpotekli kredi çektim. Maddi durumum el vermediği için İki defa yapılandırdım. Şimdi maddi durumum iyi değil tekrardan üçüncü defa yapılandırmak istiyorum
  Bu mümkünmü

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bu tamamen bankanızın inisiyatifi ile kredi notunuz ile alakalı bir durumdur. Bu konuda size tam olarak yardımcı ne yazık ki olamayacağım.

   1. blank Burhan dedi ki:

    Kredi notum 1160

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     Bu kredi notu ile uzun vadeli ihtiyaç kredisi 20.000 TL kadar rahatlık ile Türkiye Finans Katılım bankasından kullana bilirsiniz.

     1. blank HALİLİBRAHİM dedi ki:

      Meraba 120 bin krd cektim 60 ay 2800 tl aylık ödemeyle 10bin para yatırdım 2570 tl düştü ödemesi şuanda 4 taksit ödedim nasıl bir tafsiyede bulunursunuz ihtiyaç krd cektim yapılandırsam olurmu teşekkür ederim üzer

     2. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

      Kredi taşıma ile yapılandırma yapabilirsiniz, farklı bankalardan teklifleri sizin almanız gerekir.

 4. blank Rahim dedi ki:

  Ben bugün ziraat bankasına gittim ve ihtiyac kredimi yapılandirmak istedigimi soyledigimde sadece konutta yapılandırma yapabiliyoruz tüketici kredisinde böyle birşey yok dedi kestirip atti bu doğrumudur?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Genel olarak ihtiyaç kredisi için yapılandırma ve yeniden taksitlendirme var. Ama, bu tabi bankalara göre ve zamane göre değişmektedir. Farklı bir bankaya taşıyarak da yapılandırma yani yeniden taksitlendirme yaptıra bilirsiniz.

 5. blank Kadirşinas dedi ki:

  Kredi notumu bilmiyorum yapılandırma işlemi için birçok bankaya başvuru yaptım ama olumlu sonuç alamadım yardımcı olabilir misiniz ??

KOSGEBKredi.net