KOSGEB Kredi

İhtiyaç kredisi yapılandırma olur mu ?


06.11.2016
1.532
İhtiyaç kredisi yapılandırma olur mu ?

Banka faizleri yüksekken almış olduğunuz ihtiyaç kredisini faiz oranları düştüğü zaman yapılandırma yapmak olur mu.? Yada çeşitli nedenler den ötürü aylık taksitlerini ödeyemediğiniz  kredilerinizi yeniden yapılandırma yaparak ödeyebileceğiniz bir duruma getirebilir misiniz.? İşte 60 aya kadar başka bankalarda mevcut tüm borçların nasıl yapılandırıldığını anlatan içeriğimiz.

İhtiyaç kredisi yapılandırması nasıl olur

Kullanmış olduğunuz herhangi bir neden dolayı ihtiyaç kredisini isterseniz yapılandırma yapabilirsiniz. Bunu yaparken aynı konut kredisindeki yapılandırması gibi bazı ödemeleri göze almanız gerekmektedir. İhtiyaç kredisinde yapılandırma yapacaksanız sizlere tavsiyem gerçekten ciddi bir sebebiniz olmasıdır. Çünkü ihtiyaç kredileri genelde düşük meblağlarda çekildiği için uzun veya kısa vadede yapılan yapılandırma pek kendisini kurtarmayacaktır. Genelde ihtiyaç kredilerindeki yapılandırmalar bireylerin taksitlerini ödemekte zorlandığı zaman veya kredi kartı borcu ve diğer bankalara olan borçların bir araya getirilmesi için yapılmaktadır. Tek bir yere borcum olsun mantığı Türk halkında oldukça yaygındır. Bankalar bu işlemleri seve seve yapmaktadırlar, bunun en büyük nedeni bu işlemi yapan memurun alacağı prim bankanın da kazanacağı işlem ücreti ve faiz getirisidir. Bu nedenlerin herhangi biri için ihtiyaç kredinizi yapılandırma yaparken lütfen aşağıdaki önerilerimizi dikkate alınız!

1- Yapılandırma yapmak istediğiniz bankayı doğru seçin!

Herhangi bir nedenden ötürü ihtiyaç kredinizi yapılandırır iken bazı noktalara dikkat etmeniz gerekmektedir. Bunlardan biri yapılandırma yapacağınız bankanın kredi faiz oranlarıdır. Hemen hemen bütün bankaların ihtiyaç kredisi vadeleri genelde aynıdır, bir çoğu 60 ay taksit ile müşterilerine ihtiyaç kredisi vermektedir. Lakin kredi faiz oranları aynı değildir.! Bunun için ilk yapmanız gereken bizce borçlarınızı bir araya toplayacağınız bankanın faiz oranlarıdır. Faiz oranlarının yanı sıra bir diğer dikkat edilmesi gereken ise daha önceleri dosya masrafı olarak bilinen şimdi ise yeni ismi işlem ücreti olarak hortlayan masraf dır. Öyledir ki! kredi faiz oranları düşük olsa bile bazı bankaların işlem ücretleri oldukça yüksektir. Kısacası bankaların rakam oyunlarına gelmeyiniz!

2- Aylık gerçekten ödeye bileceğiniz rakamları belirleyin!

İhtiyaç kredisinin yapılandırmaya gitmenin en büyük sebebi borçların aylık taksitlerinin düzenli bir şekilde ödenememesidir. Bu yüzden tüm borçları kapatıp yeninden yapılandırma için mutlaka en iyi 6 borç kapatma kredisi veren bankalar 2019-2020 araştırmasını dikkatli bir şekilde yapmamız gerekir. Doğru finansmanı belirledikten sonra da aylık olarak gerçekten ödeye bileceğimiz rakama göre borç yapılandırmaya gitmek ileri de tekrardan doğacak sıkıntıların yaşanmadan önüne geçmek için çok önemlidir.

3- Kredi kartlarının borçlarını da kapatmayı düşünün ?

Kredi kartlarının aylık taksit ödemelerini de yapılandırma kapsamında kapatmayı düşünün. Çünkü kredi kartlarının da aylık taksit ödemeleri sizleri ciddi sıkıntılara soka bilmektedir. Hazır tüm borçları yapılandırmaya çıkmışken aynı yada farklı bankalarda bu işlemi gerçekleştirmeden önce mutlaka kredi kartlarınızın da borçlarını kapatmayı düşünün derim.!

Kredi yapılandırma işlemi nasıl yapılır ?

İhtiyaç kredisi yapılandırma olurmu

İhtiyaç kredisi yapılandırma olu rmu

Artık ihtiyaç kredisi için yapılandırmayı iyice kafamıza koyduk ve bankamızı belirledikten sonra geri kalan yapılması gereken başvurunun yapılmasıdır. Şayet kredi notunuz yüksek ve elden tüm borçlarınızı kapatarak yapılandırma yapmak istiyorsanız İnternet üzerinden kampanyaları takip ederek bunu yapabilirsiniz. Kredi notunuz ikinci bir ihtiyaç kredisi başvurusunu kaldırmayacak ise o zaman mecburen banka şubesine gitmeniz gerekmektedir! Peki neden. ? Çünkü diğer bankalardaki ilk olarak borçlarınızı banka yetkilisi sistem ağı üzerinden kapatması gerekmektedir. Bu siz olamadan yani onay imzalarınız olmadan olmayacak bir işlem olduğu için mutlaka banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Kredi kartı borçlarınız ise maalesef banka yetkilisi tarafından kapatılması biraz zordur. Bunu yapılandırma için çekmiş olduğunuz kredi ile elden yapmanız gerekmektedir. Bazı kredi kartların aidatları önceden ödemeye kapalı olabilir ve bazı ihtiyaç kredilerinden erken ödeme cezaları olabilmektedir. Lütfen bunları da ihtiyaç kredisi yapılandırma işlemine başlamadan önce sorgulayınız.

Kredi yapılandırma yapan bankaların faiz oranları, hesaplama tablosu

Aşağıda bir çok bankaya ait kredi yapılandırma faiz oranlarını görebilirsiniz. Bu bankaların nerede ise tamamı borçlarınızı taşımanız durumunda bile sizlere 60 aya varan bir yapılandırma imkanı sağlamaktadır. Sizler için yapılandırma işlemini hızlı ve sorunsuz olarak bir bankayı seçerek, kredi hesaplamasını yaptık.

  • Yapılandırma için Haziran ayı tavsiye edeceğimiz bankamız %2.04 faiz oranı ile QNB Finansbank. Tüm borçlarınızı bu bankamızdan 60 ay yapılandırma imkanın dan yararlanarak kapata bilirsiniz. Şayet 30 bin TL bir borcunuz varsa yapılandırma yaparak 60 ay boyunca aylık taksit tutarınız 959,13 TL olacaktır.!

"İhtiyaç kredisi yapılandırma olur mu ?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.
"İhtiyaç kredisi yapılandırma olur mu ?" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net