KOSGEB Kredi

Hayvancılık Kredisi Nasıl alınır 2018-2019 Şartlar Nelerdir ?Hayvancılık Kredisi Nasıl alınır 2018-2019 Şartlar Nelerdir ?

Canlı hayvancılık kredilerini bir çok banka Türkiye’de çiftçilerimize vermektedir. Bunların en başında favori olarak Ziraat bankası gelmektedir. Onun haricinde Şekerbank ile Denizbank da 2019 ve 2020 yıllarında ciddi anlamda isminden bahsettiren bankalardır. Büyükbaş yada küçükbaş veya kanatlı sektöründe tavuk dahil her türlü hayvanı satın almak için kredi alabilmeniz için çiftçimizin bazı şartları taşıyor olması gerekir. Bu şartları taşıyan çiftçilerimize devletimiz günümüzde 100.000 lira kadar faizsiz kredi olanaklarını yayımlamış olduğu RESMİ GAZETE ile bizler ile paylaşmıştır.

Ziraat Bankası Hayvancılığa 12.500.000 TL Kredi Veriyor!

Hayvan kredisi 2019 başvuruları şartları nedir

Hayvan kredisi 2019 başvuruları şartları nedir

Çiftçimize en büyük ekonomik desteği sağlayan bankaların başında Ziraat bankası gelmektedir. Banka bu imkanları Devletimizin sağlamış olduğu FAİZ DESTEĞİ ile çiftçilerimiz hizmetine sunmuştur. Yatırım yapılacak olan hayvancılık sektörüne göre 12.500.000 liraya kadar kredi imkanı sağlayan bankanın 2019-2020 yılları için belirlemiş olduğu YILLIK FAİZ ORANI %8 tir. Bu oran her ne kadarda geçtiğimiz senelere göre iki katı gibi gözükmüş olsa da RESMİ GAZETE ile bildirilen duyuru ile %2 seviyelerine kadar düşmekte, hatta bir çok alandaki hayvancılık için ise %100 FAİZ DESTEĞİ İLE TAMAMEN ÇİFTÇİMİZE FAİZSİZ OLARAK FİNANSE EDİLMEKTEDİR. Hayvancılık ile uğraşan yada uğraşmak isteyen çiftçilerimiz Ziraat bankasından hayvan kredisi almak için gerekli belgeleri tanzim etmesi durumunda 2019-2020 dönemlerinde aşağıda yer alan FAİZ DESTEKLERİ sonrasında yıllık faiz oranları ile kredi kullanabilmektedirler. ( Bizler ile fotoğrafını paylaşan Eskişehir / İnönü deki değerli arkadaşımız Hüseyin Demirci’ye çok teşekkür ederiz. )

Ziraat Bankası HAYVANCILIK KREDİLERİ Faiz Destek Oranları

Bankanın sabit olarak belirlemiş olduğu %8 senelik faiz oranlarını devletimizin vermiş olduğu FAİZ DESTEĞİ ile ciddi bir düşüz gözükmektedir. Alınacak olan hayvanın cinsine göre belirlen faiz desteklemeleri sonrasında 2019-2020 sezonları için belirlen faiz miktarı şu şekildedir.

HAYVANSAL ÜRETİM KONULARI

Süt, etçi kombine sığırcılık en fazla desteğin verildiği sektördür. Dolayısı ile en fazla kredi üst limiti bu alana yatırım yapılacaklar için ayrılmıştır. 12.500.000 TL kadar bu alanda YATIRIM ve İŞLETME kredilerinden yararlana bilirsiniz. Bu alanda kredi başvurusunda bulunacak olan çiftçilerimize verilen faiz destekleri kredi rakamına göre şu şekilde oluşur.

 • 750.000 liraya kadar yeni hayvancılığa başlayacaklara FAİZSİZ, var olan büyükbaş hayvanlarını çoğaltacak olanlara ise %50 faiz desteği sonrasında YILLIK %4 FAİZ uygulanır.
 • 750.001. liradan tam 5.000.000 liraya kadar YATIRIM yapacaklar %75 destek ile senelik %2 faiz uygulanırken İŞLETME dönemlerindeki çiftçilerimize ise %50 FAİZ desteği sonrasında yıllık %4 faiz uygulanmaktadır.
 • 5.000.001 liradan 12.500.000 TL kadar yeni işletme kuracaklara senelik %4 faiz, var olan hayvan işletmesini geliştirecek olanlara ise %6 senelik faiz uygulanır.

Diğer Hayvancılık Konularına’da HAYVANCILIK FAİZ DESTEĞİ var!

Ziraat bankasının RESMİ GAZETE HAYVANCILIK ŞARTLARINI sağlayan çiftçilere vermiş olduğu faiz desteklemeleri sadece HAYVANSAL ÜRETİM KONULARI ile sınırlı değildir. Birçok alan için yine banka faiz desteklemesi sonrası uygun oranlarda kredi imkanı sağlar.

 1. Damızlık düve yetiştiriciliği için 7.500.000 liraya kadar YATIRIM yapacaklara FAİZSİZ işletme kuracaklarsa ise %2 faiz uygulanır.
 2. Büyükbaş hayvan besiciliği için 5.000.000 liraya kadar %4 yıllık faizli kredi verilir.
 3. Küçükbaş hayvancılığa 5.000.000 TL kadar yeni başlayacaklara FAİZSİZ, işletmesini büyütecek olan çiftçimize ise %75 faiz desteği ile senelik %2 faiz uygulanır.
 4. Arıcılık için 1.500.000 liraya kadar senelik %4 faiz uygulanmaktadır.
 5. Damızlık kanatlı sektörüne 7.500.000 liraya kadar %100 faiz desteği sonrasında hiç faizsiz kredi verilir.
 6. Su ürünleri için ise 100.000 TL kadar yine faiz uygulanmamaktadır.

Bankalardan Hayvancılık Kedisi Nasıl Alınır ?

Belirtilen şartlar doğrultusunda hayvan kredisi nasıl alacağınızı size adımlar halinde anlatmak istiyoruz. Bu adımları sağlamanız durumunda şayet Ziraat bankası hayvancılık kredisi şartlarına uygun sanız talep ettiğiniz nakit parayı en kısa sürede alabilirsiniz.

 1. İlk olarak şahsen olarak size en yakın Ziraat bankası şubelerine şahsen olarak gidiniz.
 2. Bahsettiğimiz konu başlıkları içinde ihtiyaç duyduğunuz  alana ait HAYVAN KREDİSİ almak istediğinizi tarımsal müşteriler departmanındaki ilgili memura beyan ediniz.
 3. Başvuru yaptığınız memur sizlere kısa olarak kredi maliyet oranları ve geri ödeme imkanlarınız hakkında bildi alacaktır.
 4. Bu bilgileri aldıktan sonra ilgili memur sizden ilk olarak şartlara uygun olup / olmadığınızı inceler.
 5. Şayet şartlara uygun iseniz sözleşme formu imzalanır ve açılan mevduat hesabına kredinizi alırsınız.

Başvurular Diğer Bankalar İçinde Aynıdır!

FAİZ ORANLARI farklı olasa da ÇİFTÇİDEN ARANAN ŞARTLAR’ diğer bankalardan aynıdır. Aynı şekilde hayvan kredisi için başvuru yol haritası da aynı şekilde işlemektedir. Türkiye’de Ziraat bankasından sonra en çok tercih edilen hayvansal kredi için bankaların listesi sırası ile şu şekilde oluşur.

 1. Şekerbank tarımsal krediler
 2. Denizbank hayvancılık tarımsal destekler
 3. Akbank tarım bankacılığı kredileri

Olarak sıralanmaktadır.

"Hayvancılık Kredisi Nasıl alınır 2018-2019 Şartlar Nelerdir ?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Hayvancılık Kredisi Nasıl alınır 2018-2019 Şartlar Nelerdir ?" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net