Hayvancılık Kredisi Nasıl alınır 2018-2019 Şartlar Nelerdir ?

Hayvancılık Kredisi Nasıl alınır 2018-2019 Şartlar Nelerdir ?
2 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 43.017 kez okundu.


Canlı hayvancılık kredilerini bir çok banka Türkiye’de çiftçilerimize vermektedir. Bunların en başında favori olarak Ziraat bankası gelmektedir. Onun haricinde Şekerbank ile Denizbank da 2018 ve 2019 yıllarında ciddi anlamda isminden bahsettiren bankalardır. Büyükbaş yada küçükbaş veya kanatlı sektöründe tavuk dahil her türlü hayvanı satın almak için kredi alabilmeniz için çiftçimizin bazı şartları taşıyor olması gerekir. Bu şartları taşıyan çiftçilerimize devletimiz günümüzde 100.000 lira kadar faizsiz kredi olanaklarını yayımlamış olduğu RESMİ GAZETE ile bizler ile paylaşmıştır.

Ziraat Bankası Hayvancılığa 12.500.000 TL Kredi Veriyor!

Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır 2018

Hayvancılık Kredisi Nasıl Alınır 2018

Çiftçimize en büyük ekonomik desteği sağlayan bankaların başında Ziraat bankası gelmektedir. Banka bu imkanları Devletimizin sağlamış olduğu FAİZ DESTEĞİ ile çiftçilerimiz hizmetine sunmuştur. Yatırım yapılacak olan hayvancılık sektörüne göre 12.500.000 liraya kadar kredi imkanı sağlayan bankanın 2018-2019 yılları için belirlemiş olduğu YILLIK FAİZ ORANI %8 tir. Bu oran her ne kadarda geçtiğimiz senelere göre iki katı gibi gözükmüş olsa da RESMİ GAZETE ile bildirilen duyuru ile %2 seviyelerine kadar düşmekte, hatta bir çok alandaki hayvancılık için ise %100 FAİZ DESTEĞİ İLE TAMAMEN ÇİFTÇİMİZE FAİZSİZ OLARAK FİNANSE EDİLMEKTEDİR. Hayvancılık ile uğraşan yada uğraşmak isteyen çiftçilerimiz Ziraat bankasından hayvan kredisi almak için gerekli belgeleri tanzim etmesi durumunda 2018-2019 dönemlerinde aşağıda yer alan FAİZ DESTEKLERİ sonrasında yıllık faiz oranları ile kredi kullanabilmektedirler. ( Bizler ile fotoğrafını paylaşan Eskişehir / İnönü deki değerli arkadaşımız Hüseyin Demirci’ye çok teşekkür ederiz. )

Ziraat Bankası HAYVANCILIK KREDİLERİ Faiz Destek Oranları

Bankanın sabit olarak belirlemiş olduğu %8 senelik faiz oranlarını devletimizin vermiş olduğu FAİZ DESTEĞİ ile ciddi bir düşüz gözükmektedir. Alınacak olan hayvanın cinsine göre belirlen faiz desteklemeleri sonrasında 2018-2019 sezonları için belirlen faiz miktarı şu şekildedir.

HAYVANSAL ÜRETİM KONULARI

Süt, etçi kombine sığırcılık en fazla desteğin verildiği sektördür. Dolayısı ile en fazla kredi üst limiti bu alana yatırım yapılacaklar için ayrılmıştır. 12.500.000 TL kadar bu alanda YATIRIM ve İŞLETME kredilerinden yararlana bilirsiniz. Bu alanda kredi başvurusunda bulunacak olan çiftçilerimize verilen faiz destekleri kredi rakamına göre şu şekilde oluşur.

 • 750.000 liraya kadar yeni hayvancılığa başlayacaklara FAİZSİZ, var olan büyükbaş hayvanlarını çoğaltacak olanlara ise %50 faiz desteği sonrasında YILLIK %4 FAİZ uygulanır.
 • 750.001. liradan tam 5.000.000 liraya kadar YATIRIM yapacaklar %75 destek ile senelik %2 faiz uygulanırken İŞLETME dönemlerindeki çiftçilerimize ise %50 FAİZ desteği sonrasında yıllık %4 faiz uygulanmaktadır.
 • 5.000.001 liradan 12.500.000 TL kadar yeni işletme kuracaklara senelik %4 faiz, var olan hayvan işletmesini geliştirecek olanlara ise %6 senelik faiz uygulanır.


Diğer Hayvancılık Konularına’da HAYVANCILIK FAİZ DESTEĞİ var!

Ziraat bankasının RESMİ GAZETE HAYVANCILIK ŞARTLARINI sağlayan çiftçilere vermiş olduğu faiz desteklemeleri sadece HAYVANSAL ÜRETİM KONULARI ile sınırlı değildir. Birçok alan için yine banka faiz desteklemesi sonrası uygun oranlarda kredi imkanı sağlar.

 1. Damızlık düve yetiştiriciliği için 7.500.000 liraya kadar YATIRIM yapacaklara FAİZSİZ işletme kuracaklarsa ise %2 faiz uygulanır.
 2. Büyükbaş hayvan besiciliği için 5.000.000 liraya kadar %4 yıllık faizli kredi verilir.
 3. Küçükbaş hayvancılığa 5.000.000 TL kadar yeni başlayacaklara FAİZSİZ, işletmesini büyütecek olan çiftçimize ise %75 faiz desteği ile senelik %2 faiz uygulanır.
 4. Arıcılık için 1.500.000 liraya kadar senelik %4 faiz uygulanmaktadır.
 5. Damızlık kanatlı sektörüne 7.500.000 liraya kadar %100 faiz desteği sonrasında hiç faizsiz kredi verilir.
 6. Su ürünleri için ise 100.000 TL kadar yine faiz uygulanmamaktadır.

Bankalardan Hayvancılık Kedisi Nasıl Alınır ?

Belirtilen şartlar doğrultusunda hayvan kredisi nasıl alacağınızı size adımlar halinde anlatmak istiyoruz. Bu adımları sağlamanız durumunda şayet Ziraat bankası hayvancılık kredisi şartlarına uygun sanız talep ettiğiniz nakit parayı en kısa sürede alabilirsiniz.

 1. İlk olarak şahsen olarak size en yakın Ziraat bankası şubelerine şahsen olarak gidiniz.
 2. Bahsettiğimiz konu başlıkları içinde ihtiyaç duyduğunuz  alana ait HAYVAN KREDİSİ almak istediğinizi tarımsal müşteriler departmanındaki ilgili memura beyan ediniz.
 3. Başvuru yaptığınız memur sizlere kısa olarak kredi maliyet oranları ve geri ödeme imkanlarınız hakkında bildi alacaktır.
 4. Bu bilgileri aldıktan sonra ilgili memur sizden ilk olarak şartlara uygun olup / olmadığınızı inceler.
 5. Şayet şartlara uygun iseniz sözleşme formu imzalanır ve açılan mevduat hesabına kredinizi alırsınız.

Başvurular Diğer Bankalar İçinde Aynıdır!

FAİZ ORANLARI farklı olasa da ÇİFTÇİDEN ARANAN ŞARTLAR’ diğer bankalardan aynıdır. Aynı şekilde hayvan kredisi için başvuru yol haritası da aynı şekilde işlemektedir. Türkiye’de Ziraat bankasından sonra en çok tercih edilen hayvansal kredi için bankaların listesi sırası ile şu şekilde oluşur.

 1. Şekerbank tarımsal krediler
 2. Denizbank hayvancılık tarımsal destekler
 3. Akbank tarım bankacılığı kredileri

Olarak sıralanmaktadır.

 

 Bir önceki yazımız olan Hindi Yetiştiriciliği Devlet Desteği Verilmektedir başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Hayvancılık Kredisi Nasıl alınır 2018-2019 Şartlar Nelerdir ? Konusuna 28 Yorum Yapıldı
 1. Erdınç kavraz dedi ki:

  Sut kecısı yapmak ıstıyorum 10yılık arazı kıraladım ahır yapacam

 2. Ahmet arisoy dedi ki:

  Merhaba ben buyuk bas hayvan yetistirmek istiyorum 10 tan3 hayvan alacak para bulabilirim fakat bunlari devam ettirmek icin nasil bir destek alabilirim yardimci olursaniz sevinirim

 3. MAHMUT dedi ki:

  YERLİ İNEK IRKLARI YOK OLMA NOKTASINDA HER KES BUNU BİLİR TÜRKİYEDE VE ÇANAKKALE ÇANDA 30 DÖNÜM ARAZİ VAR BENDE YERLİ İNEK İSTİYORUM BESLEMEK İSTİYORUM ÇOĞALTMA İSTİYORUM KAR PEŞİNDE DEĞİLİM VİCDAN ÖNEMLİ BENİM İÇİN. YERLİ İNEKLERDEN BOZ IRK, GÜNEY KIRMIZISI, DOĞU KIRMIZI İNEĞİ, ÇANKIRI YÖRESİ YERLİ KARA, PLEVNE İNEĞİ VE BUNUN GİBİLER. BU İNEKLERİ ELLERİNDE VARSA SATIN ALMAK İSTERİM.BU HAYVANLARIN SÜTLERİ DAHA LEZİZ VE DURUŞLARI GÜZELDİR. İYİ DEĞERLEDİRİR MERAYI KÖYDE. ANGUSLAR VE HOLŞTAYNLAR GİBİ HEMEN HASTA OLMAZLAR.

 4. harun ardanuşlu dedi ki:

  ben çorumda yaşıyorum çorum merkeze 12 km mesafede 3 dönüm tarlam var yol kenarı. burada besicilik yapmak istiyorum.4 yıl önce kiraladığım bi ahırda süt ineği üzerine 3 yıllık bir tecrübem oldu çiftçi belgem de var bu nedenle. lakin bu işi para yetersizliğinden sürdüremedim. şimdi besi üzerine iş kurmak istiyorum. tecrübem var bu alanda da çalışmak en büyük isteğim. bana yardımcı olabilirmisiniz. nereye başvurduysak siz bütün istemi kuracaksınız biz öyle destek verecez diyor öyle bi para olsa ben zaten destek istemem. yardımcı olun lütfen. (not:mail adresi abime aittir.)

 5. çağrı güneri dedi ki:

  sayın admin bende köyüme dönüp hayvancılık yapmayı planlıyorum ama banka borcum var ve sorunlu elimde sadece çiftlik kurabilecek arazim ve ekebileceğim 50 dönüm tarlam var acaba her hangi bir olanaktan faydalanma şansım var mı

 6. Harun dincer dedi ki:

  Saying admin soruma cevap vermediniz etlik tavsan cifligini kurdum belgede aldim vergi levhami cilarsim kredi veya destek yok loskep Berbers pideciye bakkala cakkala veriyor uretmwk isteyene paran yoksa yapma diyor tlf05383397489

  1. Admin dedi ki:

   Harun bey, günde ortalama 50 soruya bilgim dahilinde cevap veriyorum. Sizin sormuş olduğunuz soruyu da çok net bir şekilde hatırlıyorum ve üzgün olduğumu benimde etlik tavşan yetiştiriciliği için herhangi bir kurumun hibe yada herhangi bir teşvik amaçlı kredi verdiğini duymadığımı belirttim. Daha ne yapmamı istiyorsunuz ? ( siteminizi de yayınladım üstelik )

 7. şaban işler dedi ki:

  küçükbaş hayvan alımı için destek istiyorum burdur bucak ta mevcut besihane var

  1. Admin dedi ki:

   Hayvancılık kredisinin nasıl alınacağını 2017 şartlarını sizler ile ayrıntılı olarak paylaştık. İlgili mevkilere başvuruda buluanbilirsiniz.

 8. şaban işler dedi ki:

  mevcut besihaneye küçükbaş hayvan alımı yapmak istiyorum

  1. Admin dedi ki:

   Şaban İŞLER bey efendi nerelere başvuru yapacağınız sitemizde ayrıntılı bir şekilde bulunmaktadır.

 9. hasan Kaplan dedi ki:

  Çorlu-şahbaz köyünde 680 m2,etrafı telle çevrili boş tarlam var.Etrafında evler ve büyükbaş besi çiftliği var.Benim yerimi beraber değerlendirebileceğimiz ciddi arkadaşlarla iletişime geçmek isterim.Yerim küçük ama fikirlere açığım.Benim fikrim ufak çaplı kanatlı hayvan -köy yumurtası üretmek…Tel:0505 625 97 67

  1. Admin dedi ki:

   Salma tavukçuluk son günlerde oldukça revaçtadır. Ortak bulma amaçlı mesajınızı yayına aldık. Hasan bey

 10. Nihat arslan dedi ki:

  Merhaba sinop luyum şu an istan buldayım köyde arazim yeterli arazilerim örgü teli çevrili artı fındık bahçesi köy merası geni çapta küçük baş yani koyun yetiştirmek istiyorum ama ilk etapta madi yat gerekli ev ve mandıra sorunu yok 3 kat beton artı dededen kalma iki kat kestane ağacı ev arazi geniş beraber bu işi yapacak gerçekci arkaşlar görüşebiliriz

  1. Admin dedi ki:

   Hayvancılık yapmak için çok iyi imkanlara sahip pozisyondasınız. Doğru karar vermişsiniz gibi gözüküyor, tebrikler..

 11. mesut emirdağı dedi ki:

  Ben damızlık güvercinler besliyorum kuşların çifti 200 tl den alıcı bulmaktadır daha çok yani işimi büyütmek istiyorum maddi durumum zayıf nasıl yararlana bilirim bilgilendirir seniz sevinirim saygılar.

 12. BÜLENT HASPOLAT dedi ki:

  BÜYÜK BAŞ BESİCİLİK VE SÜT ÜRETİMİ YAPMAK İSTİYORUM

 13. faruk akpinar dedi ki:

  Besicilik.yapmak.istiyorum. ama.maddi.durumum.yok teşvik.veya.kredi.alabilirmiyim

 14. Nezahat Köksal dedi ki:

  Büyük baş besicilik yapmak istiyorum

  1. Murat oğuz dedi ki:

   Birlikte yapabiliriz Nezahat Köksal.
   Benim maddi gücüm yok malesef.
   Fakat size önerim şu;
   Ben büyük ve küçük baş hayvancılık alım satım ve bakım konusunda tecrübeliyim
   Bu işin içinde büyüdüm.
   Yani para sizden ( varsa tabi) alım satım bakım benden.
   Dilerseniz arayın ayrıntılı konuşalım
   05424278011 murat oğuz.

 15. Ismail dedi ki:

  Hayvan istiyorum. Bana da verin.

 16. ali şapulu dedi ki:

  büyük baş besicilikle ilgileniyorum işimi buyutmek istiyorum yardımcı olurmusunuz bilgilerinizi bekliyorum

 17. Hacer dedi ki:

  Yeni devlet sonra benden para ister mi borç çıkarın mi

  1. mesut dedi ki:

   banada haber verin 05449551783

 18. Hacer dedi ki:

  Ben hayvancılık almak istiyorum dışı inek genç tarıma üye olup kabul edilirse devletten alırsan kredi devlet benden faizli para isterim acaba yardım ederseniz sevinirin☺

 19. mustafa aydoğmuş dedi ki:

  tavuk çifli ikurmak için muracatım

  1. MAHMUT dedi ki:

   ÖNCE MÜRACAT YAPILIR VE KREDİ VERİLİR. DEVLET VERDİ BİR ARKADAŞA AMA KURALLARA UYDU ARKADAŞ . VE AMA HAZIRLADI BANKANIN İSTEDİĞİ EVRAKLARI KISA ZAMANDA OLDU

Sayfa başına git
Daha fazla Hayvan Kredisi
Hindi yetiştiriciliği devlet kredi destekleri
Hindi Yetiştiriciliği Devlet Desteği Verilmektedir

Kanatlı sektöründe yatırım popülerliğini hiç kaybetmeyen hindi yetiştiriciliği devlet tarafından hibe ve işletme %100 faiz desteklemeleri ile yalnız bırakılmamaktadır. Canlı...

Kapat