KOSGEB Kredi

Halkbank Esnaf Kredisi 2019 Başvuruları 200 Bin TL Başladı !Halkbank Esnaf Kredisi 2019 Başvuruları 200 Bin TL Başladı !

Türkiye Halk bankası da esnafımızı kobi kredileri ile 500 bin TL iş yeri satın alma 200 bin TL de işletme giderleri için düşük faizli krediler ile desteklemektedir. Siz KOBİ ‘lerimiz için sayfamızda Türkiye Halkbank esnaf kredisi 2019 başvuru şartları neler olduğunu, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi  ( ESKKK ) üyesi olarak veya olmadan Türkiye Halk Bankasından sıfır faizli yada düşük faizli kredi almanız için gerekli evrakların ne olduğunu bulabilir ön başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Halkbak Esnaf Kredisi 2019 Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Halk bankası KOBİ ve esnaflarımıza oluşturmuş olduğu 3 ayrı seçenek ile esnaf kredisi vermektedir. Bunlar; Develet destekli sıfır faizli esnaf kefalet kredisi, Esnaf ve Sanatlar Kredi Kooperatifi ortağı olan ve olmayanlar için oluşturulmuş çok düşük faizli KOBİ kredileridir. Tüm bu kredi paketleri için talep edilen şartları sağlayarak Türkiye Halk bankasına başvurmanız durumda 100 bin TL hibe ve 200 bin TL ye kadar ise düşük faizli, 60 ay esnek ödemeli kredi kullanabilirsiniz.

Halkbank Esnaf Kredisi 2019 Hesaplama Tablosu

Bilindiği gibi ülkemizde bir çok meslek dalı ve bu meslek dallarına göre meslek odaları bulunmaktadır. Esnaf ve Sanatkar Kredi Kooperatifi de bu odalardan bir tanesidir. Devlete bağlı bankalar çiftçilere, esnaflara kısacası tüm üreticilere ülke ekonomisinin canlı durması ve işsizlik seviyesinin artmaması adına hibe veya düşük faizli kredi imkanları sunmaktadır. Türkiye Halk bankası da çiftçilerden ziyade KOBİ ve esnafa daha ağırlığı devlet imkanlarını aktarmaktadır. Bahsi geçen neden ve sebeplerden dolayı  Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi desteği ile de Türkiye  Halk Bankasından 48 ay kadar vade imkanlı, arzu etmeniz durumda aylık yada 3 aylık veyahutta 6 ayda bir ödemeli kredinizi 200 bin TL kadar çekebilirsiniz.

 • Ortalama olarak 150,000 TL kullanmak isteyen bir esnafın 48 ay boyunca aylık ödemesi gereken rakam 3.506,27 TL toplamda ise 168.301,19 TL ödenecektir. Hesaplama aylık %0,4 olarak ele alınmıştır ve hesaplamaya KKDF, BSMV ilave edilmiştir.

2019 tarihinde 60 ay vadeli olan Halkbank Esnaf Kredisinin vadesi 48 aya düşürülmüştür.!

Düşük faizli ve geri ödeme olanağı esnek olan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi üyeleri bu imkanlarda faydalanarak kredi kullanabilmeleri için mutlaka odanın sınırları içerisinde faaliyet göstermesi gerekmektedir. Yine bağlı oldukları sicil müdürlüklerine kayıtlı olması ve aşağıdaki gerekli belgeler ile şahsen başvurmaları gerekmektedir.

Kimler Nasıl Başvurabilir, Gerekli Belgeler Nelerdir?

 • Nüfus hürriyet belgesi örneği
 • Bağlı oldukları odaya ait kayıt belgesi ve tasdiknamesi
 • Vergi levhalarının fotokopileri

ile başvuru yapmaları gerekmektedir.

Esnaf Kefalet Kredisi hesaplama tablosu tüm kesintiler dahil olmak üzere burada yer almaktadır!

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi desteği olmak sazın kredi imkanı

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi desteği olmaksızın da Türkiye Halk bankasından devlet hazinesi yardımı ile de esnaf kredisi kullanabilirsiniz. Yıllık mali bilançonuz göz önünde bulundurarak yine 60 ay vadeli ve ister aylık isterseniz senede bir veya yılda iki kez geri ödemeli olarak 100 bin TL den 200 bin TL ye kadar ham madde alımları için aşağıdaki gerekli evraklar ile başvuru yaparak anında kredi kullanabilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hazine desteği ile esnaf kredisi başvuru yapmak için Esnaf sanatkarlar odasına veya sicil müdürlüğüne kayıtlı olmanız gerekmektedir. Başvuru yaparken yanınızda nüfus hürriyet belgenizi, oda kayıt, sicil tasdikname ve vergi levha fotokopi ile başvurmanız gerekmektedir.

2019 da tüm esnafa 200 bin TL Halk bankasında kredi

2019 da tüm esnafa 200 bin TL Halk bankasında kredi

 • Meslek odasına kayıt ücreti 2019 yılında 713 lira civarlarındadır.!

Halkbank Esnaf Kredisi 2019 Şartları Nedir ?

Halk bankası üzerinden alınacak olan faiz destekli yada desteksiz tüm kredilerden esnaflardan bazı şartlar aranmaktadır. Aranan bu şartlar aslına bakılır ise tüm bankacalar istenilen genel şartlardır. Bunlar ise;

 1. Mutlaka kredi notu değerinizin yüksek olması.
 2. İflas bildiriminde olmamış olmanız. ( yatırım amaçlı olarak verildiği için )
 3. Gerekli olması durumunda kefil ve ipotek sağlamanız.
 4. Devlete vergi borcunuzun bulunmaması.
 5. En az 12 aylık esnaf olmanız.

Esnafa Faizsiz Kredi İmkanından Nasıl Faydalanabilirsiniz?

Yazı başında da belirttiğimiz gibi Türkiye Halk bankası devlet imkanlarını KOBİ ve esnaflarımıza iletmek ile mükellef bir kamusal sermayeli bankadır. Devlet esnafımıza hayat vermek için 2019 yılında devam eden destek ile 30 ve 100 bin TL sıfır faizli kredi olanağı sunmaktadır. 100 bin TL faizsiz kredi için 30 yaşını geçmeme şartı aranırken 30 bin TL kredi için herhangi bir yaş sınırı aranmamaktadır. 100 bin TL genç esnaf kredisi başvurusu için KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almanız şarttır!

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvuruları nerelere ve nasıl yapılır, başvuru tarihleri ve dersler hakkında her şey burada yer almaktadır!

100 bin TL faizsiz esnaf kredisi için bağlı olduğunuz odaya dilekçe ile başvurmanız, dilekçenizin oda başkanı tarafından kabul görülmesi ve Türkiye Halkbank şubesine iletmesi sonrasında 15 gün içerisinde talebinize cevap verilecektir.

Bu Ay En Düşük Faizli Ticari Kredi Veren Banka

Bilindiği gibi bir çok banka ticari kredi imkanlarını esnaf müşterilerine sağlamaktadır. Ticari geçmişinde bankalar ile münasebeti sorunsuz olanlara 60 aya varan vadeler ile kredi imkanları bankalarca sağlanır. Aşağıda tabloda bu imkanı sağlayan bankalar ve faiz oranlarını göre bilirsiniz.

 • Ekim ayı için Vakıfbank bankası %1.29 faiz oranında 60 ay vadeli ticari kredi kullandırmaktadır. 80.000 TL 60 ay vadeli olarak kullanacak olan esnafımız aylık taksit ödemesi 2.056,62 TL olacaktır. Toplam geri ödemesi ise 123.397,85 TL ‘dir.
 • 60.000 lira 48 ay 1.780,61 TL
 • 40.000 lira 36 ay vadeli olarak ayık taksit ödemeniz 1.457,68 TL
 • 20.000 lira 24 ay olarak aylık ödemeniz 1.004,06 TL
 • 10.000 lira 1 senelik olarak ödemeniz 919,54 TL

olacaktır.

 

"Halkbank Esnaf Kredisi 2019 Başvuruları 200 Bin TL Başladı !" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Halkbank Esnaf Kredisi 2019 Başvuruları 200 Bin TL Başladı !" - 2 YORUM
 1. Adem kaya dedi ki:

  ESNAF kredisi kullanmak istiyorum

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Meslek odanızın üzerinden esnaf kredisi başvurusunda buluna bilirsiniz Adem KAYA bey..

KOSGEBKredi.net