Halkbank Esnaf Kredisi 2019 Başvuruları 200 Bin TL Başladı !

Halkbank Esnaf Kredisi 2019 Başvuruları 200 Bin TL Başladı !
5 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 22.347 kez okundu.


Türkiye Halk bankası da esnafımızı kobi kredileri ile 500 bin TL iş yeri satın alma 200 bin TL de işletme giderleri için düşük faizli krediler ile desteklemektedir. Siz KOBİ ‘lerimiz için sayfamızda Türkiye Halkbank esnaf kredisi 2019 başvuru şartları neler olduğunu, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi  ( ESKKK ) üyesi olarak veya olmadan Türkiye Halk Bankasından sıfır faizli yada düşük faizli kredi almanız için gerekli evrakların ne olduğunu bulabilir ön başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Türkiye Halkbak Esnaf Kredisi 2019 Başvurusu Nasıl Yapılır?

Türkiye Halk bankası KOBİ ve esnaflarımıza oluşturmuş olduğu 3 ayrı seçenek ile esnaf kredisi vermektedir. Bunlar; Develet destekli sıfır faizli esnaf kefalet kredisi, Esnaf ve Sanatlar Kredi Kooperatifi ortağı olan ve olmayanlar için oluşturulmuş çok düşük faizli KOBİ kredileridir. Tüm bu kredi paketleri için talep edilen şartları sağlayarak Türkiye Halk bankasına başvurmanız durumda 100 bin TL hibe ve 200 bin TL ye kadar ise düşük faizli, 60 ay esnek ödemeli kredi kullanabilirsiniz.

Esnaf ve Sanatlar Kredi Kooperatifi Ortaklarına kredi imkanı

Bilindiği gibi ülkemizde bir çok meslek dalı ve bu meslek dallarına göre meslek odaları bulunmaktadır. Esnaf ve Sanatkar Kredi Kooperatifi de bu odalardan bir tanesidir. Devlete bağlı bankalar çiftçilere, esnaflara kısacası tüm üreticilere ülke ekonomisinin canlı durması ve işsizlik seviyesinin artmaması adına hibe veya düşük faizli kredi imkanları sunmaktadır. Türkiye Halk bankası da çiftçilerden ziyade KOBİ ve esnafa daha ağırlığı devlet imkanlarını aktarmaktadır. Bahsi geçen neden ve sebeplerden dolayı  Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi desteği ile de Türkiye  Halk Bankasından 60 ay kadar vade imkanlı, arzu etmeniz durumda aylık yada 3 aylık veyahutta 6 ayda bir ödemeli kredinizi 200 bin TL kadar çekebilirsiniz. Ortalama olarak 150,000 TL kullanmak isteyen bir esnafın aylık ödemesi gereken rakam 2.883.21 TL toplamda ise 172.992.72 TL ödenecektir. Hesaplama aylık %0,4 olarak ele alınmıştır ve hesaplamaya KKDF, BSMV ilave edilmiştir.

Kimler Nasıl Başvurabilir, Gerekli Belgeler Nelerdir?

Düşük faizli ve geri ödeme olanağı esnek olan Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi üyeleri bu imkanlarda faydalanarak kredi kullanabilmeleri için mutlaka odanın sınırları içerisinde faaliyet göstermesi gerekmektedir. Yine bağlı oldukları sicil müdürlüklerine kayıtlı olması ve aşağıdaki gerekli belgeler ile şahsen başvurmaları gerekmektedir.

 • Nüfus hürriyet belgesi örneği
 • Bağlı oldukları odaya ait kayıt belgesi ve tasdiknamesi
 • Vergi levhalarının fotokopileri

ile başvuru yapmaları gerekmektedir.

Esnaf Kefalet Kredisi hesaplama tablosu tüm kesintiler dahil olmak üzere burada yer almaktadır!Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi desteği olmak sazın kredi imkanı

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kooperatifi desteği olmaksızın da Türkiye Halk bankasından devlet hazinesi yardımı ile de esnaf kredisi kullanabilirsiniz. Yıllık mali bilançonuz göz önünde bulundurarak yine 60 ay vadeli ve ister aylık isterseniz senede bir veya yılda iki kez geri ödemeli olarak 100 bin TL den 200 bin TL ye kadar ham madde alımları için aşağıdaki gerekli evraklar ile başvuru yaparak anında kredi kullanabilirsiniz.

Başvuru İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hazine desteği ile esnaf kredisi başvuru yapmak için Esnaf sanatkarlar odasına veya sicil müdürlüğüne kayıtlı olmanız gerekmektedir. Başvuru yaparken yanınızda nüfus hürriyet belgenizi, oda kayıt, sicil tasdikname ve vergi levha fotokopi ile başvurmanız gerekmektedir.

2019 da tüm esnafa 200 bin TL Halk bankasında kredi

2019 da tüm esnafa 200 bin TL Halk bankasında kredi

 • Meslek odasına kayıt ücreti 2019 yılında 713 lira civarlarındadır.!

Başvuru Şartları Nedir ?

Halk bankası üzerinden alınacak olan faiz destekli yada desteksiz tüm kredilerden esnaflardan bazı şartlar aranmaktadır. Aranan bu şartlar aslına bakılır ise tüm bankacalar istenilen genel şartlardır. Bunlar ise;

 1. Mutlaka kredi notu değerinizin yüksek olması.
 2. İflas bildiriminde olmamış olmanız. ( yatırım amaçlı olarak verildiği için )
 3. Gerekli olması durumunda kefil ve ipotek sağlamanız.
 4. Devlete vergi borcunuzun bulunmaması.

Esnafa Faizsiz Kredi İmkanından Nasıl Faydalanabilirsiniz?

Yazı başında da belirttiğimiz gibi Türkiye Halk bankası devlet imkanlarını KOBİ ve esnaflarımıza iletmek ile mükellef bir kamusal sermayeli bankadır. Devlet esnafımıza hayat vermek için 2019 yılında devam eden destek ile 30 ve 100 bin TL sıfır faizli kredi olanağı sunmaktadır. 100 bin TL faizsiz kredi için 30 yaşını geçmeme şartı aranırken 30 bin TL kredi için herhangi bir yaş sınırı aranmamaktadır. 100 bin TL genç esnaf kredisi başvurusu için KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almanız şarttır!

KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvuruları nerelere ve nasıl yapılır, başvuru tarihleri ve dersler hakkında her şey burada yer almaktadır!

100 bin TL faizsiz esnaf kredisi için bağlı olduğunuz odaya dilekçe ile başvurmanız, dilekçenizin oda başkanı tarafından kabul görülmesi ve Türkiye Halkbank şubesine iletmesi sonrasında 15 gün içerisinde talebinize cevap verilecektir.

 Bir önceki yazımız olan Ziraat bankası esnafa 50000 TL kredi 8 destek paketi veriyor başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Halkbank Esnaf Kredisi 2019 Başvuruları 200 Bin TL Başladı ! Konusuna 59 Yorum Yapıldı
 1. Enaf ahmet bey dedi ki:

  Hiç bir engele takılmadan esnaf kefalet kredimi rahatlık ile aldım. Çok teşekkür ederim vermiş olduğunuz bilgiler için.

  1. Turk dedi ki:

   Kaç ayda aldiniz

 2. Umit dedi ki:

  Merhaba esnaftan 80 bin liralik kredi basvurusu yaptim kredi puanim1350 tapu istedi kefil istedi hepsini verdik sonuc ne olr sizce.

  1. Admin dedi ki:

   Kredi puanınız oldukça düşük. 1699 ve üstü olması çok daha iyi olurdu. Bence onaylanır. Şayet onay alamazsanız KGF kefalet desteğine başvurun derim..

 3. a. görgülü dedi ki:

  slm admin ben esnaf ve sanakkarlar odasına kayıtlı degilim yeni işyeri açmaya çalışıyorum nasıl kıredi alabilirim devlet desdekli 300 bin tl 5 yıl içerisinde ödeme şartıyla

  1. Admin dedi ki:

   Ticari bir geçmişe sahip misiniz ?

 4. DEA LAE dedi ki:

  ACILEN BIR YATIRIM KREDİNE İHTİYACINIZ VAR MI? İŞ KREDİSİ? EMAIL: (dealae@usa.com)

  1. Cemal dedi ki:

   Nasıl oluyor bu iş

 5. Mehmet özmert dedi ki:

  Admin ben 9 aydir market isletiyorum daha önce kredi hiç cekmedim 21 yaşındayım esnaf kefaletten 25 bin tl kredi başvurusu yaptım annemin 300 bin tl lik evini hipotek gosterdik kefil bulamadigimiz icin ugrasmak istemedik, sonucu bekliyoruz krediyi verirler mi bana, ve kredi kartlarimi duzensiz ödedim sorun olur mu?

  1. Admin dedi ki:

   Kredi notu değeriniz çok önemli, riskli gurupta iseniz krediniz onaylanmaya bilir.

   1. Mehmet özmert dedi ki:

    Neticede ev hipoteginin ağır basıcağını düşünüyorum sizce

    1. Admin dedi ki:

     Banka taksitlerini ödemeyeceğini düşündüğü birine kredi vermeye çekinecektir. Olası ödemelerde problem için ipotek ile icra kanalları ile uğraşmayı pek istemez. Ama yine bu tamamen bankanın inisiyatifine kalmış bir durumdur.

   2. Mehmet özmert dedi ki:

    Riskli grupta olsam bile Ev hipoteginin bu konu da artısı olmaz mı

 6. Aytac dedi ki:

  Arkadaşlar ben 8 aylik esnaf im aylik 15 bin net masrafsiz belgeli gelirim var kestiği faturalar bankaya yatıyor 1000 tl lik kredi karti e vermediler birde çok başvuruda bulunmuştum notum 0 a düşmüş bunlar adı bir yalancı dolandırıcı devlet desteği de hikaye sağlam dayın olacak.evde yatan işi bile olmayan bir arkadaşa 15 bin tl kredi karti gelmis biz vergimizi odeyelim yatanlar yesin zaten boyle giderse 4ay daha dayanamam batacam .aylik 2 bin tl kdv oduyorum .bundan sonra oglumun sikini alirlar.

 7. Ahmet dedi ki:

  Esnaf kredisi deniliyor alakasi yok.Mali mulku çok olana verily or. Basit usul esnaflariat için umut asilama yalan dan kandirarak haketmedigini utanmadan uckagitcilik yapip umutlariyla oynamaktan basket bi is yapmiyorlar. Arkadaslar tefeci banka size vermez puaniniz asla yetmez, devletin verdigi bi destek yok. Milleti aptal yerine- koyanlar utansin ne diyeyim

 8. Mehmet dedi ki:

  2,5 aylık vergi levham var ve esnafım esnaf kredisi kullanabilirmiyim hiç gecikmem yok sadece fazla başvurudan dolayı notum düşük kredi kullanabilirmiyim 2 bankada kredim var birinde taşıt kredisi 60 nin diğer kredim de 25 bin ve 15 olarak kullandım kredi kullanabilirmiyim ve ne kadar kullanabilirim

 9. ali atabey dedi ki:

  Slm 3 ayri bankaya borcum oldugundan dolayi yuksek odemelerimde zorluk yasiyorum toplamda borcum 60 bin ttl. Bu borclarimi kapatmak icin kredi kullanmak istiyorum 2 yillik vergi levham var sicilim temiz bana esnaf kredisi cikarmi

 10. Serkan dedi ki:

  Ben hemen cektim hic sikinti olmadj gercekden cok guzel bise

  1. Admin dedi ki:

   Hep şikayet sonrası böyle güzel haberleri de duymak gerçekten çok güzel. Tecrübelerinizi, izlediğiniz yolu bizler ile paylaşır iseniz diğer esnaf arkadaşlarınıza da yardımcı olmuş olursunuz.

 11. ahmet dedi ki:

  ben tam 1,5 ay uğraştım neler neler istediler hepsini hallettim halkbank “0” faizli esnef kredisi için en sonunda bana bu kredi 1 hafta önce kapandı dediler 25 ocak tarihinde açılır diye bekliyoruz ama umudum pek yok

  1. Admin dedi ki:

   Hep söylediğimiz gibi Halk bankasının esnaflarımıza sunmuş olduğu bu kredi devlet tarafından ayrılan bütçe kapsamında verilmektedir. Lütfen takip ediniz.

   1. ahmet dedi ki:

    tekrar çıkma olasılığı varmıdır bir bilgiye sahipmisiniz

    1. Admin dedi ki:

     Çok üzgünüm ki şuan için öyle bir haber mevcut değil. Ama sitemizi facebook dan lütfen takip edin, çıkar çıkma desteklerden haberdar olursunuz.

 12. kadir dedi ki:

  yaklasik 1 yıldır market işletıyorum kredı alabılırmıyım

  1. Admin dedi ki:

   Şansı büyük olan kısım içerisindesiniz hemde !

 13. Ahmet dedi ki:

  Esnaf kefalet aracılığıyla krediye baş vuracağım. Sadece bu ay diğer kredilerimde gecikmelerim oldu sorun olurmu acaba?

  1. Admin dedi ki:

   Çok fazla sorun olacağını sanmıyorum, en fazla teminat yada istediğiniz tutar kadar kredi alamayabilirsiniz.

 14. HÜSEYİN dedi ki:

  1 yıllık kahveci esnafıyım kefilsiz nekadar kredi kullanabilirim

  1. Admin dedi ki:

   Kredi notu değeriniz ve yıllık gelirinize göre bu değişiklik gösterebilir.

 15. Satılmış çubukcu dedi ki:

  Servisciyim ama avukatlık oldum esnaf odasına 3 sene oldu kayıt olalı araba kredisi ilazim 65bin cikarmi bana

  1. Admin dedi ki:

   Doğal olarak kredi notunuz düşük olacaktır. Bundan dolayı sanmıyoruz.

 16. abdulfatih dedi ki:

  internet cafe işletiyorum 6 yıldır esnafım ve sanatkalarda kaydım var konut kredisi alabilirmiyim

  1. Admin dedi ki:

   Şayet geçmişe yönelik kredi değeriniz düşük değilse, rahatlık ile alabilirsiniz.

 17. Tayfu dedi ki:

  Market işletiyom Esnaf sanatkar da kaydim var 1 yıllık vergi levham var sicillimde hiç bir şey yok nekadar ihtiyac kredi alabilirim

  1. Admin dedi ki:

   Şayet bütçe dahilinde ayrılan kaynak tükenmedi ise 30 bin TL faizsiz mali cironuza göre de 150 bin TL kadar %0.40 faizli kredi alabilirsiniz.

 18. Isa dedi ki:

  4 aylık bir isletmem var 10bin lira kredi ihtiyacım var kobi kredisi kullanabilirmiyim kredi ni tüm orta riskli

  1. Admin dedi ki:

   10.000 TL çok fazla bir meblağ olmadı için büyük ihtimal ile krediniz Halk bankası tarafından onaylanabilir.

 19. Aytaç çelikbilek dedi ki:

  Nakliye işi yapıyorum yeni bir araca ihtiyacım var arac için kredi kullanabilirmiyim

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba, Elbette. Çok avantajlı bir şekilde ticari araç alımları için kredi alabilirsiniz.

 20. YÜKSEL GÜLLÜ dedi ki:

  50 bin lira Kredi kullanmak istiyorum esnaf Kefalet ten ama kredi otum 1450 sıkıntı olurmu

  1. Admin dedi ki:

   Az riskli kredi notu değeriniz var, tam net olarak bir şey diyemeyiz ama 50 bin TL olmazsa 30 bin TL olur en kötü ihtimal ile..

  2. sdam dedi ki:

   1450 NOTUNUZLA ESNAFA YADA ÇAR ÇAKALA AZ EYME DİREKTEN ALIRSIN

 21. selcuk dedi ki:

  3yılık vergi mukelefıyım halk bankasından 30 bın tl %100 0faizlı kredı ALMAK istiyorum ne yapmam gerkeir admin tsk simdıden?

  1. Admin dedi ki:

   Kendi meslek odanıza ilk olarak dilekçe ile başvurmanız gerekmektedir.

   1. mehmet dedi ki:

    Admin 0 faizli 30 bin krediyi. Nakliye işi yapıyorum kamyonetimle bende kullanabiliyormuyum şimdiden tesekkurler

    1. Admin dedi ki:

     Kendi meslek odanıza başvuru yaparsanız dolduracağınız dilekçe ile kullanabilir hatta %4 ile %5 faiz oranlarında halk bankası kobi kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Tabi sicil kaydınızda problem yoksa!

 22. FMB Et ve Et Ürünleri imalat dedi ki:

  Arkadaslar Halkbank esnaf kefalet ,esnafın yanında degil ben demetevler demetevler esnaf kefalet gittim İsmi hasan diye ihtiyar bir başkan Ankara’nin merkezinde daire varsa ipotek olur diyo adama 20 dönüm arazi tapusu götürdüm.Kapıyı gösterdiler bunlar esnafa destek değil köstek sanki parayi hayran veriyorlar.Halkbank ayrı bir dert zaten yok 1 yılı bilanço yok çok başvuru yapmışsınız .Siz verseniz bizde başvurup durmayız suclu olan bunlar.Halkın bankasiymis bırakın bu isleri

  1. Admin dedi ki:

   Türkiye Halk Bankası şuan için kobi’ lere en ılımlı yaklaşan kamu bankasıdır.ilk defa sizden bu şekilde bir şikayet aldık.

 23. sadce durumumu düzeltmek için kredi istiyorum. Umarım yardımcı olurlar

 24. Erkan dedi ki:

  Hatice kardesime katiliyorum kosgeb uyesiyim hicbi sekilde kredi alamiyorum ya kardesim bizler esnafiz vergimizi veriyoruz resmi calisiyoruz bakiyorum adam esnaflikla alakasiyok kredi aliyo ben bidunya evrak verdigim halde alamiyorum batiyoruz kapatcaz artik isletmeleri buda sunu gosteriyo buyuk esnafin ihtiyaci yok kucuk esnafi bitirmek baskabiseydegil

 25. Hatice dedi ki:

  Nakte ihtiyacım oldugu bir donemde üst üste basvurular yapmisttim. Denize düsen yılana sarılir hesabı. Bu başvurular puanımı düşürdü. Kulandiğım krdiyı cok duzenli odedigim halde puanim çok yavaş artiyor. Evet umutla bankaya gidiyorsun ama ya iki tane memur kefil yada ipotek istiyorlar. Bu zamanda kim kime kefil olur ki. Esnafimiz icin yapilan hic birsey yok. Surekli onumuze engel konuluyor. Benim umudum kalmadı artik. Bizler icin hic bisey yapilmayacak. Önümüze hep engeller cıkıyor

 26. ersin can dedi ki:

  başbakanımız esnafa yardım edicez kalkındırıcaz diyo bunu duyup bankalara kosuyoruz ama durum cok farklı illa bi bahane hazır sanki esnafa kredi vermemk için ugrasıyorlar ya kredi notu sorunu ya kredi limiti bitti durumu iyi olan esnafın zaten kredi notu yuksek olur ay sonunu getiremiyoruz işyerimize ürün alıp satamıyoruz durumu toparlamak için ne olur birileri duysun artık sesimi sadce durumumu düzeltmek için kredi istiyorum

  1. Admin dedi ki:

   Yakın bir zamanda kredi notu düşük olan esnaf için sicil affı gelmektedir. Kaynak 2017 yılında yeterli olacağı ön görülmektedir..

   1. FMB Et ve Et Ürünleri imalat dedi ki:

    Admin kendini avutursun kredi notumuz yüksek ödemeler düzenli bırak bu isleri

 27. ersin can dedi ki:

  üzerimizde mal varlıgı olmadığı için bugune kadar hiç bir yerden kredi alamadık zaten herhangi bişey olsa satıp durumumuzu düzelticez bunu nasıl asabiliriz anlamadım hergün dahada kötüye gidiyoruz bankalar kredi kartları gec yatırılmadan dolayı kredi vermiyo bize kim bi çıkış kapısı gösterecek artık biri el atsın bu esnafların durumuna

 28. Meryem dedi ki:

  Isyerimi acali 7 ay oldu kredi kullana bilirmiyim

 29. Meryem dedi ki:

  Henuz 7 ay oldu is yerimi acali.120 bin kredi kullanmak istiyorum mumkunmu

 30. YASİN ASİLTÜRK dedi ki:

  ıyı gunler 01.04.2015 tarıhten ıtıbaren gıyım soktorunde esnafım ve %51 enggelli raporum var ama buna ragmen hıc bır yerden destek ve kredı kulalanamıyorum sebebı ıse uzerıme aıt hipotek gosterecek bır yerım olmaması urun alacak durumum olmadıgı ıcın fırma ve kıra odemelerımı yapamıyorum engelli olmama rahmen ne devlet destegı alabılıyorum nede bankalardan esnaf kredisi cekebilyorum ne yapacagımı bılmıyorum artık …

 31. selçuk taze dedi ki:

  13.05.2016 tarihinde emlak ofisi işletmeciliğini güven emlak ismi olarak faaliyete gecirdim ancak dayanma gücü olmaması ve daha öncesi maddi zarar görmemden mütevelli bankalara borclu olarak devam etmekteyim şu an destek alamama durumumda iflas durumu kaçınılmaz durumdadır.Güven Emlak olarak işletmeyi sürdürebilmem bankalara olan 50bin lira borclanmayı kapatabilmeme bağlıdır değerlendirilsede değerlendirilmesede ilginize teşekkürederim..

Sayfa başına git
Daha fazla ESNAF Kredisi
Ziraat bankası esnaf kredisi başvurusu nasıl yapılır
Ziraat bankası esnafa 50000 TL kredi 8 destek paketi veriyor

Her ne kadarda Ziraat bankası denildiği zaman Çiftçi dostu banka olarak bilsek de aslında da banka çok iyi birde esnaf...

Kapat