KOSGEB Kredi

Genç çiftçi 2019 başvuru kaydı 3 adımda yapmaGenç çiftçi 2019 başvuru kaydı 3 adımda yapma

İlk defa 2016 yılında başlayıp 3 sene boyunca süreceği için 2019 yılında son defa verilecek olan genç çiftçilere 30 bin TL hibelerinden yararlanmak için sisteme kayıtlı olmanız gerekmektedir. Muhtemelen nisan ayında 3 ana kategori de yatırım yapacak olan genç çiftçilerimiz için verilecek olan destekler için de kayıtlı olma şartı yine aranacaktır. genc ciftci tarım gov tr adresinden yapılması gerekilen başvuru kaydının nasıl oluşturulacağını sizlere sadece 3 adımda resimli + videolu olarak anlattık.

Genç çiftçilerimize 2019 yılında ‘da hibe desteği var.!

2016 yılında köye dönüş sloganı ile verilen 15 bin çiftçimizin yararlandığı 30 bin TL bir çok ihtiyaç sahibi genç çiftçilerimize kaynak olmuştur. Devletimizin vermiş olduğu bu desteklerde bazı şartlar aranmıştır. Bu şartların sağlanması durumda teşvikler çiftçilerimizin büyük bir kesimine verilmiştir. 3 Yıl boyunca verilecek olan hibe teşviklerinde ki amaç kırsal alandaki halkın refahını arttırmak, şehirlerden köye yeniden dönüşün önünü açmaktır. Hibe desteklerinden kesinlik ile il ayrımı yapılmamıştır. Ama çiftçilerimizde bazı şartlar istenilmiştir. Bu şartların başında ise sisteme kayıt olma ve başvurunun sistem üzerinden yapılması gelmektedir. Diğer şartlar ise çiftçimizden ve yapacağı yatırımın nereye yapacağı konu gelmektedir. 3 ana başlık altında toplanan bu sektörler ise;

 1. Tarımsal alanda yapılacak olan yatırımlar.
 2. Büyükbaş, küçükbaş hayvan alımları,
 3. Tıbbı bitki alına yapılacak olan yatırımlardı.

Bu 3 alanda yatırım yapacak hak sahiplerinin en fazla 40 yaşında olması da aranan diğer bir kriterlerdi. Çiftçinin herhangi bir işletmeye kayıt olarak çalışmaması da gerekiyordu. Dikkatinizi çekti ise verilecek olan genç çiftçilerimize hibe tamamen ihtiyaç sahiplerine yönelik kriterlerden oluşmaktaydı. Hak sahibi olabilmek için başvuru da buluna bilmek için ise aşağıdaki başlık altındaki gibi önce kayıt, sonrasın da ise başvuru yapmak gerekmektedir.

1- Genç çiftçi hibe başvurusu ve kayıt işlemin yapılması

Genç çiftçi kayıtı nasıl yapılır

Genç çiftçi kayıtı nasıl yapılır

Bahsi geçen alanlarda yatırım yapacak ve çiftçilerimizden istenilen şartlara uygun olanların ilk olarak sisteme kayıt olması, ardından giriş yaparak gerekli bilgileri sisteme girmesi ve son olarak gerekli evraklar ile Tarım il / ilçe Müdürlüklerine başvurması gerekmektedir. Şimdi bu işlemlere sırası ile yapalım. İlk olarak sisteme kayıt olmak için burada yer alan https://gencciftci.tarim.gov.tr/Account/UyeOl adresinden kayıt olalım. Bağlantıyı tıkladığınız zaman karşınıza yan taraftaki görsel deki gibi bir sayfa açılacaktır. Bu alanları T.C. nüfus cüzdanınıza göre ve kendi iletişim bilgilerinize göre tanzim etmelisiniz. Tüm alanların doğru bir şekilde doldurduğunuza emin olduktan sonra aşağıda yer alan mavi renkli güvenlik kodunu da boşluğa gördüğünüz şekilde yazarak mavi renkte olan ” Üye Ol ” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Artık sisteme kayıtlı çir çiftçisiniz. Şimdi sıra geldi login yani sisteme giriş yapmaya. Bunun için ise burada yer alan adresi tıklayın. https://gencciftci.tarim.gov.tr/Account/Login  karşınıza yine ufak bir pencere çıkacak ve açılan pencerede az önce oluşturduğunuz şifreniz ve sisteme girdiğiniz T.C. kimlik numaranız istenilecek. Bu iki bilgiyi ilgili alanlara girdiğiniz de artık sistemin içerisinde yer alıyorsunuzdur. Karşınıza genç çiftçilerimiz için verilecek destek hakkında bir duyuru sayfası çıkacaktır. Bu karşınıza gelen ilk ekran dır.

Genç çiftçi hibe destek başvurusu

Genç çiftçi hibe destek başvurusu

2- Proje sahibinin bilgilerinin girilmesi

Bu ekranın hemen üst tarafında ise yandaki yer alan şekilde ki gibi bir ” Başvuru İşlemleri ” bölümü göreceksiniz. Burada ” Yeni Başvuru ” kısmını tıklamanız gerekmekte siniz. Tıkladığınız zaman kayıt işlemleri için 4 adımlı bir yok izleyeceksiniz. İlk adımda proje sahibinin bilgiler istenilecek tir. 2. adıma geçtiğiniz zaman ise sizden bu kez yapmak istediğiniz projenin bilgileri talep edilecektir. 3 adımda ise giderin yani talep edilen hibe miktarı sorulmaktadır. Bu zaten o zamanki verilen teşvik’ in limitini göstermektedir. Son adım ise 4 adımdır. Burada yapacağınız arazi hakkında bilgiler istenilir. Bunu da girdikten sonra teslim edilecek evraklar istenilir ve kaydet ardından yazdır demeniz ile başvuru işlemi sonlandırılır. Bu İnternet üzerinden yapılan ilk başvuruydu. Şimdi sıra geldi çıktısını aldığımız evraklar ile birlikte istenilen diğer belgeleri bağlı olduğumuz il yada ilçe Tarım Müdürlüklerine teslim etmeye..

3- Gerekli evrakların tanzim edilmesi ve teslimi

Evet artık İnternet üzerinden çıktısını almamız gereken evrak işini hallettik. Buradan sonra kolay. Şimdi diğer evrakları sizler ile paylaşıyorum. Tarım il yada ilçe müdürlüğüne gelirken lütfen bu evrakları da yanınızda getiriniz.

 1. Tarım ilçe müdürlüklerinden temin edebileceğiniz genç çiftti hibe desteği başvuru dilekçesi.
 2. Projenizin tanıttığını forum.
 3. Şartlara uygun bir şekilde başvuru yaptığınıza dahil taahhütname.
 4. Nüfus hürriyet belgenizin fotokopisi.
 5. En son mezun olduğunuz okulun diploması.
 6. Herhangi bir yerde çalışmadığınızı ispatı için SGK hizmet dokümanı.
 7. Her hangi bir gelirinizin olmadığını gösteren gelir belgesi.
 8. İkametgah ettiğiniz yeri gösteren belge.

Tüm bu evraklar ile başvuru yaptığınız zaman işleminiz tamamlanmış olur. 😉

"Genç çiftçi 2019 başvuru kaydı 3 adımda yapma" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Genç çiftçi 2019 başvuru kaydı 3 adımda yapma" - 13 YORUM
 1. Ramazan yasar yılmaz dedi ki:

  Genç çiftçi sistemine kayıt olamıyorum üye olma sonlandırılmıştır diyor

  1. kosgebk1 dedi ki:

   Ramazan bey kayıt alma işlemleri daha henüz başlamadı..

 2. İsmail özdil dedi ki:

  Genç çiftçi sistemine kayıt olamıyorum

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Sistem şuan açık olmadığı içindir, lütfen bizim bildirimlerimizi takip ediniz.

   1. Sıdkı dedi ki:

    Nasıl kayıt olabiliriz

    1. KOSGEBAdmin dedi ki:

     Şuan kayıt alma işlemeleri başlamadı, başlayınca işlemi buradan yapa bilirsiniz.

     1. Havva dedi ki:

      Yeni kayıt yapmak icin herseyi eksiksiz dolduruyorum ama uye islemi donlandirilmistir yaziyo her defasinda

 3. Sinan dedi ki:

  Iyi günler yeni çifçiye kayıt olamiyorum

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Şuan için başvurular açık değil efendim.

 4. İsmail hakkı aydın dedi ki:

  Üye olma sonlandırılmıştır diyor? Üye alımı bitti mi?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Daha proje başlamadı bey efendi başlayınca sizlere bilgi vereceğim. Lütfen bizi takip ediniz.

   1. Ufuk öz dedi ki:

    Merhaba nasıl üye olabilirim

    1. KOSGEBAdmin dedi ki:

     İçerikte yer aladığı gibi ancak kayıtlar daha aktif olmadı

KOSGEBKredi.net