KOSGEB Kredi

Gazilerimize KOSGEB den dev destek olanaklarıGazilerimize KOSGEB den dev destek olanakları

KOSGEB Vatan uğruna Gazi olan vatandaşlarımızı çok daha fazla bir ayrıcalık ile desteklemektedir. Bu ayrıcalık bölgelere göre en az %20 daha fazladır. Kendine ait iş yeri kurmak isteyen bütün Gazilerimiz kurumun aracılığı ile devlet imkanları ile hibe alabilir, hatta işlerini büyütmek için proje üretmeleri dahilinde faizsiz kredi imkanlarından da yararlanabilirler.

KOSGEB Gazi’lere sağlanan işletme kurma desteklemeleri nedir ?

KOSGEB iş sektörünü bir çok program ile desteklemektedir. Bu programların içinde bir tanesi yeni iş yeri açacak olan girişimcileri kapsamaktadır. Program şartlara uygun girişimcilerin açacakları iş yerlerinin giderleri ( kira, malzeme alımları, çalıştırdıkları elaman maaşları gibi ) için hibe olanağı sağlamaktadır. Ayrıca işletmelerinin ilk yıllarını doldurmaları durumunda faizsiz olarak kredi dahi bu program sağlamaktadır. Programdan tüm iş fikrine sahip 18 yaşından büyük girişimciler bazı şartları yerine getirmeleri durumunda yararlanabilmektedir. Programın şartların en başında mutlaka yeni girişimci her kim olursa ise olsun ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” alıp daha sonra iletmesini kurması gerekmektedir. Eğitimler sonrasında girişimcilik belgenizin tanzim edilmesini beklemeden hemen iş yerinizi açabilirsiniz. Gazi’lere kurumun nasıl ayrıcalıklı bir şekilde destekleyip hibe sağladığına değinmeden önce girmeniz şart olan girişimcilik eğitim başvurularına değinmemiz çok daha doğru olacak sanırım.

Gazi’lerde girişimcilik eğitimi almak zorundadır!

Program Gazi olan yurttaşlarımız ile birinci derece de şehit yakınları ile engelli ve kadın girişimcileri çok daha ayrıcalıklı bir şekilde desteklediğini belirmiştik. Ancak, bu destek girişimcilik eğitimi konularında yer almaktadır. Kim olursa ise olsun şayet işletmesi İŞGEM sahalarında kurulmayacaksa mutlaka bu eğitimlere katılım göstermesi gerekmektedir. Eğitime aslına bakarsanız katılmanız sizlerin avantajına bu nedeni kısaca maddelendirmek gerekirse,

 1. Rakiplerinizin analizini nasıl yapabileceğinizi öğreneceksiniz.
 2. Doğru iş yerini doğru yer de açılması gerektiği konularında bilgi sahibi olacaksın.
 3. İşetme idaresinin nasıl yapılması gerektiğinin bilincine varacaksınız.
 4. KOSGEB Girişimcilik Destek Programı için şart olan İŞ PLANI PROJESİ nasıl hazırlanması gerektiğini öğreneceksiniz.

4 günde bu 4 önemli şeyi bu eğitimlerde öğrenmek sizlere ciddi bir değer katacaktır. Şimdi gelelim bu eğitimlere Gazi’ler nasıl katılım sağlaya bilirler.

Girişimcilik eğitimlerine Gazi’ler nasıl katıla bilir ?

Girişimcilik eğitimleri her il ve ilçemizde bir çok devlet kamu kurumu tarafından ücretsiz olarak belli tarihler de verilmektedir. Eğitimleri veren bu kurumlar hangileri derseniz, şöyle bir sıralama yapa biliriz.

 1. Ticaret Sanayi Odası
 2. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı
 3. Üniversiteler
 4. Yerel belediyeler
 5. Kalkınma ajansları
 6. Bazı meslek odaları
 7. Halk Eğitim Merkezleri
 8. Engelliler federasyonu
 9. İŞKUR

Diye bir sıralama oluştura biliriz. Tüm bu kurumlar düzenleyeceği eğitim tarihlerini tek bir adresten yani https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste buradan bizler ile paylaşmaktadırlar. Şimdi isteyen Gazimiz bu adreslere doğrudan giderek müracaatta bulunabilir, isteyen ise e-devlet üzerinden ön kayıt başvurularını sağlaya bilirler. e-devlet üzerinden ön başvuru formuna ulaşmak isteyen Gazilerimiz https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler bu adrese girerek, programlardan ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” bölümüne girip eğitim başvurularını oluşturabilirler.

Girişimcilik Destek Programı Gazilere sağladığı avantaj nedir ?

Yeni iş yeri kuracak her kim olursa olsun istifade edeceği programın adı ” Girişimcilik Destek Programı ” dır. Bu program tablosunda sizin de gördüğünüz gibi açılış giderleri için HİBE ve sabit yatırım giderleriniz için de GERİ ÖDEMELİ ( FAİZSİZ ) kredi imkanları bulunmaktadır. Şimdi yavaş yavaş Gazilere bu programın ne denli ayrıcalık tanıdığına gelebiliriz.

KOSGEB gazi 50 bin TL hibe devlet destekli kredi

Programda bir de ” DESTEK ORANLARI BÖLGELERİ ” görmektesiniz. İşte Gazilere sağlanan KOSGEB avantajı bu bölümde ortaya çıkmaktadır. Bu alanda kadın girişimci, gazi, engelli ve birinci derecede şehit yakınlarına oranlar da farkılık gözükmektedir. Bunun sebebi bilindiği gibi kurumdan açılış giderlerini geri almak için ilk olarak sizin belli bir miktarda harcama yapmanız gerekir. Program kapsamında verilecek olan hibe den tam olarak istifade edebilmeniz için ise hibe miktarın belli bir % oranında harcamanın gerçekleştirilmesi lazım. Burada Gazi ‘ler diğer girişimcilere göre %20 daha az harcama ile avantaj yakalamaktadır.

Bunu en iyi olarak matematiksel olarak size verdiğimiz örnek ile anlatmak gerekirse. 3-4-5-6. bölgede normal bir konumdaki girişimci açmış olduğu işletme için 50 bin TL hibe kredi imkanından tam olarak faydalanmak için 65 bin TL harcaması gerekirken engelli, gazi, şehit yakını, kadın girişimciler bu destekten tam olarak faydalanmaları için 55 bin TL harcaması yeterli olacaktır.

ETİKETLER:
"Gazilerimize KOSGEB den dev destek olanakları" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Gazilerimize KOSGEB den dev destek olanakları" - 2 YORUM
 1. İlyas dedi ki:

  Hayirli geceler ben terörle mucadeleden gazi yim koskepten hibe kredisini almam icin once nereye ne yapmam laizm herhangi bir belgemde yok bütün gazi ler alabiliyormu hayirli geceler kolay gelsin

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   İlyas bey sizin ile özel olarak ilgileneceğim. Evet, bütün gazilerimiz bu destekten faydalanabiliyor. İlk olarak yapmanız gereken ama https://lms.kosgeb.gov.tr/ bu siteden sertifika almanız. Daha sonra ise 60 bin TL kadar hibe alabilirsiniz.

KOSGEBKredi.net