KOSGEB Kredi

Gazilerimize KOSGEB ‘den Dev Destek! (10.000 TL Avantaj)Gazilerimize KOSGEB ‘den Dev Destek! (10.000 TL Avantaj)

Değerli Gazilerimiz sizlere bir polis oğlu ve ağabeyi olarak sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Allah sizlerden bu vatan için yapmış olduğunuz fedakarlık için bin kere razı olsun. Sizlere bilgilerim dahilinde KOSGEB aracılığı tanınan olanakları anlatmak istiyorum. Uzun süre yapmış olduğum araştırmalar neticesinde ola ki vereceğim iş yeri açmanız için devlet destek imkanlarından bir eksik yada yanlış bilgim olur ise şimdiden af ola. Amacım sizlerinde kendinize ait KOSGEB üzerinden hibe alarak nasıl bir iş sahibi olacağınızı anlatıp biraz olsun fayda sağlamaktadır.

KOSGEB Gazilerimize Ayrıcalıklı Olarak Hibe Vermektedir!

Bu vatan için Gazi unvanını almış asker, polis yada koruyucu hiç fark etmeksizin devletimiz iş yeri kurmaları halinde KOSGEB üzerinden ayrıcalıklı olarak hibe vermektedir. Kurum üzerinden verilecek olan desteğin bazı şartları vardır. Bu şartları yerine getirmeniz durumunda ”Geleneksel Girişimcilik Destek Programı” kapsamında 60.000 TL kadar teşvik. ”İleri Girişimcilik Destek Programı” kapsamında da 225.000 TL hibe desteği alabilirsiniz. Siz çok değerli Gazilerimiz için ilk olarak bu her iki programında yer alan hibe miktarlarını tablo halinde bahsedeceğim. Daha sonra ise nasıl başvuru yapacağınızı anlatacağım. Lütfen bu süreçte vermiş olduğum linkleri takip ederek detaylı bilgi almayı ihmal etmeyelim.

Geleneksel Girişimcilik Destek Programı

KOSGEB Desteklenen Sektörler içerisinde herhangi bir iş fikrine sahip olan bütün girişimciler için oluşturulmuş olan bir destek programıdır. Program 60.000 TL kadar hibe imkanını 2021 yılında da vermeye devam etmektedir. Program destek tablosunda yer alan hibe miktarlarına ekstra olarak Gazi unvanını hak etmiş olan girişimciler toplamda 10.000 TL fazladan desteklenmektedir. Destek programına ait tablo ise şu şekildedir.

Program sizlere 5.000 TL gerçek kişi olmanız halinde kuruluş desteği adı altında hibe verir. Şayet sermaye şirketi iseniz bu miktar 10.000 TL olarak verilmektedir. Ama, Gazi olduğunuz için verilecek olan bu rakama fazladan bir 5.000 TL daha eklenir.

 • Kurduğunuz iş yerinin 1. ile 12 ayı arasında eğer ki performans prim ödemeniz 1080 puan ve üzerine çıkarsa o zaman 20.000 TL hibe alırsınız.
 • İşletmenin 12. ile 24 ayına girildiğinde kurum size bir 10.000 TL daha hibe verir. Normalde 5.000 TL olan miktar Gazi olduğunuz için fazladan bir 5.000 TL olarak burada da verilmektedir. Yine bu dönem içerisinde 1440 puan veya üzerinde bir pirim ödemesine kavuşursanız 20.000 TL daha hibe alırsınız.

Her iki dönemde toplam bu program ile 60.000 TL hibe alırsınız.

İleri Girişimcilik Destek Programı Desteği

Geleneksek Girişimcilik Destek Programından yararlandıktan sonra şayet iş fikriniz ”İleri Girişimcilik NACE Kodları” içerisinde ise bu desteği de alabilirsiniz. Bu program ile alacağınız makine yada teçhizat alımları için yapacağınız toplamda 300.000 TL harcama için 225.000 TL kadar hibe alabilirsiniz. Destek programı tablosu ve içeriği ise şu şekildedir.

 1. İş fikriniz NACE kodlarında Düşük Orta-Düşük Teknoloji Düzeyinde ise 100.000 liralık giderin 75.000 TL hibe olarak alınır.
 2. Şayet iş fikri Orta Yüksek Teknoloji düzeyi içerisinde ise o zaman 200.000 lira makine alımlarının 150.000 TL geri kurumdan alınır.
 3. Eğer ki iş fikriniz Yüksek Teknoloji Düzeyine sahip ise o zaman 300.000 TL harcamanın 225.000 TL kurumdan hibe olarak geri alınmaktadır.

Bu programda ne yazık ki Gazilerimiz için herhangi bir ayrıcalık yoktur. Alacağınız makinelerin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının YERLİ MALI tebliğine uygun olmasına özen göstermeniz gerekmektedir. Ayrıca danışmalık desteği ihtiyacınız olur ise yine 10.000 TL harcama halinde 7.5000 TL geri olarak kurumdan alabilirsiniz.

İşletmenin Kurulması, Destek Başvurusunun Yapılması

Sizler için oluşturulan destek programlarımı için NACE kodlarında yer alan bir iş fikrine sahip iseniz bundan sonra yapmanız gereken ilk şey ”Girişimcilik Belgesi” almanız olacaktır. Girişimcilik sertifikasının iş fikriniz dahilindeki NACE kodlarına göre nasıl alacağını bir video ile anlattım içim bunun detaylarını burada girmeye gerek duymadım.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi aldıktan sonra alacağınız belge sonrasında işletmenizi kendi imkanlarınız ile artık kurabilirsiniz. İşletmenizi kurduktan sonra ise sıra destek tablolarında yer alan hibe başvurularını yapmaya gelmektedir. Bunu ise yine sırası ile e-Devlet aracılığıyla şu şekilde yapabilirsiniz. (Bağlantılarda detaylı anlatımı vardır.!)

 1. KOSGEB’e işletme kaydınızı oluşturun
 2. KOBİ Beyannamesi doldurun
 3. Daha sonra buradaki adrese giriş yapalım. Sonra ”Girişimciliği Geliştirme Destek Programı” altında bulunan ”Geleneksel Girişimci Desteği” başvurusunda bulunalım.

Bu işlemler sonrasında aldığımız çıktılar ile İl Müdürlüğümüze müracaat edelim. Bize müdürlük tarafından verilen günde hazırladığım KOSGEB İş Planı projemizi sunum yaparak onaylatalım. Onay sonrasın da destek ödemelerimizi şartları sağlamanız halinde alacağızdır.

Bütün Gazilerimize selam olsun.!

"Gazilerimize KOSGEB ‘den Dev Destek! (10.000 TL Avantaj)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Gazilerimize KOSGEB ‘den Dev Destek! (10.000 TL Avantaj)" - 6 YORUM
 1. blank İlyas dedi ki:

  Hayirli geceler ben terörle mucadeleden gazi yim koskepten hibe kredisini almam icin once nereye ne yapmam laizm herhangi bir belgemde yok bütün gazi ler alabiliyormu hayirli geceler kolay gelsin

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   İlyas bey sizin ile özel olarak ilgileneceğim. Evet, bütün gazilerimiz bu destekten faydalanabiliyor. İlk olarak yapmanız gereken ama https://lms.kosgeb.gov.tr/ bu siteden sertifika almanız. Daha sonra ise 60 bin TL kadar hibe alabilirsiniz.

 2. blank Evren dedi ki:

  Benim hiç sermayem yok
  Bu nedenle KOSGEB girişimcilik kursunu bitirdim sermaye olmadığı için baslayamadim kendim gaziyim opsiyonel bir yardım mumkunmu

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Banka kredisi harici çok zor ne yazık ki 🙁

 3. blank Fatih dedi ki:

  Merhabalar ben terör gazisiyim
  Oto yedek parca dükkanı acmak istiyor hibe destek projesi ile nasıl bi yol izlemeliyim ilk nere nasıl basvuru yapmam gerekiyor ilginiz için teşekkür ederim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   45.32 NACE kodu altında sektör bir çok alanda desteklenmektedir. Gazi olduğunuz için hibe desteklerinden ayrıcalıklı olarak yararlana bilirsiniz. İlk olarak yapmanız gerekense Geleneksel Girişimcilik Belgesi almanızdır. Bu belgeyi de sitemizde bahsetmiş olduğumuz şekilde kolaylıkla alabilirsiniz.

KOSGEBKredi.net