Garanti bankası kredi kartı borcu taksitlendirme numaraları

Garanti bankası kredi kartı borcu taksitlendirme numaraları
14 Aralık 2016 tarihinde eklendi, 1.521 kez okundu.


Garanti bankası kredi kartı borcu taksitlendirme numaraları

Ülkemizde en çok kredi kartına ek taksit imkanı sunan Garanti bankası peşin olarak yapmış olduğunuz her türlü yüklü alış verişleri bir telefonunuz ile yapılandırmaktadır. BDDK’nın kredi kartı taksitlendirme yasası kapsamında 72 aya kadar bonus kart ile yapmış olduğunuz alış verişleri taksitlendiren Garanti bankasına ait iletişim telefon numaraları, bankanın aylara göre uygulamış olduğu KKDF / BSMV hariç faiz oranlarını sayfamızda güncen şekilde yer verdik.

Garanti bankası borç yapılandırma

Toplu olarak yapmış olduğunuz harcamaları bazı mağazalar kredi vade faizi ödememek için taksitlendirme imkanı sunmamaktadır. Bazı mağazaların ise sizlere sunmuş olduğu kredi taksitleri 6 ile 12 ay içerisinde sınırlı olarak kalmaktadır. Bunlar tamamen BDDK yani Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından resmi gazetede yer alan yasa kapsamında yer almaktadır. Ülkemizde resmi gazetede BURADA ki yer alan yönetmeliğe göre kuyumculuk alanında yani almış olduğunuz bilezik, tam veya çeyrek altın gibi alış verişlerimiz içi en fazla 4 ay. Her türlü cep telefonu hariç elektronik alet alımları için 6 ay. Hava, deniz, kara gibi seyahat ve sağlık, vergi gibi diğer ödemeler için 9 ay vade uygulanmaktadır. Peki almış olduğunuz ev aletlerinin toplam bedeli 10.000 TL ise ve aylık taksitleri yasa gereği doğal olarak 6 aya bölündüğü zaman 1,666 TL düştüğünde ödem zorluğu çekecekseniz ne yapmalısınız? İşte BDDK yayınlanan yasa da bankalara ek olarak yapılan alış verişlere vade faiz farkı koyarak taksit imkanı sağlamasına izin vermektedir. Ülkemizde Garanti bankası da müşterilerine bu olanağı tam 72 ay taksitler ile servis yapmaktadır. Bizim şahsi düşüncemiz ise evlilik veya evini yenilemek için bankadan 15.000 TL veya 20.000 TL çekip dosya bedeli, sigorta masrafları ödemekten ise Garanti bankası kredi kartı başvurusu yaparak alış verişleri bu kart ile yapıp 72 ay vadeye bölerek yapılandırmak çok ama çok daha mantıklı.Yapılandırma nasıl yapılır?

Garanti bankası kredi kartı yapılandırma ve taksitlendirme işlemleri için her hangi bir ek ücret almamaktadır. Yalnız bu işlemler vadelere göre doğal olarak faiz farkları ile sağlanmaktadır. Bankanın vadelere göre uygulamış olduğu faiz oranları ise; 12 aydan 36 aya kadar %1,99 42 aydan 48 aya kadar %1,88 54 aydan 60 aya % 1,79 ve 66 aydan 72 aya kadar ise %1,69 dur. Yapılandırma işleminin yapılabilmesi için bankaya 09:00 ile 24:00 aralarında ister taksitlendirme numarası olan 444-0-333 numarayı arayınız, isterse mesai saatleri olan 09:00 ile 17:00 aralarında şubelere başvurun ister ise belirttiğimiz numaralardan arayarak başvurunuzu yapınız. Şayet yapmış olduğunuz harcamalar 26 eylül 2016 tarihine ise 72 aya varan taksitler ile yapılandırma yapabilir, bu tarihten sonraki alış verişlerinizi de ek olarak 12 aya kadar yapılandırabilir siniz. Yapılandırarak taksitlendirme talebinde bulunacağınız alış verişin en az 500 TL olması gerekmektedir. Yapmış olduğunuz başvuruyu ola ki iptal etmek istiyorsanız yine aynı gün içinde saat 24:00 kadar yapmanız gerekmektedir.

İşlem erteleme nasıl yapılır ?

Garanti bankası kredi kartı borç yapılandırma ve taksitlendirme işlemlerinin yanı sıra ödemelerde de zorluk çekenlerin imdadına işlem erteleme uygulaması ile yetişmektedir. İşlem erteme uygulaması taksitli olarak yapmış olduğunuz harcamaların olası bir aylık ödemesini sağlayamadığınız durumda 3 aya kadar öteleme olanağı sunmaktadır. Böylece hem ekstra bir faiz ödemek zorunda kalmazsınız hemde KKB kredi notu değerinizi düşürmemiş olursunuz.. Bu imkanlardan da yararlanmak isteyenler 444-0-333 numaralı telefon numaraları aramaları veyahutta alış veriş yaptıkları esnada kendilerine gelen SMS gönderisini talep edilen şekilde yanıtlaması gerekmektedir. Erteleme için en az Bonus kartlar için 50 TL Amerikan Express kart sahiplerininde 100 TL ve üzerinde bir alış veriş yapmaları gerekmektedir. İşlemler için aylık %2,02 faiz oranı uygulanmaktadır. 3 aya kadar olan bütün işlem ertelemeleri için bu faiz oranları ayık olarak uygulanır.

Ekstre atlama nasıl yapılır ?

Bu ay kredi kartı borcunu ödemek istemeyip rahat bir nefes almak isteyenler kart ekstre kesim tarihlerini bir sonraki aya atabilirler. Garanti cep uygulamasının yanı sıra yine 444-0-333 numaralı telefonlardan da bu işlemi yapabilmelerin yanı sıra sisteme kayıtlı olan cep telefonları ile de SMS alanına ATLAT yazıp bir boşluk bırakıp kartın son 6 hanesini yazıp 3340′ a göndermeleri kâfi dir. Garanti bankasının kredi kartlarına yönelik uygulamış olduğu tüm promosyonları BURADAN güncel bir şekilde bulabilirsiniz.

 Bir önceki yazımız olan Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Daha fazla Kredi kartı
Kredi kartı borcu taksitlendirme ile yapılandırma
Kredi Kartı Borcu Taksitlendirme Nasıl Yapılır

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumunun resmi gazetede yayımlanan mevzuatına göre tüm bankalar kredi kartı borçlarını kendi kar paylarını da koyarak...

Kapat