Faturalı hatta kredi veren 3 operatör güvenilir mi ?

Faturalı hatta kredi veren 3 operatör güvenilir mi ?
6 Aralık 2018 tarihinde eklendi, 100 kez okundu.


Türkiye ‘de faaliyette olan 3 operatör Turkcell, Vodafone ve Avea faturalı hat sahiplerine 5.000 liraya kadar kredi verildiğini bir çoğumuz duymuşuzdur. 2018 de başlayan muhtemelen 2019 da devam edecek olan bu uygulamanın tanıtımlarını bir çoğumuz çeşitli medya araçlarında duymuşuzdur. Özellik ile Facebook gibi sosyal ağlarda sıklık ile reklamlarıyla karşılaştığımız bir sürü danışmanlık firması uzun süreli faturalı hatta sahip olanlara 15.000 liraya kadar kredi imkanını 6 ile 12 ay vadeli olarak verdiğini iddia etmektedir. Danışmanlık firmalarının hattınızın üzerinden gerçekleştirmiş olduğu bu işlem acaba güvenilir mi ? Sizler için hem finansman firmasına hemde operatör resmi müşteri hizmetlerini arayarak işin gerçekliğini öğrendim. Emin olun ki! sizlerde bu ses kaydı videosunu izledikten sonra dolandırıcılığı gibi aklınızda ki bütün endişelerden kurtulacaksınız.!

Faturalı hatlara kredi dolandırıcılığı için yaptığım araştırma

Daha çok dijital medya üzerinden bir çok dolandırıcılık haberlerini sıklık ile tanık olmamız insanları finansman konularında çekimserliği itmiştir. Dolayısı ile Avea yada Vodafone ile Turkcell hatta kredi verdiğini iddia edilen firmaların imkanları da büyük bir şüphe ile yaklaşılmaktadır. Herkes gibi bende ilk etaplarda bu işleme büyük bir ön yargı ile yaklaştım. Şüphelerimden ve ön yargılarımdan kurtulmak için de hem kendim hemde sizler için bir araştırma yapmaya karar verdim. Netice olarak dolandırıcılık konusunda net bir cevaba ulaştım. Yapmış olduğum araştırmaların ses kayıtlarını oluşturmak için hiç üşenmeyip bir de cep telefonuma ” ÇAĞRI KAYDEDİCİ ” programı kurdum. Hem faturalı hatta kredi verdiğini iddia etti danışmanlık firmasına hemde işin doğruluğunu teyit etmek için kullanmış olduğum hat operatörünü arayarak aklımdaki soruları sordum. Netice olarak tatmin edici cevabımı da aldım.

Faturalı hatlara kredi veren firmalar gerçekten dolandırıcı mı ?

Sizler ile paylaştığım videoda sizinde tanık olacağınız gibi faturalı hatta kredi veren firmalar kesinlik ile dolandırıcı değildir. Tabi doğru bir firma ile bu işlemi gerçekleştirseniz. Dolandırıcı olmadığını ben kendi kanımca vardım. Çünkü işlev oldukça mantıklı ve var olan bir sistem. İşlem şu şekilde işlemektedir. Finansman danışmanlık firmaları ilk olarak Vodafone ile Turkcell ve Avea bayilikleri ile bir anlaşma yapmaktadır. Yaptıkları bu anlaşma neticesinde Gelir belgesiz kredi  vermek adına sözleşmeye vardıkları müşterilerine cep telefonu alma olanağı sağlamaktadırlar. Alınan bu cep telefonunu da 6 ile 12 ay vadeler ile geri ödeme imkanı sağlayan bayilerde müşteri tarafından alınan cep telefonunu hiç açmadan bir nevi geri satın almış olur. Bu işlem sırasında hem cep telefonunu sizin için satın alan yetkili bayi hemde müşteri temin eden danışmanlık firması kar paylarını alırlar. Buna bir örnek vermem gerekir ise;

  • Diyelim ki adınıza tanımlı 2.000 liraya kadar bir cep telefonu tanımlı. Bayi bunu sizden şayet kredi başvurusunu kabul ederseniz 1600 liraya satın alır. Aracı danışmanlık firması da adınıza tıpkı bana olduğu gibi 1200 lira çıktığı belirtir. Şayet sizde kabul ederseniz 2000 lirayı 12 ay taksit ile ayda 166 TL olarak geri öderseniz.

Burada en az %20 danışmanlık firması en az da %20 cep telefonu bozdurma işlemi yapan bayi kazançlı çıkmaktadır. Burada ki kaybınız yani dolandırıldım diyebileceğiniz tek şey danışmanlık firmasına vermiş olduğunuz avanta dır.Faturalı hatta çıkacak olan kredi miktarı nasıl hesaplanmaktadır ?

Faturalı hatta kredi çıkması ve çıkacak ise bunun ne kadar olacağı için hesaplamalar bazı kriterler doğrultusunda sağlanmaktadır.

  1. Faturalı hatta kredi çıkması için hattın kesinlik ile faturalı olması gerekir.
  2. Faturalı hattın en az 6 aylık olması gerekmektedir.
  3. Hatta çıkacak olan kredinin miktarını belirleyici en önemli husus hattın aktiflik süresidir.
  4. Yine hatta kredi miktarının ne kadar çok çıkacağını belirleyici bir diğer etkende faturanın miktarı ve ödeme deki düzenliliktir.

Tüm bu belirleyici etkenlere göre adınıza tıpkı kredi notu gibi bir not belirlenir. Benim notum sizinde izleyeceğiniz gibi 1400 çıktı ve adıma 1200 lira kredi tanımlandı. Kendi not değerinizi ise en doğru şekilde müşterisi olduğunuz GSM bayisinden öğrene bilirsiniz.

Faturalı hatlara kredi veren 3 operatör şartları

Faturalı hatlara kredi veren 3 operatör şartları

Sizlerde danışmanlık firması olmadan faturalı hatta kredi alabilirsiniz

Hat sahibi olduğum Vodafone müşteri danışmanı ile yapmış olduğum istişare sonrasında kendimin de hiç bir kredi danışmanlık firmasına bulaşmadan kredi alabileceğimi öğrendim. Bu işlemi kendimin yapmamın en büyük avantajı aracı firmaya komisyon ödemek zorunda kalmamam dır. Ancak bu işlemi kendi başıma yapabilmem için benim satın alacağım teli ” KAPALI KUTU ” diye adlandırılan şekilde geri alacak bir bayiyi bulmam gerekiyor. Bulunduğum yer ufak bir kasa olduğu için muhtemelen taksitli olarak alacağım telefonu değerine yakın bir şekilde geri alacak bir bayi bulmam biraz zor olacak gibi. Ama ben yine yapmış olduğum ufak bir çalışma sonrasında buna da çözüm buldum. Bulmuş olduğum çözüm aslında daha öncede sizler ile https://www.kosgebkredi.net/bankalar-kredi-vermiyor-nasil-4-asamada-acil-para-bulabilirim/ bu içerikte paylaşmış olduğum gibi telefonu kendim hattıma taksitli olarak alıp, ikinci el sitelerinden satmakta buldum. Hem böylece aracı olan kredi danışmanlık firmasını aradan çıkarmış olacaktım. Hemde satın alacağım telefondan kar elde edecek olan Vodafone yada Turkcell veya da Avea bayisini.! Artık uygulayacağınız yöntem size kalmış arkadaşlar, ama başvuruyu danışmanlık firmaları üzerinden yapacaksanız lütfen güvenilir bir firma aracılığı ile bunu yapmaya özen gösterin.!

Bu arada DESTEK DANIŞMANLIK firması da adıma 2800 lira çıktığını şimdi arayarak bildirdi. 12 ay vadeli olarak aylık 233 lira geri ödemeli olarak kullanacağımı belirtti. Danışmalık firmalarına göre sanırım adımıza çıkan kredi miktarı da değişiyor. Ayrıca bugün Bilecik/ Bozüyük Vodafone bayisine gittim, kendileri de aynı şekilde binlerce kişiye kredi verdiklerini belirttiler.!

 Bir önceki yazımız olan İş kurma kredisi anında 200 bin Lira veren bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Faturalı hatta kredi veren 3 operatör güvenilir mi ? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Admin dedi ki:

    Faturalı hattalar için sağlanan krediler hakkında soru sormak isterseniz buradan bana ulaşa bilirsiniz.

Sayfa başına git
Daha fazla DEVLET Kredileri
İş kurma kredisi anında 200 bin Lira veren bankalar
İş kurma kredisi anında 200 bin Lira veren bankalar

2019 yılında işyeri açmak için finansman arayışında olan girişimcilere acil nakit desteği için kredi imkanı veren bankalar bulunmaktadır. İş yeri...

Kapat