Faizsiz ihtiyaç kredi veren bankalar

Faizsiz ihtiyaç kredi veren bankalar
20 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 3.163 kez okundu.


2018-2019 yılında tamamen faizsiz olarak 1.000 liradan başlayıp 10.000 liraya kadar 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlerin iki ana nedeni vardır, bunlardan ilki İslami şartlara uygun olup helal yollardan ihtiyaçlarını karşılamak, bir diğeri ise kuşkusuz bankalara herhangi bir aldıkları para için bedel ödememektir. Bu her iki niyet içinde faizsiz ( 0 faizli ) ihtiyaç kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

Ülkemizde Faizsiz İhtiyaç Kedi Veren Bankalar Varmıdır?

Ülkemizde faizsiz ihtiyaç kredisi verene bankalar var mıdır? evet vardır! Bu olayı yazımızın başında da belirttiğimiz gibi iki şekilde ele alacağız, ilki sıfır faizli kredi veren bankaların sunmuş olduğu paranın İslami şartlara göre caiz olup olmadığını bir diğeri de yine 0 faizli olarak hangi bankaların kredi verdiğine. İlk olarak İslami olarak bu olanağı sunan bankaları tanıtalım.

İslami Şartlara Uygun Olarak 0 Faizli Kredi Verene Bankalar Hakkında

İslami şartlara uygun olarak hizmet sunan ülkemizde bankalar yer almaktadır. Bu bankalara genel olarak katılım bankaları denilmektedir. Katılım bankaları vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamak adına oluşturdukları fondan kar paylarını da koyarak para olanağı sunmaktadır. İster alınacak olan ev için ister araç için veyahutta evin gereksinimleri için bu imkanı sunan bankalardan kredi almak bir çok din adamına göre caizdir ama usuller doğru bir şekilde ilerler ise.. Peki din adamlarımıza gere kredinin helal olması için usulün nasıl ilerlemesi gerekmektedir.

  • İster alınacak olan konut olsun ister araba veya eşya bunun için duyduğunuz ihtiyaç kredisi için alımı banka sahibi veya yetkilisinin yapması gerekmektedir! ve aldıktan sonra size kendi karlarını koyarak satması icap etmektedir. Örnek vermek gerekir ise; diyelim ki düğün yapacak evleneceksiniz ve eviniz bazı buzdolabı, çamaşır makinesi veya televizyon gibi gereksinimlere ihtiyacı bulunmaktadır ve sizin de bunu alacak bir paranız yok, bunu katılım bankalarından helal yoldan almak istiyorsanız şayet gerekli başvuruları yaptıktan sonra banka yetkilisinin bunları sizin adınıza alıp kendi kar payını koyarak size vadeli olarak vermesi caiz olmaktadır. Örnek hesaplama; tüm beyaz eşyalar toplam 10.000 TL tuttu bankanın sigorta masrafı 300 TL işlem ücreti 500 TL vade hesabı 1400 TL ( kullanılacak olan vadeye göre bu rakam değişebilir ) toplam 12200 TL bankaya vadeli olarak geri ödemeniz gerekmektedir.

İslami şartlara uygun olması için unutmayın! faizsiz ihtiyaç kredi veren bankalar dan sadece mal alımları adına para almalısınız!! Aksi taktirde borçlarını kapamak veya nakit olarak para almak caiz değildir. Konu ile ilgili video;

Faizsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankaların Hesaplamaları

Yapılan muamelenin doğru olması durumda caiz olan kredi için bankaların yapmış oldukları kesintiler ve kar payları aşağıdaki gibidir;

Albaraka Türk katılım bankası; dayanıklı tüketim finansmanı ( ihtiyaç kredisi ) 10.000 TL için 24 ay geri ödeme aylık taksiti 506,23 TL toplam geri ödeme 12,149 TL kesilecek işlem parası 50 TL olmaktadır.

Kuveyt Türk katlım bankasının; Eşya finansmanı adı altında vermiş olduğu 10.000 TL için 24 ay vade aylık ödenmesi tutarı 509.04 TL olmakta toplam ödenecek rakam ise 12.216.87 TL olmaktadır. Finansman tahsis masrafı ise 52.50 TL dir.Türkiye Finans katılım bankası; Değerli arkadaşlar bu bankamızda ihtiyaç kredisini ihtiyaç finansmanı adı altında vermektedir. Yine hesaplamayı 10.000 TL ve 24 ay geri ödeme seçenekleri ile yaparsak aylık taksit olarak 509.04 ödemeniz toplam 12,216,96 TL ödemeniz olacaktır.

Ziraat katılım bankası; T.C. Ziraat bankasının katılım fonu olarak kurmuş olduğu bankada ihtiyaç finansmanından 10.000 TL kullanacakların 24 ay her ay eşit olarak 502,73 TL ödemesi gerekmektedir. Hemen başvurmak için lütfen tıklayınız..

Vakıf katılım bankası: Vakıf katılım beyaz eşya veya mobilya gibi evinizin ihtiyaçlarının sağlanması için vermiş olduğu paradan 50 TL kesinti aylık %1.98 oranlarda kar payı koymaktadır.

evet İslami şartlara uygun faizsiz ihtiyaç kredi veren bankaları detaylı bir şekilde yer verdikten sonra diğer tüm bankaların nasıl sıfır faizli kredi verdiğini anlatalım.

0 Faizli Tüm Bankalar Nasıl Kredi Verir?

Değerli arkadaşlar Akbank olsun İşbank olsun veya Garanti bankası yada ismini sayamadığımız tüm bankalar olsun müşterilerine faizsiz ihtiyaç kredisi imkanını dönemler halinde kampanyalar ile sunmaktadır. Sunulan bu krediler meblağ olarak 2,000 bin veya 3,000 TL geçmemektedir. Genel olarak verilen bu para için ise işlem ücreti kesintileri ve sigorta masrafları alınmaktadır. Bu rakamlar normal faizli kredilerde 300 TL gibi bir rakama tekabül eder iken 0 faizli olarak verilen ihtiyaç kredilerinde bazen 500 TL bazen ise 600 yada 700 TL kadar çıkmaktadır. Bir nevi kredinin faizlerini bu tür kesintiler ile karşılamakta rakam oyunları oynanmaktadır 😉

Bazen ise bankalar gerçekten müşteri edine bilmek için yılbaşı veya bayramlarda veyahutta kendi bünyesine yeni katılacak olan müşterilerine sıfır faizli ihtiyaç kredisi vermektedir. Buna bir örnek vermek icap ederse yılbaşında tüm müşterilerine 3.000 TL faizsiz olarak 18 ay vadeli olarak veren Fibabanka’yı örnek gösterebiliriz.

Faizsiz ihtiyaç kredi veren bankalar Fibabanka

Faizsiz ihtiyaç kredi veren bankalar Fibabanka

Sizinde bankanın bizler ile paylaşmış olduğu çizelgede çok az bir masraf farkı ile nasıl 3.000 TL kadar faizsiz olarak ihtiyaç kredisi vermiş olduğunu görüyorsunuz. İnanmıyorsunuz.? Buyurun tıklayınız..

  • Denizbank vereceğiniz 2 otomatik ödeme talimatı için 2018-2019 yıllarında 1.000 liraya hiç bir faiz ve dosya masrafı almadan kredi sağlamaktadır. Denizbank faizsiz kredi kampanya detaylarını incelemenizi tavsiye ederim.

 Bir önceki yazımız olan İslami şartlara uygun helal kredi nasıl alınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Faizsiz ihtiyaç kredi veren bankalar Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Gürkan demir dedi ki:

    Var olan borclarimi ev ve diyer borclarimi bu şekil katkı payı diye tabir edilen bankalara taşımak istiyorum diyer fayizli bankalardan iki yakan bir araya gelmedi yardımcı olabilirmisiniz

    1. Admin dedi ki:

      Hesap borç transfer işlemlerinizi katılım bankalarına mı taşımak istiyorsunuz ? Sorunuzu lütfen açık bir şekilde bizler ile paylaşır mısınız!

Sayfa başına git
Daha fazla DEVLET Kredileri
İslami şartlara uygun helal kredi nasıl alınır
İslami şartlara uygun helal kredi nasıl alınır

İslami şartlara uygun helal kredi nasıl alınır Biliyoruz gerçekten çok hassas bir konuyu ele alıyoruz, bu neden ile İslami şartlara...

Kapat