KOSGEB Kredi

Faizsiz araba kredisi veren bankalar hangileridirFaizsiz araba kredisi veren bankalar hangileridir

Faizsiz araba kredisi veren bankalar hangileridir

İslami şartlara uygun faizsiz araba nasıl mı alınır? İster sıfır km olsun ister ise ikinci el araç olsun faizsiz araba kredisi veren bankalar ile caiz kredi alarak otomobil sahibi olabilirsiniz. Ülkemizde İslami usullere uygun bir şekilde faaliyet gösteren bankalar yer almaktadır. Bunlar; Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Türkiye Finans, Ziraat ve Vakıf katılım bankalarıdır. İsmi geçen katılım bankalarının faizsiz araba kredisi için başvuru koşulları ve şartları, finansman oranları sayfamızda sizler için yer almaktadır.

Faizsiz araba kredisi veren bankalar ve başvuru koşulları nedir?

Ülkemizde bir çok bankacılık modeli yer almaktadır. Bu banka modellerinin içinde yer alan bir model de katılım bankacılığıdır. Fonlar ile ayakta duran bu bankalar tüm diğer bankalar gibi vatandaşlara alacakları ev, araba veya beyaz eşya için kredi olanağı sunmakta ve vadeler ile geri ödenmesi imkanı sunmaktadır. Katılım bankaların diğer bankalardan sunmuş olduğu kredi imkanlarını İslami şartlara uygun bir şekilde sunulduğu için çoğu din adamları gözünde caiz olarak gözükmektedir. Peki katılım bankaları vermiş olduğu faizsiz araba kredisi imkanını nasıl İslami şartlara uygun bir şekilde sunmaktadır?

Faizsiz araç kredisi alacaklar bu bankalar harika

Faizsiz araç kredisi alacaklar bu bankalar harika

Bilindiği gibi İslam dininde faizcilik haramdır. Her türlü bir mal alım yada satımda faiz işler ise haram olarak kabul edilmektedir. Bunu bilen bazı bankalar yani katılım bankaları vatandaşlara harama bulaşmamaları adına malı değerinde kendileri almakta ve müşterisine kar payını koyarak vadeli bir şekilde satmaktadır. Başka Prof. Dr. Nihat HATİPOĞLU hocamız olmak üzere bir çok hoca efendiye göre şayet usuller bu şekilde işler ise bunda her hangi bir sıkıntının olmayacağı kanısındadırlar yani alınan para caiz olarak kabul etmektedirler. Konu ile ilgili videoyu da koyalım da kafanız rahat olsun;

Faizsiz araba kredisi veren bankalara başvuru koşulları ise hemen hemen tüm diğer bankalara göre aynı şekildedir ama dediğimiz gibi usuller farklıdır. İlk olarak almak istediğiniz arabanın ruhsatı ile katılım bankalarından her hangi birine başvurmanız gerekecektir. ”Katılım bankası nedir hangileri caiz kredi verir” makalemizde tüm sıfır faizli kredi veren bankalara erişim sağlayabilirsiniz. Araç ruhsatının yanı sıra gelir belgeniz ve nüfus cüzdanınızın da yanında bulunması gerekmektedir. Tüm bu evraklar tam olduktan sonra aracın üzerinde her hangi bir rehin yani ipotek olmaması, maaşınızın yani gelirinizin talep edilen paranın geri ödemesine de uygun olması ile araç alınır ve vadeler ile size verilir. İşlev bu şekilde sağlanır.

1- Albaraka Türk Katılım finansmanı kar payları

80.000 liralık bir ikinci yada sıfır araç alımları için sizden 400 işlem ücreti kesen Albarak Türk 100 bin TL altındaki araçlara %70 finansman imkanı sağlamaktadır. 100.000 lira üzerinde sıfır yada ikinci el araçlar da ise fatura yada kasko değerinin %50 finansman olan Albaraka müşterilerine en fazla 48 ay geri ödeme vadesi sunmaktadır. Kasko bedeli olarak senelik 1.780 lira  da bir işlem uygulayan bankamızın hesaplaması 34 yaşa göre düzenlenmiştir. Bankaya ait güncel araç finansmanı hesaplaması => https://www.albaraka.com.tr/arac-finansmani.aspx adresinden de işlem görmektedir.

2- Kuveyt Türk bankasının sıfır ve ikinci el araç finansman oranları

Kuveyt Türk bankası sıfır ve ikinci el araç alımlarına finansman sağlayan bir diğer katılım bankamızdır. Banka 48 ay vadeli olmak üzere 8 yaşa kadar 2. el araç alımlarına da finansman olmaktadır. Ayrıca motosiklet alımlarına da kaynak sağlayan banka 6 yaş ikinci el araç alımı için 36 ay 7 yaş ikinci el araç alımlarında 24 ve son olarak 8 yaşındaki 2. el araçlar için de 12 ay vade ile geri ödeme olanakları sağlamaktadır. Bankanın ücretsiz müşteri hizmetleri numarası 44-0-123 ‘dur. Finansmanın faiz hesaplama makinesi de => https://www.kuveytturk.com.tr/bireysel/finansmanlar/arac-finansmani adresinde yer almaktadır.

3- Türkiye Finans araba finansman oranları hakkında

Taşıt finansmanı adı altında para imkanı sunan Türkiye Finans arzu edene 48 aya kadar bu olanağı sunmaktadır. Banka işlem ücreti olarak sizler den başvuru yapılan finansmanın %0.50 oranında bir kesinti yapmaktadır. Bu da 10.000 lirada 50 lira yapar. Banka 100.000 liraya kadar olan araçlar da %70 finansman kaynağı olurken 100.000 liranın üzerinde ki başvurularda da %50 size finansman sağlamaktadır. İkinci el araç alacaklar için diğer bir çok bankaya göre 8 yaşa kadar finansman sağlayan Türkiye Finans ağır hasarlı ve PERT kayıtlı araçlara da araç teminatı haricinde başka bir teminat gösterilmesi halinde finansman olmaktadır. Bankaya ait güncel faiz oranlarının hesaplaması => https://www.turkiyefinans.com.tr/tr-tr/bireysel/tasit-finansmani/sayfalar/tasit-finansmani.aspx

4- Vakıf ve Ziraat katılım bankaları hesaplamaları

Vakıf katılım sıfır ve 5 yaşına kadar ikinci el araç alımları için finansman sağlamaktadır. Başvuru yapacağınız finansman için sadece 125 TL bir tahsis ücreti kesen Vakıf katılım 36 ay vadeli olarak sizlere taşıt finansmanı sağlar. Diğer tüm katılım bankaları dahil olmak üzere sizlerden talep edilen gerekli evraklar ise şu şekilde tir.

  • Başvuru formu
  • Nüfus cüzdanı yada sürücü belgesinin fotokopisi
  • Gelir belgeniz
  • Sıfır araç alacaklardan araca ait fatura
  • 2. el araç alımlarında ruhsat fotokopisi
  • Gerek duyulması halinde kefil ve ödenmiş fatura

gerekmektedir. Vakıf katılıma ait araç finansmanının kar oranları => https://www.vakifkatilim.com.tr/tr/bireysel/Pages/Tasit-Finansmani.aspx yer almaktadır.

"Faizsiz araba kredisi veren bankalar hangileridir" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Faizsiz araba kredisi veren bankalar hangileridir" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net