Ev hanımlarına 50.000 Lira anında hibe kredi

Ev hanımlarına 50.000 Lira anında hibe kredi
13 Kasım 2015 tarihinde eklendi, 59.965 kez okundu.


KOSGEB 2019 yılında 50 bin  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 5 yıl ödemesiz 15 bin TL kendi işini kurmak isteyen ev hanımlarına hibe kredi vermektedir. Bunun yanı sıra vakıflar üzerinden de ev hanımları arkadaşları ile kuracakları küçük işletmelere mikro kredi alabilirler. Gelir belgesiz olan ev kadınları kamu sermayeli veyahutta özel sermayeli bankalardan ihtiyaç duydukları kredilerden nasıl istifade edebilirler? Ülkemizde yer alan kadın girişimciler için devlet destekleri ve banka kredileri bu yazımızda yer almaktadır.Annelere verilen doğum yardım parası miktarları ve başvuru dilekçe örneği bu yazımıza eklenmiştir.

Ev hanımlarına 15.000 TL hibe kredi imkanı

Türkiye’de girişimci kadınlar erkeklere oranla daha fazla devlet tarafından desteklenmektedir. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sadece ev hanımlarına özel 15 bin TL hibe veri iken, KOSGEB’ de kadınlara %10 ile %20 oranlarında erkeklere nazaran daha fazla destekler sağlanmaktadır. Bunların yanı sıra yine kurulmuş olan bir çok vakıf kendi evinden ufak çaplı olarak üretime yapacak ev hanımlarına mikro kredi adı alında faizsiz kredi imkanları sağlamaktadır. Kadınlarımıza yönelik yapılan bunca desteği karşılıksız bırakmayan ev hanımlarımız, bir çok alanda bu sayede başaralı noktalara gelmiştir. Şimdi sizlere bayanlara özel avantajlar ile verilen teşvikleri açıklayalım.

Ev hanımların hibe kredide avantajı nelerdir?

KOSGEB Kadın girişimci kredisi nasıl alınır

KOSGEB ev hanımı kadın girişimcilere erkek girişimcilere göre %20 daha avantajlı şartlar ile iş yeri kurma kredisi imkanı sunmaktadır. Kadın girişimcilere olan avantajı rakamlar ile ifade etmek gerekirse ( yukarıdaki tabloya göre ) aynı bölgede iş yeri kuran bir erkek girişimci  50 bin TL hibe kredi imkanından tam olarak faydalanması için 65 bin TL harcama yapması icap ederken aynı bölgede kadın girişimci 50 bin TL hibe kredi imkanından faydalanması için 55 bin TL harcama yapması yeterli olacaktır. Peki nasıl başvurabilirsiniz.?

Yukarıdaki desteğe başvuru yapmak için!

Öncelik ile girişimcilik sertifikası sahibi olmanız gerekmektedir. Belge ücretsiz olarak verilen eğitimler sonrasında 30 gün içerisinde eğitimi veren kurum tarafından verilmektedir. Eğitimin asıl adı Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ dir. Şimdi sizlere kısa olacak aşağıda yol haritasını çizeceğim. Başlıkları tıklayacak konu hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz.

 1. KOSGEB kurslarına katılarak girişimcilik belgesi alınız.
 2. KOSGEB e ilk kayıt işleminin yapınız
 3. İş planı projenizi hazırlayarak sunum yapınız.
 4. İşletmenizi kurunuz.
 5. KOBİ kaydı oluşturarak beyanname ve bilgi dokümanı doldurunuz.
 6. Sistem üzerinden Girişimcilik Destek Programı başvurusunda bulununuz. ( Başvuru kılavuzu incele )


Vakıf ve bakanlıkların destekleri nelerdir ?

Yine aynı şekilde kendi işini kurmak isteyen kadınlara başta Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlı başta olmak üzere çeşitli bir çok vakıf kredi imkanları sağlamaktadır. Bu kredilerin %50 oranı hibe olarak verilir iken geri kalan kısmı ise faizsiz olarak verilmektedir. Tabi bu oranlar başvuru yapmış olduğunuz kuruma göre değişiklik göstermektedir. Kısa olarak şartları ile birlikte sizlere sunulan bu imkanları tanıtırsak şayet.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı destekleri

Bakanlığın kendi işini kuracak olan kadınlara destekleri 15 bin TL kadardır. Bunun yarısına yakını hibe yani geri ödemesiz olarak kadın girişimciye verilir. Kullanım olduğunuz bu kredi için iş planınız olması gerekmektedir. Kullandığınız kredi için tam 24 ay geri ödeme istenmemektedir. Başvuru işlemleri il yada ilçenizde yer alan Sosyal İşler Müdürlüklerine şahsen olarak yapılmaktadır. Bankalardan kredi çekemeyen ev hanımları yine kırsal alanda yapacakları meyvecilik için tam 5 yıl ödemesiz 6 yıl vadeli krediler verilmektedir. Kendine güvenen iş konusunda tecrübeye sahip ev hanımları bu fırsatı kaçırmayın deriz..

Mikro kredi ile kendi işletmenizi kurunuz!

5 yada 6 veya 7 kişiden oluşan bir arkadaş gurubuna mı sahipsiniz.↵ Hele birde iş fikrine sahip iseniz size 1.000 TL vakıflardan mikro kredi verilmektedir. Üstelik tamamen faizsiz.! Ülkemizde bir çok kadın girişimci mikro kredi ile yola başlayıp ilerleyen dönemlerde büyük işletme sahipleri olmuştur. Konuyu daha önce detaylı bir şekilde anlattığımız için sadece tanıtım videosuna burada yer vereceğim.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar

Anlaşmalı olan bir çok banka ev hanımları için ihtiyaç kredisi imkanı sunmaktadır. Ev hanımlarına kredi veren bankalar şartname olarak çalışan bir kefil istemektedir. Eğer ki kefil bulamazsanız teminat olarak banka mülk ipotek talebinde bulunmaktadır.

Yukarıda sizlere belirttiğimiz bu imkanların hiç birine sahip değilseniz o zaman sizlere önereceğimiz adımı uygulayın. Günümüzde hemen hemen her bankanın İnternet bankacılığı mevcuttur, ilk olarak kredi başvurusu yapmak istediğiniz bankayı belirleyiniz, daha sonra ilgili bankaya İnternet veya şube kanalları vasıtası ile mevduat hesabı açma talebinde bulununuz, talebiniz daha önce bankalar ile bir alışverişiniz olmadığından kredini notunuz bozulmadığı için anında sistem tarafından kabul görecektir. Daha sonra İnternet bankacılığına giriş yapınız, iş ile ilgili alanlara öğretmen, özel sektörde işçi gibi meslekler yazmanızı öneririz, sonrasında kredi başvurusu sayfasından 15 bin TL kadar kredi başvurunuzu gerçekleştirin, başvuru yaptığınız ihtiyaç kredisi gün içerisinde sistem tarafından onay verilecek ve yine gün içerisinde belirttiğiniz hesaba yatacaktır. Bu yöntem ile bir çok ev hanımı kredi başvurusu yapmış ve uygun faizli kredi imkanlarından faydalanmıştır.

Doğum yardım paraları

Nihayetinde doğum yardım paraları da ev hanımlarına hibe olarak verildiği için 2017 yılı oranlarını bu sayfada belirtmeden geçemeyeceğim. 15.05.2015 tarihi dahil olmak üzere ve sonrasında gerçekleşen her doğum için devletimiz kadınlara doğum yardım parası vermektedir. Doğum sayısına göre verilen para miktarı ise;

 • İlk doğum yapan anneye 300 ikinci çocuğu için 400 üçüncü ve sonrası doğumlarda ise 600 TL olarak verilmektedir.

Başvuru dilekçesi ile birlikte tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımız ve mavi kart sahipleri başvurularını Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüklerine veya Sosyal Hizmet Merkezlerine yapabilirler.

 

 Bir önceki yazımız olan Tarım Kredi 2019 Faiz Oranları 150 Bin TL Başvuru Şartları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ev hanımlarına 50.000 Lira anında hibe kredi Konusuna 56 Yorum Yapıldı
 1. Kubra dedi ki:

  Ankara etimesgutta oturuyorum elimden her iş gelir evde ailemle birlikte iş yapmak istiyoruz

 2. Hatice dedi ki:

  Merhaba kirtasiyeyi devralacagim hibeden nasil yararlanabilirm

 3. Ümmühan Doğan dedi ki:

  Merhaba şu anda açık olan bir işletmeyi devralmak istiyorum bende bu krediden yararlanabilirmiyim

 4. esinsecgin@gmail. com dedi ki:

  Sakaryada oturuyorum ve bilgi almak istiyorum hayallerimi birkaç sevdiğim ve becerisine güvendiğim fikirlerimiz değişik konsepli lütfen bilgilendirin bizi

 5. Hülya dedi ki:

  Merhabalar, 35 yaşındayım unlu mamülleri üzerine dükkan açmak istiyorum,bu konuda ne yapmam gerekiyor,cevap verirseniz sevinirim.

 6. canan dedi ki:

  ben ev hanımıyım terzi dükkanı açmak istiyorum. Makinalarımı aldım ama malzeme almak için ve dükkan tutmak için kredi ye ihtiyacım var. Nasıl ev hanımlarına destek kredisi alabilirim ?

 7. Canan Mutlu dedi ki:

  Merhabalar. Benim 20 nisanda girişimcilik destek programı öncesi mülakatım var. Bu mülakatta benden sunum istenecek mi. Mülakat ta nasıl sorularla karsilasirim. MülakatI geçersem eğer kursa o şekilde girebilirmisim.

  1. Admin dedi ki:

   Sitemizde sınav sorularının örnekleri mevcuttur. İnceleyiniz lütfen..https://www.kosgebkredi.net/uygulamali-girisimcilik-egitimi-sinav-sorulari/

 8. Yadigar Bahçacı dedi ki:

  Merhaba ben izmirden yadigar 3 çocuk annesiyim işyeri açmak istiyorum parti malzemeleri bebek kapı süsü mevlüt kına sünnet düğün süsleme hediyelik doğum günü konseptleri hazırlamak gibi nasıl olur bunun için destek kredi istiyorum

 9. yasemin corut dedi ki:

  Magaza kurucam kredlye lhtlyacim var

 10. Esra dedi ki:

  Ben ünv mezunuym.ama çalşmyorm.kendime çeyiz bebe giyim..vs satabilecğim ufak bi dükkan açmk istyorm.bu alanda destek veriyormu acaba.bi birikimm yok.önceden işyeri açlp sonra kredi verilyordu.şimdi açmadan kredi verilebiliyormş.yanılıyormuyum.

  1. Admin dedi ki:

   Haberi yanlış algılamışsınız. Şimdi önceden işletme kuranlara da destek veriliyor. Her şekilde ilk olarak harcamanızı kendiniz yapmalısınız.

 11. Necmiye Dinçer dedi ki:

  Girişimcilik destek programına nasıl basvurabilirim

  1. Admin dedi ki:

   Ev hanımları bu programa ücretsiz olarak sitemizde belirtilen adreslere başvuru yaparak katılım sağlayabilirler.

 12. kadir dedi ki:

  eşim ünüversite mezunu adına temizlik ürünleri satış yeri açmak istiyoruz kosgep ten faydalana bilirmiyiz yardım cı olursanız seviniriz

  1. Admin dedi ki:

   KOSGEB ev hanımlarına daha doğrusu tüm bayanlara erkek katılımcılara göre çok daha fazla destek olanağı sağlamaktadır. İlk defa iş kredi kuracak ise ” Uygulamalı Girişimcilik Eğtimi ” alması ardında hibe imkanlarından yararlanmak için ” Girişimcilik Destek Programına ” başvurması gerekmektedir.

 13. Gökçe Neyiş dedi ki:

  Ben de yaranlanmak istiyorum yardımcı ola bilirmisiniz

  1. Admin dedi ki:

   Bayanlara yönelik özellik ile ev hanımları için tüm imkanlar sayfamızda anlatılmıştır.

 14. Suna dedi ki:

  Ben 38yasindayim ve bir kirtasiye acmak istiyorum bende bu firsattan yararlanmak istiyorum yardimci olabilirmisiniz

  1. Admin dedi ki:

   İçeriğimiz de belirttiğimiz kurumlara şahsen başvuru yapabilirsiniz.

 15. Tülay dedi ki:

  İyi günler 37 yaşındayım bir butik açmak istiyorum
  Kosgebten yararlanmak istiyorum, ama heralde yaşımdan dolayı faydalanamıyorum.. başka ne yapabilirim kosgepten faydalanmak için, bana yardımcı olursanı sevinirim..

 16. suna dedi ki:

  Mrb ben suna evliyim 3 çocuk annesiyim çok iş aradım bir türlü bulamadım. Çalışmaya çok ihtiyacım var. İşyeri açmak istiyorum fakat sermayem yok. Devletin ev hanımlarına sunduğu krediden nasıl faydalanmalıyım.

 17. Dilek tayfun dedi ki:

  Merhaba ben dilek tayfun 31 yasındayım evliyim 16 senedir teksil de caliştım bası salık durumundan dolayı işime son verdiler bende artık kendi işimi kurmak istiyorum ama mahti imkanım yok ben butik acmak istiyorum bu hibe krediden nasıl yararlanmak istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim simdidem tesettür ler

 18. nurcan karatas dedi ki:

  Merhaba yüksek okul tekstil bölümü megzunuyum ancak bulunduğum yer küçük bir ilçe iş bulamıyorum terzi dükkanı açmak istiyorum fakat maddi imkanım yok hibe kredisindende yaşımdan ötürü 33 yaş yararlanamıyoruz bu konuyla ilgili fikir verirseniz çok mutlu olacağım saygilar

 19. Funda dedi ki:

  Merhaba ben Funda evliyim 2 tane evladım var eşim yeni ceza evinden çıktı nereye is başvurusu yapsa hiç kimse almıyor benimde Çeyiz üzerine yeteneği var ama param yok bir dükkan açayım eğer sizler yardım ederseniz inşallah bir iş yeri acarim ilgilenirseniz çok sevinirim çok ihtiyacım var

 20. Şukran dedi ki:

  ben 38 yasinda ev hanimiyim is aradim bir turlu bulamadim.cocuklarim icin calismaliyim.is yeri butik acmak istiyorum ama bu kaynagi nasil sagliycam bilmiyorum.evhanimlarina olan krediden nasil faydalanabilirim

 21. ece engınsu dedi ki:

  bende cok zor durumdayım 10000 liraya ıhtıyacım var kredı alamıyorum yardım edıcek olan bırılerı var mı ayda 500 odeyebılırım

 22. Cumali dedi ki:

  Merhaba kız kardeşim köyde dükkan açmak istiyor ne yapması lazim destek almak için

 23. usuyoruz dedi ki:

  aciz usuyoruz diyorsun nasil internete giriyorsun anlamis degilim….

 24. mehtap dedi ki:

  Ben engelli cocugu olan bir anneyim oglum için ihtiyac kredisi cekmek istiyorum calisamiyorum ama her ay elime duzenli para geciyor mutfak masrafindan biriktiriyorum neden vermezler kredi biz annelerede boyle bir imkandan yararlanamiyoruz oğlumun ihtiyaçları için

 25. Üşüyoruz dedi ki:

  Ben ve birbuçuk yaşında bebeğim hem açız hemde üşüyoruz ısınmak için ve karnımızı nasıl doyururuz her daim ALLAH diyerek kalbimizden zikrimizi nakşederek yaşamaya çalışıyoruz yani zikirle sabrediyoruz ama yinede bize bir bilgi verir misiniz ben türküm müslümanım

  1. Vedat dedi ki:

   Bacım sana ulaşacağım bir mail adresi yada irtibat numarası verirsen yardımcı olmak isterim

   1. Admin dedi ki:

    Vedat bey sitemize hanım efendinin bıraktığı email reyhanim_42@hotmail.com şeklinde. Allah şimdiden senden razi olsun..

 26. Açım dedi ki:

  Ben ve bebeğim aç karnımızı doyurmak için kredi istiyorum açım açım bebeğim aç karnımızı nasıl doyururuz

 27. Ferda dedi ki:

  Ben butik acmak istiyorum hayalimdi yardimci olmanızı istiyorum..

 28. Canan dedi ki:

  Ben kendi işimi kurmak tuhafiye açmak istiyorum yardımcı olurmusunuz

 29. Kader dedi ki:

  Eşimle birlikte çay ocağı açmak istiyorum destek alabirmiyim

 30. yıldız yabuç dedi ki:

  işyeri açmak istiyorum yardımcı olabilirmisiniz…

 31. Aynur Turan dedi ki:

  Çalışmak istiyorum satılık pastane var onu çalıştırmak istiyorum yarısı peşin geri kalan vadeli krediden nasıl faydalanabilirim

 32. Aynur Turan dedi ki:

  Satılık bir pastane var onu satın almak istiyorum yarısı peşin geri kalan vadeli benimde bu işlere elim yatkın bu imkanı kaçırmak istemiyorum krediden nasıl faydalanabilirim çalışmak istiyorum

 33. mevlut beşaltı dedi ki:

  Genç ,dinamik ve profesyonel olarak kendimi tanımlıyorum,,türkiye ve uluslararası turizm de 18 yıllık bir çalışma tecrübem vardır.,,6 yıllık aşçı milli takımda görev yaptım.yıllarca yurt içi ve yurtdışında aşçı milli takım adına bayrağı omuzladım,,dünyanın en iyi ve en ünlü otel ve disney crus line gibi şirketlerde çalışma fırsatını yakaladım,yemek sektöründe dünyanın en prestijli yarışmalarına damgayı vurarak ödül ile ülkeme döndüm.son yıllarda jürilik yaptım.çok küçük yaşlarda mesleğime başladım.bilgilerim ve tecrübelerim bunlardan bir kaçı;
  dünya mutfakları
  osmanlı mutfağı
  600 yıllık bir saray mutfağı
  modern türk mutfağı
  yöresel 7 bölge türk mutfağı
  Artık kendi işi,mi kurup iş hayatına atılmak istıyorum,bununla ilgili yüzlerce projem vardır,,bu bağlamda devletimizin karşılıksız kredileri bulunuyor,,nasıl yararlanabilirim,,,,bayramdan sonra romanya döneceğim,,eğer e mail üzerinde bana dönüş yaparsanız sevinirim.
  şimdiden sizlere iyi bayramlar diliyorum.
  sevgi ve saygılarımla

 34. Hilal dedi ki:

  25 yaşında ev hanimiyim. Giyim iş yeri açmak için 30 bin lira kredi almak istiyorum. Bunun şartları nelerdir. Bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler. Bu iş yerini mutlaka acmaliyim. İnşallah rabbim yardım eder

 35. Mustafa çine dedi ki:

  Bovling salonu acmak istiyorum nasıl bir yol izlemem gerekiyor kırediyi almak için

 36. Ajda dedi ki:

  Ben ev hanımıyım ben kendime ev almak istiyorum

 37. Ayşe dedi ki:

  İş yeri açmak istiyorum

  1. davut dedi ki:

   İşyerini ne üzerine açmk istiyosunuz ayşe hanımm..

 38. tuba dedi ki:

  Ben ev hanımıyım kıredi alıp iş yeri açmak istiyorum lütfen yardımcı olurmusunuz

 39. Gökmen dedi ki:

  Imail adresimi yanlış yazdım doğrusu budur.

 40. Gökmen dedi ki:

  Annem 50 yaşında ev hanımı giyim dükkanı açmak istiyor kredi almamız gerekiyor bu işi yapmamız için nasıl bir yol izlemeniz gerekiyo krediyi almak için
  Saygılar.

 41. Saniye dedi ki:

  45 yaşındayım kendi işimi kurmak aktar dükkanı açmak istiyorum.Bana yardımcı olursanız sevinirim.

 42. Beray cinar dedi ki:

  Hayvancılık işine girmek istiyorum bole bi imkan var mi acaba

  1. asuman serap dedi ki:

   18-40 yaş arasındaki çiftçilere 30 bin tl hibe desteği başvuru tarihi 13 nisan-12 mayıs 2016 tarihinde gıda tarım ve hayvancılık ilçe müdürlüklerine yapılacak….

 43. Emine ozcan dedi ki:

  28 yadindayim kendi isimi kurmak anaokulu acmak istiyorum.yardimlarinizi bekliyorum.

  1. davut dedi ki:

   Emine hanimm nerede açmk istiyosuniz anaokulunu..benimde hayalim anaokulu açmak..

 44. Canan simsek dedi ki:

  1 bucuk yillil evliyim ve is kurmak istiyorum.girisimcilik sertifikamda var kurmak istedigim is kahvalti sarkuteri ve ev yemekleri uzerine sizden destek bekliyorum lutfen yardimci olurmusunz

 45. pinar dedi ki:

  Ben 4 yıldır çalışan bir bayanın 2 çocuğum var sigortasız çalışıyorum kendi işimi kurmak istiyorum tuafiye üzerini tecrübem var yardım istiyorum sizden

Sayfa başına git
Daha fazla DEVLET Kredileri
Tarım Kredi 2019 Faiz Oranları 150 Bin TL Başvuru Şartları
Tarım Kredi 2019 Faiz Oranları 150 Bin TL Başvuru Şartları

Yurdumuzun her karış toprağında kendi hizmet binaları, araçları ve depolama alanları ile her zaman çiftçinin yanı başında yer alan Tarım...

Kapat