KOSGEB Kredi

Esnaf Kefalet Kredisi 200.000 TL Kadar Nasıl Alınır?Esnaf Kefalet Kredisi 200.000 TL Kadar Nasıl Alınır?

HALKBANK ve TESKOMB iş birliğiyle Meslek Odası ortakları 200.000 TL kadar devlet faiz destekli kredi alabilmektedirler. Döner sermaye ve ham madde alımları için verilen işletme kredisini esnaflara yıllık %8.5 aylık ise %0.70 faiz oranlarıyla verilmektedir. 5 yıl vadeli olarak verilen Türkiye Halk Bankası Esnaf Kefalet Kredisi olarak bilinen kredinin nasıl alınacağını burada bulabilirsiniz. Bunun yanı sıra yine odanız üzerinden 500.000 TL kadar 2021 yılında üst limit çıkartılan iş yeri satın alma kredileri hakkında detaylara da burada sahip olabilirsiniz. 3 ayda 1 defa ödemeli olarak her iki kredinin de yapmış olduğumuz hesaplamalarını da belli rakamlar için yaptığımızı da belirtmek isterim.

Esnafa Özel Krediler Nelerdir?

Esnafa özel krediler nelerdir? derseniz bunların en başında hiç kuşkusuz devlet faiz destekli olanı gelmektedir. TESKOMB himayesinde faaliyet gösteren meslek odaları ortaklarına verilen bu krediye işletme kredisi de denilmektedir. 200 bin TL kadar üst limitle verilen kredinin finansmanını Türkiye Halk Bankası sağlamaktadır. Çok düşük faizlerle verilen işletme kredisinin şartlarına uygun olmayanlara ise HALKBANK çeşitli ticari kredileri yine sağlamaktadır. Bu ticari işletme kredilerin isimleri nelerdir? diye sorarsanız listemizi aşağıda bulabilirsiniz.

 1. İşletme kredisi
 2. Aylık eşit geri ödeme imkanları ile verilen işletme kredileri
 3. Tesis edinme kredileri
 4. İstihdam destekleme kredileri
 5. Kooperatif ihracat kredileri
 6. Iskonto kredisi
 7. Ticari araç edinme
 8. Taşıt onarım ve bakım
 9. Ticari servis araçlarının yenilenmesi

Bu başlıklar altındaki tüm kredilerden istifade edebilmeniz için ilk olarak şu şartları taşımanız gerekir.

Esnaf Kredisi Şartları Nelerdir?

Devletimizin TESKOMB ortaklarına faiz desteklemesi sağladığı kredilerinden istifade edecek olan büyük ve küçük esnafımızın mutlak suret ile aşağıdaki şartlara uygun olması gerekir.

 • Esnaf ve sanatkar olmanız ve sicil kaydınızın bulunması gerekir. → Bunun içinde en az 3 aylık esnaf unvanına sahip olması gerekmektedir.! (bu süre 6 aya kadar bazı dönemlerde çıka bilmektedir)
 • İşletmenizin bağlı olduğunuz meslek odası sınırları içerisinde faaliyet göstermesi gerekir.
 • Banka kredi notu değerinizin yüksek olması
 • Gerekli olması hallerde kefil ve ipotek
 • Devlete herhangi bir vergi borcunuzun bulunmaması

Önemli Not: Bazı hallerde (özellik ile ekonomik kriz dönemlerinde) esnaf odasına kayıt süresi olarak aranan 3 yada 6 aylık süre zarfı aranmaya bilir. Hatta, ciddi kriz dönemlerinde kredi başvuruları onay aldıktan sonra dahil oda kayıtlarının oluşturulması imkanı sağlanır!

Esnaf Kredisi Başvurusu İçin İstenilen Belgeler Nelerdir?

Türkiye Halk Bankası tarafından 200 bin TL kadar 5 yıllık vadelerde %8.5 faiz oranı ile kredi kullanacak olan esnafın kredi ister ESKKK üyesi olsun ister olamasın mutlaka Esnaf sanatkarlar odasına ve sicil müdürlüğüne kayıt olması gerekmektedir. Ayrıca bunun yanı sıra başvurular için yukarıdaki şartlara uygun olan esnaflarımızın şu belgeleri de getirmeleri gerekir.

 • T.C. Nüfus cüzdanı
 • Esnaf sicil ve kayıt belgesi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • Bordrolu iki kefil
 • İpotek değeri olan mal, mülk
 • Dükkan satın alacaklar dan tapu belgesi
 • Ticari araç satın alacaklardan ise sıfır ise fatura ikinci el ise araca ait ruhsat belgesi
 • Kredi devlet faiz destekli olduğu için vergi dairelerinden alınacak olan ”BORCU YOKTUR” yazısı!

Aranan şartlar ve gerekli olan belgeleri tanzim eden esnaflarımız aşağıdaki yol haritasını takip ederek müracaatlarını gerçekleştire bilirler.

Esnaf Kefalet Kooperatifi Kredisine Nasıl Başvurulur?

Esnafa özel ayrıcalıklar ile 2021 senesinde verilecek olan bir çok kredi imkanından yararlanacak olanlar ilk olarak başvuru yapabilmeleri için kendi meslek odalarına bunu yazılı olarak beyan etmelidirler. Yapılan başvuru 15 gün içinde oda tarafından inceleri ve şayet olum ile esnafın talebi Türkiye Halk Bankasına iletilir. Bankada başvuru sahibin T.C. kimlik numarasından özellik ile kredi notu değerini sorgular. Geçmişe yönelik bir ticari sıkıntısı bankalara karşı yaşatmamış ise talebini onaylar. Başvuru talebindeki miktar esnafın yıllık mali bilançosu göz önüne alınarak 200 bin TL kadar onaylanmaktadır. Başvuru yol haritası!

istenilmektedir. Bu imkanlar doğrultusun da kredi kullanmak isteyenler ESNAF KREDİSİ HESAPLAMA ARACINI kullanarak kredilerini hesaplayabilirler.

2021 Yılına Özel Yatırım Kredileri Başladı!

Kendi çalıştığı iş yerini satın almak yada ekmek teknesi olarak gördükleri ticari araçlarına sahip olmak isteyen esnaflarımıza 2021 senesinde adeta gün doğdu.! Alınan karar doğrultusunda tam 500 bin TL kadar verilecek olan krediler ile isteyen iş yerini isteyen esnaf ise çalıştırmış olduğu ticari aracını satın alabilecek. Şartlara uygun tüm büyük, küçük esnafımıza verilecek olan bu krediler için vadeler şu şekildedir.

 • İş yeri satın alacaklara verilecek olan üst limit kredi 500.00 TL geri ödeme vadesi en fazla 120 ay aylık ödeme döngüsü 3 ayda bir.
 • Çalıştırmış olduğu ticari aracını satın alacak olan esnafımıza verilecek olan kredi miktarı 500 bin TL kredinin vadesi en fazla 60 ay ödeme şekli ister aylık isterseniz de 3 ayda bir olmaktadır.

Tamamen Faizsiz Kredi Almak İsteyen Esnaflar! Bu Müjde Sizlere

Yeni girişimci, yani esnaflığa ilk defa merhaba diyecek olanlar ile bazı kesimdeki esnaflarımıza devletimiz kullanacakları kredinin tüm faiz farklarını karşılamaktadır. Bu olanaklardan yararlanacak olanlar ve onlara özel sağlanacak olan imkanlar şöyledir.

 1. Kaybolmaya yüz tutmuş sanatkar mısınız? Devletimiz şayet artık günümüzde çok fazla yapılmayan iş kollarında olan esnaflarımız desteklemek amacı ile tamamen faizsiz kredi imkanı sağlamaktadır. Bu meslek kollarımız ise; El dokuma, çini ve bakır işleme, Oltu ve lüle taşı işçiliği, ahşap oyma gibi.
 2. Ustalık belgesi sahipleri.! Şayet 3 yıllık ustalık belgesi sahibiyseniz ve 1 sene içinde de kendinize ait bir işletme kurduğunuzu belgeler iseniz tamamen faizsiz esnaf kredisi sizlerde Türkiye Halk Bankasından alabilirsiniz.
 3. KOSGEB Finansman Destek Programı: 500.000 TL kadar kullanacağınız kredinin 2 yıl boyunca oluşturulan program üzerinden tamamen faizsiz olarak yararlanmanıza sağlar. Programın detaylarını videomuzda bulabilirsiniz.

Esnafa Bu Ay En Düşük Faizli Kredi Veren Banka Hangisi?

Değerli esnaflar, sizler için ticari kredi veren bankalar için bir çalışma yürütüyoruz. Böylece her ay size en iyi faiz oranları ile hangi bankanın kredi imkanı sağladığınızı tek bir sayfamızdan öğrenebileceksiniz. Bu ay siz esnaflarımıza en düşük faizli olarak ticari kredi imkanı sağlayan bankamız ve imkanları şu şekildedir.

Esnafa-Bu-Ay-En-Düşük-Faizli-Kredi-Veren-Banka-Hangisi

 • Esnaf veya Ticaret odası üzerinden kredi başvurusunda bulunmayanlara mart ayında iyi faiz oranını 12 ay için %1.18 ile QNB Finansbank sağlamaktadır.
 • 0 ile 60 ay vadeler için ise en düşük faizli olarak esnafa kredi veren bankamız ise Denizbank olmaktadır. Bankanın 60 aya kadar vade için uyguladığı faiz oranı aylık %1.20 olmaktadır.
12 Ay Vadeli QNB Finansbank Ticari Kredi Hesaplaması
Miktar Aylık Taksit Tutarı Toplam Maliyet
20.000 TL 1.824,02 TL 21.888,22 TL
40.000 TL 3.648,04 TL 43.776,48 TL
60.000 TL 5.472,06 TL 65.664,70 TL
80.000 TL 7.296,08 TL 87.552,96 TL
100.000 TL 9.120,10 TL 109.441,15 TL

QNB Finansbank telefon bankacılığı üzerinden başvuruda bulunacaklar da 0-850-222-09-00 numaraları araya bilir. Yada https://bit.ly/3mUlSLG bu formu doldurarak ön başvurunuzu sağlayabilirsiniz.

"Esnaf Kefalet Kredisi 200.000 TL Kadar Nasıl Alınır?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Esnaf Kefalet Kredisi 200.000 TL Kadar Nasıl Alınır?" - 131 YORUM
 1. blank Tuğba dedi ki:

  1 ay oldu tabela reklam üzerine şahıs firması açtım makina almak istiyorum esnaf odasindan ne zaman başvuru yapıp alabilirim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Normalde en az 6 ay bir süre istemektedirler.

 2. blank yıldırım akbaba dedi ki:

  iş yerimi acalı 4 ay odu ne kadar kıredi cekebilirim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   İşletme kredisinin üst limiti 200 bin TL olmaktadır. Gelir ve ipotek değerine göre bu miktara kadar çekebilirsiniz.

 3. blank yıldırım akbaba dedi ki:

  4 ay önce şahız fırması olarak actım oto tamirane uzerine kafalık ustalık usta ogretici belgem hepsi var ne kadar kıredi kuanabilirim iş yerini buyutmek icin

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Meslek odası kaydınız ne kadar süredir var? yada var mı?

 4. blank CELİL dedi ki:

  MERHABA İŞ YERİMİ 31/06/2020 TARİHİNDE AÇTIM BİR DÜKKAN ALMAK İSTİYORUM DĞKKANIN DEĞERİ YAKLAŞIK 700.000 TL 300.00 CİVARINDA PEŞİN VERMEK İSTİYORUM 400.000 CİVARINDA KREDİ ALMAM GEREKİYOR ALACAGIM DÜKKANNIN TAPUSU YETERLİMİ YOKSA FARLIKLI TEMİNAT VERMEMMİ GEREKİYOR

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Yeterli olur ama kefilde istenilir ilaveten..

 5. blank özgür kocataş dedi ki:

  İyi günler üç buçuk aydır oda kaydım var kredi kullanmak istiyorum bi 230 bin kullanıp dükkan aldım.Dükkanın borcu yok şimdi kredi çekebilirmiyim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Çekebilirsiniz Özgür bey,

KOSGEBKredi.net