KOSGEB Kredi

Esnaf Kefalet Kredisi 200.000 TL Kadar Nasıl Alınır?Esnaf Kefalet Kredisi 200.000 TL Kadar Nasıl Alınır?

Devlet büyük ve küçük esnafımızı desteklemek amacı ile 2020 yılında Türkiye Halk bankası üzerinden yeni girişimci olması halinde 100 bin TL ye kadar tamamen faizsiz olarak yada işletme sahibi olaması halinde ise %4 faizli olacak şekilde 200.000 TL kadar döner sermaye ve işletme ham madde alımları için kredi imkanı sağlamaktadır. Ayrıca şartların sağlanması ile tüm TESKOMB ortaklarına yine 2020 yılı içerisinde kendi iş yerlerini satın almaları veya ekmek tekneleri olan ticari araçlarını almaları için ise 500 bin TL kadar 60 ile 120 ay vadeli 3 ay da bir geri ödemeli kredi olanakları sağlanmaktadır.

Esnafa Özel Krediler Nelerdir?

Büyük ve küçük tüm esnaflarımız senelik %4.5 başlan faiz oranları ile bir çok kredi imkanlarından Türkiye Halk Bankası üzerinden istifade edebilmektedir. TESKOMB ortakları olan esnafa özel olarak devletin faiz desteklemesi ile verilene kredi paketleri şu isimler altında 2020 de yerini almaktadır.

 1. İşletme kredisi
 2. Aylık eşit geri ödeme imkanları ile verilen işletme kredileri
 3. Tesis edinme kredileri
 4. İstihdam destekleme kredileri
 5. Kooperatif ihracat kredileri
 6. İskonto kredisi
 7. Ticari araç edinme
 8. Taşıt onarım ve bakım
 9. Ticari servis araçlarının yenilenmesi

Bu başlıklar altındaki tüm kredilerden istifade edebilmeniz için ilk olarak şu şartları taşımanız gerekir.

Esnaf Kredisi Şartları Nelerdir?

Devletimizin TESKOMB ortaklarına faiz desteklemesi sağladığı kredilerinden istifade edecek olan büyük ve küçük esnafımızın mutlak suret ile aşağıdaki şartlara uygun olması gerekir.

 • Esnaf ve sanatkar olmanız ve sicil kaydınızın bulunması gerekir. → Bunun içinde en az 3 aylık esnaf unvanına sahip olması gerekmektedir.! (bu süre 6 aya kadar bazı dönemlerde çıka bilmektedir)
 • İşletmenizin bağlı olduğunuz meslek odası sınırları içerisinde faaliyet göstermesi gerekir.
 • Banka kredi notu değerinizin yüksek olması
 • Gerekli olması hallerde kefil ve ipotek
 • Devlete herhangi bir vergi borcunuzun bulunmaması

Önemli Not: Bazı hallerde (özellik ile ekonomik kriz dönemlerinde) esnaf odasına kayıt süresi olanarak aranan 3 yada 6 aylık süre zarfı aranmaya bilir. Hatta, ciddi kriz dönemlerinde kredi başvuruları onay aldıktan sonra dahil oda kayıtlarının oluşturulması imkanı sağlanır!

Esnaf Kredisi Başvurusu İçin İstenilen Belgeler Nelerdir?

Türkiye Halk Bankası tarafından 200 bin TL kadar 5 yıllık vadelerde %4.5 faiz oranı ile kredi kullanacak olan esnafın kredi ister ESKKK üyesi olsun ister olamasın mutlaka Esnaf sanatkarlar odasına ve sicil müdürlüğüne kayıt olması gerekmektedir. Ayrıca bunun yanı sıra başvurular için yukarıdaki şartlara uygun olan esnaflarımızın şu belgeleri de getirmeleri gerekir.

 • T.C. Nüfus cüzdanı
 • Esnaf sicil ve kayıt belgesi
 • Vergi levhası fotokopisi
 • Bordrolu iki kefil
 • İpotek değeri olan mal, mülk
 • Dükkan satın alacaklar dan tapu belgesi
 • Ticari araç satın alacaklardan ise sıfır ise fatura ikinci el ise araca ait ruhsat belgesi
 • Kredi devlet faiz destekli olduğu için vergi dairelerinden alınacak olan ”BORCU YOKTUR” yazısı!

Aranan şartlar ve gerekli olan belgeleri tanzim eden esnaflarımız aşağıdaki yol haritasını takip ederek müracaatlarını gerçekleştire bilirler.

Esnaf Kefalet Kooperatifi Kredisine Nasıl Başvurulur?

Esnafa özel ayrıcalıklar ile 2020 senesinde verilecek olan bir çok kredi imkanından yararlanacak olanlar ilk olarak başvuru yapabilmeleri için kendi meslek odalarına bunu yazılı olarak beyan etmelidirler. Yapılan başvuru 15 gün içinde oda tarafından inceleri ve şayet olum ile esnafın talebi Türkiye Halk Bankasına iletilir. Bankada başvuru sahibin T.C. kimlik numarasından özellik ile kredi notu değerini sorgular. Geçmişe yönelik bir ticari sıkıntısı bankalara karşı yaşatmamış ise talebini onaylar. Başvuru talebindeki miktar esnafın yıllık mali bilançosu göz önüne alınarak 200 bin TL kadar onaylanmaktadır. Başvuru yol haritası!

istenilmektedir. Bu imkanlar doğrultusun da kredi kullanmak isteyenler ESNAF KREDİSİ HESAPLAMA ARACINI kullanarak kredilerini hesaplayabilirler.

2020 Yılına Özel Yatırım Kredileri Başladı!

Kendi çalıştığı iş yerini satın almak yada ekmek teknesi olarak gördükleri ticari araçlarına sahip olmak isteyen esnaflarımıza 2020 senesinde adeta gün doğdu.! Alınan karar doğrultusunda tam 500 bin TL kadar verilecek olan krediler ile isteyen iş yerini isteyen esnaf ise çalıştırmış olduğu ticari aracını satın alabilecek. Şartlara uygun tüm büyük, küçük esnafımıza verilecek olan bu krediler için vadeler şu şekildedir.

 • İş yeri satın alacaklara verilecek olan üst limit kredi 500.00 TL geri ödeme vadesi en fazla 120 ay aylık ödeme döngüsü 3 ayda bir.
 • Çalıştırmış olduğu ticari aracını satın alacak olan esnafımıza verilecek olan kredi miktarı 500 bin TL kredinin vadesi en fazla 60 ay ödeme şekli ister aylık isterseniz de 3 ayda bir olmaktadır.

Tamamen Faizsiz Kredi Almak İsteyen Esnaflar! Bu Müjde Sizlere

Yeni girişimci, yani esnaflığa ilk defa merhaba diyecek olanlar ile bazı kesimdeki esnaflarımıza devletimiz kullanacakları kredinin tüm faiz farklarını karşılamaktadır. Bu olanaklardan yararlanacak olanlar ve onlara özel sağlanacak olan imkanlar şöyledir.

 1. Kaybolmaya yüz tutmuş sanatkar mısınız? Devletimiz şayet artık günümüzde çok fazla yapılmayan iş kollarında olan esnaflarımız desteklemek amacı ile tamamen faizsiz kredi imkanı sağlamaktadır. Bu meslek kollarımız ise; El dokuma, çini ve bakır işleme, oltu ve lüle taşı işçiliği, ahşap oyma gibi.
 2. Ustalık belgesi sahipleri.! Şayet 3 yıllık ustalık belgesi sahibiyseniz ve 1 sene içinde de kendinize ait bir işletme kurduğunuzu belgeler iseniz tamamen faizsiz esnaf kredisi sizlerde Türkiye Halk Bankasından alabilirsiniz.
 3. Yeni esnaf olacaklar; Esnaflığa kendi iş fikri ile merhaba diyecek olan yeni girişimciler şayet KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi alıp sertifika sahibi olurlarsa ve 30 yaşlarını aşmadan hazırladıkları iş planı projelerini kurula imzalatırlar ise Türkiye Halk Bankası üzerinden 100.000 TL kadar faizsiz kredi alabilirler.

Esnafa Bu Ay En Düşük Faizli Kredi Veren Banka Hangisi?

Değerli esnaflar, sizler için ticari kredi veren bankalar için bir çalışma yürütüyoruz. Böylece her ay size en iyi faiz oranları ile hangi bankanın kredi imkanı sağladığınızı tek bir sayfamızdan öğrenebileceksiniz. Bu ay siz esnaflarımıza en düşük faizli olarak ticari kredi imkanı sağlayan bankamız ve imkanları şu şekildedir.

Esnafa-Bu-Ay-En-Düşük-Faizli-Kredi-Veren-Banka-Hangisi

 • Esnaf veya Ticaret odası üzerinden kredi başvurusunda bulunmayanlara ekim ayında iyi faiz oranını 12 ay için %1.18 ile QNB Finansbank sağlamaktadır.
 • 0 ile 60 ay vadeler için ise en düşük faizli olarak esnafa kredi veren bankamız ise Denizbank olmaktadır. Bankanın 60 aya kadar vade için uyguladığı faiz oranı aylık %1.20 olmaktadır.
12 Ay Vadeli QNB Finansbank Ticari Kredi Hesaplaması
Miktar Aylık Taksit Tutarı Toplam Maliyet
20.000 TL 1.824,02 TL 21.888,22 TL
40.000 TL 3.648,04 TL 43.776,48 TL
60.000 TL 5.472,06 TL 65.664,70 TL
80.000 TL 7.296,08 TL 87.552,96 TL
100.000 TL 9.120,10 TL 109.441,15 TL

60 ata %123 faiz oranlarıyla AKBANK ticari kredi başvurusunu cep telefonlarınızdan GONLUNEGOREODE yazıp T.C. numaranızı giriş mesajı 4425 göndererek gerçekleştire bilirsiniz. QNB Finansbank telefon bankacılığı üzerinden başvuruda bulunacaklar da 0-850-222-09-00 numaraları araya bilir.

"Esnaf Kefalet Kredisi 200.000 TL Kadar Nasıl Alınır?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Esnaf Kefalet Kredisi 200.000 TL Kadar Nasıl Alınır?" - 103 YORUM
 1. blank Derya PULAT dedi ki:

  Merhaba, taşımacılık üzerine şahıs firması kurdum. Ticari araç alabilmek için kredi kullanmak istiyorum. Firmayı kurduktan sonra mı 3 ay geçmesi gerekiyor yoksa esnaf kefalete üye olduktan 3ay sonra mı kredi için başvurabiliyorum.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Firmayı kurup oda kaydınız sonrasında faiz desteklerinden yararlana bilirsiniz.

 2. blank MURAT dedi ki:

  1 seneden fazladır esnafım araca ihtiyacım var nasıl yapmam gerekiyor ne gibi belgeler gerekiyor

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Odanız üzerinden ticari araç alımları için kredi kullana bilirsiniz.

1 8 9 10
KOSGEBKredi.net