Eşek çiftliği kuranlar zengin oluyor !

Eşek çiftliği kuranlar zengin oluyor !
20 Nisan 2017 tarihinde eklendi


Türkiye de başta İstanbul ve Kırklareli olmak üzere yavaş yavaş tüm illere yayılan bir büyükbaş hayvancılık sektörü var. Sadece sütünden gelir elde edecekler için eşek üretimi sahiplerini zengin ediyor. Litresi 40 avro ile yurt dışına yurt içine ise 100 TL den talep buluyor. Düşük maliyetler ile süt üretimi yaparak yüksek gelir elde etmek isteyen çiftçilerimiz, sizleri destekleme amacı ile yayımladığımız video ve görselli bu haber sizin için..

Eşek çiftliği kuranlar zengin oluyor

Şimdi sizlere değişik bir hayvancılık sektörü olan eşek çiftliklerinden bahsedeceğim. Sizler için biraz araştırma yaptım ve bu makaleyi videoları birlikte yayımladım. Hep bahsettiğim gibi bir işten yüksek gelir elde edecekseniz şayet ya ilk yapan siz olacaksınız, yada en az bulunan sektörde yer alacaksınız. Eşek çiftlikleri de tamda bu bahsettiğim sektörde yer alıyor. Sadece sütünden kazanç sağlayabileceğiniz bu sektörde yapacağınız küçük yatırımlar ile gerçekten çok iyi gelirler elde edebilirsiniz. Şuan için daha çok Kırklareli ve İstanbul da yer alan eşek çiftlikleri yüksek kar oranlarının duyulması ile birlikte ülke genelimize hızlı bir şekilde yayılmaktadır. Daha çok kozmetik şirketlerinin yoğun talep gösterdiği eşek sütü sağlık bakımında da insana çok ama çok faydalı bir şifa kaynağıdır. İşte eşeklerin sütünün bilinmeyen özellikleri

Eşek sütüne özellik ile yurt dışında yüksek talep var

İnsan sağlığı bakımından çok faydalı olduğu biz tarafından pek bilinmese de özellik ile Almanya, Danimarka ve Avusturyalılar tarafından gördüğümüz kadarı ile çok iyi bilinmektedir. Yurt içinde sadece bazı hastalık türlerine yakalanmış olan vatandaşlar için yoğun ilgi gösterilen eşek sütü, özellik ile cilt güzelliği için bulunmaz bir nimettir. Kozmatik firmaların hammaddesi olarak kullanılan eşek sütü İstanbul’daki bir çok firmanın arayıp da bulamadığı bir üründür. Şuan için ülke içinde rahatlık ile litresi 100 TL den yurt dışına da 40 avrodan pazar bulunan eşek sütünün bazı bilinmeyen faydaları ise.

 1.  Anne sütüne en yakın süt özelliğine sahiptir.
 2. Küçük çocuklarda ve yaşlılarda bağışık sistemini güçlendir.
 3. Sindirimi kolaylaştırdığı için kilo almanızı engeller.
 4. Yaşlanmayı geciktirici özelliğe sahiptir.
 5. Kalp ve damar sağlığı için çok faydalıdır.
 6. İnek sütünün tam 60 misli fazlasında C vitamini içerir
 7. Cilt güzelliği için özellik ile doğal bir nemlendiricidir.
 8. Kanser hastalılarına ölmüş hücrelerinin yeninden yenilendirme amacı ile tavsiye edilmektedir.Yük hayvanı olarak bildiğimiz eşeğin nede çok bilmediğimiz özellikleri varmış dimi. ? Diğer büyükbaş hayvanlara nazaran daha az bakım isteyen, daha az hastalıklara yakalanan eşek üretimi çok daha mantıklı gibi gözüküyor.

Eşek çiftliği kuranlar zengin oluyor

Eşek çiftliği kuranlar zengin oluyor

Ürettiğiniz eşek sütünü nereye satabilirsiniz ?

Özellik ile hayvancılık alanında yeni sektörler için girişimcilik de bulunanlar için desteklemek amacı ile daha önceleri mavi, yeşil yumurtlayan tavuk üretimi, sultan tavuğu gibi üretimi gibi konulara değinmiş. Ticari faaliyetler içerisinde yer almak isteyenler sitemiz üzerinde bırakmış oldukları tüm mesajları değinmiştik. Yüne aynı şekilde eşek sütünü nereye satabilirim diyen üreticilerimizin sipariş numaraları büyük bir memnuniyet ile sitemizde bırakmaları durumda onaylarım. Ülke dışında ve içinden emin olun ki bu şekilde bir çok müşteri bulacaksınızdır. Bunun yanı sıra yine aynı şekilde eşek sütü arayan başta kozmatik üretim firmaları da bu şekildeki taleplerinizi bizim üzerimizden ücretsiz olarak sağlayabilirler. Türkiye’de ve Avrupa’da eşek sütünden şifa arayan çir çok kesimin bizim aracılığımız ile hastalıklarına derman bulacaklarını ümit ediyoruz.

Eşek üretim çiftliği sahibi ( video )

Kıbrıs eşeklerin sütü çok daha verimli

Şimdi yine çeşitli araştırmalar neticesinde elde ettiğimiz bazı bilgileri sizler ile paylaşacağız. Bunların en başında yüksek verim almak isteyenleri ilgilendiren konu olan Kıbrıs eşekleri dir. Bilindiği gibi KKBTC de eşeklerin olmadığı hemen hemen hiç bir nokta yoktur. Daha çok taşımacılık amacı ile kullanılan Kıbrıs eşeklerin süt verimliği bizim yerlilere nazaran tam 3 mislidir. Yerli eşekler günlük yarım litre süt verir iken Kıbrıs eşekleri ise tam 1,5 litre ile 2 LT arasında değişen oranlarda bu sütü vermektedir.

Bu arada yine yaptığımız araştırmalar neticesin de devletimizin eşek üretimine şuan için bir desteğinin bulunmadığıdır.

 
Bir önceki yazımız olan Kadın genç çiftçilerimiz çok daha şanslı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB' in resmi sitesi '' www.kosgeb.gov.tr' dir, sitemiz de yer alan bilgiler tamamen haber niteliğinde yer almaktadır.

Eşek çiftliği kuranlar zengin oluyor ! Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Murat dedi ki:

  Lisans mezunuyum.Konya beyşehir’de köyümüzde uygun ortam var bu iş için. Ev ve 10 15 eşek kapasiteli bir bahçe. İşe girmeyi düşünüyorum fakat devlet bu konuda destek olabilir mi? Destek olması için bu süreçte neler yapmam gerekiyor?

Sayfa başına git
Daha fazla Hayvan Kredisi
Kadın genç çiftçilerimiz çok daha şanslı
Kadın genç çiftçilerimiz çok daha şanslı

Kadın genç çiftçilerimiz çok daha şanslı 16 şubat 2016 tarihinde resmi gazetede yayımlanan kararname ile 2018 yılına kadar köye dönüş...

Kapat