KOSGEB Kredi

Engellilere Kredi Veren Bankalar 50.000 TL Destek!Engellilere Kredi Veren Bankalar 50.000 TL Destek!

2019 yılın ‘da çeşitli sağlık nedenlerinden ötürü engelli raporu almış olan vatandaşlarımızı sosyal yaşantılarını en üst seviyede yürütebilmeleri adına kuracakları iş yeri için devletimizden KOSGEB ve İŞKUR aracılığı ile hibe alabilirler. Ayrıca ihtiyaçlarını karşılamak için de bir çok bankadan rahatlık ile 2022 maaşlarını göstererek uygun faizler ile kredi kullanabilirler. Özürlü rapor sahipleri için özel olarak hazırlanmış tüm bu bahsi geçen imkanlara nasıl başvura bileceğinizi, birimlerin talep ettiği şartları ile aklınızdaki sorulara cevap olmaya çalıştık. İŞKUR üzerinden 50.000 TL destek paketinin detaylarını da yine burada bulabilirsiniz.

Engellilere Kredi Müjdesi 2019

Bilindiği gibi daha önce engelli vatandaşlarımızın bankalardan kredi almaları bir hayli zordu. Şimdi ise günümüzde 2022 maaşına sahip tüm engelli vatandaşlarımız özürlü oranları her ne kadar olsa da maaş ekstraları ve nüfus cüzdanları ile başvuru yapmaları durumda rahatlık ile bir çok bankadan uygun faiz ve ödeme koşulları ile kredi sahibi olabilmektedirler. Bu finansmanların başında PTT ve onunla işbirliği içinde olan bir çok bankanın yanı sıra Türkiye Ekonomi Bankası ( TEB ) ve Denizbank ile Koç finans en önde gelenler içindedir. Maaş ekstraları kadar daha önceki kredi geçmişiniz de oldukça önemli olduğunun altını çizemem gerekmektedir. Ayrıca başvuru yapacağınız kredi limitinde belirleyici husus almış olduğunuz 2022 maaşı miktarı ile doğru orantıda olduğunun da belirtmemiz de fayda vardır. Zira bildiğiniz gibi özürlülük oranına göre verilen maaş oranları değişiklik göstermektedir. Ama kendinize ait herhangi bir taşınmazdan kanıtlanabilir bir kira getiriniz mevcut ise bu tüm limitleri ve vadeleri değiştirmek için yeterli bir neden olacaktır.

  • Engelliler için tavsiye edeceğimiz en düşük faizli kredi Vakıfbank ‘tan. Banka engelli müşterilerine aylık %1.59 faiz oranları ile ihtiyaç kredisi imkanı sağlamaktadır. Bu faiz oranları ile 60 ay vadeli 20.000 TL ihtiyaç kredisi kullanacağınız zaman aylık taksit ödemeniz 562,62 TL olacaktır. Geri ödenecek toplam miktar tutarı ise 33.756,71 TL ‘tir.
  • 25.000 lira için 642,70 TL aylık ödemeniz olacaktır
  • 35.000 lira kullanacakların 60 ay boyunca aylık ödemesi ise 899,77 TL olur.

KOSGEB ‘in Engellilere Verdiği Destekler Nedir ?

KOSGEB 9 ana program ile engelli vatandaşlarımıza da desteklerini vermektedir. Kendi iş yeri faal olan veya kendine ait iş kuruyorum diyen engelli vatandaşlarımız içinde programlar oluşturmuştur. KOSGEB ‘in oluşturduğu bu programları sitemiz ‘de KOSGEB Destek Programları Kategorisin de bulabilirsiniz.

KOSGEB Engelliler İçin Düzenlediği Kredi Programı

Devlet Engellilere işyeri Açma KOSGEB Kredisi sağlanması amacı ile Girişimcilik Destek Programı ‘nı oluşturmuştur. Programdan faydalanmak isteyen bütün engelli vatandaşlarımızın Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine girmesi zorundadır. 32 saat süren kursu başarı ile bitiren engelli vatandaşlarımız gerekli adımları da uyguladıktan sonra artık devlet teşvikleri olan 50 bin TL hibe kredi almayı hak kazanmış olurlar. Eğitim hakkında bilgi için tıklayınız.

Engelli Hibe Kredi Almak İçin Şartları Nedir ?

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başarı ile bitiren engelli vatandaşlarımız kendi iş yerini kurabilirler. Ancak girişimcilik sertifikası sahibi engelli vatandaşımız imkanlarından faydalanmaları için;

  1. Yapmış oldukları harcamaları faturalandırmaları. ( Birinci derece akrabalardan iş yeri için gerekli olan malzeme alınmamasına dikkat edilmeli )
  2. Veri tabanına kayıt olmaları
  3. Onay alabilir iş yeri planı projesi oluşturmalı
  4. KOBİ beyannamesi ve bilgi dokümanın doldurması ile çıktısını alması

gerekmektedir. Sitemizde daha önce hazırladığımız tüm ihtiyaç duyulan evraklar ile ilgi makalelerimiz mevcuttur.

KOSGEB Engellilere Sağladığı Avantajlar Nedir ?

Bilindiği üzere hibe kredi sadece engelli vatandaşlarımız ile sınırlı olmayıp bütün vatandaşlarımıza verilmektedir. Engelli vatandaşlarımızın diğer girişimcilere göre en büyük avantajı, desteklerdeki orandır.  Aşağıdaki tabloda da gözüktüğü gibi normal şartlarda bir vatandaşımız açmış olduğu iş yeri için %60 destek alırken engelli vatandaşımız %90 oranında devlet desteklerinden faydalanmış olurlar.

KOSGEB engelli kredisi avantajları

Oran konusuna örnek vermek gerekir ise engelli bir vatandaşımızın 50 bin TL hibeyi tam olarak geri alması için 55 bin TL harcama yapması yeterli olurken normal şartlardaki bir vatandaşımızın 70 bin TL harcama yapması gerekiyor ki desteklerden tam olarak faydalanmış olsun. Tüm bu imkanlardan faydalanarak kendi işinin sahibi olmak isteyen engelli vatandaşlarımız kendilerine en yakın İŞ-KUR veya KOSGEB birimlerine şahsen olarak başvurmaları gerekmektedir. Konu ilgili KOSGEB başkanı Sn. Recep BİÇER ‘in katıldığı bir TV programını buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

İŞ-KUR DESTEKLERİNİ BURADAN BULABİLİRSİNİZ!

"Engellilere Kredi Veren Bankalar 50.000 TL Destek!" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Engellilere Kredi Veren Bankalar 50.000 TL Destek!" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net