KOSGEB Kredi

En Kolay Yoldan 5 adımla KOSGEB’den hibe kredi almaEn Kolay Yoldan 5 adımla KOSGEB’den hibe kredi alma

Her şeyin bir kolayı olduğu gibi KOSGEB’den engellere takılmadan kolay yoldan hibe almanın da bir yolu vardır. Özellik ile karşınıza en zor engellerden olarak çıkacak girişimcilik eğitimine kolay yoldan başvurunun nasıl yapılacağını bilmeniz sizi diğer rakiplerinize karşı bu büyük turnuvada 1 – 0 önde başlatacaktır. İşte sizlere en kolay yoldan KOSGEB’den hibe giden yolda 5 önemli adım.

Kolay yoldan KOSGEB’den hibe almanın en kestirme yolu

Şayet bir girişimci iseniz ve KOSGEB’den açılış masraflarınızı hibe ile karşılamayı düşünüyorsanız mutlak suret ile ihtiyacınız olan ilk şey ” Girişimcilik Sertifikası ” tır. Bu sertifikayı almadan kuracağınız işletme için kesinlik ile hibe alamazsınız. Ancak sertifika olmadan kuracağınız iş yeri için hibe almak istiyorsanız.

  1. Ya Üniversite hayatınız da GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ almış olmanız gerekir
  2. Yada kuracağınız iş yerini İŞGEM sınırları içinde kurmanız gerekmektedir.

Ancak bu iki şekilde olmanız durumunda ortalama 4 iş günü süren eğitimlerden kendinizi kurtara bilirsiniz. Ayrıca sadece böylelikle 4 günlük eğitimlerden kurtulmak ile kalmayıp bu eğitimleri katılma şansını yakalamaktan da kaçmış olursunuz. Bunlar eğitimlerden kurtulmanın en kolay yolu olarak KOSGEB ile ilerlemenin yoludur. Şayet bu imkanlara sahip değilseniz üzülerek belirtmem gerekir ki Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almanız kaçınılmak sızın şarttır. Peki en kolay yoldan eğitimleri alarak girişimcilik sertifikasına nasıl sahip olabilirsiniz.

Kolay yoldan Girişimcilik Eğitimine nasıl katıla bilirsiniz ?

Yeni girişimcilerin yukarıda belirtilen 2 şarttı taşımaması durumunda mutlak suret ile katılmaları gerekilen girişimcilik kurslarına katılım gösterebilmesi hiç de öyle kolay ne yazık ki olmamaktadır. Bunun en büyük sebebi bu eğitimlere olan yüksek taleptir. Ama üzülmeyin, sizlere bu eğitimlere de kolay hak sahibi olabilmenizin formülünü burada paylaşacağım.

Eğitimlerde kolay hak sahibi olabilmeniz için bir kaç konuya çok dikkat etmeniz gerekir. Bunlardan ilki eğer imkanınız varsa bu eğitim başvuruları için şansınızı ufak il ve ilçelerde denemeniz ‘tir. Eğitimlere katıla bilmeniz için ikametgah şartı aranmadığı için şayet Girişimcilik Eğitimleri için ufak illeri seçerseniz çok daha çabuk katılım şansı yakalarsınız.

Eğitimlere hak sahibi olmanın kolay yolları

Eğitimler için yoğun talep olan bir yerde yine de katılmayı kafanıza koydu iseniz hak sahibi ayrıcalığı yakalaya bilmeniz için şu hassas konuları bilmeniz de çok önem vardır. Değerli girişimciler eğitimler de öncelik haklarını kurum girişimciye iki şeyi göz önünde bulundurarak öncelik hakkını tanır. Bunlar;

  1. Girişimcinin var olan sermayesinin miktarına göre
  2. İş fikrini en kısa ne kadar sürede hayata geçireceğine göre

Bu neden ile kolay yoldan eğitim almak istiyorsanız şayet  mutlak suret ile ön sınav için sözlü mülakatta sermayenizin durumundan ve iş fikrinizin hayata en kısa sürede geçireceğiniz den bahsediniz

KOSGEB Bitirme Belgesi

KOSGEB Bitirme Belgesi

Hibe ‘ye ulaşmanın en kolay yolu

Eğitimleri bir şekilde aldıktan sonra KOSGEB ‘den sağlanan hibe imkanlarına erişmek için daha işiniz ne yazın ki bitti denilmemektedir. Sizi diğer girişimciler gibi bir çok formalite ve asıl önem arz eden KOSGEB iş planı projesinin hazırlanması ve sunulması beklemektedir. Kurumun İnternet sitesi üzerinden yapılması gerekilen kayıt işlemleri çok fazla bir zorluğa sahip olmadı için hiç bu konulara değinmeyeceğim ama! KOSGEB iş planı projesi hakkında işinizi kolaylaştıracak bir kaç tüyoyu sizler ile paylaşmadan geçemeyeceğim.

Bilmiyorum biliyor musun ama KOSGEB ‘den açmış olduğunuz iş yerine hibe almanız için çok iyi bir hazırlanmış iş planı projesine ihtiyacın var. Şayet iyi bir hazırlanmış iş planı projeniz yoksa kesinlik ile kurumdan kolay yoldan hibe alamazsınız. Bu denli önem arz eden iş planı projesinin hazırlanmasında herhangi bir aksilik yaşamamak için sizlere tavsiyem iyi bir danışmanlık firmasında daha önce sektörünüz de onay almış bir iş planı projesi hazırlatmanız ‘dır. Ayrıca bu şekilde çalışmış olduğunuz danışmanlık firmasından ihtiyaç duyduğunuz evrakların tanzim edilmesi için de çok daha hızlı ve kolay bir yol izlemiş olursunuz.

"En Kolay Yoldan 5 adımla KOSGEB’den hibe kredi alma" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"En Kolay Yoldan 5 adımla KOSGEB’den hibe kredi alma" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net