KOSGEB Kredi

En İyi Şartlar İle Su Bayiliği Ücretsiz Veren 5 FirmaEn İyi Şartlar İle Su Bayiliği Ücretsiz Veren 5 Firma

Şebeke sularını tercih etmeyen ve sağlığına değer veren bilinçli vatandaşlar hazır cam damacana su kullanımını fazlası ile tercih etmektedirler. Halkın bilinçlenmesi ile hazır suya artan rağbet yeni bir sektörün doğmasına neden olmuştur. Doğan bu sektörde para kazanmak isteyen girişimciler için ise ülkemizde bir çok su markaları oluşmuş ve bedavaya yatırımcılarına bayilik imkanları sağlamıştır. 2020 senesinde yatırımcısına en fazla kar bırakan hemde ücretsiz olarak bayilik imkanı sağlayan bu 5 önemli markayı sizler ile tanıştırıyoruz.

Su bayiliği kurma maliyeti ne kadardır ?

Her ne kadarda su fiyatları düşük gibi gözükse de kar marjı bir hayli yüksek olan bir sektördür. Bu sektörde en önemli nokta mümkün olduğu mertebe de çok müşteriye ulaşmaktır. Sürümden kazanç elde edebileceğiniz bir sektör olduğundan mutlaka kendi müşteri ağınızı oluşturmanız gerekmektedir. Çok az bir sermaye ile kuracağınız su bayiliği için dükkanınızın ana cadde üzerinde olması ve ya caddeye yakın işlek muhitlerde olması gerekmez. Dolayısı ile de tutacak olacağınız dükkanın kirası ortalama 300 ile 600 TL büyük şehirlerde iseniz de en fazla 1.000 lirayı geçmeyecek şekilde gösterecektir. En az iki personelin gerektiği su dağıtımı için ehliyet sahibi ve bölgeyi iyi bilen bir personele de genelde siparişlerin İnternet ve telefon üzerinden alacağınız için de tercihen bayan bir iş arkadaşına ihtiyaç duyacaksınız dır. Tüm bunları göz önünde bulundurursak şayet;

 • 2 Personel ( SGK + Asgari ücret, yemek ) + Dükkan kirası + Marka bedeli + Vergi + Stopaj dahil olmak üzere ortalama 6 bin TL ‘yi bulacaktır.

Şayet siparişleri kendiniz alarak işiniz başında durmanız halinde bu gider ortalama 4 bin TL daha düşecek ve toplam gideriniz 2 ile en fazla 2.800 lira kadar olacaktır.

Not: Bu gidere su dağıtım aracının masrafları ve yakıtı dahil tutulmamıştır. Su dağıtım araçlarını burada yer alan ticari araçlardan belirleyebilirsiniz. Üstü kapalı olmasına özen gösteriniz, şayet uygun fiyata üstü açık araç bulursanız dahi uygun fiyatlarda branda işleri ile meşgul olan dükkanlara aracınızın üstünü kapattırabilirsiniz.

Toplam elinizde olması gereken sermayesi ise;

 • Kapalı bir kamyonet ortalama; 25 bin TL ile 80 bin TL arasında tercihe göre değişiklik gösterebilmektedir.
 • Ofis malzemesi ( bilgisayar, telefon vb. ) ortalama 4 bin TL
 • En az su bayiliği firmalarınca talep edilen 200 damacana alımı şartı için için 6.000 TL ( Tanesi 3 Liradan )
 • İş yerinin vergi levhası, elektrik, su, doğal gaz açılım ücretleri için ortalama 2 bin TL olarak ele alırsak 35 ile 40 bin TL ye normal şartlarda bir su dağıtım bayiliği kurabilirsiniz.

Su bayiliği alarak aylık ortalama ne kadar kazanç sağlayabilirsiniz?

Her sektörde olduğu gibi su bayiliğinde de aylık kazancınız tamamen sizin becerinize ve azminize bağlıdır. Sizler için aşağıda ortalama olarak su maliyetini ve kar marjını çıkardık. Unutmayın ki kar marjınız alacağınız su bayiliği firmasının markasına göre değişiklik gösterecektir.

19 Lt 1 ad cam damacana üzerinden bir hesap yaparsak, her ne kadarda olsa su firmasına göre size gelen maliyeti ulaşım dahil olmak üzere 4 TL yi geçmemektedir. Piyasada en uygun olarak satılan damacana su fiyatları 6- 9 TL den başlamaktadır.

Tüm bu yaklaşık olarak verilen verile göre şayet sadece damacana su dağıtımı işinden günde ortala 100 adet damacana su satarsanız %100 kar yapmış olur buda günlük 300 lira kazanç sağlamış olursunuz. Unutmayın ki bu istatistik toptan olarak vereceğiniz 5 Lt, 1,5 Lt, 1 Lt, 0,5 Lt ve 0,33 Lt gibi ürünlere dahil değildir.

Su Bayiliği Veren Firmaların Talep Ettiği Şartlar Nelerdir?

Resmi kurumlar olan belediye ve vergi dairesi tarafından istenilen iş yeri açmak için gerekli evraklar ve belgeleri daha önce buradaki makalemizde bahsetmiştik. Bayilikler tarafından koşulan şartlar ise;

 • Ticaret ile faal olarak meşgul olmayan vatandaşlardan bankalar tarafından verilen teminat mektubu.
 • En az 250 – 300 damacana alabilecek kadar kapasitesi olan (20 – 30 m2) dükkan veya depo.
 • Su dağıtım aracı.
 • Bölgede başvuru yapacağınız su markasından başka bir tane daha olamaması.

başlıca istenilmektedir.

Bedava, ücretsiz su bayiliği veren firmaların adresleri

Ülke genelinde yüksek değerde talep gören bazı su firmalarının iletişim telefon numaraları ve adreslerini sizler için paylaştık. Bu firmalara şahsen olarak ister telefon ile isterse bire bir olarak başvuru yaparak detaylı bilgiyi alabilirsiniz. Yapmış olduğunu ön başvuru sonrasında sizden buradaki formda yer alan bilgiler talep edilecektir.

Erikli su genel müdürlük iletişim telefon numarası ve adresi

Adres: Saray mahallesi, doktor Adnan Büyük deniz Caddesi, Numara: 2 Akkom Ofis Park 3 / 10 Ümraniye – İST.

Tel: 0-216-636-69-00 – Faks: 0-216-636-69-10

Erikli tanıtım video

Sırma su genel merkez iletişim adres bilgileri

Sadece damacana su üretimi yapmak ile yetinmeyen Sırma Grup sade veya meyveli maden suyu imalatı da gerçekleştirmektir. Sırma su bayiliği alarak market, iş merkezleri, fabrikalara vb. topluluklara bu tür ürünlerde pazarlayabilirsiniz.

Adres: Küçük bakkal köy mahallesi, Vedat Günyol Caddesi, Defne Sokak Numara: 3  ATAŞEHİR / İST.

Tel: 0-216-544-27-00 – Faks: 0-216-340-58-79 E-posta: info@sirmagrup.com

bu bilgiler haricinde doğrudan Sırma Grup ile iletişim formu üzerinden irtibat kurmak için ise burayı tıklayabilirsiniz.

Hayat su iletişim telefon ve adres bilgiler

Danone Hayat Su 30 yılı aşkın tecrübesi ile su sektörünün en köklü firmalarından bir tanesi olarak bilinmektedir. Su üzerine bir çok ürüne sahip olan firma iletişim bilgileri aşağıdaki gibidir.

Adres: Büyük Hanlı Plaza Kayışdağı Caddesi Numara: 1 Kat: 12 – ATAŞEHİR-İSTANBUL

Tel: 0-216-538-9700 – E-posta: Tuketici@hayatsu.com.tr

Hayat su tanıtım videosu

Damla su iletişim bilgileri

Resmi web sitesinde adres bilgileri yer alamasa da kurumun üretim hanesi Sakarya / Sapancada yer almaktadır. Firma ile irtibata geçmek içim ise aşağıdaki iletişim bilgileri kullanabilirsiniz.

Tel: 0-850-201-30-35 – E-posta: iletisimmerkezi@damlasu.com.tr

Saka su bayiliği almak isteyenler için başvuru kanalları

Saka su dağıtım istasyonu kurmak isteyen girişimciler için istenilen şartlar burada, başvuru adresi ise aşağıda yer almaktadır.

Adres: Kısıklı Mahallesi Alem Dağ Caddesi, Numara 60 Masaldan iş hanı B blok Kat: 3  Çamlıca – Üsküdar – İST

Tel: 0-850-221-12-00 – Faks: 0-216-505-12-95

Saka su tanıtım videosu

Su bayiliği almak isteyen yatırımcılar için bazı köklü firmaların iletişim bilgilerini yukarıda paylaştık, diğer su bayiliği veren firmaları incelemek için lütfen burayı tıklayınız.

Su dağıtımı kurmak isteyen girişimcilere önerilerimiz

Değerli girişimciler, su sektöründe kazanç sağlayabilmeniz için iyi bir pazara sahip olmanız gerekmektedir. Kazanç kapısı olarak sadece 19 Lt cam damacana olarak evlere satmayı düşünmekten çıkarır ve fabrikalara, iş hanlarına, marketlere, büfelere değişik ebatlarda ki litrelik su satmayı da satış planınıza dahil ederseniz şayet başarılı olmanız için hiç bir engel kalmayacaktır. Alacağınız su bayiliğinin mutlaka hal tarafından güvenli olarak bilinen markalardan olmasına çok özen gösteriniz. Unutmayın ki! hazır su alınmasının en büyük nedeni sağlıklı yaşamdır..

"En İyi Şartlar İle Su Bayiliği Ücretsiz Veren 5 Firma" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"En İyi Şartlar İle Su Bayiliği Ücretsiz Veren 5 Firma" - 40 YORUM
 1. blank Ahmet çelik dedi ki:

  Ben su ve içecek bayligi almak istiyorum toptan satış ve dağıtım yapmak için girişimcilik belgem var yüzde 73engeli raporum var depo işyerim var 50m2 450 M2 depo var arç var KOSGEB den faizsiz kredi alabilmem için ne yapmalı yım bana yardımcı olabilir miyim 05322831661

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Faizsiz kredi değilde 60 bin TL kadar hibe alabilirsiniz.

   1. blank ayhan tanak dedi ki:

    benim oto yıkama iş yereim var ben bu su işinede girmek istiyorum . nasıl kredi alabilirim
    ayrıca ceza evinden yeni çıktım .denetimöli serbestlik görüyorum

    1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

     Ticari kredi alamıyor musunuz? Destek mi soruyorsunuz, sorunuzu tam olarak anlayamadım, üzgünüm.

 2. blank MURAT AYDIN dedi ki:

  Kars merkezde esnafayım su bayilik almak istiyorum

 3. blank Ömer dedi ki:

  Toptan su işi yapmak istiyorum market büfe VS gibi işyerlerine su satmak ara toptancılara su dağıtımı

  1. blank Yalcin Türk dedi ki:

   Bayii olarak bu hayale kapılmayın. Batarsınız. Çünkü market bufe gibi toplu alim yapan yerlere fabrikalar yada distribütörler ürün satıyor. Senin fabrikadan aldigin fiyat 5 tl ise sen bakkala markete 6 tl ye satman gerekirki para kazanasın. Bakkala markete cafeye gidince bi bakıyorsun adam senin 5 tl ye fabrikadan aldigin aynı ürünü 4.5 tl ye alıyor. Senin o adama mal satmak için fiyatını 4 tl yapman gerek 🙂 onuda yapamiycan için batarsin

 4. blank Aşkın Baltacı dedi ki:

  Su bayiliği açmak istiyorum kosgebden nasıl yararlanabilirim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Su bayiliği için kurum destek vermektedir. İlk olarak girişimcilik sertifikası almanızı tavsiye ederim.

 5. blank Ahmet dedi ki:

  Merhabalar bir su bayiliği deviralmak istiyorum ancak yeterli miktarda nakitim yok KOSGEB bu konuda yardımcı oluyormu acaba

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hayır kesinlik ile bu konu hakkında desteği yoktur.

KOSGEBKredi.net