KOSGEB Kredi

En İyi 6 Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020-2021En İyi 6 Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020-2021

Değişik bankalarda çeşitli kredi ve kart borçları olanlar tüketiciler, bu borçlarını istemeleri dahilinde tek bir çatı altında toplaya bilirler. 2020-2021 senesinden BDDK listesinde yer alan lisanslı ve doğal olarak izinli bankalar için yapılan düzenleme ile isterlerse tüketiciler transfer işlemleri 60 ay yapılandırma yapılarak borçların vadesi uzatılıp aylık ödeme rakamlarını’da düşürebilirler. Bankalar tarafından 100.000 liraya kadar verilen borç kapatma kredisi imkanları kimlere verildiğini tam en iyi 6 bankanın harika fırsatları ile yer verdik.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Farklı bankalarda borçlarını tek bir finansman altına toplamak isteyenlere o anki faiz oranları ile kredi imkanı sağlayan bankalar şunlardır.

 1. Akbank
 2. QNB Finansbank
 3. Ziraat Bankası
 4. Şekerbank
 5. Vakıfbank
 6. Denizbank

Bu bankalar farklı bankalarda borçları mevcut olan müşterilerinin borçlarını kapatıp kendilerine tek bir kalem altında olacak şekilde kredi imkanı sağlamaktadır.

Borç Kapatma Transfer Kredisi Ne Demek? Neler Kapsar?

Borçları tek bir bankaya toplamak için farklı bankalardaki mevcut borçların kapsayan işlemler gibi birde kapsamayan işlemlerde vardır.

Borç transferini kapsayan işlemler;

 1. Başka bankalarda olan ihtiyaç kredileri
 2. Farklı bankalardaki kredi kartı borçları
 3. Değişik bankalarda bulunan araç kredileridir.

Borç transferini kapsamayan işlemler;

 • Başka bankalardaki mevduat hesabınıza bağlı EK KART borçlarının kapatılması
 • Farklı bankalara ait konut kredileridir.

Borç Kapatma Transfer Kredisinin Şartları Nedir?

Daha önce farklı faiz oranları ile yada o günkü vade farkı ile çekmiş olduğunuz kredileri şimdiki imkanlar dahilinde borçlarınızı tek bir bankaya toparlayabilirsiniz. Dana önceleri 48 ay olan vadeler 2020 yılı itibarı ile en fazla 60 ay olarak belirlenmiştir. Dolayısı ile tüm borçlarınızı en fazla 60 ay vadeler ile yapılandırabilir siniz. Aynı şekilde önceleri kullanmış olduğunuz kredinin faiz oranı %1.16 yada daha düşük veya daha da fazla olabilir, yine yapılandırma yapılırken işleminin yapıldığı andaki faiz oranları geçerlidir. Bu oranlar ve vade farkları değişiklik gösterse dahi borç kapatma kredilerinin başvuru şartların da değişmeyen tek şey başvuru sahibine ait Findeks kredi notu değeridir.

Borç kapatma kredisi için başvuru yapıldığı zaman sürecin işleye bilmesi için başka bankadaki borçlarının göz önünde bulundurulmaz iken mutlaka güncel kredi notu değeriniz sorgulanır. Şayet kredi notunuz risksiz bölgede ise ve gelir beyanınız tüm borçların taksitlerini ödeyecek seviyedeyse işlemler başlatılır.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Farklı bankalarda borçların tek bir bankaya toplanma işleminin başvurusu günümüzde hala ne yazık ki sadece banka şubelerinden yapılmaktadır. İnternet yada cep telefonu üzerinden üzülerek söylemem gerekir ki başvuruda bulunamazsınız. Bu neden dolayı başvuru yapmak istediğiniz bankayı belirledikten sonra mecburen müracaat için ilgili bankanın bireysel iseniz bireysel müşteri departmanına esnaf iseniz ticari veya KOBİ müşteriler departmanına şahsen olarak başvurmanız gerekir. Dolayısı ile borç kapatma kredisi kimlere verilir diye merak ediyorsanız .? Bu kredi ister aynı ister ise farklı banklarda borçlarını tek bir yere toplamak isteyenlere verilir.!

En iyi 6 borç kapatma kredisi veren banka

En iyi 6 borç kapatma kredisi veren banka

Başvuru yapıldığı zaman banka çalışını sizin diğer bankalara olan borçlarınızı kendi ekranında görecektir. Şayet şartlara uygun iseniz yapmış olduğu ufak bir çalışma sonrasında size ne kadar kredi gerektiğini hesaplar. Bu hesaplama sonrası aylık ödeme miktarını da sizlere beyan eder. Şayet sizde kabul ederseniz karşı bankalara olan borçlarınızı EFT işlemi ile öder. Ödeme yapıldıktan sonra sizinde mutlaka borçlu olduğunuz bankayı arayarak durumu beyan etmeniz gerekir. Aksi taktirde yapılan EFT’ deki tutar mevduat hesabınızda askıda kalır. Bu neden ile EFT işlemi sonrasında mutlaka mevcut bakiyeniz deki para ile borçların kapatılmasını talep etmelisiniz.

AKBANK Borç Kapatma Kredisi İmkanları Harika

AAKBANK kendi kredi kartı olan Axxes ve diğer bankalara ait kredi kartlarının borçlarını da kapatıp 12 ay vade ile geri ödeme imkanı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra yine farklı bankalardaki kredi borçlarını da AKBANK aracılığı ile kapatıp yeniden yapılandırabilir siniz. Üstelik tüm bu işlemler ÜCRETSİZ.! Banka 2020 yılı için 200 TL ile 20.000 liraya kadar sağlamış olduğu transfer kredileri için en az 8 en fazla ise 12 ay vade uygulamaktadır.

AKBANK tarafında borçluların transfer hizmetinden yararlana bilmesi için başvuru yolu olarak 2 yol kullanıma sunulmuştur.

 1. Akbank Direkt uygulaması
 2. Banka şubeleri bireysel yada KOBİ departmanları

Örnek ödeme planı mevcut kredi faiz oranı göre:

 • AKBANK eylül  faiz oranı 12 aya %1.69 diğer aylara; 24 ay için %1.65 olurken 36 aya %1.36 olmaktadır. 48 ay için %1.61 ve en üst vade olan 60 ayada %1.59 tir. 5.000 TL 12 taksit miktarı 473,61 TL olup toplamda geri ödeme miktarı 5.683,36 liradır.
 • 10.000 lira 12 ay ödeme planı aylık taksit miktarı 947,22 lira olup toplam ödenecek tutar 11.366,66 TL dır.
 • 15.000 lira geri ödeme miktarı 1.420,83 TL 12 ay vade sonrasında toplam cebinizden çıkan miktar 17.050,04 lira olacaktır.
 • 20.000 lira borç kapatma kredisi kullanacak olanın 12 aylık taksit miktarı 1.894,45 TL olup taksit bitince toplam cebinden çıkan miktar 22.733,38 TL olacaktır.

AKBANK’ın imkanları bu şekil iken Ziraat’ın sağladığı olanaklar peki ne durumda?

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Fırsatları Devam Ediyor!

Herhangi bir özel yada kamu bankalarında olan kredi borçlarınızı tek bir çatı altına toplamak istiyorsanız bunu Ziraat bankası ile gerçekleştire bilirsiniz. Düşük faiz imkanları sunan Ziraat bankası sizlerin birikmiş bütün borçlarını kendisine transfer ederek 60 aya kadar yeniden yapılandırma fırsatı sağlamaktadır. Toplam borçlarınız karşılığında kullanacağınız kredi Ziraat tüketici kredisi kapsamında sağlanmaktadır. Daha önceleri sizler için Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Detayları neler olduğunu bahsetmiştik, peki borç kapatma kredisinin içeriği nedir? biliyor musunuz?

 1. Ziraat borç kapatma kredisinin başvuruları sadece bankanın ”Bireysel Müşteriler” departmanlarına yapılmaktadır.
 2. Başvuru işlemleri için şu şartlar ve belgeler sizden istenir.
  1. Kredi notunuzun değerinin riskli bölgede olmaması
  2. Çekeceğiniz kredinin borçlarınızın tamamının ödeyecek düzeyde olması. (Aylık taksit ödemeleri maaşınızın %50 oranının geçmemesi)
  3. Gelir belgesi yada maaş yazınız (Maaşınız Ziraat’ten alanlar için istenilmez)
  4. Kimlik yada ehliyet belgesi
  5. Ödenmiş herhangi bir fatura
 3. Kullandırılacak olan kredi ”Tüketici Kredisi” faiz oranları ile en fazla 60 ay vadeli olarak sizlere sağlanır.

Başvuru şartlarına uygun olan vatandaşlar müracaatlarını Ziraat bireysel departmanına yaptıktan sonra ilgili memur tarafından tüm borçlarınız hesaplanır. Daha sonra borç miktarınıza göre kredi miktarınız hesaplanır. Başvurunuz sisteme girilir. Onay alır ise bütün borçlarınız borçlu olduğunuz bankalar ödenir.

Uygulanan Faiz Oranı, Geri Ödeme Tablosu

 • Eylül 2020 için Ziraat Bankası borç kapatma kredisi kapsamında ”ÇALIŞANIN ARTI KREDİSİ” kapsamında aylık %1.18 oranında vermektedir.
Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları Tablosu
Miktar 60 Ay Taksit Ödemesi Toplam Geri Ödeme
20.000 TL 496,97 TL 29.817,91 TL
30.000 TL 745,45 TL 44.726,85 TL
40.000 TL 993,93 TL 59.635,99 TL
50.000 TL 1.242,41 TL 74.544,95 TL

"En İyi 6 Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020-2021" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"En İyi 6 Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2020-2021" - 180 YORUM
 1. blank Cansu dedi ki:

  Merhabalar kamu hastanesinde özel sekteronde çalışıyorum belgenelnir maaşım 2950 TL iş banaksindan maaşım alıyorum ve 85.000 TL bir krediye ihtiyacım var çıkma olasılığı varmıdır

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   İpotekli olarak çekebilirsiniz.

 2. blank deniz dedi ki:

  Kredilerim , ek kart borcum ve kredi kartı borcum olmak üzere toplamda 100.000 tl borcum var tek bir bankada toplamak istiyorum.Kredi notum 1.122 .kamuda çalışıyorum ve 3400 tl maaş alıyorum.Tek bir bankada toparlayabilirmiyim ödemelerimi.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Aylık ödeme miktarı maaşınızın %50 oranından fazla olacağı için ben pek zannetmiyorumç

 3. blank Faruk hasçolaklar dedi ki:

  Kapatma kredisi çekmek istiyorum 85000

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   3 ay ödemesiz olarak Vakıfbank dan başvuru yapmanızı öneririm.

 4. blank Cumhur dedi ki:

  Farklı bankalardan kredilerin var konut kredim ve araç kredim var 2 adet ayriyeten 1 adette ihtiyaç kredisi toplam kapatma tutarım 300000 TL civarı esnafın aylık gelirim 15000 _20000
  Bir araya toplayabilirmiyim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bunu ticari işletme kredisi kullanarak ancak kapatabilirsiniz. Onun içinde sizden ipotek isteye bilirler.

 5. blank Borclu dedi ki:

  Merhaba , kredi puanım 1070. Memurum aylık gelirim 5.400 lira. Farklı bankalara kredi,kredi kartları dahil 145 bin lira borcum var. Borçlarımı tek bankada toplayabilir miyim?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Hayır, nedeni geliriniz şuan için çekeceğiniz kredinin aylık ödeme tutarından yüksek olmasından dolayıdır. İpotek, kefil ve hane gelirinizi yükseltmeniz gerekir.

KOSGEBKredi.net