KOSGEB Kredi

En İyi 6 Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2021-2022En İyi 6 Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2021-2022

Değişik bankalarda çeşitli kredi ve kart borçları olanlar tüketiciler, bu borçlarını istemeleri dahilinde tek bir çatı altında toplaya bilirler. 2021-2022 senesinden BDDK listesinde yer alan lisanslı ve doğal olarak izinli bankalar için yapılan düzenleme ile isterlerse tüketiciler transfer işlemleri 36 ay yapılandırma yapılarak borçların vadesi uzatılıp aylık ödeme rakamlarını da düşürebilirler. Bankalar tarafından 100.000 liraya kadar verilen borç kapatma kredisi imkanları kimlere verildiğini tam en iyi 6 bankanın harika fırsatları ile yer verdik.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Borç kapatma kredisi veren bankalar sayesinde farklı bankalarda bulunan mevcut borçlarınızı tek çatı altında toplaya bilirsiniz. Böylece, işlem fazlalığından ötürü zaman kaybı yaşamak zorunda kalmazsınız. Borç kapatma kredisi veren bankaların sağladığı ayrıca avantaj ise düşük faiz oranlarıyla kredilerinizi bir nevi yeniden yapılandırma yapabilmenizdir. Peki, en iyi fırsatları sağlayarak borç kapatma kredisini bu amaçla veren bankalar hangileridir? İşte sizlere önereceğimiz en iyi 6 bankamız.

 1. Akbank
 2. QNB Finansbank
 3. Ziraat Bankası
 4. Şekerbank
 5. Vakıfbank
 6. Denizbank

Bu bankalar farklı bankalarda borçları mevcut olan müşterilerinin borçlarını kapatıp kendilerine tek bir kalem altında olacak şekilde kredi imkanı sağlamaktadır.

Borç Kapatma Transfer Kredisi Ne Demek? Neler Kapsar?

Borçları tek bir bankaya toplamak için farklı bankalardaki mevcut borçların kapsayan işlemler gibi birde kapsamayan işlemlerde vardır.

Borç transferini kapsayan işlemler;

 1. Başka bankalarda olan ihtiyaç kredileri
 2. Farklı bankalardaki kredi kartı borçları
 3. Değişik bankalarda bulunan araç kredileridir.

Borç transferini kapsamayan işlemler;

 • Başka bankalardaki mevduat hesabınıza bağlı EK KART borçlarının kapatılması
 • Farklı bankalara ait konut kredileridir.

Borç Kapatma Transfer Kredisinin Şartları Nedir?

Daha önce farklı faiz oranları ile yada o günkü vade farkı ile çekmiş olduğunuz kredileri şimdiki imkanlar dahilinde borçlarınızı tek bir bankaya toparlayabilirsiniz. Dana önceleri 60 ay olan vadeler 2021 yılı itibarı ile en fazla 36 ay olarak belirlenmiştir. Dolayısı ile tüm borçlarınızı en fazla 36 ay vadeler ile yapılandırabilir siniz. Aynı şekilde önceleri kullanmış olduğunuz kredinin faiz oranı %1.16 yada daha düşük veya daha da fazla olabilir, yine yapılandırma yapılırken işleminin yapıldığı andaki faiz oranları geçerlidir. Bu oranlar ve vade farkları değişiklik gösterse dahi borç kapatma kredilerinin başvuru şartların da değişmeyen tek şey başvuru sahibine ait Findeks kredi notu değeridir.

Borç kapatma kredisi için başvuru yapıldığı zaman sürecin işleye bilmesi için başka bankadaki borçlarının göz önünde bulundurulmaz iken mutlaka güncel kredi notu değeriniz sorgulanır. Şayet kredi notunuz risksiz bölgede ise ve gelir beyanınız tüm borçların taksitlerini ödeyecek seviyedeyse işlemler başlatılır.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir?

Farklı bankalarda borçların tek bir bankaya toplanma işleminin başvurusu günümüzde hala ne yazık ki sadece banka şubelerinden yapılmaktadır. İnternet yada cep telefonu üzerinden üzülerek söylemem gerekir ki başvuruda bulunamazsınız. Bu neden dolayı başvuru yapmak istediğiniz bankayı belirledikten sonra mecburen müracaat için ilgili bankanın bireysel iseniz bireysel müşteri departmanına esnaf iseniz ticari veya KOBİ müşteriler departmanına şahsen olarak başvurmanız gerekir. Dolayısı ile borç kapatma kredisi kimlere verilir diye merak ediyorsanız .? Bu kredi ister aynı ister ise farklı banklarda borçlarını tek bir yere toplamak isteyenlere verilir.!

En iyi 6 borç kapatma kredisi veren banka

En iyi 6 borç kapatma kredisi veren banka

Başvuru yapıldığı zaman banka çalışını sizin diğer bankalara olan borçlarınızı kendi ekranında görecektir. Şayet şartlara uygun iseniz yapmış olduğu ufak bir çalışma sonrasında size ne kadar kredi gerektiğini hesaplar. Bu hesaplama sonrası aylık ödeme miktarını da sizlere beyan eder. Şayet sizde kabul ederseniz karşı bankalara olan borçlarınızı EFT işlemi ile öder. Ödeme yapıldıktan sonra sizin de mutlaka borçlu olduğunuz bankayı arayarak durumu beyan etmeniz gerekir. Aksi taktirde yapılan EFT’ deki tutar mevduat hesabınızda askıda kalır. Bu neden ile EFT işlemi sonrasında mutlaka mevcut bakiyeniz deki para ile borçların kapatılmasını talep etmelisiniz.

AKBANK Borç Kapatma Kredisi İmkanları Harika

AAKBANK kendi kredi kartı olan Axxes ve diğer bankalara ait kredi kartlarının borçlarını da kapatıp 12 ay vade ile geri ödeme imkanı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra yine farklı bankalardaki kredi borçlarını da AKBANK aracılığı ile kapatıp yeniden yapılandırabilir siniz. Üstelik tüm bu işlemler ÜCRETSİZ! Banka 2021 yılı için 200 TL ile 20.000 liraya kadar sağlamış olduğu transfer kredileri için en az 8 en fazla ise 12 ay vade uygulamaktadır.

AKBANK tarafında borçluların transfer hizmetinden yararlana bilmesi için başvuru yolu olarak 2 yol kullanıma sunulmuştur.

 1. Akbank Direkt uygulaması
 2. Banka şubeleri bireysel yada KOBİ departmanları

Örnek ödeme planı mevcut kredi faiz oranı göre:

AKBANK kasım  faiz oranı 12 aya %2.13 diğer aylara; 24 ay için %2.09 olurken 36 aya %2.05 olmaktadır.

 • 5.000 TL 12 taksit miktarı 489,09 TL olup toplamda geri ödeme miktarı 5.869,10 liradır.
 • 10.000 lira 12 ay ödeme planı aylık taksit miktarı 978,18 lira olup toplam ödenecek tutar 11.738,18 TL tır.
 • 15.000 lira 1 sene vadeli olarak geri ödeme miktarı 1.467,27 TL vade sonrasında toplam cebinizden çıkan miktar 17.607,21 lira olacaktır.
 • 20.000 lira borç kapatma kredisi kullanacak olanın 12 aylık taksit miktarı 1.956,36 TL olup taksit bitince toplam cebinden çıkan miktar 22.934,68 TL olacaktır.

AKBANK’ın imkanları bu şekil iken Ziraat’ın sağladığı olanaklar peki ne durumda? Hadi şimdide bu ay ki sağladığı olanaklara bir bakalım.

Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Fırsatları Devam Ediyor!

Herhangi bir özel yada kamu bankalarında olan kredi borçlarınızı tek bir çatı altına toplamak istiyorsanız bunu Ziraat bankası ile gerçekleştire bilirsiniz. Düşük faiz imkanları sunan Ziraat bankası sizlerin birikmiş bütün borçlarını kendisine transfer ederek 60 aya kadar yeniden yapılandırma fırsatı sağlamaktadır. Toplam borçlarınız karşılığında kullanacağınız kredi Ziraat tüketici kredisi kapsamında sağlanmaktadır. Daha önceleri sizler için Ziraat Bankası Gelir Belgesiz Kredi Detayları neler olduğunu bahsetmiştik, peki borç kapatma kredisinin içeriği nedir? biliyor musunuz?

 1. Ziraat borç kapatma kredisinin başvuruları sadece bankanın ”Bireysel Müşteriler” departmanlarına yapılmaktadır.
 2. Başvuru işlemleri için şu şartlar ve belgeler sizden istenir.
  1. Kredi notunuzun değerinin riskli bölgede olmaması
  2. Çekeceğiniz kredinin borçlarınızın tamamının ödeyecek düzeyde olması. (Aylık taksit ödemeleri maaşınızın %50 oranının geçmemesi)
  3. Gelir belgesi yada maaş yazınız (Maaşınız Ziraat’ten alanlar için istenilmez)
  4. Kimlik yada ehliyet belgesi
  5. Ödenmiş herhangi bir fatura
 3. Kullandırılacak olan kredi ”Tüketici Kredisi” faiz oranları ile en fazla 60 ay vadeli olarak sizlere sağlanır.

Başvuru şartlarına uygun olan vatandaşlar müracaatlarını Ziraat bireysel departmanına yaptıktan sonra ilgili memur tarafından tüm borçlarınız hesaplanır. Daha sonra borç miktarınıza göre kredi miktarınız hesaplanır. Başvurunuz sisteme girilir. Onay alır ise bütün borçlarınız borçlu olduğunuz bankalar ödenir.

Uygulanan Faiz Oranı, Geri Ödeme Tablosu

 • Ocak 2021 için Ziraat Bankası borç kapatma kredisi kapsamında ”ÇALIŞANIN ARTI KREDİSİ” kapsamında aylık %1.73 oranında vermektedir.
Ziraat Bankası Borç Kapatma Kredisi Faiz Oranları Tablosu
Miktar 33 Ay Taksit Ödemesi Toplam Geri Ödeme
20.000 TL 843,21 TL 27.826,13 TL
30.000 TL 1.264,82 TL 41.739,10 TL
40.000 TL 1.686,43 TL 55.651,95 TL
50.000 TL  2.108,03 TL 69.565,13 TL

"En İyi 6 Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2021-2022" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"En İyi 6 Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2021-2022" - 185 YORUM
 1. blank Ali dedi ki:

  30 bin TEB bank 39650 limitli akses kredi kart borcum var kredi notum 1502 hangi bankadan kapatma kredisi alabilirim 3500 maasim var

 2. blank Ahmet özdilkural dedi ki:

  İyi günler garanti bankasında kullanmış olduğum 2 adet ihtiyaç kredisive 1 adet evkredim var ödemelrim düzenli bu bankaya olan borçlerimi baska bir bankaya taşiyabilirmiyim.kredi notum 1159 ve sgk sız olarak çalışmaktayım maaşım dolar olarak banka havalesi olarak yatmaktadır şu anki kura göre 15000 tl üzerinde maaşim var bu sartlarda kredinkullanabilirmiyim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Bahsetmiş olduğun kadar kanıtlanır geliriniz varsa evet, ama borçlarınızın ödemesini yazmadığınız için net olarak da cevap veremiyorum.

   1. blank Ahmet özdilkural dedi ki:

    Kanıt olarak maaş yazısı ve sirket imza sirküleri verebilirim.borçlarimin ödemesinde herhangi bir gecikme veya aksaklik olmamistir sadece pandemi döneminde 3 ay erteledim.ödemelerim düzenlidir.borçlarimi başka bir bankaya taşımak istiyorum.kredi notum1159 bu şartlarda mümkünmüdur.başvurularım reddediliyor.

 3. blank Ahmet özdilkural dedi ki:

  İyi günler daha önceki mesajıma ilave olarak garanti bankasından kullanmış olsuğum 40000 tl ve 20000 tl ihtiyaç kredisi ve bir adet 105 000 tl ev kredim bulunmaktadır .taksit ödemelerimde herhangi aksaklik olmadı fakat pandemiden dolayi ihtiyaç kresilerini 3ay erteledim.sgk sız olarak calişmaktayım.maaşım dolar cinsinden banka havalesi olarak yatmaktadır.şimdiki kura göre 15000 tl civarinda gelirim var.gelir belgesi olarak maaş yazısı ve sirketin imza sirküleri ile daha önce kredi kullanmiştım.2 adet kredi borcumu başka bankaya taşıyabilirmiyi.şu anki başvurularım devamli reddediliyor.yada sizin tavsiye edebileceğiniź bir banka varmıdır.

 4. blank AHMET ŞANAL dedi ki:

  ben emekliyim emekli maaşımı halk bankası Adana – Yeniadana şubesinden almaktayım üzerimde Vergi dairesince E-Devlet Haciz bulunmakta ŞU AN 7256 Sayılı Yapılandırma Kanunu Kapsamında Tecil İşlemleri KANUN İLE VERG BORCU YAPILANDIRMA KANUNU BİLGİLERİ DOĞRULTUSUNDA BORCUMUN TAMAMI YAPILANDIRMA KANUNUNA GÖRE TOPLAM İLGİLİ VERGİ DAİRESİNE BAŞVURDUM TOPLAM BORCUM 7256 Sayılı Kanun Kapsamında Başvuru Listesi
  Listeyi Yenile :
  Vergi Dairesi Vergi No Taksit Sayısı Plaka Evrak No Tecil Dosya No Durum Ödeme Planı Görüntüle
  NAKİL VASITA. VERGİ DAİRESİ 7990000212 12 34DCT11 Başvurunuz alınmıştır, işlemleriniz devam etmektedir
  ZİYAPAŞA VERGİ DAİRESİ 7990000212 12 Başvurunuz alınmıştır, işlemleriniz devam etmektedir
  ÇUKUROVA VERGİ DAİRESİ 7990000212 12 01BAU31 Başvurunuz alınmıştır, işlemleriniz devam etmektedir
  Toplam 3 kayııt

  TOPLAM BORCUM Gösterilen borç tutarı bilgi amaçlı olup, “23/11/2020 13:49:09” tarihi itibari ile borç bilgisidir. Yeni borç hesaplanıncaya kadar borç miktarında tahsilat, düzeltme, yeni tahakkuk verilmesi vb nedenlerle meydana gelen değişiklikler görünmemektedir.

  Listeyi Yenile :
  Vergi Dairesi Kodu Vergi Dairesi Adı Plaka Borç Tutarı
  001255 ÇUKUROVA VERGİ DAİRESİ 01BAU31 590,26
  034287 NAKİL VASITA. VERGİ DAİRESİ 34DCT11 14.303,65
  001254 ZİYAPAŞA VERGİ DAİRESİ 8.164,51
  ————
  VERGİ DAİRESİ VE DİĞER VERGİ TOPLAM BORÇ ………….23.057.91 Türk LİRASIDIR
  Toplam 3 kayıt
  BORCUN TAMAMINI KAPATMAK İSTİYORUM…

1 17 18 19
KOSGEBKredi.net