En iyi 6 borç kapatma kredisi veren bankalar 2019-2020

En iyi 6 borç kapatma kredisi veren bankalar 2019-2020
31 Temmuz 2016 tarihinde eklendi, 1.735 kez okundu.


Değişik bankalarda çeşitli kredi ve kart borçları olanlar tüketiciler, bu borçlarını istemeleri dahilinde tek bir çatı altında toplaya bilirler. 2019-2020 senesinden BDDK listesinde yer alan lisanslı ve doğal olarak izinli bankalar için yapılan düzenleme ile isterlerse tüketiciler transfer işlemleri 36 ay yapılandırma yapılarak borçların vadesi uzatılıp aylık ödeme rakamlarını’da düşürebilirler. Bankalar tarafından 100.000 liraya kadar verilen borç kapatma kredisi imkanları kimlere verildiğini tam en iyi 6 bankanın harika fırsatları ile yer verdik.

Borç kapatma kredisi veren bankalar hangileridir ?

Farklı bankalarda borçlarını tek bir finansman altına toplamak isteyenlere o anki faiz oranları ile kredi imkanı sağlayan bankalar şunlardır.

 1. Akbank
 2. QNB Finansbank
 3. Ziraat Bankası
 4. Şekerbank
 5. Vakıfbank
 6. Denizbank

Bu bankalar farklı bankalarda borçları mevcut olan müşterilerinin borçlarını kapatıp kendilerine tek bir kalem altında olacak şekilde kredi imkanı sağlamaktadır.

Borç kapatma transfer kredisi neleri kapsamaktadır ?

Borçları tek bir bankaya toplamak için farklı bankalardaki mevcut borçların kapsayan işlemler gibi birde kapsamayan işlemlerde vardır.

Borç transferini kapsayan işlemler;

 1. Başka bankalarda olan ihtiyaç kredileri
 2. Farklı bankalardaki kredi kartı borçları
 3. Değişik bankalarda bulunan araç kredileridir.

Borç transferini kapsamayan işlemler;

 • Başka bankalardaki mevduat hesabınıza bağlı EK KART borçlarının kapatılması
 • Farklı bankalara ait konut kredileridir.

Borç kapatma transfer kredisinin şartları nedir ?

Daha önce farklı faiz oranları ile yada o günkü vade farkı ile çekmiş olduğunuz kredileri şimdiki imkanlar dahilinde borçlarınızı tek bir bankaya toparlayabilirsiniz. Dana önceleri 48 ay olan vadeler 2019 yılı itibarı ile en fazla 36 ay olarak belirlenmiştir. Dolayısı ile tüm borçlarınızı en fazla 36 ay vadeler ile yapılandırabilir siniz. Aynı şekilde önceleri kullanmış olduğunuz kredinin faiz oranı %1.16 yada daha düşük veya daha da fazla olabilir, yine yapılandırma yapılırken işleminin yapıldığı andaki faiz oranları geçerlidir. Bu oranlar ve vade farkları değişiklik gösterse dahi borç kapatma kredilerinin başvuru şartların da değişmeyen tek şey başvuru sahibine ait Findeks kredi notu değeridir.

Borç kapatma kredisi için başvuru yapıldığı zaman sürecin işleye bilmesi için başka bankadaki borçlarının göz önünde bulundurulmaz iken mutlaka güncel kredi notu değeriniz sorgulanır. Şayet kredi notunuz risksiz bölgede ise ve gelir beyanınız tüm borçların taksitlerini ödeyecek seviyedeyse işlemler başlatılır.

Borç kapatma kredisinin işlemleri nasıl sağlanır ?

Farklı bankalarda borçların tek bir bankaya toplanma işleminin başvurusu günümüzde hala ne yazık ki sadece banka şubelerinden yapılmaktadır. İnternet yada cep telefonu üzerinden üzülerek söylemem gerekir ki başvuruda bulunamazsınız. Bu neden dolayı başvuru yapmak istediğiniz bankayı belirledikten sonra mecburen müracaat için ilgili bankanın bireysel iseniz bireysel müşteri departmanına esnaf iseniz ticari veya KOBİ müşteriler departmanına şahsen olarak başvurmanız gerekir.

En iyi 6 borç kapatma kredisi veren banka

En iyi 6 borç kapatma kredisi veren banka

Başvuru yapıldığı zaman banka çalışını sizin diğer bankalara olan borçlarınızı kendi ekranında görecektir. Şayet şartlara uygun iseniz yapmış olduğu ufak bir çalışma sonrasında size ne kadar kredi gerektiğini hesaplar. Bu hesaplama sonrası aylık ödeme miktarını da sizlere beyan eder. Şayet sizde kabul ederseniz karşı bankalara olan borçlarınızı EFT işlemi ile öder. Ödeme yapıldıktan sonra sizinde mutlaka borçlu olduğunuz bankayı arayarak durumu beyan etmeniz gerekir. Aksi taktirde yapılan EFT’deki tutar mevduat hesabınızda askıda kalır. Bu neden ile EFT işlemi sonrasında mutlaka mevcut bakiyeniz deki para ile borçların kapatılmasını talep etmelisiniz.En uygun borç kapatma transfer kredisini hangi banka veriyor ?

Borç kapatma transfer kredisi için vade üst seviyesine müdahale etme şansımız ne yazık ki yok ama faiz oranını için bir şansımız var. Sizin için yapmış olduğum araştırmalar neticesinde inanın ki en iyi borç kapatma transfer kredisini veren banka QNB finans bank çıktı. Devlete ait bankalar dan dahi şuan için en az %20 aylık düşük faiz imkanı sağlamaktadır. Ayrıca QNB finansbank sadece düşük faiz uygulamak ile kalmayıp, borç transferi kredisi başvurusu yapan müşterilerine yine diğer bankalara nazaran,

 • Daha düşük sigorta bedeli
 • Çok daha az maliyet oranı

uygulamaktadır. 03.10.2018 tarihindeki 10.000 liraya kadar olan geri ödeme ve aylık taksit tutarını gösteren tablosu ise aşağıdaki gibidir.

Borç kapatma kredisi veren banka geri ödeme tablosu

Borç kapatma kredisi veren banka geri ödeme tablosu

Bu tablo zaman içinde değişiklik gösterebilir, lütfen başvuru yapmadan önce güncel oranları teyit ediniz.!

Akbank taksitli borç kapatma kredisi

Akbank kendi kredi kartı olan Axxes ve diğer bankalara ait kredi kartlarının borçlarını da kapatıp 12 ay vade ile geri ödeme imkanı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra yine farklı bankalardaki kredi borçlarını da Akbank aracılığı ile kapatıp yeniden yapılandırabilir siniz. Üstelik tüm bu işlemler ÜCRETSİZ.! Banka 2019 yılı için 200 TL ile 20.000 liraya kadar sağlamış olduğu transfer kredileri için en az 8 en fazla ise 12 ay vade uygulamaktadır.

Akbank tarafında borçluların transfer hizmetinden yararlana bilmesi için başvuru yolu olarak 2 yol kullanıma sunulmuştur.

 1. Akbank Direkt uygulaması
 2. Banka şubeleri bireysel yada KOBİ departmanları

Örnek ödeme planı:

 • 5.000 TL 12 taksit miktarı 493.36 lira olup toplamda geri ödeme miktarı 5.920 liradır.
 • 10.000 lira 12 ay ödeme planı aylık taksit miktarı => 986.71 lira olup toplam ödenecek tutar 11.840 liradır.
 • 15.000 lira geri ödeme miktarı 1.480 lira 12 ay vade sonrasında toplam cebinizden çıkan miktar 17.760 lira olacaktır.
 • 20.000 lira borç kapatma kredisi kullanacak olanın aylık taksit miktarı 1.973 TL olup taksit bitince toplam cebinden çıkan miktar 23.681 lira olacaktır.Bir önceki yazımız olan Devlet memuruna özel konut kredisi veren bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

En iyi 6 borç kapatma kredisi veren bankalar 2019-2020 Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. salih kara dedi ki:

  benim 60000 bin tl borcum var nasıl borçkapatmak için kredi kullanabiliri emekliyim 2800 maşım var artı birşirkette çalışıyorum 1700 alıyorum

Sayfa başına git
Daha fazla DEVLET Kredileri
Devlet memuruna özel konut kredisi veren bankalar
Devlet memuruna özel konut kredisi veren bankalar

657 Tabi devlet memurları 2985 sayılı kanun kapsamında toplu konut fonundan istifade ederek devlet destekli faizsiz konut kredisi alabilirler. 2985...

Kapat