KOSGEB Kredi

En İyi 6 Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2019-2020En İyi 6 Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2019-2020

Değişik bankalarda çeşitli kredi ve kart borçları olanlar tüketiciler, bu borçlarını istemeleri dahilinde tek bir çatı altında toplaya bilirler. 2019-2020 senesinden BDDK listesinde yer alan lisanslı ve doğal olarak izinli bankalar için yapılan düzenleme ile isterlerse tüketiciler transfer işlemleri 60 ay yapılandırma yapılarak borçların vadesi uzatılıp aylık ödeme rakamlarını’da düşürebilirler. Bankalar tarafından 100.000 liraya kadar verilen borç kapatma kredisi imkanları kimlere verildiğini tam en iyi 6 bankanın harika fırsatları ile yer verdik.

Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar Hangileridir ?

Farklı bankalarda borçlarını tek bir finansman altına toplamak isteyenlere o anki faiz oranları ile kredi imkanı sağlayan bankalar şunlardır.

 1. Akbank
 2. QNB Finansbank
 3. Ziraat Bankası
 4. Şekerbank
 5. Vakıfbank
 6. Denizbank

Bu bankalar farklı bankalarda borçları mevcut olan müşterilerinin borçlarını kapatıp kendilerine tek bir kalem altında olacak şekilde kredi imkanı sağlamaktadır.

Borç Kapatma Transfer Kredisi Ne Demek ? Neler Kapsar ?

Borçları tek bir bankaya toplamak için farklı bankalardaki mevcut borçların kapsayan işlemler gibi birde kapsamayan işlemlerde vardır.

Borç transferini kapsayan işlemler;

 1. Başka bankalarda olan ihtiyaç kredileri
 2. Farklı bankalardaki kredi kartı borçları
 3. Değişik bankalarda bulunan araç kredileridir.

Borç transferini kapsamayan işlemler;

 • Başka bankalardaki mevduat hesabınıza bağlı EK KART borçlarının kapatılması
 • Farklı bankalara ait konut kredileridir.

Borç Kapatma Transfer Kredisinin Şartları Nedir ?

Daha önce farklı faiz oranları ile yada o günkü vade farkı ile çekmiş olduğunuz kredileri şimdiki imkanlar dahilinde borçlarınızı tek bir bankaya toparlayabilirsiniz. Dana önceleri 48 ay olan vadeler 2019 yılı itibarı ile en fazla 60 ay olarak belirlenmiştir. Dolayısı ile tüm borçlarınızı en fazla 60 ay vadeler ile yapılandırabilir siniz. Aynı şekilde önceleri kullanmış olduğunuz kredinin faiz oranı %1.16 yada daha düşük veya daha da fazla olabilir, yine yapılandırma yapılırken işleminin yapıldığı andaki faiz oranları geçerlidir. Bu oranlar ve vade farkları değişiklik gösterse dahi borç kapatma kredilerinin başvuru şartların da değişmeyen tek şey başvuru sahibine ait Findeks kredi notu değeridir.

Borç kapatma kredisi için başvuru yapıldığı zaman sürecin işleye bilmesi için başka bankadaki borçlarının göz önünde bulundurulmaz iken mutlaka güncel kredi notu değeriniz sorgulanır. Şayet kredi notunuz risksiz bölgede ise ve gelir beyanınız tüm borçların taksitlerini ödeyecek seviyedeyse işlemler başlatılır.

Borç Kapatma Kredisi Kimlere Verilir ?

Farklı bankalarda borçların tek bir bankaya toplanma işleminin başvurusu günümüzde hala ne yazık ki sadece banka şubelerinden yapılmaktadır. İnternet yada cep telefonu üzerinden üzülerek söylemem gerekir ki başvuruda bulunamazsınız. Bu neden dolayı başvuru yapmak istediğiniz bankayı belirledikten sonra mecburen müracaat için ilgili bankanın bireysel iseniz bireysel müşteri departmanına esnaf iseniz ticari veya KOBİ müşteriler departmanına şahsen olarak başvurmanız gerekir. Dolayısı ile borç kapatma kredisi kimlere verilir diye merak ediyorsanız .? Bu kredi ister aynı ister ise farklı banklarda borçlarını tek bir yere toplamak isteyenlere verilir.!

En iyi 6 borç kapatma kredisi veren banka

En iyi 6 borç kapatma kredisi veren banka

Başvuru yapıldığı zaman banka çalışını sizin diğer bankalara olan borçlarınızı kendi ekranında görecektir. Şayet şartlara uygun iseniz yapmış olduğu ufak bir çalışma sonrasında size ne kadar kredi gerektiğini hesaplar. Bu hesaplama sonrası aylık ödeme miktarını da sizlere beyan eder. Şayet sizde kabul ederseniz karşı bankalara olan borçlarınızı EFT işlemi ile öder. Ödeme yapıldıktan sonra sizinde mutlaka borçlu olduğunuz bankayı arayarak durumu beyan etmeniz gerekir. Aksi taktirde yapılan EFT’ deki tutar mevduat hesabınızda askıda kalır. Bu neden ile EFT işlemi sonrasında mutlaka mevcut bakiyeniz deki para ile borçların kapatılmasını talep etmelisiniz.

Akbank Borç Kapatma Kredisi İmkanları Harika

Akbank kendi kredi kartı olan Axxes ve diğer bankalara ait kredi kartlarının borçlarını da kapatıp 12 ay vade ile geri ödeme imkanı sağlamaktadır. Bunun yanı sıra yine farklı bankalardaki kredi borçlarını da Akbank aracılığı ile kapatıp yeniden yapılandırabilir siniz. Üstelik tüm bu işlemler ÜCRETSİZ.! Banka 2019 yılı için 200 TL ile 20.000 liraya kadar sağlamış olduğu transfer kredileri için en az 8 en fazla ise 12 ay vade uygulamaktadır.

Akbank tarafında borçluların transfer hizmetinden yararlana bilmesi için başvuru yolu olarak 2 yol kullanıma sunulmuştur.

 1. Akbank Direkt uygulaması
 2. Banka şubeleri bireysel yada KOBİ departmanları

Örnek ödeme planı mevcut kredi faiz oranı göre:

 • AKBANK Aralık  faiz oranı %1.51 ‘dur. 5.000 TL 12 taksit miktarı 467,36 TL olup toplamda geri ödeme miktarı 5.608,30 TL liradır.
 • 10.000 lira 12 ay ödeme planı aylık taksit miktarı 934,71 TL lira olup toplam ödenecek tutar 11.216,52 TL dır.
 • 15.000 lira geri ödeme miktarı 1.402,07 TL 12 ay vade sonrasında toplam cebinizden çıkan miktar 16.824,83 TL lira olacaktır.
 • 20.000 lira borç kapatma kredisi kullanacak olanın 12 aylık taksit miktarı 1.869,42 TL olup taksit bitince toplam cebinden çıkan miktar 22.433,11 TL olacaktır.

"En İyi 6 Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2019-2020" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"En İyi 6 Borç Kapatma Kredisi Veren Bankalar 2019-2020" - 14 YORUM
 1. murat dedi ki:

  Konu ile ilgili sorularınız bizlere çekinmeden sora bilirsiniz.

  1. mesut kızmaz dedi ki:

   yorumunuz nereye geldi göremedim cevabınızı

 2. Nurcan dedi ki:

  Findeks notum 920 kredimi gecikmeli de olsa ödeniyor borç ve maaş transferi yapamıyorum belgelenebilir gelir 2050 ödenen kredim 935 faizler düştüğü için aç kapa yapmak istiyorum notum düşük diye bankam olmaz diyor 48 ay çekmiştim 15 ay ödendi bu durum bu tek isteğim banka değişikliği yardım lütfen teşekkürler

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Çok haklısınız bence Nurcan hanım. Bütün bankaların faiz oranları şuan çok düşük bence diğer bankalardan da şansınızı deneyiniz.

 3. mesut kızmaz dedi ki:

  borç taşıma kredisinden faydalanmak istiyorum. çocuğum rahatsızdı bu sene onun sağlık sorunlarını çözdük çok şükür ameliyat vs. hepsi bitti gitti. çocuğumda yaklaşık 2 aydır eski sağlığına kavuştu sıra geldi ödemeye 32 yaşındayım değil bankaya bakkala bile borç yapmam ama söz konusu evlât olunca insan dolaşıyor kapı kapı. yardımcı olacağınızı ümit ediyor aramanızı dört gözle bekliyorum

 4. mesut kızmaz dedi ki:

  borç taşıma kredisinden faydalanmak istiyorum. yaklaşık 75.000 – 80.000 civarı 60 ay vade

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Şuan kredi faiz oranları gerçek anlamda çok düşük, sizlere tavsiye ettiğimiz bankalar ile iletişime geçebilirsiniz.

 5. bll dedi ki:

  devlet memuruyum kredi puanim 700 lerde kredi karti yapilandirmam var ayricada ihtiyac kredisi var baska bankaya aktarma sansim var mi kredi notumdan dolayi?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Çok ama çok düşük bir kredi puanına sahipsiniz, çok zor..

 6. Köksal dedi ki:

  İki bankaya ktedi borcum var ve yine aynı bankalara kredi kartı borcum var ve yone aynı bankalardan ek hesap kullandım kredi notum iyi lakin bankalar kapatma kredisi vermiyor düzenli öderiğim için mi ödemeleri geciktirmiyorum ama elime de birşey kalmıyor ne yapabilirim

 7. Yunus emre dedi ki:

  Kredi notum 1200 iki bankada gecikmesiz kredim ve kredi kartım var bunu tek bir banka çatısı altında toplamam sizce zor olurmu? Not. Basvuru sayim biraz fazla oldugu icin zor olur diye düşünüyorum

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Toplam ne kadar borcunuz var keşke onuda yazmış olsaydınız!

 8. ARDAM dedi ki:

  991 KKB PUANIM DEVLET MEMURUYUM 7 SENEDİR. 141.000 KAPAMA TUTARI OLAN İHTAYAÇ KREDİM VAR VAKIFBANKTA. ÖZEL BANKALARA TAŞIMA İÇİN BASVURSAM NE OLUR?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Olumsuz sonuç olur.! Bunun en büyük nedeni ise o miktarda krediyi ödeyebilecek aylık gelire sahip olmamanız olacaktır.

KOSGEBKredi.net