En düşük faizli konut kredisi 2019 da veren 6 banka hangisi ?

En düşük faizli konut kredisi 2019 da veren 6 banka hangisi ?
5 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 779 kez okundu.


Genelde ben dahil halkımız tarafından en düşük faizli konut alımlarında krediyi devlete ait bankalar verildiği bilinmektedir. Aslında bu çoğu zaman tamamen yanlış bir bilgidir. Çünkü 2019 yılının başlarında sizler için bir çok bankaya dolaşarak almış olduğum konut kredisindeki faiz oranlarında gördüm ki kamu bankalarından çok daha düşük faiz oranları ile ev kredisi imkanı sağlayan bankalar var. Bu bankaları sırası ile sıralayarak tam 6 tanesini sizlere tanıtacağım.

1- Şekerbank konut kredisi de 2019 da 1 numara!

Bir çok bankayı hiç üşenmeden dolaştım ve bireysel müşteriler departmanında mevcut konut kredilerinin faiz oranları hakkında bilgiler aldım. Yapmış olduğum ön araştırma da bütün bankalar içinde 1 numara da yer alan banka diğer bankalara göre en az %0,15 puan farkı ile Şekerbank çıktı.! İnanın ki buna ben bile inanmakta çok zorluk çektim. Bende bir çoğumuz gibi konut kredilerinde en düşük faiz oranlarını hep devlet bankaları verir biliyordum. İlk defa finansman sektörün de bende çoğu kişi gibi yanıldığımı bugün anladım. Bana inanmayanlar doğruca banka şubelerinin yollarını tutarak mevcut faiz oranlarını kendi kulakları ile duyabilirler. Şuan için mevcut faiz oranı bankanın aylık %1.97 oranında dır. Tabi bu oran sürekli olarak değişeceği için ilerleyen zamanlar da kaç olacağını herkes gibi benimde bilmem bir hayli zor olacaktır. Ama dediğim gibi Şekerbank hem Türkiye ‘de 30 seneye kadar vade imkanları ile konut kredisi vermekte hemde faiz oranlarında kuşkusuz lider banka. 30 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar ‘da sizler de göreceksiniz ki ülkede tek bir finansman sadece kendileridir. Sizler de güncel Şekerbank konut kredisinin hesaplamasını yapmak istiyorsanız => https://www.sekerbank.com.tr/bireysel/bireysel-krediler/konutkredihesapla <= adresini kullana bilirsiniz.

2- ING Bank 2019 yılında en uygun konut kredisi veren 2. bankamız!

Yine sizleri şaşırtacağım ama en düşük faizli olarak konut kredisini veren 2. sıradaki bankamız yine bir özel bankadan gelmektedir. Bankanın faiz oranı aslına bakılırsa Şekerbank dan bir kaç puan daha düşüktür ama işlem ücretleri biraz fazla olduğu için kendisini en düşük faizli konut kredisi sıralamasında 2. sırada yer bulmuştur. Bankamız şuan için konut kredilerinde faiz oranlarını %1.89 oranında sağlamaktadır. ING bankası konut kredilerin de uygulamış olduğu kesinti politikasın da;

  • Kredi tahsis ücreti için 350 lira
  • Ekspertiz ücretinde 650 TL
  • ipotek kesintisinde 207 lira
  • Konut sigortası 180 TL
  • DASK 107 TL
  • Hayat sigortası 301 lira

Olmak üzere toplamda sizden 1.795 lira gibi bir kesinti uygulamaktadır. Bu nedenden dolayı bizim yapmış olduğumuz en uygun konut kredisi veren bankalar sıralamasında ING bank listemizde 2. sırayı hak etmektedir. Güncel faiz oranları ile sizler de hesaplama yapmak isterseniz buradaki hesaplama makinesini kullana bilirsiniz. ⇒ https://www.ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/konut-kredisi

3- ICBC Yeni evim kredisi çok uygun konut finansmanı olmaktadır!

Türkiye pazarına yeni girmeye çalışan bir Çin bankası bizim devlet bankalarından daha uygun konut kredisi veriyor dersem inanır mıydınız ? İsmini belkide ilk defa duyduğunuz bu banka bir çok bankadan çok daha düşük faiz oranları ile konut finansmanı olmaktadır. Muhtemelen bulunduğunuz ilçede belkide ilde dahi şubesi olmayacaktır. Ama üzülmeyin ICBC bankasının düşük faizli konut kredisi olanaklarından İnternet üzerinden de başvuru da buluna bilirsiniz.Buyurun bu iddiama inanmıyorsanız sizlere ICBC bankasının konut kredisinin faiz oranlarını gösteren tablo ve başvuru formunun erişim bağlantısı => https://www.icbc.com.tr/tr/basvuru/kredi-hesaplama/Kredi-Hesaplama/396/1094/0 . Sizlerde göreceksiniz tüm bankalara göre en düşük faiz oranları ile konut kredisi veren bankanın ICBC olduğunu. Bir çok bankaya göre en az %0.20 gibi dev faiz farkı ile konut finansmanı ICBC bankasıdır.Şuan ki faiz oranları ile bir çoğumuz tarafından düşük faizli olarak konut kredisi veren banka olarak bilinen Vakıfbank ile hadi bir karşılaştırma yapalım. Karşılaştırmada ki rakamımız 100.000 lira ve vade olarak ise 120 ayı ele alacağız.

  • ICBC = Aylık taksit 2.138 lira => Tablo
  • Vakıfbank = Aylık taksiti 2,636 lira => Tablo

Ayda bile aradaki uçurum 498 lira bu rakamı 120 ay ile çarparsak 59.760 lira gibi kocaman bir uçurum çıkar.!

Çin'den geldi Türkiye de en uygun konut kredisini bizlere verdi

Çin ‘den geldi Türkiye de en uygun konut kredisini bizlere verdi

4- KUVEYT TÜRK En uygun konut veren bankalar sıralamamızda ilk 4 de girdi!

2019 yılında yaptığı büyük bir atak ile konut finansmanında en uygun imkanları sağlayan bankalar arasında ilk 4 sıraya girmeyi başaran KUVEYT TÜRK ekspertiz ücretinin 790 lira olmasından başka bir – yani yoktur. Diğer 3 bankaya göre faiz oranları biraz fazla be kesintilerin de buna bağlı olarak biraz yukarıda olması bankayı en uygun konut kredisi veren 2019 bankalar içinde 4 sıraya sokmuştur. Ayrıca bu bankamızın bir KATILIM BANKASI olmasından dolayı ” HELAL KONUT FİNANSMANI ” kullanmak isteyenler için tek geçmekteyiz. Bankanın konut alımlarındaki kar paylarının hesaplama makinesi => https://www.kuveytturk.com.tr/hesaplama-araclari yer alır.

5- Ziraat bankası en uygun konut kredisi veren ilk bankamızdır!

Nihayet 5. sırada da olsa sıralamaya bir devlete ait bankamız girmeyi başardı. Ziraat bankası devlete ait bankalar içinde en düşük faizli olarak konut finansmanı olan ilk bankamız unvanını taşımaktadır. Bankamızın diğer bankalara göre her ne kadar da faiz oranları yüksek olsa da yapmış olduğu işlem kesintileri biraz daha az seviyededir. Ben illa konut kredimi bir devlet bankasından kullanmak istiyorum diyenlere önereceğimiz tek banka Ziraat bankasıdır. Bankamızın güncel konut finansmanında ki hesaplama makinesi https://www.ziraatbank.com.tr/tr/hesaplama-araclari/kredi-hesaplama/konut-kredisi yer almaktadır.

6- En uygun konut kredisi veren son bankamız AKBANK

Halkbank ile arasındaki aylık %0,9 puan farkından dolayı AKBANK en uygun konut kredisi veren bankalar sıralamasında 6. sırada yerini almıştır. Her ile ve ilçede mutlaka bir şubesi olan banka yapmış olduğu konut kredilerinde ki kesintiler ile de oldukça revaçta bir bankamızdır. Bankanın faiz oranların hesaplama işlemlerini en güncel ve güvenilir şekilde yapmak isteyenler buradaki https://www.akbank.com/kredi-hesaplama bağlantımızı kullanabilirler.

Umarım sizler için yapmış olduğum bu çalışma biraz da olsun faydalı olmuştur. 2019 yılında muhtemelen en uygun konut kredisi veren bankalar için sıralama değişmeyecektir.Bir önceki yazımız olan 2019 'da 3 veya 6 ay ertelemeli kredi veren bankalar başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git
Daha fazla DEVLET Kredileri, Konut
3 veya 6 ay ertelemeli kredi veren bankalar
2019 ‘da 3 veya 6 ay ertelemeli kredi veren bankalar

Kendilerine müşteri çekmeyi hedefleyen bankalar her sene olduğu gibi 2019 kampanyalarına 3 veya 6 ay ertelemeli kredi vermeyi de dahil...

Kapat