KOSGEB Kredi

Emekli Bayram İkramiyesi Zammı Ne Kadar Olacak?Emekli Bayram İkramiyesi Zammı Ne Kadar Olacak?

Yaklaşık olarak 13 milyon emeklimizin Ramazan (Şeker) ve Kurban Bayramlarında alacağı 1.000 TL’lik ikramiye miktarına zam geliyor.! Son dakika’da aldığımız habere göre 2021 yılındaki enflasyon ve dolar kurunun yükselmesini öne süren CHP emekli ikramiyesine zam yapılaması konusunda baskı kurmaktadır. İşte, SSK, BAĞKUR, Memur ve İşçi emeklilerin ramazan bayramı öncesi ikramiyesinin ne zaman ödeneceği ve yapılması ön görülen zam miktarı.

SSK, BAĞKUR, MEMUR ve İŞÇİ Emeklilerine Bayram İkramiyesi Zam Var Mı?

Emeklilerimiz için sürekli olarak son dakika haberlerini YouTUBE video kanalımızda‘da yer vermekteyiz. Bir memur emeklisi çocuğu olarak içerisinde bulunduğunuz zor şartları en yakında hisseden biriyim. Bu neden ile sizlere tanınan hakları en hızlı bir şekilde servis etmeye özen göstermekteyim. Bu haber servisini sizlere servis ederken’de emin olun haberin kaynağının güvenilir olmasına oldukça dikkat etmekteyim. İlk defa 2018 senesinde verilen emeklilere bayram ikramiyesi haberini’de oldukça yakında takip etmekteyim. Her iki bayram (Ramazan ve Kurban) için belirlenen 1.000 ( Bin TL ) 2019 bayramları içinde üzülerek söylemem gerekir ise şuan için yine aynı şekilde yani 1.000 TL olarak verilecektir. Ancak, bu miktarın arttırılmasına yönelik muhalefet partisi (CHP) üzerinden hükumete ciddi bir baskı vardır. Sizinde bildiğiniz gibi emeklilere bayram ikramiyesinin verilmesine vesile olan yine muhalefet partisidir. Peki, muhalefet partisi emeklilere bayram ikramiyesinin ne kadar olmasını istiyor.?

Emeklilere Bayram İkramiyesi Zammı Ne Kadar Oldu? Olacak!

Emekliye Bayram İkramiyesi Zam Yapılmalı Aykut ERDOĞDU

Geçtiğimiz günlerde tarihinde CHP genel başkan yardımcısı Aykut ERDOĞDU emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesine değindi. ERDOĞDU yapmış olduğu açıklamada emeklilere her iki bayramda verilecek olan 1.000 TL ikramiyenin zam yapılmasını bildirdi. ERDOĞDU buna en büyük sebep olarak ülkemizde yaşanan pahalılık ve dolar kurunun artması ile enflasyon rakamlarını öne sürdü. ERDOĞDU ayrıca bunun ile’de bir hesaplama yaparak, hükumete emeklilere bayram ikramiyesinin nasıl eridiği kanıtladı. Genel başkan yardımcısının yapmış olduğu hesaplamada ise aşağıdaki veriler ele alındı.

  • Geçen yıl sadece mütevazi bir bayram sofrası için pilav, tatlı, mercimek çorbası ve tavuktan oluşan menüde 3 liraya alınan soğanın bu yıl 7 TL, patatesin ise 3 TL den yine 7 TL çıktığı göz önünde bulundurulur ise yapılan harcama 73 TL’den 87 TL ye çıkmıştır dedi.
  • Yine geçen sene 1.000 TL bayram ikramiyesi ile 217 dolar alınır iken bu sene 165 dolar alındığının hesaplamasını öne sürdü.

Bakalım önümüzdeki günlerde bayram ikramiyesine zam olacak mı.? Şayet olacaksa’da bunu ilk duyanlardan biride sizler olacağınızı taahhüt ederim.

Emekliye Ramazan Bayramı İkramiyesi Ne Zaman Hangi Gün Verilecek!

Emeklilere verilecek olan bayram ikramiyesi bilindiği gibi bayram öncesi verilmektedir. Bayram ikramiyesi için bir gün olarak verilmemektedir. Bunun nedeni ise banka önlerinde oluşan aşırı yoğunluktur. Bundan dolayı devletimiz bu yoğunluğun önüne geçmek için ”Emekli Tahsis Numarası” yada ”T.C. Kimlik Numarası” son hane rakamlarına göre bu ödemeyi yapmaktadır. Emekli olunca yüksek maaş almanın 8 önemli yolları hakkında sizlere detaylı bilgileri daha önce vermiştik, sıra geldi 2021 Ramazan Bayram İkramiyesini hangi tarihte alacağınızın müjdesini sizlere vermeye.

  • 2019 Ramazan bayramı Haziran 4,5 ve 6 günlerinde kutlanacak. Doğal olarak emekli ikramiyesinin bu tarihler öncesinde verilmesi gerekmektedir. Haziranın 1 ve 2 si Cumartesi, Pazar günü yani hafta sonuna denk gelmektedir. Dolayısı ile Ramazan Bayramına girilecek olan son hafta tarihleri olan 27,28,29,30, ve 31 Mayıs’da emekli bayram ikramiyesi ödemeleri yapılacaktır.

"Emekli Bayram İkramiyesi Zammı Ne Kadar Olacak?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Emekli Bayram İkramiyesi Zammı Ne Kadar Olacak?" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net