KOSGEB Kredi

Emekli astsubay ‘dan hibe alarak kurulan tavuk çiftliği başarısı !Emekli astsubay ‘dan hibe alarak kurulan tavuk çiftliği başarısı !

Türk  Silahlı Kuvvetlerinde tam 21 yıl görev yaptıktan sonra emekli olan Astsubay Özer VAROL ‘dan tavukçuluk alanında bir başarı geldi. Emekli olup, hayvancılık yapmayı düşünenler için örnek bir projeye imza atan VAROL, kurduğu tavuk çiftliği için devletten hibe de aldı. TKDK ‘dan IPARD-2 programı ile tam 50.000 kapasiteli kapalı tavuk çiftliği kuran emekli subayımızın ayrıca kendi elektrik enerjisini de üretmeyi başardı.!

TKDK destekleri ile başladı 50.000 kapasiteli tavuk çiftliği sahibi oldu

Emeli Subaydan Devlet Hibe Destekli Tavuk Çiftliği Kurma Başarısı

Emeli Subaydan Devlet Hibe Destekli Tavuk Çiftliği Kurma Başarısı

Etçi ve yumurta tavukçuluğu her zaman kazandıran hayvancılık sektörlerinin en ön sıralarında geldiğini hep söylemişizdir. Doğru tavuk cinsi ile ve işin uzmanı kişiler ile yapılacak olan tavukçuluk yatırımları uzun vadeye kalmadan kısa vade ‘de çiftçinin yüzünü güldüren sektörlerdendir. Hele bir de bu sektöre devletin %70 varan hibe desteği de almayı başarırsanız demeyin keyfinize. 🙂 Tüm bu 3 kriteri değerlendiren bir subayımız şimdi dev bir tavuk çiftliğin sahibi oldu. TKDK tarafından sağlanan %70 varan hibe destekleri ile tavuk çiftliğini Malatya da kuran emekli subayımız şuan tam 50.000 kapasiteli işletme sahibi oldu. Gelin şimdi, Anadolu Haber Ajansının yapmış olduğu bu röportaja bir değinelim, sonrasında ise hibe tavuk çiftliği kredisi alacak olan çiftçilerimizin nasıl bir yol izlemesi gerektiğinden bahsedelim.!

Hibe tavuk çiftliği desteği alarak işletmesini kuran emekli subayımız ile yapılan röportaj!

TSK personeli kadrosunda Astsubay olarak tam 21 yıl görev yapan Özer VAROL artık 50 bin kapasiteli tavuk çiftliğinin sahibi. TKDK destekleri ile tavuk çiftliğini kuran aynı zamanda 3 senelik araştırmasından sonra kendi enerji kaynağını da üretmeye başaran emekli subayımız A.A. düşüncelerini ve duygularını paylaştı. ” Memleketim olan Malatya iline dönünce zaman ile herhangi bir faaliyette bulunmadığımdan ötürü sıkılmaya başladım. Meslek hayatımda iken de sürekli aktiftim. Bu aktifliğin emekli olduktan sonra devam etmesini istedim. Bir gün arkadaşlarım ile otururken konu tavuk çiftliğine geldi. Daha sonra bu sektöre ilgi duydum ve araştırma yapmaya yöneldim. Yapmış olduğum araştırmalar neticesinde TKDK kurumunun sektörü desteklediğini öğrendim. Doğruca kurumun Malatya il koordinatörlüğüne giderek gerekli bilgileri aldım. Daha sonra Malatya / Akçadağ ilcesindeki arazime 50.000 kapasiteli tavuk çiftliği kurdum ve hazırladığım proje ile hibe desteğini kurumdan aldım.!

Tavuk çiftliğine kendi enerji kaynağımı ‘da kurdum!

Emekli subay kurmuş olduğu tavuk çiftliğinin elektrik enerjisinide kendi sağlıyor

Emekli subay kurmuş olduğu tavuk çiftliğinin elektrik enerjisinide kendi sağlıyor

TKDK destekleri ile kendi tavuk çiftliğini kuran emekli Astsubay sayın VAROL, 3 yıllık bir araştırma sonrasında kendi enerji kaynağını ‘da oluşturduğunu beyan etti. Kurmuş olduğu tavuk çiftliğinde tam yıllık 900 ton beyaz et üretimi gerçekleştiren emekli subayımız, yine TKDK dan almış olduğu destek ile kurmuş olduğu güneş enerjisi panelleri ile 600 kw enerji ihtiyacını ‘da kendi sağlamaktadır. Tavuk çiftliğinin çatı kısmına kurmuş olduğu güneş panelleri ile maliyetleri yarı yarıya düşürmeye başlayan emekli subayımız senelik 110 bin dolarlık dışa gidecek dövizin de önü geçmiş oldu.!

Tavuk çiftliğine hibe desteği ile enerji kaynağı oluşturdu

Tavuk çiftliğine hibe desteği ile enerji kaynağı oluşturdu

Siz emekliler ‘de TKDK ‘dan hibe alarak tavuk çiftliği kurabilirsiniz.!

Evet TSK ‘dan emekli olduktan sonra çok ciddi bir büyüklükteki tavuk çiftliği kuran subayımızın kısa olarak macerasını dinlediniz. Peki, siz değerli emekliler böyle güzel bir kazançlı işe girmek istemez misiniz.? Üstelik devletten hibe desteği alarak. Bakın, şayet TKDK tarafından desteklenen iller içerisinde iseniz, özellik ile 2019 yılı için devletin havancılık sektörüne ayırmış olduğu 5. çağrı ilanı ile tam 1 milyar dolardan sizde payınızı düşeni alabilirsiniz.!

Kurum, devlet tarafından ayrılan bu destek ile birim tarafından belirlenen aşağıdaki tedbir kodu ile yatırımcı çiftçisine %70 varan hibe desteği sağlayacaktır.

  • 101-3 Kanatlı Eti Üreten Tarımsal İşletmeler
  • 101-4 Yumurta Üreten Tarımsal İşletmeler

Başvuru rehberi edinmek için lütfen TIKLAYINIZ.!

"Emekli astsubay ‘dan hibe alarak kurulan tavuk çiftliği başarısı !" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Emekli astsubay ‘dan hibe alarak kurulan tavuk çiftliği başarısı !" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net