KOSGEB Kredi

Devlet Kamu Memurlara Özel Konut Kredisi Veren 1 Numaralı BankaDevlet Kamu Memurlara Özel Konut Kredisi Veren 1 Numaralı Banka

Bankaların 2020 senesinde sağlamış olduğu kredi imkanlarından bir tanesi de 120 ay vadeli olarak verilen konut kredisidir. Genelde tüm bankaların müşterilerine vermiş olduğu bu konut kredilerinin faiz oranları 3 aşağıya 5 yukarıya aynıdır. Ancak! içlerinde öyle bir banka var ki, diğer tüm bankalara göre kamu çalışanı yada herhangi bir devlet dairesinde 657 tabi memur olan çalışana en az mevcut konut kredisi faiz oranına – %0.10 daha aşağıya olanaklar ile konut kredisi imkanları sağlamaktadır. Sizde Türkiye’nin herhangi bir yerinde çalışan devlet memuru iseniz alacağınız konut için sizlere özel bu 1 numaralı banka tarafından sağlanan büyük faiz indirim fırsatlarından yararlana bilirsiniz.

Kamu Çalışanlarına Özel Konut Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

Kamuda çalışan ister amir olun ister memur yada işçi fark gözetilmeksizin bir çok bankadan almak istediğiniz ev için imtiyazlı bir şekilde kredi alabilirsiniz. Bankalar kamu personeline özel olarak hazırladığı konut kredileri ile uygun faiz ve geri ödeme kolaylıkları sunmaktadır. Özellik ile kamu sermayeli bankaların sunmuş olduğu konut kredileri ile normal bir başvuru yapan vatandaşa oran ile %0.10 varan ucuz kredi alabilirsiniz. Bu imkanlar ile ev sahibi olmak isteyen kamu personeline en uygun faiz oranları ile konut kredisi veren 1 numaralı bankamız ise Türkiye Halk Bankası ‘dır.

Devlet memuruna özel konut kredisi veren bankalar

Devlet memuruna özel konut kredisi veren bankalar

Her ne kadarda Türkiye Halk Bankası diğer bir bankamız olan Şekerbank gibi  30 yıl vadeli konut kredisi veren bankalar arasında yer almasa da 120 ay vadeli olarak kamu personeli ve devlet memuruna en düşük faizli konut kredisi veren bankamızdır.

Devlet Kamu Memurlarına Verilen Konut Kredisinin Özellikleri Nedir?

Değerli kamu çalışanları almak istediğiniz ev için kredi kullanacaksanız şayet öncelik ile bilmeniz gereken faktörlerin başında bankaların kredilendirme politikaları gelmektedir. Ülkemizde faaliyet gösteren hemen hemen tüm banka ister sıfır olsun ister ikinci el bir ev olsun mutlaka mevcut ekspertiz değerinin en fazla %75 oranında kredi olanağı sunmaktadır.

Bu da demek oluyor ki beğendiğiniz bir evin değeri şayet 100.000 lira ise en fazla size bir banka 75 bin TL kadar kredi imkanı sağlamaktadır. Bu oran evin fiyatının artması ile değişmektedir. Bir örnek dahi vermem gerekir ise şayet evin değeri 200.000 lira ise bu kezde en fazla 150.000 liraya kadar kredi alabilirsiniz.

Memurlar Konut Kredisinin Başvurusunu Nasıl Yapabilir ?

Diğer bankalara göre %0.10 düşük faizli olarak konut kredisi kullanacak olan memurlar belirtilen %75 konut değerine göre kredi başvurusunu şahsen olarak yapmalıdırlar. Başvuru işlemini yaparken mutlaka eve ait olan kat mülkiyet tapusunu getirmeleri gerekir.

  • Kalk Mülkiyet Tapusu Nedir ? → Dairenin tamamen şahsa ait olduğunu gösteren belgedir. Alına bilmesi için binadaki inşaatın tamamen bitmiş ve iskanı da alınmış olması gerekmektedir.

Onun haricinde başvuru yapan memura ait maaş bordrosu ve kimlik belgesi yeterlidir. Başvuru işlemlerinin başlatılabilmesi için memurun ilk olarak kredi notu değeri sorgulanır. Şayet risk içeren bir tabloda yer almıyorsa memurun maaşına göre ve evin değerine göre verilebilecek en fazla kredi başvuru sahibine iletilir. Anlaşma sağlanırsa bilir kişi ( ekspertiz ) raporu sonrasında talep edilen konut kredisi memura evi rehin edilmesi karşılığında finanse edilir.!

Kamu Çalışanlarına Devlet Destekli Konut Kredisi İmkanları

Bireysel emeklilik sistemine benzer bir şekilde istenilen şartları sağlayan sadece kamu çalışanlarına özel olmayan ve tüm vatandaşlarımızı kapsayan devlet destekli konut kredisi alabilirsiniz. Bu kapsamda ev alacakların ister kamu çalışanı olsun ister özel sektör çalışanı mutlaka 18 yaşını doldurmuş olmaları gözetilmektedir. Konut kredisi masrafları (Ekspertiz, elektrik, su doğal gaz açtırma) devlet destekli olarak faydalanmak isteyenler içinde geçerlidir.

Tüm kamu çalışanlarının dikkatine! Ev kredisi almak için hangi bankaya giderseniz gidin almak istediğinizin evin mutlaka iskan tapusunun olmasını arayacaklardır. Evin mutlaka kat mülkiyetinin olmasına ve üzerinde haciz olmamış olmasına özen gösteriniz!

Memurlara Özel Konut Kredisi Hesaplama Tablosu

Devlet memurlarına özellik ile kamu bankaları mevcut konut kredisi faiz oranlarından aşağıya bir faiz uygulamaktadır. Bu oran %0,10 dur. Yani aşağıda tabloda yer alan Vakıfbank, Halkbank ve Ziraat bankasında yer alan konut kredisinin faiz oranlarına göre en aşağıya %0,10 daha düşük faizler ile konut kredisi kullana bilirsiniz. Buna göre kullanacağınız kredinizin ödeme tablosu şu şekilde oluşur.

  • Aralık ‘da Ziraat bankası %0.99 mevcut müşterilerine konut kredisi sağlarken, bu oran siz devlet memurları için %0.90 oranlarındadır. Böylece 80.000 TL bir kredinin 120 ay boyunca ödemesi 1.092,96 TL olacaktır.
  • 120.000 lira konut kredisini 120 ay vadeli kullanacak olan memurumuzun aylık taksit tutarı ise 1.639,44 TL olacaktır.
  • 100.000 lira kullanacakların 120 ay vadeli aylık taksit tutarı 1.427,78 TL

"Devlet Kamu Memurlara Özel Konut Kredisi Veren 1 Numaralı Banka" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Devlet Kamu Memurlara Özel Konut Kredisi Veren 1 Numaralı Banka" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net