KOSGEB Kredi

Devlet Hibe Destekli Traktör KredisiDevlet Hibe Destekli Traktör Kredisi

Çiftçilikte en çok ihtiyaç duyulan tarım aracı kesinlik ile traktördür. İster çiftçimiz hayvancılık ile uğraşsın isterse sadece örtü üstü yada altı tarım ile uğraşsın mutlaka ufak yada büyük bir traktöre ihtiyacı vardır. Kimi çiftçilerimiz için bu traktör sayısı bazen 2 hatta 3 taneye kadar çıkmaktadır. Yardımcı aletleri ile her türlü açık ve kapalı alan ihtiyaçları karşılan bu makineleri %70 varan hibe ile alabileceğiniz gibi 2019 yılında faizsiz kredi olanakları ile de sahip olabilirsiniz. İster sıfır ister ikinci el, ister çift çeker ister tek çeker olsun marka ve model fark etmeksizin en avantajlı şekilde traktör almak isteyen çiftçilerimize sağlanan bu avantajın şartları da üstelik çok basit.

2019 Traktör Hibe Desteği Markaları

Şunu ilk baştan belirtmem gerekir ise kesinlik ile Cumhuriyet tarihinde sıfır alınacak olan traktörün %100 kısmına hibe verilmemiştir. Sadece hibe olarak alınacak olan tarım makinelerinin belli bir miktarına kadar sağlanmıştır. Bu oran kurumlara göre maksimum olarak %70 kadar çıkmakta yada belli miktarlarda sağlanmaktadır. Ayrıca hibe olanakları çoğunluk ile iş makinelerinde yerli üretimlere sağlanır ve belli illere verilir. Yani yurt dışından ithal edilen yabancı traktör markalarına ve ihtiyaç duyulmayan illere iseniz üzülerek söylemem gerekirse hibe alamazsınız.

Hibe verilen traktör markaları;

 • ERKUNT tarım tarafından üretilen: Nimet, Bereket, Kudret ve Servet modelleri. ( Kampanyalar: http://www.erkunttraktor.com.tr/ )
 • TÜMOSAN
 • MOTOSAN
 • BAŞAK
 • HEMA
 • HATTAT Tarım: Üniversal, Hattat ve Valtra
 • Yağmur ve Valpadana
 • Uzel traktör: Massey ferguson
 • Trakmak: New Holland ve CASE IH
 • ESTRAK: Farmtrac
 • Karacabey
 • BOZOKTRAKTÖR: Tafe traktör markasını üretiyor.

Bu markların arasında bahçe tipi traktörlerinde olduğunun hatırlatmak isterim.

Devlet Hibe Tarım Makineleri Destekleri Olan İller

Devlet hibe olarak tarım makinelerini vermeyi belirlediği illere alınacak olan tarım makinesinin %70 sini ödemektedir. Bunu IPARD-2 programı kapsamında sadece aşağıdaki illerdeki çiftçilerimizin oluşturdukları projelerin onay alması kapsamında sağlamaktadır.

Amasya, Balıkesir, Afyon, Diyarbakır, Erzurum, Çorum, Isparta, Kahramanmaraş, Hayat, Kar, Malatya, Konya, Samsun, Ordu, Şanlıurfa, Sivas, Trabzon, Tokat, Ağrı, Aksaray, Van, Yozgat, Ardahan, Aydın, Ankara, Bursa, Çanakkale, Burdur, Denizli, Çankırı, Elazığ, Giresun, Karaman, Erzincan, Kütahya, Kastamonu, Manisa, Muş, Mardin, Mersin, Uşak, Nevşehir

TKDK Traktör Desteği 2019 Başvuruları

Yukarıda yer alan illerde hayvancılık veya çiftçilik yapan vatandaşlarımız program kapsamındaki çağrı ilanları sonrasında BURADA yer alan TKDK il koordinatörlüklerinde yapacakları başvuruları ile devlet den nasıl tarım makine alımları için hibe alacaklarını detaylı bir şekilde öğrene bilirler. Kurum tarafından arıcılık ile uğraşan bir çiftçimizin almış olduğu HİBE traktör için röportajını adresinden okuya bilirsiniz. Röportajın herhangi bir güncellemeden ötürü silinmesine karşın aldığımız ekran görüntüsü burada.!

 • Genç çiftçi kapsamında verilen hibe destekleri ile de faturalı olarak tarım aletleri alabilirsiniz.!

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Başvurusu

Devlet destekli traktör kredisi imkanlarını sunan bir diğer kamu kurumu da Ziraat bankasıdır. Bankamız kayıtlı olarak çiftçilik yapan ( ÇKS belgeli ) tüm çiftçilerimize 5 yıl geri ödeme imkanlı düşük faizli traktör kredisi imkanı sunmaktadır. İster sıfır, isterse 5 yaşına kadar ikinci el traktör kredisi almak isteyin, şartları sağlamanız durumda  Ziraat bankasından uygun faizli traktör kredisi imkanlarından faydalanabilirsiniz. Bankanın faiz oranları genelik ile senelik olarak belirlenir. Yıllık faiz oranları %6 civarlarında yer alır. Bu da aylık 0.50 civarlarına tekabül eder.

Ziraat Bankası Traktör Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır

Her bankada olduğu gibi Ziraat bankası da kendinden kredi kullanacak olan vatandaşlardan bazı şartlar istemektedir. Devlet destekli olarak tarım makineleri, aletleri veya traktör almak isteyenler alacakları krediye kaşılık olarak kayıtlı olan hayvanları veya arsa ( 2 veya 3 dönüm yeterli ), tarla ( en az 20 ile 50 dönüm ) gibi taşınmazlarını ipotek ettirmek zorundadırlar. Bunun yanı sıra bazı hallerde Ziraat bankası tarım aletleri, makineleri veya traktör alacaklardan kefil  ( en az 2 tane ) isteyebilmektedir. Tüm bu şartları sağlayan çiftçilerimiz Ziraat bankası 2 şekilde traktör kredisi vermektedir.

 1. ÇKS belgesi ile çiftçilik yapanlar için devletin %50 faiz desteği ile 75.000 TL kadar kredi. 75.001 ile 250.000 TL kadar %25 faiz desteği ile traktör kredisi verilmektedir. Bu da faiz desteği ile %4 ile %6 arasında değişmektedir. Bu kapsamdan yararlanmak isteyen çiftçilerimiz için hesaplama işlemlerini ” Ziraat Bankası Traktör Kredisi Faiz Oranları Hesaplama ” daha önce yaptığımız için yeniden yapmıyoruz.
 2. Sıfır ve 2.el traktör alımları için hiç bir şart istenilmek sizin verilen traktör kredisidir. Bu kapsamdaki imkanların hesaplama işlemleri ise aşağıda yer almaktadır.

Banka ikinci el traktörlerde 5 yaş sınırı uygulamaktadır. Herhangi bir marka aramazsa da alınacak olan ikinci el traktörün en fazla 5 yaşında olması gerekmektedir. Ayrıca mutlaka traktör kredisi için başvuru yapan çiftçimizin Findeks KKB kredi notu sorgulanmaktadır.

 • Ziraat bankası traktör kredisi faiz oranı Kasım ayında %1.19 ‘dur. 60 ay vadeli olarak 50.000 lira kullanmanız durumunda ise aylık ödemeniz 1.246,29 TL olacaktır.
 • 75.000 lira için 5 yıl vadeli aylık ödeme tutarı 1.869,43 TL
 • 90.000 liranın 60 ay boyunca aylık taksit ödemesi 2.243,32 TL
 • 100.000 liranın taksit ödemesi ise 2.492,58 TL olacaktır.

Hesaplatmak istediğiniz farklı rakamlar için lütfen yorum atın..

"Devlet Hibe Destekli Traktör Kredisi" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Devlet Hibe Destekli Traktör Kredisi" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net