KOSGEB Kredi

Cafe İş Planı Örneği Pdf ve Word Formatın’daCafe İş Planı Örneği Pdf ve Word Formatın’da

Eski zamanlar da oldukça rağbet gören cafe (kafeterya) işletmeciliği 2020 yılında da İnternet ve playstation isimleri ile oldukça iyi bir gelir kapısı haline gelmiştir. Açık veya kapalı mekanlara kurulan bu alanlar gençlerin sıklık ile ziyaret ettiği yerdir. KOSGEB böylesi ticari faaliyetin yüksek döndüğü sektörü word yada pdf gibi formatlarda iş planı hazırlayanlara NACE kodları ile desteklemektedir. Sizlere bu sektörde var olmanız için başvuru işlemleri hakkında ve örnek iş planı projesi ile yardımcı olmaya çalışacağız.

Cafe iş planı örneği pdf ve word formatında

Türkiye’de yeni bir iş yeri kuracak ve bunun içinde devletten işletmenin sürdürülebilirlik zamanı zarfında destek almayı düşünüyorsanız size KOSGEB den başka bir kurum yardımcı olmayacaktır. Olsa dahi bu birimimizin sunmuş olduğu imkanları bir çoğunu veremeyecektir. Birim genç girişimcileri cafe veya o tarzda işletmeler açmaları durumunda geri ödemesiz maddi kaynaklar sunarak desteklemekte, ileri ki zamanlarda ise hiç bir faiz istemeden krediler vermektedir. Birim bunu NACE formunda da aşağıdaki şekildeki gibi ala len belirtmiştir.

Cafe iş planı projesi, destek başvurusu

Cafe iş planı projesi, destek başvurusu

Burada cafe isminin geçmemiş olmamasının çokta bir önemi yoktur. Sektör pastane ürünleri üretimine açık bir mekan olduğu için destek alacaklar bu kodlar ile cafe iş planı projesi hazırlayabilir yada hazırlatabilir.

Desteklere nasıl başvurabilirim?

Şimdi artık KOSGEB’in cafe ve bu tarz da kurulacak olan işletmeleri desteklediğinden eminiz. Şimdi sıra yaşınız şayet 18 den büyük ise bu desteklerden nasıl istifade edebileceğinizi anlatmaya geldi. Değerli arkadaşlar, birim her kim olursanız olun mutlaka işe başlamadan önce ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” almanızı şart koşmaktadır. 2017 yılında bu şart iş yerini 2015 yılından sonra açmışlar için bir defaya mahsus göz ardı edilmiştir. Eğitimler ücretsizdir. Üst yaş sınırı kesinlik ile yoktur. Alt yaş sınırı ise 18 olmaktadır. Terör olaylarına ( PKK – FETÖ ) daha önce karışmamış iseniz sizler de ” Girişimcilik Destek Programı ” alarak bu desteklerden yararlanabilirsiniz. Daha önceleri ihtiyaç duyacağınız tüm adımları detaylı bir şekilde anlattım. Şimdi sizlere adımlar şeklinde konunun üzerine tıkladığınız da ise detaylara erişim sağlayacağınız bir yol haritası çizeceğim.

Adımlar ile cafe açma işleminin yapılması

Yukarıda belirtilen kriterlere uygun iseniz artık kolları sıvayarak cafe yada buna benzer tarzdaki işletmeleri kurabiliriz. Adımları ben aşığı da kısa ve önemli açıklamaları ile belirtiyorum, geniş bilgi almak isteyen bağlantıları tıklayabilir.

  1. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi; Mutlaka her ile ve ilçede belli bir zaman aralıklarında verilen bu eğitimleri bedelsiz olarak almalısınız. Yoğun başvurularda öncelik belirlemek için sıvan test şeklinde yapabilirler, imkanınız var ise başka ilçelerde başvuru yapınız.
  2. KOSGEB’e ilk kayıt formu oluşturmalısınız; Oluşturulan başvuru formuna şayet var ise engelli, gazi, şehit yakını gibi belgeler iliştirerek kendi birimimize götürmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra ise imza beyannamesi, alınacak olan malzemelerin fiyat teklifleri ve faturalar da birime getirilmesi gerekir.
  3. İş planı projesi hazırlanması ve sunulması; Başvuru formu sonunda oluşturulan kurul evraklarınızı yeterli görür ise size kuracağınız cafe yada pastaneye göre bir iş planı projesi hazırlamanızı talep eder. Ayrıca hazırlanan bu iş planını yine belli aralıklar ile kurulan kurulda izahat etmenizi ister. Daha önce onay almış olan Kafeterya iş planı örneği pdf ve word formatında buradan indirerek üzerinde değişikler yaparak çıktısını alabilirsiniz.
  4. Kayıt işlemlerin yapılması. Şayet hazırladığınız proje onay aldı ise artık yolu tamamladınız demektir. Son bir kaç kayıt işlemeni ve hazırlanan evrakları da teslim ederseniz sıra yaptığınız harcamaları Girişimcilik Destek Programı kapsamında geri almaya gelecektir. Bu kayıt işlemleri ve gerekli belgeler ise; öncelik ile veri tabanına kayıt olunması ve sonrasında ise KOBİ beyannamesi hazırlanmasıdır.
Cafe iş planı örneği pdf ve word formatında

Cafe iş planı örneği pdf ve word formatında

Tüm yapmanız gerekler bu kadar arkadaşlar, çok daha detaylı bir başvuru klavuzu sitemizde yine yer almaktadır."Cafe İş Planı Örneği Pdf ve Word Formatın’da" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Cafe İş Planı Örneği Pdf ve Word Formatın’da" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net