Cafe iş planı örneği pdf ve word formatında

Cafe iş planı örneği pdf ve word formatında
20 Temmuz 2015 tarihinde eklendi, 32.466 kez okundu.


Eski zamanlar da oldukça rağbet gören cafe ( kafeterya ) işletmeciliği 2019 yılında da İnternet ve playstation isimleri ile oldukça iyi bir gelir kapısı haline gelmiştir. Açık veya kapalı mekanlara kurulan bu alanlar gençlerin sıklık ile ziyaret ettiği yerdir. KOSGEB böylesi ticari faaliyetin yüksek döndüğü sektörü word yada pdf gibi formatlarda iş planı hazırlayanlara NACE kodları ile desteklemektedir. Sizlere bu sektörde var olmanız için başvuru işlemleri hakkında ve örnek iş planı projesi ile yardımcı olmaya çalışacağız.

Cafe iş planı örneği pdf ve word formatında

Türkiye’de yeni bir iş yeri kuracak ve bunun içinde devletten işletmenin sürdürülebilirlik zamanı zarfında destek almayı düşünüyorsanız size KOSGEB den başka bir kurum yardımcı olmayacaktır. Olsa dahi bu birimimizin sunmuş olduğu imkanları bir çoğunu veremeyecektir. Birim genç girişimcileri cafe veya o tarzda işletmeler açmaları durumunda geri ödemesiz maddi kaynaklar sunarak desteklemekte, ileri ki zamanlarda ise hiç bir faiz istemeden krediler vermektedir. Birim bunu NACE formunda da aşağıdaki şekildeki gibi ala len belirtmiştir.

Cafe iş planı projesi, destek başvurusu

Cafe iş planı projesi, destek başvurusu

Burada cafe isminin geçmemiş olmamasının çokta bir önemi yoktur. Sektör pastane ürünleri üretimine açık bir mekan olduğu için destek alacaklar bu kodlar ile cafe iş planı projesi hazırlayabilir yada hazırlatabilir.

Desteklere nasıl başvurabilirim?

Şimdi artık KOSGEB’in cafe ve bu tarz da kurulacak olan işletmeleri desteklediğinden eminiz. Şimdi sıra yaşınız şayet 18 den büyük ise bu desteklerden nasıl istifade edebileceğinizi anlatmaya geldi. Değerli arkadaşlar, birim her kim olursanız olun mutlaka işe başlamadan önce ” Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi ” almanızı şart koşmaktadır. 2017 yılında bu şart iş yerini 2015 yılından sonra açmışlar için bir defaya mahsus göz ardı edilmiştir. Eğitimler ücretsizdir. Üst yaş sınırı kesinlik ile yoktur. Alt yaş sınırı ise 18 olmaktadır. Terör olaylarına ( PKK – FETÖ ) daha önce karışmamış iseniz sizler de ” Girişimcilik Destek Programı ” alarak bu desteklerden yararlanabilirsiniz. Daha önceleri ihtiyaç duyacağınız tüm adımları detaylı bir şekilde anlattım. Şimdi sizlere adımlar şeklinde konunun üzerine tıkladığınız da ise detaylara erişim sağlayacağınız bir yol haritası çizeceğim.Adımlar ile cafe açma işleminin yapılması

Yukarıda belirtilen kriterlere uygun iseniz artık kolları sıvayarak cafe yada buna benzer tarzdaki işletmeleri kurabiliriz. Adımları ben aşığı da kısa ve önemli açıklamaları ile belirtiyorum, geniş bilgi almak isteyen bağlantıları tıklayabilir.

 1. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi; Mutlaka her ile ve ilçede belli bir zaman aralıklarında verilen bu eğitimleri bedelsiz olarak almalısınız. Yoğun başvurularda öncelik belirlemek için sıvan test şeklinde yapabilirler, imkanınız var ise başka ilçelerde başvuru yapınız.
 2. KOSGEB’e ilk kayıt formu oluşturmalısınız; Oluşturulan başvuru formuna şayet var ise engelli, gazi, şehit yakını gibi belgeler iliştirerek kendi birimimize götürmeniz gerekmektedir. Bunun yanı sıra ise imza beyannamesi, alınacak olan malzemelerin fiyat teklifleri ve faturalar da birime getirilmesi gerekir.
 3. İş planı projesi hazırlanması ve sunulması; Başvuru formu sonunda oluşturulan kurul evraklarınızı yeterli görür ise size kuracağınız cafe yada pastaneye göre bir iş planı projesi hazırlamanızı talep eder. Ayrıca hazırlanan bu iş planını yine belli aralıklar ile kurulan kurulda izahat etmenizi ister. Daha önce onay almış olan Kafeterya iş planı örneği pdf ve word formatında buradan indirerek üzerinde değişikler yaparak çıktısını alabilirsiniz.
 4. Kayıt işlemlerin yapılması. Şayet hazırladığınız proje onay aldı ise artık yolu tamamladınız demektir. Son bir kaç kayıt işlemeni ve hazırlanan evrakları da teslim ederseniz sıra yaptığınız harcamaları Girişimcilik Destek Programı kapsamında geri almaya gelecektir. Bu kayıt işlemleri ve gerekli belgeler ise; öncelik ile veri tabanına kayıt olunması ve sonrasında ise kobi beyannamesi hazırlanmasıdır.
Cafe iş planı örneği pdf ve word formatında

Cafe iş planı örneği pdf ve word formatında

Tüm yapmanız gerekler bu kadar arkadaşlar, çok daha detaylı bir başvuru klavuzu sitemizde yine yer almaktadır.

 Bir önceki yazımız olan Lokanta açmak isteyenler devlet desteği nasıl alabilir ? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Cafe iş planı örneği pdf ve word formatında Konusuna 27 Yorum Yapıldı
 1. Can dedi ki:

  Ben ikamet ettiğimiz ilçenin sahilinde 2 katlı teraslı ama küçük bir mekan açmak istiyorum ve bu mekanın kaba inşaatını ben yapacam beton dökmesini falan. Onu yapacak param bar ya sonrasında kosgeb bana kredi çıkarırı mı ?

 2. Cem dedi ki:

  Merhaba 0 param var 100.000 tl kredi ve 50.000 tl hibeyi istiyorum nasıl alabilirim güzel bi kaliteli kafe açmak istiyorum telefon ile görüşebilir miyiz acaba

 3. ayaz 47 dedi ki:

  internet cafe açmak istiyorum koskeb desdek veriyor mı
  birde nereye başvuruluyor bilgisi olan var mı

 4. ahmet sare dedi ki:

  birebir konuşabileceğim kişi yaada tel numaranız var mı

 5. ahmet sare dedi ki:

  4 katlı bi cafer restaurant açmak için yuklu bi kredi başvuru yapılırsa ortalama nekadar verebilirsiniz

 6. Emrah pehlivan dedi ki:

  Kafeterya ve oyun salonu açmak İstiyorum bu sektöre KOSKEB in desteği vamı

  1. Admin dedi ki:

   Evet, destek alabilirsiniz.

 7. erden ay dedi ki:

  platstation cafe acilisi destekten faydalanabilirmi.

  1. Admin dedi ki:

   KOSGEB desteklenen sektörlerde NACE faaliyet kodunda yer alıyorsa neden olmasın

   1. ünal dedi ki:

    faaliyet kodunda yer alıyorum mu.zaten onu sormus.nasıl cevap verıyosunuz anlamadımki.

 8. Gokhan dedi ki:

  platstation cafe acilisi destekten faydalanabilirmi.Satin alacagim ekranlar ve oyun konsollarina yapacagim harcamalar buna dahil olabiliyor mu tesekkurler

 9. hüseyin dedi ki:

  Bır ıs yerını 2 kışı ısletmek ıstıyoruz..pekı 2 mızde
  Ayrı ayrı kosgeb den yararlanabılıyomuyuz??

  1. Admin dedi ki:

   Maalesef hayır, tek ruhsat ve tek iş planı olacağı için sadece bir kişi yararlanabilir.

 10. Akın dedi ki:

  Ben internetten kosgebe basvuru yaptim 2 gun sonra beni bi cep numarasi aradi anlatti birseyler ve sonra 799 tl evrak parasi istedi böyle birsey isteyebilir mi ?

  1. Admin dedi ki:

   Kesinlik ile dolandırıcılık!

 11. Fatma dedi ki:

  Bır ıs yerını 2 kışı ısletmek ıstıyoruz..pekı 2 mızde
  Ayrı ayrı kosgeb den yararlanabılıyomuyuz??

 12. erhan dedi ki:

  50.000 hibe 100.000 tl faizsiz
  geri ödemeli kredi alabilirsiniz..

 13. Sevgi dedi ki:

  Mrb. 2 kız kardeş olarak Cafe bistro tarzı bi kafe açmak istiyoruz ama sermayemiz yok gibi birsey dukkanı kiraladıktan sonra başvuru yapılıyormus ya kredi çıkmazsa elimizde dukkan kontratı ile kalcakmıyız bilen biri cvp pls

  1. erhan dedi ki:

   yeni sistemde bavuru yapıp ondan sonra açabiliyorsunuz.. ama önce belgeyi almnaız lazım..

 14. Özgür dedi ki:

  Hic birikimim sermayem yok playstation cafe acmak istiyorum kosgep ile bu mumkunmu?

  1. erhan dedi ki:

   evet mümünkün…..

 15. mehmet dedi ki:

  bende kitap kafe acmak istiyorum bu krediden faydalana bilirmiyiz acaba

 16. pınar dedi ki:

  bizde bikac arkadaş bayan girişimci olarak cafe bistro açmak istiyoruz kosgdb krediddn faydalanabilirmiyiz

  1. Mazlum dedi ki:

   ********** ulaşın konu hakkında yardımcı olabilirim

   1. mustafa narman dedi ki:

    sizinle nasıl göüşme imkanımız olur telefon numaram ve sormak istediğim bir kaç soru 0544 875 6571

  2. erhan dedi ki:

   evet bayanların avantajlarıda var…

 17. havva cagliyan dedi ki:

  Mrb bizi iki ortak kosgeb yardi ile cafe isi kurmak istiyoruz bunun icin ne kadar yardim alabiliriz sizde biz baya buyuk bir cafe acmak istiyoruz iki arkadas

  Saygilar

Sayfa başına git
Daha fazla Hibe
lokanta açmak kosgeb kredi
Lokanta açmak isteyenler devlet desteği nasıl alabilir ?

Yemek sektörü asla ölmeyecek bir sektördür. Günümüz de bir çok yerli ve yabancı isimler ile her gün onlarca yemek sektöründe...

Kapat