KOSGEB Kredi

Bitcoin Hangi Bankalarda Var? 7 Banka TanıtımıBitcoin Hangi Bankalarda Var? 7 Banka Tanıtımı

Sanal kripto para olarak nam salan bitcoin Türkiye’de hangi bankalarda acaba var.? Kısa adı BTC olan ve bir çok alt coini barındıran bitcoin alım satımı yapmak isteyenler hangi bankaları tercih etmelidir. ? Akbank, Yapı Kredi yada İş Bankası veya Garanti bankası üzerlerinden BTC alım satımı yapabilir misiniz. ? İşte tüm bu merak edilen soruları sizlere net olacak cevap verdim. Ayrıca bu konuların içinde Sanal Para Bitcoin BTC Nasıl Alınır Satılır? sorusununda yanıtı bulabileceksiniz.! Bitcoin kabul eden bankalar üzerinden bozdurma yapmak isteyenler, sizlere çok daha kolay bir yok ile BTC nizi TL yada diğer para birimlerine çevirme yönteminden bahsedeceğiz.

Bitcoin Kabul Eden Bankalar Var mıdır?

Bugün sizler için burada BTC hakkında sıklık ile merak edilen sorulara yanıt vermek istiyorum. Bu soruları başlıklar altında bir araya getirdim. Şayet merak edip cevabını hala vermediğim bir soru hala var ise lütfen bana yorum mesaj yöntemi ile iletiniz. Bu soruların bir tanesi’de Bitcoin kabul eden bankalardır.? Buna net olarak cevap vermem icap eder ise şunu diyebilirim ki Türkiye’de hiç bir banka BTC kabul etmemektedir. Çünkü bunun nedeni bütün bankalar BDDK bağlı oldukları için henüz Türkiye’de BTC için bir mevduat hesap kanunu yer almamıştır. Bu yüzden hiç bir banka henüz BTC alım satım işlemi yapmamaktadır.

Akbank, Garanti Bankası ile Yapı Kredi ve İş Bankası BTC Bozuyor Mu?

Alına bakılır ise yukarıda net olarak bu sorunun cevabını verdim. Akbank yada Garanti Bankası veya Yapı Kredi ve İş Bankası dahil olmak üzere Türkiye’de hiç bir banka şuan BTC alım satım işlemi yapmıyor. Ancak, şunu ilave etmem gerekir ki bu bankalar BTC alım satım yapan borsalar ile iş birliği içinde yer alıp, ücretsiz olarak para transferi hizmeti vermektedir. Örneğin: Akbank PARİBU borsa üzerinden yapılan bütün para transferler için kesinlik ile havale ücreti almamaktadır. Bunu bizzat şahittim benim, çünkü PARİBU hesabıma Akbank üzerinden herhangi bir maaş müşteri ve sözleşmem olmadığı halde para transferini 7/24 ücretsiz olarak yapa biliyorum. Yurt dışındaki BTC borsalarının anlaşma yaptığı bankalar ise şunlardır.

Yurt Dışındaki BTC Borsası İle Anlaşmalı Bankalar

BTC Nasıl Satın Alınır? Hangi Bankalar BTC Almak İçin Anlaşmalı

BTC alım satım işi gerçekten çok karlı bir iş. Çünkü sürekli olarak BTC inip çıkmaktadır. Şimdiki aklım olsa ev yada iş yerine para yatırımı yapacağıma BTC borsası üzerinden alım satım yapardım. BTC alım ve satım yapmak için mutlaka ilk olarak bir BTC hesap cüzdanı oluşturmanız gerekmektedir. Bunu bankalarda olan IBAN numarası olarak göre bilirsiniz. BTC hesap cüzdanı oluşturmak için de bir BTC borsasına kayıt olmalısınız. Şimdi sizlere BTC alım yada satım yapmak için sonrada TL hesabına çevirmek için izlemeniz gereken adımları bir sıralayayım. Sonra bu adımları nasıl yapacağınızdan bahsedeceğim.

 1. BTC borsasına kayıt olunuz
 2. BTC hesap cüzdanı oluşturun
 3. Tercihen borsanın anlaşmalı banka üzerinden BTC hesabınıza TL gönderiniz.
 4. Gönderdiğiniz TL ile BTC alımı yapınız. (Bozdurmak için ise işlemin tam tersini yapa bilirsiniz.)

BTC Borsasına Nasıl Kayıt Olunur? Cüzdan numarası Oluşturma!

Ülkemizde ve Dünya genelinde bir çok BTC borsası mevcuttur. Ama ben hızlı ve kullanışlı ara yüzünden ötürü PARİBU kullanmaktayım. Güvenilir olması ve Türkçe olması da ayrı bir güzelliği.. PARİBU üzerinden kolaylık ile BTC ait bütün işlemleri yapabilirsiniz. PARİBU Akbank ile anlaşmalıdır. Dolayısı ile AKBANK üzerinden PARİBU BTC cüzdanınıza 5/24 veya 7/24 döviz alım satımı yapan bankalar gibi TL göndere bilir ve ala bilirsiniz. Tüm bu işlemleri yapmak için ise ilk olarak bir PARİBU hesabına sahip olmanız gerekir. Hesabı açmak ve aktif etmek için ise şu işlemleri sırası ile yapınız.

 1. İlk olarak başvuru formunu doldurunuz. (Adınızı, iletişim bilgilerinizi mutlaka doğru yazınız. Aksi taktirde işlem yapamazsınız.)
 2. Cep telefonunuza gelen onayı açılan kutucuğa giriniz.
 3. Şimdide postanıza gelen maili onaylayın. (Şayet onay işlemini cep telefonundan yapacak iseniz mutlaka PARİBU sayfasına giriş işlemini cep telefonundan yapmalısınız)

Evet şimdi artık bir BTC borsasına giriş şifreniz oluştu. Şimdi geldi BTC Cüzdan Numarası oluşturulmasına.

 1. İlk önce oluşturduğunuz şifre ile PARİBU sistemine girelim.
 2. Yukarıdan ” YATIRIM İŞLEMLERİNE ” girelim
 3. Alt sekmeden BTC bölümüne giriş yapalım.
 4. Son olarak ise orada yer alan ” Yeni Adres Oluştur ” sekmesine tıklayalım.

Anında BTC hesap cüzdanımız oluştu bile. 🙂

BTC Alıp Satma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kendi isminize ait bir banka mevduat hesabı üzerinden PARİBU’dan BTC alıp satmak çok kolay. Yapmanız gerekenler sırası ile şu şekildedir.

 1. Yatırım işlemlerinden TL gelerek size özel oluşturulan ” TRANSFER AÇIKLAMASI ” kodunu ve PARİBU havale / Eft IBAN numarasını oluşturun.
 2. Daha sonra ne kaç TL ‘lik BTC almak istiyorsanız o IBAN adresine TL ödemesini yapınız. ( Mutlaka açıklama kısmına ” Transfer Açıklama ” kodunu giriniz.

Parayı gönderdiğiniz an yaklaşık 2 ile 5 dakika içinde hesabınıza TL düşecektir. Bunun ile bir bildirim sizlere gelecektir. Daha sonra BTC almak için ” MARKET ” sekmesinden ” AL ” yada ” SAT ” yapabilir. Paranızı’da ” Çekim İşlemleri ” sekmesinden sağlaya bilirsiniz.

"Bitcoin Hangi Bankalarda Var? 7 Banka Tanıtımı" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Bitcoin Hangi Bankalarda Var? 7 Banka Tanıtımı" - 4 YORUM
 1. blank ömer dedi ki:

  merhaba elimde olan btc 4 adetti zirata yatırıp 1 buçuk sene civarı faize yatırıldı 1 buçuk sene sonra faiz bankaya ana para şahsımıza verilecekti şöyleki geri almak istediğimizde mümkün olmadığını söylediler kesinti yapıp hadda borçlu bile ola bileceğimizi söylediler almak istiyoruz böyle bişey mümkünmü nasıl yapabiliriz beni bilgilendirirmisiniz yardımcı olursanız sevinirim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Şuan için BTC gelirlerinden herhangi bir vergi uygulaması söz konusu değil. En az google adsense gelirleri için bir vergilendirme yapıldı. Siz paranızı TL olarak yatırdı iseniz hiç bir şekilde sizden şuan vergi alamazlar.

 2. blank Esra dedi ki:

  Türkçe olarak hangi uygulamadan güvenli üyelik oluşturabiliriz ? Ve daha hiç bi bileğim yokken nasıl ilerleyebilirim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Esra hanım, PARİBU öneririm, ama işlem ücretleri biraz fazla. BİNANCE tavsiye ederim. Yurt dışı ama işlem ücretleri düşük. Çok riskli birden çok fazla kazanırken bir den çok fazlada kayıp edebilirsiniz. Onun için çok dikkatli olmanızı ve iyi analiz etmenizi tavsiye ederim.

KOSGEBKredi.net