KOSGEB Kredi

Bıldırcın Yetiştiriciliği Kredisi Nasıl Alınır?Bıldırcın Yetiştiriciliği Kredisi Nasıl Alınır?

Son derece lezzetli eti ve şifa kaynağı olan yumurtası ile dikkat çeken bıldırcın üretimi devletimiz tarafından da desteklenmektedir. Oldukça düşük maliyetler ile kurulan çiftlikler ve yüksek kazanç kapısı olan bıldırcın yetiştiriciliği Ziraat bankasının ”KANATLI HAYVAN” kategorisinde yer alıp 5.000.000 TL kadar kredi kullandırılmaktadır.

Bıldırcın Besiciliğine 5.000.000 TL Kadar Kredi!

RESMİ GAZETE‘de yayımlanan bildiride HAYVANCILIK alanında yatırım yapacak olan çiftçilerimize bir çok hak verilmiştir. Bu haklardan en önemlisi ise Türkiye genelinde KANATLI SEKTÖRÜN’de yatırım yapacak olan çiftçilerimize verilen haklardır. Halkımız tarafından KANATLI HAYVANCILIK denildiği zaman akla sadece TAVUKÇULUK gelmektedir. Halbuki bu sektörün içinde,

 1. Deve Kuşu
 2. Hindi
 3. Bıldırcın
 4. Kaz ve Ördek

de gelmektedir. Hem etinden hemde şifa kaynağı olan yumurtasından ciddi gelirler elde etmek için kuracağınız çiftliğiniz için ihtiyaç duyduğunuz kredi imkanını Ziraat bankası sizlere iki başlık altında toplayarak vermektedir. 5.000.000 TL kadar bu başlıklar ve sağlamış olduğu imkanlar ise şu şekildedir.

Bıldırcın Yumurta Üretimine 5.000.000 Lira

Ziraat bankası tüm hayvan kredisi için faiz oranlarını senelik %10 olarak belirlemiştir. Ancak RESMİ GAZETE ile yapılan tebligatta BILDIRCIN YUMURTA ÜRETİMİ için tesis kuracaklar için bu faiz oranı %25 destek ile 12 aylık %7.5 oranına düşmektedir. 5.000.000 Liraya kadar ihtiyacın olacak nakit parayı şayet ilk defa bir bıldırcın yumurta üretim tesisi kuracaksanız %7.5 yıllık faizli olarak alabilirsiniz. Şayet var olan bir bıldırcın yumurta üretim tesisiniz mevcut ise bu kez konumunuz işletme olduğu için bu destek 12 aylık %50 düşeceğinden bu kez kredinin senelik faiz oranı %5 olacaktır.

BILDIRCIN KREDİSİ HESAPLAMA CETVELİ

 • 70.000 lira %7.5 senelik faizli 12 aylık geri ödemeli aylık taksit miktarı 6.119,27 lira olacaktır. (Aylık 0.62 faiz oranı uygulanır.)
 • 70.000 TL yıllık %5 faizli yine 1 sene geri ödemeli olarak bıldırcın kredisi kullanacakların aylık taksit tutarı ise 6.021,56 lira olacaktır. ( aylık faiz oranı 0.41 olacaktır. )

Damızlık Bıldırcın Üretimine 10 Minyon TL

Damızlık olarak bıldırcın üretimi için Ziraat bankasından kredi başvurusunda bulunacak olan çiftçilerimiz için 10.00.000 lira ister YATIRIM döneminde olsun isterse çiftçimiz İŞLETME dönemi için %75 faiz desteği uygulanır. Böylece Ziraat bankasının belirlemiş olduğu senelik cari faiz oranı %10 oranından %2.50 düşmektedir. Aylık ise bu miktar %0.20 olarak damızlık bıldırcın üreticilerimize her iki dönem için uygulanır. Bu faiz oranlarından yararlanmak için ise şu şartları sağlamanız yeterli olacaktır.

Damızlık Bıldırcın Üretimine Faizsiz Kredi Verilmektedir

Damızlık Bıldırcın Üretimine Faizsiz Kredi Verilmektedir

 • En az yeni başlayanlar 100.000 adet bıldırcın alımı sağlaması yada var olan sayıyı bu rakamın üzerine taşıması.
 • ÇKS belgesine sahip olması
 • Devlete herhangi bir vergi borcu olmaması. Bu neden ile vergi dairesinden borcu yoktur yazısız talep edilir.
 • KKB kredi notu değerinin 1.700 puan altında olmaması gerekmektedir.
 • Rehin gösterecek taşınmaz olması istenilir.
 • Eşlerinin de gönül rızası alınmış en az 2 tane tercihen gelir belgesine sahip kefil

talep edilmektedir. Bıldırcın çiftliği var olanların köy muhtarlıklarından ”BILDIRCIN BESİCİLİĞİ” yaptığına dahil ıslak imzalı belgede duruma göre talep edilen gerekli belgelerin arasında gelmektedir.


Sizde ERZURUM’da 17.000 bıldırcın ile kurulan çiftlik ile günde 9.000 gibi bir bıldırcın yumurtası elde etmek istiyorsanız, Ziraat bankasının 2021 ile 2022 yıllarını kapsayan bu fırsatlarını kaçırmayın derim.

"Bıldırcın Yetiştiriciliği Kredisi Nasıl Alınır?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Bıldırcın Yetiştiriciliği Kredisi Nasıl Alınır?" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net