KOSGEB Kredi

Bıldırcın Yetiştiriciliği Kredisi Nasıl Alınır ?Bıldırcın Yetiştiriciliği Kredisi Nasıl Alınır ?

Son derece lezzetli eti ve şifa kaynağı olan yumurtası ile dikkat çeken bıldırcın üretimi devletimiz tarafından da desteklenmektedir. Oldukça düşük maliyetler ile kurulan çiftlikler ve yüksek kazanç kapısı olan bıldırcın yetiştiriciliği Ziraat bankasının ” KANATLI HAYVAN ” kategorisinde yer alıp yatırım yapılacak alana göre 3.000.000 liraya kadar 12 aylık %4 faiz oranları yada 7.500.000 liraya kadar %100 faiz desteği ile tamamen FAİZSİZ OLARAK kredi kullandırılma imkanı tüm çiftçilerimize sağlanmaktadır. Devlet tarafından sağlanan bu teşvik imkanlarından yararlanmak için ise bazı şartları sağlamanız yeterli olacaktır.

Bıldırcın besiciliğine 7.500.000 TL kadar %100 FAİZ  DESTEĞİ Verilmektedir

RESMİ GAZETE‘de yayımlanan bildiride HAYVANCILIK alanında yatırım yapacak olan çiftçilerimize bir çok hak verilmiştir. Bu haklardan en önemlisi ise Türkiye genelinde KANATLI SEKTÖRÜN’de yatırım yapacak olan çiftçilerimize verilen haklardır. Halkımız tarafından KANATLI HAYVANCILIK denildiği zaman akla sadece TAVUKÇULUK gelmektedir. Halbuki bu sektörün içinde,

 1. Deve kuşu çiftçilikleri
 2. Hindi besicilikleri
 3. Bıldırcın üretimi
 4. Kaz ve Ördek

de gelmektedir. Hem etinden hemde şifa kaynağı olan yumurtasından ciddi gelirler elde etmek için kuracağınız çiftliğiniz için ihtiyaç duyduğunuz kredi imkanını Ziraat bankası sizlere iki başlık altında toplayarak vermektedir. Bu başlıklar ve sağlamış olduğu imkanlar ise şu şekildedir.

Bıldırcın yumurta üretimine 3.000.000 Lira %50 FAİZ DESTEĞİ

Ziraat bankası tüm hayvan kredisi için faiz oranlarını senelik %8 olarak belirlemiştir. Ancak RESMİ GAZETE ile yapılan tebligatta BILDIRCIN YUMURTA ÜRETİMİ için tesis kuracaklar için bu faiz oranı %50 destek ile 12 aylık %4 oranına düşmektedir. 3.000.000 Liraya kadar ihtiyacın olacak nakit parayı şayet ilk defa bir bıldırcın yumurta üretim tesisi kuracaksanız %4 yıllık faizli olarak alabilirsiniz. Şayet var olan bir bıldırcın yumurta üretim tesisiniz mevcut ise bu kez konumunuz işletme olduğu için bu destek 12 aylık %25 düşeceğinden bu kez kredinin senelik faiz oranı %6 çıkacaktır.

BILDIRCIN KREDİSİ HESAPLAMA CETVELİ

 • 70.000 lira %4 faizli 12 aylık geri ödemeli aylık taksit miktarı 5.984 lira olacaktır. ( Aylık 0,33 faiz oranı uygulanır. )
 • 70.000 TL % faizli yine 1 sene geri ödemeli olarak bıldırcın kredisi kullanacakların aylık taksit tutarı ise 6.063 lira olacaktır. ( aylık faiz oranı 0,5 olacaktır. )

Damızlık Bıldırcın Üretimine 7.500.000 Lira Faizsiz Olarak Verilmektedir

Damızlık olarak bıldırcın üretimi için Ziraat bankasından kredi başvurusunda bulunacak olan çiftçilerimiz için 7.500.000 lira ister YATIRIM döneminde olsun isterse çiftçimiz İŞLETME döneminde olsun tamamen FAİZSİZ olarak verilmektedir. Ziraat bankasın bu 2 olanaklarından yararlanacak olan çiftçilerimizden şu şartlar aranır.

Damızlık Bıldırcın Üretimine Faizsiz Kredi Verilmektedir

Damızlık Bıldırcın Üretimine Faizsiz Kredi Verilmektedir

 • En az yeni başlayanlar 100.000 adet bıldırcın alımı sağlaması yada var olan sayıyı bu rakamın üzerine taşıması.
 • ÇKS belgesine sahip olması
 • Devlete herhangi bir vergi borcu olmaması. Bu neden ile vergi dairesinden borcu yoktur yazısız talep edilir.
 • KKB kredi notu değerinin 1.700 puan altında olmaması gerekmektedir.
 • Rehin gösterecek taşınmaz olması istenilir.
 • Eşlerinin de gönül rızası alınmış en az 2 tane tercihen gelir belgesine sahip kefil

talep edilmektedir. Bıldırcın çiftliği var olanların köy muhtarlıklarından ” BILDIRCIN BESİCİLİĞİ ” yaptığına dahil ıslak imzalı belgede duruma göre talep edilen gerekli belgelerin arasında gelmektedir.


Sizde ERZURUM’da 17.000 bıldırcın ile kurulan çiftlik ile günde 9.000 gibi bir bıldırcın yumurtası elde etmek istiyorsanız, Ziraat bankasının 2019 ile 2020 yıllarını kapsayan bu fırsatlarını kaçırmayın derim.

"Bıldırcın Yetiştiriciliği Kredisi Nasıl Alınır ?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Bıldırcın Yetiştiriciliği Kredisi Nasıl Alınır ?" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net