KOSGEB Kredi

Beyaz eşya kredisi veren bankalar ‘dan en hesaplı 5 tanesi


10.08.2016
1.206
Beyaz eşya kredisi veren bankalar ‘dan en hesaplı 5 tanesi

Özellik ile düğün hazırları içinde olan geç çiftlere yönelik bankalar yaz ayalarında düzenlediği kredi kampanyalarından biride beyaz eşya kredisi imkanlarıdır. İhtiyacınız olan buzdolabından, çamaşır makinesine veya televizyondan fırına hatta elektrikli süpürgesi dahil olmak üzere yapacağınız beyaz eşya harcamalarını faturalandırarak bu bankalardan kredilendirme yapabilirsiniz. Üstelik aldığınız beyaz eşyalarının yanı sıra faturalandırılmış olan mobilya gibi ev eşyası içinde yine bankalardan 60 ay vadeli 65.000 liraya kadar kredi kullana bilirsiniz.

Beyaz eşya kredisi veren bankalardan nasıl yararlanabilirim?

Sabit bir gelire sahip tüm vatandaşların ister yeni evlenerek ihtiyaçlarını düzmek adına yapacakları beyaz eşya harcamalarını ister ise eskiyen eşyalarını değiştirmek adına yapacakları masrafları bankalar beyaz eşya kredisi imkanı sunmaktadır. Bankalar bu imkanları bazen anlaşmalı olduğu firmalar ile alış veriş şartı ister iken bazı bankalar ise sadece beyaz eşyanın faturasının getirilmesi ile işlemlere başlamaktadır. Yine bankalara göre beyaz eşya kredisi faiz oranları ve geri ödeme şartları değişiklik göstermektedir. Bankalar bu olanağı sunarken tüketiciden istediği şartların başında ise sabit bir gelir gelmektedir. Sizler için beyaz eşya alımlarına kredi olanağı sunan tüm bankaları aşağıdaki başlıklar ayrıntılı olarak yer verdik.

1- Şekerbank beyaz eşya kredisi imkanları

şekerbank beyaz eşya kredisi

Şekerbank A sınıfı elektrikli beyaz eşya alımları için kredi imkanları sunan başlıca bankaların başında yer almaktadır. Düğün yapıp yuva kuracak olan çiftler için kaçırılmayacak olan beyaz eşya alım kredileri için banka masrafsız olarak kredi imkanı sunmaktadır. Yandaki resimde de gördüğünüz üzere banka bu duyuruyu kendi şubesi camına astığı bir yazı ile halka duyurmaktadır. Bireysel için 60 ay apartman giderleri içinde yine 60 aya varan vadeler ile EKOkredi paketi ile beyaz eşya alımları için finansman olmaktadır. İlerleyen zamanlarda bu oran düşer veya çıkar bilemeyiz 🙂 Bizler size olan görevimizi yapmak adına şube camındaki duyuruya istinaden haberini ela aldık. Peki banka bu imkan için sizden ne şartlar istemektedir, kısaca belirtelim. Camdaki resimden de anlaşıldığı gibi alacağınız beyaz eşyanın A sınıfı elektrik tüketime sahip olması gerekmektedir. ( Şu an günümüzde hemen hemen tüm ürünler A sınıfı hatta bir çoğu A+ olarak yer almaktadır ) Bu nitelikteki alınan elektrikli ürünlerinizin faturasının yanı sıra banka gelir belgenizi yanı maaş bordronuzu, ödenmiş olan her hangi bir faturanızı ve duruma göre de kefil talep etmektedir. Bizce kredinin masrafsız olması ve faiz oranları oldukça cazip görünmektedir. Yinede karar sizin 😉

Şekerbank beyaz eşya kredisi için gerekli evraklar

Şekerbank beyaz eşya kredisi için gerekli evraklar

Tüm detaylar burada başvuru işlemleri ise sadece Şekerbank şubelerinde..

esya-alimlarina-kredi2- Türkiye iş bankası ev eşyası kredileri

Yukarıda tanıtımını yapmış olduğu Şekerbank’ ın yanı sıra beyaz eşya alacaklara kredi olanağı sunan başka bankalarda mevcuttur. Türkiye İş bankası da bu bankaların yanında yer almaktadır. Banka yalnız sadece anlaşmalı olduğu firmalardan alış veriş yapıp faturalandırmalara kredi imkanı sunmaktadır. Anlaşma sağladığı firmaları öğrenmek ve kredi hakkında detaylı bilgiyi BURADAN öğrenebilirsiniz. Değerli tüketiciler yazımızda yer alan bankalar doğrudan alınan beyaz eşyalar için kredi imkanı sunmakta diğer bankalar ise alınacak olan ev eşyaları için ihtiyaç kredisi adı altında kredi olanağı sunmaktadır. Kredi faiz oranları yine bankalara göre değişiklik göstermektedir. Örnek vermek gerekirse Fibabanka bura yer alan sayfasında tüm adı geçen alış verişler için kredi imkanı sunmaktadır.

3-  Albaraka Türk Bankası Fırsatları

Ülkemizde katılım bankaları ihtiyaç kredisi yerine müşterilerine alacakları herhangi bir beyaz eşya alımları için alım kolaylığı sunmaktadır. Devlet veya özel sermayeli olarak ayırt etmeksizin tüm katılım bankaları bu imkanı uygun faiz oranları ile sunmaktadır. Dayanaklı tüketim eşyası alımları adı altında bu imkanları sunan bankaların başvuruları İnternet üzerinden de yapılmaktadır. Geri ödemeniz gereken rakam ve ilgili bütün hesaplamalar BURADAN yapılmaktadır.

Başvurular nasıl yapılmaktadır?

Aldığınız ürünleri kredi ile geri ödemek isteyenler başvurularını ilgili bankanın web sitelerinden veya şubelerinden doğrudan yapabilmektedirler. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli husu yapılan harcamaları gösteren faturanın elinizde olması ve kredi limitinizi biliyor olmanızdır. Bu gerçekten önemlidir, bankanın yapmış olduğunuz beyaz eşya harcamalarınız için ne kadar kredi vereceğinizi lütfen önceden öğreniniz!

Beyaz eşya kredisi vermeyen bankalara alternatif nelerdir?

Beyaz eşyalarınızı ihtiyaç kredisi kullanarak da gerçekleştire bilirsiniz. 2019 yılı MART ayı itibarı ile artık ihtiyaç kredilerinin faiz oranları 60 aya kadar çıkarılmıştır. Aşağıdaki hesaplama tablosunda tüm bankaların güncel kredi faiz oranları yer almaktadır. Ayrıca sizler için ufak da bir güncel faiz oranlarına göre hesaplama yaptık. Değerlendirme ve başvuru yapmak artık size kalmış. 🙂

  • HAZİRAN ayında ING aylık %2.19 faiz oranları ile beyaz eşya almak isteyenlere 60 ay vadeli kredisinin hesaplamasını yaptık. Buna göre ise 15.000 TL bir eşya almak isteyenler için geri ödeme taksit tutarı 499,55 TL olacaktır.

"Beyaz eşya kredisi veren bankalar ‘dan en hesaplı 5 tanesi" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.
"Beyaz eşya kredisi veren bankalar ‘dan en hesaplı 5 tanesi" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net