KOSGEB Kredi

Beyaz eşya bayiliği KOSGEB destek imkanları nedir ?Beyaz eşya bayiliği KOSGEB destek imkanları nedir ?

Boch veya Arçelik yada Samsung veya Vestel hiç fark etmez hangi marka beyaz eşya bayiliği ( franchise ) alırsanız alın KOSGEB üzerinden hibe, bankalardan ise rahatlık ile kredi alabilirsiniz. Beyaz eşya bayiliği yada tamiratı için servis kuracak olan girişimcilere KOSGEB ” – G – Toptan ve Perakende ” NACE kodu başlığı ile destek sağlamaktadır. Ayrıca beyaz eşya üzerine tamir yada servis açacaklara ise yine kurum  95.22.01 kodu ile desteklerini geri ödemesiz kredi imkanları ile sağlamaktadır.

Beyaz eşya bayiliği alacaklar KOSGEB destek veriyor mu ?

KOSGEB artık sadece üretime değil ticari alanda yatırım yapacak olan yeni girişimcilere de destek sağlamaktadır. Bu beyaz eşya mağazası açacak olanlar için de geçerlidir. Kurumun beyaz eşya mağazası açacak yada sektöre tamirat alanında servis kurarak gireceklere destek verdiğini öğrenmenin tek yolu kesinlik ile NACE kodlarından geçmektedir. Şayet bir birim KOSGEB Desteklenen Sektörler 2019 NACE Kodları içinde yer alıyorsa mutlaka iyi bir hazırlanacak olan iş planı projesi ile hibe almaya hak kazanır. Beyaz eşya sektörünün de bu kodlar da yeri şu şekilde NACE kodlarında yerini alır.

Beyaz eşya servisi kuracaklar için NACE KODLARI üst ve alt 6 ‘kod!

Beyaz eşya bayili alacakların NACE kodları

Sizinde görmüş olduğunuz gibi beyaz eşya sektöründe hem bayilik alacaklar hemde bakım servisi kuracaklar iki ayrı NACE kodları ile desteklenmektedir. Pekala başvurular nasıl yapılmalıdır ?

1- İlk önce girişimcilik sertifikanızı almanız gerekmektedir

İster beyaz eşya sektörüne dair bayilik alacak olun isterseniz de bakım üzerine bir servis kurun mutlaka ilk olarak girişimcilik sertifikası almanız gerekmektedir. Mağazanıza yapacağınız aydınlatmadan, ısıtmaya zemin veya raf sistemine kadar tüm giderler dahil olmak üzere kira ve hatta çalışan ücretlerine kadar hibe ile karşılamak için bu belgeyi mutlaka işletme kurulmadan alınması gereklidir. Belge ücretsiz olarak KOSGEB in iş ortakları tarafından düzenlenecek 4 günlük eğitimler sonrasında verilmektedir. Eğitim başlama + adres bilgileri en doğru bir ve güncel bir şekilde sadece ===> https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste bu adres üzerinden duyurulmaktadır. Sayfadan eğitime girmek istediğiniz ili seçerek kurs başlama tarihi ve adresleri hakkında bilgi alabilir, başvurunuzu da bu adreslere bedava olarak yapabilirsiniz. Arıca aruz etmeniz durumunda ise başvurularını e-devlet üzerinden de gerçekleştire bilirsiniz. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başvurusu E-Devlet Üzerinden <== buradan nasıl başvurulur, detaylı bir şekilde resimli olarak görebilirsiniz.!

2- Beyaz eşya mağazasının kurulması, servis istasyonun açılması

Eğitime katılım gösterdikten sonra girişimcilik sertifikanız çıkmadan hemen yola koyulabilirsiniz. İşletmenizin giderlerini faturalandırıp alabilir, dükkanını kira kontratı yaparak tutabilir resmi izinleri alabilirsiniz. Tüm işlemlerin yanı sıra aynı zamanda sizin için oluşturulmuş olan ” Yeni Girişimcilik Destek Programı ” başvurusunu da gerçekleştire bilirsiniz. Başvurunun yapılması için bir kaç adımı sağlamanız gerekir.

3- Destek başvurusunun yapılması nasıl yapılır ?

Destek başvuru programına başvuru yapmadan önce mutlaka işletmenizin KOSGEB kaydının yapılması gerekir. Bu kayıt işlemi 2019 yılı itibarı ile e-devlet üzerinden de yapılmaktadır. Ama KOSGEB in oluşturduğu KBS üzerinden de arzu ederseniz https://kbs.kosgeb.gov.tr/FirmRegistration adresinden yararlanarak kayıt işlemini yapabilirsiniz. Kayıt işlemi sonrasında kurum size bir danışman görevlendirecektir. Danışman genellik ile sorularınız e-mail üzerinden kabul etmektedir. Kayıt yapılan işletme daha sonra destek başvurusunu yine İnternet üzerinden gerçekleştirmelidir. Ama bu işlemden önce ise;

  1. KOBİ beyannamesi doldurmalı
  2. KOBİ bilgi dokümanı çıktısını almalıdır.

Daha sonra ise https://edevlet.kosgeb.gov.tr/EHizmetler/TumHizmetler menüsünden ”   alanına girip başvurusunu yapabilir. En son ise başvuru için birim tarafından istenilen evraklar işletmesine ait kaşe ile kaşelenip elden teslim edilir. Şayet bütün evraklar tam ise kurum size iş planı projenizi sunmanız için bir gün verir. Bu gün geldiğin de hazırladığınız yada KOSGEB Danışmanlık desteği veren firmalar  tarafından hazırlatılan proje sunulur. Kurul projenizi onay verirse ortalama 6 ay içinde hibe ‘nizi alabilirsiniz.!

"Beyaz eşya bayiliği KOSGEB destek imkanları nedir ?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Beyaz eşya bayiliği KOSGEB destek imkanları nedir ?" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net