Besicilik Kredisi 7.500.000 Lira Faizsiz Nasıl Alınır ?

Besicilik Kredisi 7.500.000 Lira Faizsiz Nasıl Alınır ?
1 Aralık 2015 tarihinde eklendi, 14.109 kez okundu.


Ziraat bankası besicilik kredisini 9 başlık altında 12.500.000 lira üst limitler ile 12 aylık %2 den başlayan faizler ile çiftçilerimize sağlamaktadır. Ayrıca %80 oranlarına varan HİBE ( geri ödemesiz ) olarak hayvan besiciliği yapmak isteyen çiftçilerimize ise TKDK desteklerini IPARD-2 programı kapsamında 2020 senesine kadar Avrupa birliği fonlarının %75 imkanlarından devletimizinde %25 teşvik olanakları ile destek sağladığı illerde vermektedir. Bu şartlar doğrultusunda her türlü hayvan besiciliği yapmak isteyenler çiftçilerimize sunulan bu dev olanaklardan sizlerde çok rahatlık ile istifa edebilirsiniz.

Besiciliğe Ziraat Bankasından FAİZSİZ KREDİ İmkanları Sağlanmaktadır

Tarım Kredi Kooperatifleri ile birlikte Ziraat bankası HAYVAN BESİCİLİĞİ yapacak olan çiftçilerimize Türkiye genelinde il / mera ayrımı yapmaksızın 12.500.000 liraya kadar düşük faizler ile 60 ay vadeli kredi imkanları sağlamaktadır. İŞLETME ve YATIRIM konuları olarak değişen ikiye ayrılan FAİZ DESTEKLERİ alınacak olan hayvan cinsine göre de değişiklik göstermektedir.

 • İŞLETME: Daha önce hayvancılık adına kurulmuş olan besi çiftliği olanlara denilmektedir.
 • YATIRIM: İlk defa besicilik için canlı hayvan almak için kredi başvurusunda bulunan çiftçilerimize denir.

Ziraat Bankasının Sağlamış Olduğu 9 Başlık Altındaki Besicilik Kredileri Nedir ?

Ziraat bankası RESMİ GAZETE’de 5570 sayılı 1. maddesindeki kanun 8/1/2018 tarihindeki yapılan değişikliği ile besicilik yapacak yada halen fal olarak yapan çiftçilerimize 9 başlık altında FAİZSİZ yada 12 aylık %2 den başlayan faiz oranları ile besicilik kredisi sağlamaktadır. Besilik yapmak yada halen yapan çiftçilerimize sağlanan bu kredi olanakları için en fazla sektöre göre belirlenen limit 12.500.000 liradır. Besicilik kredileri için geri ödeme vade ve çiftçinin İŞLETME yada YATIRIM dönemleri ile dahil olacağı sektör göz önüne alınarak belirlenen FAİZ oranları 2018 yılı sonrası için 2019 dahil şu şekilde tanzim edilmiştir.

 1. Kombine, Etçi ve Sütçü Sığır Yetiştiriciliği 7.500.000 liraya kadar besicilik için YATIRIM yapacak çiftçilerimize FAİZSİZ, besicilik için İŞLETME döneminde olanlara ise %50 faiz desteği ile 12 aylık %4 faiz uygulanır.
 2. Yaygın Hayvan Üretim Besicileri için 100.000 lira FAİZSİZ, 100.001 lira ile 250.000 lira arasında YATIRIM yapacaklar senelik %2 İŞLETME dönemindekilere ise 12 aylık %4 faiz uygulanmaktadır.
 3. Damızlık Düve Yetiştiriciliği için 7.500.000 lira üst limitli kredinin YATIRIM yapacaklara FAİZSİZ verilirken İŞLETME döneminde olanlara 12 aylık vadelerde %75 faiz desteği sonrasında sadece  %2 faizli kredi verilmektedir.
 4. Büyükbaş Hayvan Besiciliği için her iki dönem için en fazla 5.000.000 lira 12 ay geri ödemelerde %4 faizli olacak şekilde verilir.
 5. Küçükbaş hayvan besisi yapacak çiftçilerimize YATIRIM yapmaları halinde 5 milyon  lira FAİZSİZ, var olan küçükbaş hayvanlarını çoğaltmaları halindeyse %2 yıllık faiz uygulanır.
 6. Arıcılık için 1.500.000 lira her iki dönemde yıllık %4 faizli olacak şekilde Ziraat bankası faiz uygular.
 7. YUMURTA Üretimi Kanatlı Sektörlerine 3.000.000 lira YATIRIM KONULARI YILLIK %4 İŞLETME 12 AYLIK %6 faizli olacaktır.
 8. Damızlık Kanatlı Sektörü 7.500.000 lira her iki dönem için FAİZSİZ verilir.
 9. Su Ürünleri 100.000 liraya kadar faiz uygulanmaz.


Ziraat Bankası Besicilik Kredi Başvuruları Nasıl Yapılır ?

Ziraat besicilik kredilerine başvuru yapmadan önce alacağınız BESİ HAYVANLARIN BURADAKİ ŞARTLARA UYGUN SAYI VE NİTELİK‘de olması gerekmektedir. Belirlenen şartlara uygun nitelikte ve sayıda hayvan almayı taahhüt eden çiftçilerimizden banka şu şartları başvuru işlem dosyası oluşturulmadan evvel talep eder.

 1. Kredi notunuzun yüksek olması ( 1700 ile 1800 puan aralıkları )
 2. Damızlık krediye istinaden rehin gösterecek taşınmaz gösterilmesine
 3. Vergi dairesinden borcu yoktur yazısının alınmasına
 4. 2 çalışan gelir belgesine sahip kefile
 5. ÇKS belgesi

bu şartlara uygun iseniz ve yıllık TARIM KREDİ MALİYET ORANLARINI kabul ediyorsanız, tek yapmanız gereken size en yakın Ziraat bankası şubelerine şahsen olarak başvuru yapmanızdır.

Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Besiciliğe ” HİBE ” Sağlamaktadır

Kısa adı TKDK olan Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu sadece DESTEKLENEN İLLER de olan girişimcilere yaptıkları yatırımlara %80 varan HİBE yani geri ödemesiz kredi imkanları sağlamaktadır. IPARD-2 proje kapsamında en fazla desteği ise HAYVAN BESİCİLİĞİNE vermektedir. Türkiye de bir çok çiftçimiz devletimizin sağlamış olduğu bu imkanlardan istifade ederek en az 100 başlık büyükbaş ile 300 başlık küçükbaş hayvan çiftliklerini kurmuşlardır. Yapılan ÇAĞRI İLANLARI ile kurum tarafından sağlanan besilik desteklerine nasıl başvuru yapmanız gerektiği https://www.tkdk.gov.tr/ProjeIslemleri/BasvuruIslemleri burada yer alan REHBER KILAVUZ ve FORMALAR ile sağlanmaktadır.

Türkiye genelinde tüm illerde besicilik dahil olmak üzere tüm destek vermiş olduğu sektörlere ait ÖRNEK PROJELERİ isterseniz sizlerde inceleye bilirsiniz.

Bir önceki proje olan IPARD-1 de şimdiye kadar 11.000 proje onay almış, devletimizin kasasından bu kapsamda tam 3.000.000.000 lira HİBE olarak damızlık sektörü dahil olmak üzere TKD tarafından desteklenen bir çok sektöre verilmiştir.Bir önceki yazımız olan Devlet Hayvancılık Destekleri Nasıl Alınır 100.000 Lira HİBE! başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Besicilik Kredisi 7.500.000 Lira Faizsiz Nasıl Alınır ? Konusuna 14 Yorum Yapıldı
 1. Bayram dedi ki:

  Slm ben Osmaniye de büyükbaş besicilik yapmak istiyorum yerim oldukça müsait bu konu hakkında bilgi edinmek istiyorum

  1. Admin dedi ki:

   Osmaniye / Kadirli / Çukurköprülü bir hemşehrin olarak seve seve yardımcı olurum. Sorun ve ihtiyacın nedir tam olarak ?

 2. nurten dedi ki:

  balıkesirde burhaniyede büyükbaş besicilikyapmak istiyorum

 3. Murat dedi ki:

  Slm lar sivasda besicilik yapmak istiyorum bilgi konusunda nasil ulasabilirim iyi clismalar…

 4. MEHMET dedi ki:

  Kocaeli Gölcük ilçesinde kendi imkanlarımın yanında devlet teşvik-hibe kredisi kullanarak büyükbaş hayvan besiciliği yapmak istiyorum.
  Olabilirliği hakkında bilgi yazmanızı rica ediyorum.

 5. Gökhan Özdemir dedi ki:

  iyi günler ankarada yaşıyorum bolu geredede köyümde 3.700m2 arazim var buraya büyük baş besi çiftliği kurmak istiyorum.
  şartları nelerdir boludaki kosgebemi gitmemiz gerekir hibe alabilirmiyiz.

  1. Admin dedi ki:

   Canlı büyükbaş hayvan alımına hibe destekleri TKDK vermektedir. Bolu ilimizde desteklenen iller arasında maalesef gözükmemektedir. Ama diğer hibe teşvik alabileceğiniz illerde de büyükbaş hayvancılık yapabilirsiniz.

 6. Ibrahim dedi ki:

  Tarsus ta besicilik yapmak istiyorum ufak çaplı yapıyorum ama büyütmek istiyorum ulaşabileceğim bilgi için bir numara varmi

  1. Admin dedi ki:

   İbrahim bey, Mersin 0324 326 27 27 0324 326 14 90 Bahçelievler Mahallesi, H.Okan Merzeci Bulvarı No:507/A Yenişehir bu adreslerden gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

 7. engin sonuç dedi ki:

  ankarada hayvan kıredisi almak istiyorum besicilik yapmak istiyorum

  1. Admin dedi ki:

   Ergin bey Ankara da yeni başlatan projede %50 hibe desteğini milli tarım projesi kapsamında alabilirsiniz. Geç kalmadan bizce araştırınız.

 8. ayse cakır dedi ki:

  besicilik yapmak istiyorum

  1. Admin dedi ki:

   Büyükbaş veya küçükbaş besicilik için bir çok banka kredi olanağı sağlamaktadır. T.C. Ziraat bankasının sunmuş olduğu avantajlı hayvancılık kredilerini incelemenizi öneririm.

 9. Nezahat Köksal dedi ki:

  Besicilik yapmak istiyorum

Sayfa başına git
Daha fazla Hayvan Kredisi
Devlet hayvancılık destekleri nasıl alınır
Devlet Hayvancılık Destekleri Nasıl Alınır 100.000 Lira HİBE!

Devlet hayvancılığın bir çok alanını desteklemektedir. Sınıflar halinde vermiş olduğu desteği maddi olarak çiftçilerimize sağlamaktadır. Sağlamış olduğu bu imkanların içinde...

Kapat