KOSGEB Kredi

Bayilik, Franchise Kredisi Veren En İyi Bankalar Hangileridir?Bayilik, Franchise Kredisi Veren En İyi Bankalar Hangileridir?

Herhangi bir firmanın bayilik imkanları ile bir iş yeri kuracaksanız bir çok bankalardan kredi alabilirsiniz. Üstelik bunların içlerinden bir tanesi var ki! sizlere diğer tüm bankalara göre en uygun faiz imkanları ile kredi olanağı sağlamaktadır. Ayrıca bunun ile beraber franchise alıp kuracağınız işletme için de kadın girişimcilere özel ayrıcalık tanıyan bankaları da yine burada bulabileceksiniz. İşte bayilik alacaklara en düşük faiz imkanları ile kredi veren 7 banka ve hibe imkanı sağlayan kurumun şartlar.

Bayilik Almak İçin Bankalardan Kredi Nasıl Alabilirsiniz?

Doğrudan zaman kaybetmeden kamusal veya özel sermayeli bankalardan aldığınız bayilik için yaptığınız harcamaları kredi ile karşılamak adına ilk olarak aranan şartı belirtirsek bu kredi geçmişinizin mutlaka vukuatsız olması gelmektedir. Kredi geçmişiniz sadece geçmiş dönemlerde kullanmış olduğunuz ihtiyaç, konut, araç kredisi ile sınırlı kalmayıp kullanmış olduğunuz kredi kartlarını da kapsamaktadır. Türkiye bankalar birliği tarafından kredi notunuz düşük ise özel veya kamu bankalarından bayilik almak için kredi almanız biraz zor olacaktır. Diyelim ki böyle bir durumdasınız ne yapmanız gerekmektedir.? Az çok geçmişte bankalar ile yaşadığınız kredi sorunlarını biliyor olmanız gerekmektedir. Kredi notunuzu yükseltmek için varsa kredi kartı borcunuzu ödemeniz, kredi taksiti bulunuyorsa da kapatmanız en doğru adım olacaktır. Bu durumda yer almayanlar peki bankalardan aldıkları bayilik için nasıl bir yol izlemelidirler.?

 1. İlk olarak kredi kullanmak istediğini bankanın KOBİ hizmetleri birimine bireysel olarak başvuru yapınız.
 2. KOBİ hizmetlerinde görevli memura almış olduğunuz bayilik hakkında bilgiler veriniz.
 3. Daha önce ticari bir faaliyet göstererek esnaflık yapmışsanız mutlaka gelir giderlerinizi gösteriniz.

Bankalardan bayilik için almış olduğunuz krediler düşük faizli olarak sizlere sunulmakta dır.

En uygun imkanlar ile bayilik alan girişimcilere kredi hangi banka veriyor ?

Alacakları franchise ile iş yeri açacak olan girişimcilere daha öncede belirmiş olduğum gibi bir çok banka kredi imkanı sağlamaktadır. Ama, bu bankaların içinde hiç şüphesiz en iyi imkanları sağlayan kesinlik ile Türkiye Halk Bankasıdır. Bunun nedeni ise ilk olarak bankanın bir kamu bankasının olması. İkinci nedeni ise de kamu bankası olduğundan ötürü devletin girişimcileri ve KOBİ ‘leri destekleyen banka olarak bu bankayı görevlendirmiş olmasıdır. Dolayı ile bir çok bankaya nazaran hem kredi faiz oranları çok düşüktür hemde sizlere sadece kuracağınız iş yerinin giderleri için kredi vermek ile kalmayıp ayrıca franchise bedeli ve teminat mektubu için de kredi çıkartmaktadır.

Halkbankası girişimci kredisinin dev avantajları başka nelerdir ?

Halk bankası girişimcilere yönelik 4 tane kredi paketi hazırlamıştır. Bu kredi paketleri bayilik almayacak kendi meslek dalları adına işletme kuracaklar için hazırlanmış bir kredi imkanlarıdır. Bunların yanı sıra ise 1 tanede özellik ile bayilik alıp işletme kuracak olan girişimciler için kredi imkanı sağlamıştır. Bu imkanlar bir çok bankaya göre çok ama çok daha avantajlıdır. Bu avantajlar nedir? derseniz, hemen sayalım.

 1. Kredinin vadesi tam 5 yıl yani 60 aydır!
 2. Geri ödeme imkanları o kadar esnektir ki ister 6 ayda bir ödeyin isterseniz de serbest taksitli imkanları ile taksit ödeme tarihlerini siz belirleyin.
 3. Ayrıca bayilik almak için kullandığınız kredinin ilk taksitini isterseniz 6 ay hiç geri ödemeden de kullana bilirsiniz.

Bu harika imkanları siz girişimcilere sağlamak ile yetinmeyen banka ayrıca sizlere,

 1. Bayilik alacağınız firmanın talep etmiş olduğu teminat mektubunu sağlar.
 2. Ticari kredi kartı çıkartır.
 3. SGK ve vergi ödemeleriniz için özel imkanlar sağlar.

daha ne olsun.!

Bayilik alacak olan girişimcilere kredi veren en iyi bankalar

Bayilik alacak olan girişimcilere kredi veren en iyi bankalar

Bayilik alacaklar kredi veren diğer bankalar hangileridir ?

Bayilik alacak olan girişimcilere en uygun olarak kredi veren bankanın hangisinin imkanları ile tanıtıktan sonra sıra geldi size söz verdiğimiz gibi diğer 6 bankanın tanıtılmasına.

 • Akbank => Girişimci kredisi kullanacaklara 3 ay boyunca çek  ve havale tahsilatı sağlamak ile birlikte sınırsız havale / EFT hizmetini de İnternet bankacılığı üzerinden vermektedir.
 • Vakıfbank => Erkek girişimcilere 60 ay kadın girişimcilere ise 84 ay vadeli girişimci kredi vermektedir. Detaylar ise → https://bit.ly/2BKZEaH
 • Ziraat bankası ==> En fazla 60 ay vadeli olarak girişimcilere alacakları bayilik için kredi imkanı sağlamak ile birlikte kredi tahsis masraflarında %50 indirim göstermektedir. Üstelik kiraladıkları dükkanları satın almak istediklerinde ise 96 ay vadeli iş yeri alma kredisi vermektedir.
 • Garanti bankası => 36 ay vadeli olarak kredi imkanı sağlamaktadır.
 • Şekerbank ===> Masrafsız olarak 60 ay vadeli olarak bayilik alan özellik ile kadın girişimcilere kredi verir.
 • Denizbank ⇒ Kadın girişimcilere 80.000 liraya kadar 36 ay taksitlik kredi vermektedir. Detaylar ise sizler için https://bit.ly/2SpupYj

"Bayilik, Franchise Kredisi Veren En İyi Bankalar Hangileridir?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Bayilik, Franchise Kredisi Veren En İyi Bankalar Hangileridir?" - 1 YORUM
 1. blank Fatma dedi ki:

  Frencayzing aldım bir ilin tek bayisi oldum şirketi kurdum işyerini kiraladım bazı masrafları yaptım ama üç çeşit an var ve en masraflı olan bölümü verdiler.haliyle masrafların katladı sirketi kurdum .ucyuzbinlira sermayem vardı ama yetmedi halkbankasina ve diğer devlet bankalarına gittim yardım alamadım.sadece lafı var asla yardımcı olmuyorlar

KOSGEBKredi.net