KOSGEB Kredi

Bankamatik Üzerinden Kartsız Para Gönderme İşlemleriBankamatik Üzerinden Kartsız Para Gönderme İşlemleri

Bankalar müşterilerinin işlerini kolaylaştırmak adına sürekli olarak teknolojilerini geliştirmektedir. Bu yönde atılan adımlar bankamatikler için de mevcuttur. İlk zamanlar sadece kartlar işe işlem olanağı sağlayan bankamatikler günümüzde temassız, parmak izi okuyucu ve kartsız olarak işlem imkanı sağlamaktadır. Yanınıza kartınızı almayı unuttu iseniz,  hesabınıza veya başka bir kişinin hesabına para yatırma (Havale & EFT) işlemlerini dahil olmak üzere hepsini kartsız olarak aşağıdaki şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bankamatik Vasıtasıyla Hesaba Para Yatırma

Kendi hesabınıza yada başka birisinin hesabına bankamatik üzerinden kartsız olarak işlem sağlayarak para gönderme yani havale/ EFT işlemlerini sağlayabilirsiniz. Bunun için ihtiyacınız olacak tek şet yanınızda bir cep telefonunun olması ve para göndereceğiniz kişiye ait banka hesap numarasının ve T.C. bilgilerinin mevcut olmasıdır. Şayet bu iki gerekli olan şey sizin yanınızda ise rahatlık ile tüm bankamatikler üzerinden para yatırma işlemlerini sağlayabilirsiniz. Kıs bir süre önce bahsettiğimiz işlemleri bire bir olarak gerçekleştiren birisi olarak bu işlemleri nasıl yaptığımı sizlere videoya çektim. Bunun yanı sıra ise yaşamış olduğum tecrübelerimi ayrıcada yazarak sizler ile paylaşmak istedim

Bankamatik Üzerinden Para Gönderme İşlemi Nasıl Yapılır?

Biz bankamatik üzerinden para gönderme işlemlerini kardeşimiz için gerçekleştirdik. Şehir dışında okul hayatını sürdüren kardeşimizin nakit ihtiyacını gidermek amacı ile sağlamış olduğumuz bu işlemi kartsız olarak onun hesabına şu şekilde yaptık.

İlk olarak tercihen kardeşimizin mevcut hesabının bulunduğu bankaya ait bankamatiği seçtik. Bu bankamatik T.C. Ziraat bankasına ait olan makineydi. Evimize oldukça yakın olan olan bu bankamatik için kartsız olarak işlemleri sırası ile şu şekilde diğer kardeşim ile gerçekleştirdik.

 1. İlk olarak menü için Türkçe dil seçeneğini seçtik.
 2. Daha sonra para yatırma işlemini seçtik
 3. Karşımıza iki seçenek çıktı. Bunlardan biri kendi hesabımıza bir diğer başkasının hesabına. Biz doğal olarak başkasının hesabına para yatırdığımız için başkasının hesabına olan seçeneği seçtik.
 4. Karşımıza para göndereceğimiz kişinin T.C kimlik numarası soruldu ve bizde girdik.
 5. Kendi cep telefon numaramız soruldu onuda doğru bir şekilde girdik. (İleri ki işlemlerde şifre gelecek lütfen doğru giriniz)
 6. Şimdi para göndereceğimiz kişinin IBAN numarasını isteyecek onuda lütfen doğru bir şekilde giriniz.
 7. Ve artık göndereceğimiz paranın miktarının girilmesi alanı geldi. Ne kadar para havale yada EFT edecekseniz onu giriniz.
 8. Size paranın ne amaç ile gönderileceği sorulacak. Karşınıza çıkan ekrandan bunu belirtiniz.
 9. Banka müşterisi olmadığımız için bizden 5.91 TL kesinti uygulanacağını görebilirsiniz.
 10. Şimdi havale edeceğiniz parayı bankamatiğe koyunuz.
 11. Bankamatik parayı sayarken bir yandan da size işlemi onaylamanız için SMS atacaktır. Size gelen SMS mesajındaki kodları bankamatik ekranına giriniz ve işleminizi tamamlayınız.

Tüm yapmanız gereken işlem bu kadardır. Gönderilen paranın miktarına göre havale ücretleri değişiklik gösterebilir. Sanırım %3 gibi bir kesinti uyguluyorlar. Havale / EFT Ücreti Ödemeden Para Göndermek İstiyorsanız Şayet

Bu uygulama her hesaba bedava para gönderiyor!

Çalıştığım iş yerini bıraktıktan sonra bu işlem ücretleri aslında ödemek benimde oldukça canımı sıktı. Banka ile maaş sözleşmemin bitmesi ile benden İnternet bankacılığı üzerinden yapmış olduğu tüm para gönderme işlemleri için bakam işlem ücreti aldı. Ne yaptı isem bu ücretin iptalini gerçekleştiremedim. Artık bende en son olarak bu ücretleri ödemekten kaçmak için çareyi ENPARA da buldum.

Ömür boyu bedava para gönderme yapın

Ömür boyu bedava para gönderme yapın

QNB Finans bank bünyesinde işlem gören ENPARA cep telefonlarınız ile İnternet üzerinden yapacağınız hiç bir havale ve EFT işlemleri için sizden ücret almamaktadır. Üstelik bundan dolayı size hiç bir şart ( maaş müşterisi, otomatik ödeme talimatı ) da koymamaktadır. Kart ücretinin bile talep edilmediği ENARA karta sahip olmak için öyle banka şubesine de gitmenize hiç de gerek yok. Adamlar sizin başvura da belirtmiş olduğunuz ev yada iş adresinize kadar gelip müracaat formunuzu doldurmakta en kısa sürede işlemlerinizi yapabilmeniz içinde aktif etmektedir.

https://www.qnbfinansbank.enpara.com/bireysel-basvuru/yeni-basvuru-1-1.aspx?ref=G başvuru için direk olarak tıklamanız gereken İnternet adresini de sizin için paylaştım. Açılan sayfadaki alanlara gerekli iletişim bilgilerinizi doğru olarak girmeniz ve banka görevlisinin sizi aramasını beklemeniz yeterli olacaktır.

"Bankamatik Üzerinden Kartsız Para Gönderme İşlemleri" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Bankamatik Üzerinden Kartsız Para Gönderme İşlemleri" - 3 YORUM
 1. blank Rıza Çelikkaya dedi ki:

  Bende tek kredi kartı var birisine para göndermek istiyorum

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kredi kartınız varsa mecburen bir mevduat hesabınızda olacaktır. Paranızı kredi kartına yada mevduat hesabınıza aktarıp bahsetmiş olduğumuz şekilde para gönderme işleminizi gerçekleştire bilirsiniz.

 2. blank hzallah hzali dedi ki:

  allah dünyadaki bütün insanlara merhamet eden gönüllerde bir olan

KOSGEBKredi.net