KOSGEB Kredi

AVM Masaj Merkezi Açmak Gerçekten Çok YaratıcıAVM Masaj Merkezi Açmak Gerçekten Çok Yaratıcı

Hafta sonu ailemle birlikte Eskişehir de yer alan ESPARK alış veriş merkezine gittiğim de gerçekten çok ilginç ve yaratıcı bir iş fikri ile karşılaştım ve bunu sizler ile bir an önce paylaşmak istedim. Müşterinin kendilerine gelmesini beklemeyip kendilerinin müşterinin ayağına giden mesaj merkezi ciddi anlamda çok talep görmekteydi. AVM’ ler de gün gelecek masaj salonu açılacağı inanın ki benim bile aklıma gelmezdi… Son olarak masaj solunu yönetmeliği ‘de sitemize PDF olarak eklenmiştir.!

AVM’de Sıra Dışı Bir İş Fikri, MASAJ MERKEZİ AÇMAK!

Özellik ile soğuk kış aylarında sıklık ile kapalı alış veriş merkezleri olarak tercih ettiğimiz AVM’ler artık her şeyi bulabileceğimize ben inanıyorum. Daha çok çocuklu ailelerin sıklık ile uğrak yeri olan AVM ler de ilk etap da giyim üzerine mağazalar açılırken buna sırası ile,

 • Hırdavat
 • Hızlı yemek sektörü
 • Eğlence merkezleri
 • Sinemalar
 • Cafeteryalar

dahil olmuştur. Ama inanın ki yıllardır girişimcilik üzerine makaleler yazan biri olarak ben gün gelecek masaj merkezlerinin de bu halkaya dahil olacağını hiç tahmin etmiyordum 🙂 Artık deseniz ki AVM ler de hamam da kurulacak ben inanırım ağabey 🙂

Müşteri Çekme Politikaları Çok Başarılıydı!

Avm de masaj yaptırma dakika fiyatı

Avm de masaj yaptırma dakika fiyatı

Hafta sonu gezmesi için gitmiş olduğum Eskişehir ilimizde yer alan ESPARK alış veriş merkezindeki masaj merkezini ilk gördüğümde oldukça şaşırdım açıkçası. Hem bayan hemde erkek masörlerin görev yaptığı stantta birde satış görevlisi mevcuttur. Satış görevlisi müşteriye hızlı ve doğru bir şekilde ulaşmak için gerçekten çok ilginç bir yol bulmuştu. Bulmuş olduğu yol dev bir panoya masajın dakikası ” 2 TL ” yazısıydı. Bu yazı ile kendine çeken daha sonra ise doldurduğunuz formlarda masajın dakikasının gerçekten 2 TL olduğunu ama masaj seanslarının 10 dakika yani 20 TL olduğu görünce çokta şaşırmamak gerek doğrusu. Yani sizin anlayacağınız ağabey al şu 2 TL iki şu omuzlarımı sıkıver gibi bir uygulama yok. 🙂 Yani olmaması da gerekiyor öyle değil mi.? Ayrıca bu fiyatı duyup satış temsilcisine yaklaştığımda doldurmuş olduğum formda oldukça iyiydi. Formda sorulan sorular tamda olması gibiyken fiyatların dakika uzadıkça düşmesi de bir diğer dikkatimi çeken konuydu. Buna göre ise fiyatlandırma şu şekilde yer almaktaydı. En düşük başlangıç masaj fiyatı 10 dakika yani 20 TL olurken 15 dakikalık seans 25 TL, 20 Dakikalık masaj 35 TL,  30 dakikalık uygulama 50 ve son olarak 40 dakikalık masaj ise 70 TL olmaktaydı.

Sizler İçin AVD’de Masajda Yaptırdım

AVM de masaj stanttı açmak çok parlak bir fikir

AVM de masaj stanttı açmak çok parlak bir fikir

Hazır hanımlar mağazalarda alış veriş yaparken bende AVM’de masaj yaptırmanın zevkini yaşamak istedim. Keşke eşim yanımda olmasaydı da bu zevki bir bayan masör tarafından tatsa idim 🙂 Ama bir daha ki sefer büyük ihtimal yalnız olarak gideceğim ve bu kez alış veriş merkezinde bayan bir masör tarafından masaj yapılmanın zevkini yaşayacağım. İşin şakası bir yana müşteri çekmek için bayanlara da hitap eden bayan arkadaşlarımızın da görev yapması oldukça güzeldi. Tabi isteyen erkek müşterilerde bayanları tercih edip masaj hizmeti alabiliyorlar. Bu tamamen sizin tercihiniz. Ama ben ilk başta da söylediğim gibi erkek bir masör tarafından masaj hizmeti aldım. Masajı yapan görevli daha önceleri hamamlarda görev yapmış bir ağabeyimizdi. Gerçekten işinin ehli olduğu yapmış olduğu masajda kendini gösterdi. Üstelik bana yaklaşımı da çok hoştu. Buradan ismini unuttuğum ama Bilecik / Söğütlü olan masör ağabeyime bir kez daha ellerine sağlık diyorum. Tecrübelerimden yola çıkarak masaj olacak arkadaşlara ise önerim kesinlik ile ince bir faniyle ile masaj hizmeti almanızdır.

Sektöre Nasıl Girebilirsiniz?

Alış veriş merkezinde bu şekilde bir iş yapmak isteyenler için yaptığım araştırmada henüz bir bayilik veren firmalara rastlamadım. Ama benim tecrübelerime dayanarak sizlere önerim alın bir 5 tane masaj koltuğu, her yerde masör bulabilirsiniz. Gidin anlaşın bir AVM ile bir an önce bu işe girin derim. Emin olun ki kısa sürede ciddi rakamlarda paralar kazanabilirsiniz.

Masaj solunu yönetmeliğini PDF formatın ‘da indirmek için lütfen tıklayınız.!

"AVM Masaj Merkezi Açmak Gerçekten Çok Yaratıcı" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"AVM Masaj Merkezi Açmak Gerçekten Çok Yaratıcı" - 3 YORUM
 1. blank Fatih Arslan dedi ki:

  mrhb avmler için masaj standları veya masaj salonu kurmak istiyorum. Bunun için kosgeb desteği olurmu yada girilimcilik sertifikam var hibe alabikirmiyim?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Elbette KOSGEB üzerinden hibe alabilirsiniz. İş yerinin nereye açmış olmanız önemli değil. Önemli olan iş fikrinizin KOSGEB desteklenen sektörler içinde yer almasıdır. Şu an için de iş fikriniz aşağıdaki NACE kodları ile desteklenmektedir.
   96.04 – Hamam, sauna, solaryum salonu, masaj salonu ve benzeri yerlerin faaliyetleri

 2. blank Etem dedi ki:

  Merhabalar izmit bölgesinde bir AVM de spa salonu olarak stard vericem.1 ay sonra açılış yapicam daha önceleri otel bünyesinde isletmecilik yaptım ama AVM de ilk deneyimim olucak bunun için stand da slogan olarak yardımcı olabilirmisin
  Müşterilere nasıl ulasabilirim

KOSGEBKredi.net