KOSGEB Kredi

Asgari ücretli en fazla ne kadar ihtiyaç kredisi kullanabilir ?Asgari ücretli en fazla ne kadar ihtiyaç kredisi kullanabilir ?

Ülkemiz de milyonlarca asgari ücretli çalışanımız mevcut. Bu çalışanlarımızın bir çoğu bankalardan ihtiyaç kredisi kullanıyor yada kullanmak zorunda kalıyordur. Ancak, asgari ücretle çalışanlar bankalardan en fazla belli bir miktarda kredi çekebilmektedir. İşte bunun nedeni ve en fazla ne kadar hangi bankadan kredi kullana bileceğinizin cevabı.

Asgari ücretliden kredi kullanırken aranan şartlar nedir ?

Asgari ücretlilerde her ne kadarda bir gelir belgesine sahip olsa da bankalardan kredi kullana bilmeleri için bazı şartları sağlaması gerekmektedir. Bu şartların en başında hiç şüphesiz ki iyi bir kredi notu gelmektedir. Şayet iyi bir kredi notunuz yok ise hane geliriniz her ne kadar olur ise olsun kesinlik ile hiç bir bankadan kredi kullanamazsınız. Bu yüzden kredi notunuzun düşmemesine çok özen göstermelisiniz. Emin olun ki aşağıdaki video da sizinde göreceğiniz gibi şayet iyi bir kredi notuna sahip seniz gelir belgesiz kredi dahi rahatlık ile bir çok bankadan kullana bilirsiniz.

Tabi her ne kadarda da kredi notunuz da yüksek olur ise olsun asgari ücretli bir çalışanın çekebileceği ihtiyaç kredisi belli bir miktardır.

İhtiyaç kredisi miktarı neye göre hesaplanır ?

İhtiyaç kredisi kullanacak olan bir bireyselin geri ödeme taksit tutarı kanun gereği aylık ödeyeceği rakamının hane gelirinin %50 sini geçmeyecek şekilde olması gerekmektedir. Dikkatinizi çektiyse HANE geliri dedim. Yani aslında kullanacağınız kredi miktarının üst limitini belirlemek biraz da sizin elinizde. Hane gelirinize şayet evinizde çalışan eşiniz yada bekar çocuğunuz var ise onları da dahil edebilir, yada varsa herhangi bir kanıtlanır kira geliriniz onu da ilave ederek kullanacağınız kredi üst limitini yükseltebilirsiniz.

Asgari ücretli en fazla ödeyebileceği aylık taksit hesaplaması

2019 senesinde bilindiği gibi asgari ücret net 2020 lira oldu. Dolayısı ile bir hanede tek bir asgari ücretli çalışan siz iseniz ve başkada bir kanıtlanabilir gelire sahip değilseniz, kullanacağınız kredi üst miktarı bu ücrete göre hesaplanacaktır. Şimdi ilk olarak asgari ücretli ne kadar kredi kullana bilir sorusuna yanıt bulmak için aylık taksit ödemesinin en fazla ne kadar olacağını bulmamız gerekmektedir. Bunun içinde 2020 TL %50 sini bulmamız yeterli olacaktır. Bu hesaplamaya göre ise en fazla aylık taksit tutarımız 1010 lira olması gerekmektedir. Şimdi aylık ödeye bileceğimiz taksitinizi hesapladığımıza göre ne kadar bankalar kredi kullana biliriz onun hesabına geçebilir.

Asgari ücretli en fazla ne kadar kredi kullanabilir ?

Kanun gereği aylık ödeyeceğimiz miktarın en fazla 1010 lira olduğunu öğrendikten sonra sıra geldi en fazla ne kadar kredi kullana bileceğimizin hesaplanmasına. Bu hesaplamanın yapılması için o anki güncel ihtiyaç kredisinin faiz oranınını bilmemiz gerekmektedir. Çünkü kredinin aylık tutarı 60 ay bölündüğünde faiz oranı doğrudan etkilemektedir. Dolayısı ile ben bu hesaplamanın en doğru bir şekilde yapılması için sizi kredi hesaplama yapmak için bu sayfaya yönlendirmek istiyorum. Açılan sayfada vadeyi 60 yaparak aylık taksit tutarının da 1010 lirayı geçmeyecek şekilde TUTAR kısmına rakam girmeniz yeterli olacaktır.

  • 2019 yılı için benim yaptığım hesaplama da en fazla aylık %1.20 faiz oranı ile bir asgari ücretli 40.000 lira ihtiyaç kredisi kullana bilmektedir. 🙋‍♀️

Daha öncede belirtmiş olduğum gibi bu miktar faiz oranları ile alakalıdır. Ama net olarak şunu söyleye bilirim ki aylık taksit ödemeniz 1010 lirayı geçmemesi gerekmektedir. Hesaplama işlemini kredi kullanacağınız an yaparsanız çok daha sağlıklı kullanabileceğiniz kredi miktarını göre bilirsiniz.

Asgari ücretli en fazla ne kadar kredi kullanabilir hesaplama yaptı

Asgari ücretli en fazla ne kadar kredi kullanabilir hesaplama yaptı

Güncel asgari ücretliler için kredi hesaplama işlemleri

Asgari ücretlinin 2020 senesinde 1010 TL geçmeyecek şekilde aylık taksit ödemesini artık biliyoruz. Bu miktar tabi hane geliri artıkça daha da fazlalaşmaktadır. Güncel faiz oranlarına göre hesaplama yaparak aylık taksit ödemenizi çıkardır.

  • Kredinizi FIBABANKA ‘dan kullanmak isteyen asgari ücretli Aralık ‘deki faiz oranı %1.05 üzerinden 60 ay vadeli olarak 40.000 TL kadar kredi kullana bilmektedir. 🚀
  • Aylık taksit tutarı 954,12 TL olacağı için sistem kredi başvurusuna onay verecektir.
  • Yada isterseniz bu rakamı 30.000 lira yaparsınız aylık ödemeniz bu kez 715,59 TL olacağı için yine kredi notunuz yüksek ise onay alırsınız.

Deneyin görün 😉 👍

"Asgari ücretli en fazla ne kadar ihtiyaç kredisi kullanabilir ?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Asgari ücretli en fazla ne kadar ihtiyaç kredisi kullanabilir ?" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net