KOSGEB Kredi

Arıcılık Kredisi Ziraat Bankası 2018-2019 BaşvurularıArıcılık Kredisi Ziraat Bankası 2018-2019 Başvuruları

Kanatlı sektörün olmazlarından olan Arıcılık 2018 – 2019 senesinde de Ziraat bankasından devletimizin vermiş oldu destek ile 1.500.000 TL kadar %50 faiz desteklemesi almaya hak kazanmıştır. RESMİ GAZETE‘de yer alan bu faiz indirimden istifade edebilmeniz için bir kaç şartı taşımanız yeterli olacaktır. Senelik %4 aylık ise sadece 0,33 gibi ciddi anlamda düşük oranlarda kredi kullanacak çiftçilerimiz için bu fırsatlar tüm ülke genelinde ayrılan bütçe gözetilmeksizin sağlanmaktadır.

Ziraat Bankası Arıcılık Kredilerinin Şartları Nedir ?

Arıcılık Kredisi

Arıcılık Kredisi

Kanatlı sektörün son senelerde gözdesi olan arıcılık devlet tarafından kredi faiz açısından desteklenmeye devam etmektedir. Tarım Kredi Kooperatiflerinin de bu desteğe sağlamış olduğu imkanlar doğrultusunda Ziraat bankasından şartlara uygun olmanız halinde 2018-2019 yıllarında tam 1.500.000 TL kadar senelik sadece %4 faiz oranları ile kredi alabilirsiniz. Aylık olarak kredi maliyet oranları hariç sadece %0,33 faiz oranları ile arcılık kredisi alabilmeniz için öncelik ile mutlaka sektöre yatırım yapmak için sıfırdan başlıyor sa en az 50 arılı kovan alması, sektörde var ise de 50 kovanın üzerine çıkacak şekilde kredi başvurularında bulunması gerekir. Talep edilen bu sayıyı karşılayan arıcılarımıza sadece canlı arılı kovan almak için kredi vermek ile yetinmeyen Ziraat bankası sektörde ihtiyaç duydukları şu gereksinimleri almak içinde yine %50 faiz destekli kredi imkanı sağlar.

 • Boş kovan alımı
 • Bal süzme makinesi
 • Kek hazırlama makinesi
 • İki yüz üzeri gezici olarak arıcılık yapanlar için yenilenebilir enerji alımı ve baraka alımı
 • Sabit bir yerde üretim yapanlar için baraka alımı veya baraka tadilat giderleri
 • Çiftleştirme kovan kutusu
 • Ruhsatlı olmak şartı ile ilaç alımı
 • Şeker, petek, kek gibi giderler
 • Gezici arıcılık yapanlar için nakliye ücretleri

” ARICILIK YAPAN ” Çiftçilerimizden İstenilen Şartlar Nelerdir ?

Belirtilen şartlar doğrultusunda ” ARILI KOVAN ” alacak olan çiftçilerimizden Ziraat bankası nakit akışı sağlamadan önce bazı şartları da aramaktadır. HAYVAN KREDİSİ olarak kabul gören ARICILIK KREDİLERİ başvuruları şahsen yapılırken bu şartlar sizden yetkili memur tarafından talep edilecektir.

 1. KKB notunuzun 1700 puan üzerinde olması oldukça önem arz eder. Bu puanı yetkili memur kimlik numaranız ile ilk olarak sorgular. Şayet sorgulama sonrasında RİSK RAPORUNUZ sorunsuz ise sizden,
 2. Tercihen çalışan en az 2 tane kefil. ( eşlerinin rızası olması şartıyla )
 3. Devlete ait vergi borcunuzun olmadığını gösteren belge. ( Vergi dairesinden )
 4. İPOTEK edilecek taşınmaz. ( Arsa, konut gibi )
 5. ÇKS Belgesi ve varsa gelir beyanı

mutlaka istenilecek tir.

RESMİ GAZETE ” ARCILIK DESTEKLERİ ” Ne Kadardır ?

2019 yılından önce hayvansal kredilerde sabit bir faiz oranı belirlenmekteydi. 2019 ile 2020yıllarında bu 5570 sayılı RESMİ GAZETE ile sektöre ve çiftçinin YATIRIM yada İŞLETME dönemine göre yeniden aşağıdaki gibi düzenlenmiştir.

Arcılık kredisi Ziraat bankası faiz ve üst limit oranları

Arcılık kredisi Ziraat bankası faiz ve üst limit oranları

Bu tabloda gözüktüğü gibi senelik olarak 2019 yılında belirlenen Ziraat bankası HAYVAN KREDİLERİ FAİZ ORANI ” %8 ” iken faiz desteklemesi ile bu oran hem İŞLETME hemde YATIRIM dönemleri için YILLIK sadece %4 tür. Aylık ise 0.33 faiz oranları ile verilecek olarak arıcılık kredisi için size bir kaç MALİYET ORANLARI hariç hesaplama yaptık.

 • 20.000 TL arcılık alanında 12 vadeli kredi alacak olan çiftçimizin toplam geri ödeyeceği kredi miktarı 20.518 TL olacaktır. Aylık eşit taksitler halinde ödeyeceği tutarsa 1.709 TL tir.
 • 30.000 TL arcılık kredisinin 12 aylık taksit miktarı 2.564 TL toplam geri ödeme miktarıysa 30.777 lira olacaktır.

Yıllık 500 liradan başlayan vade farkları ile arıcılığa başlamak isteyene yada sektörde var olan sermayesini çoğaltmak isteyenler için bu bulunmaz Ziraat bankası imkanlarından istediğiniz vakit size en yakın banka şubelerine şahsen giderek yararlana bilirsiniz.

 

"Arıcılık Kredisi Ziraat Bankası 2018-2019 Başvuruları" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Arıcılık Kredisi Ziraat Bankası 2018-2019 Başvuruları" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net