KOSGEB Kredi

Araç Kiralama İstasyonlarına KOSGEB Destekleri Nedir ?


25.07.2017
1.043

Araç Kiralama İstasyonlarına KOSGEB Destekleri Nedir ?

Turistlik bölgelerimiz de sıklık ile rent a car olarak afişlerini gördüğümüz oto kiralama istasyonları artık bir çok ilçelerimizde dahil olmak üzere mevcuttur. Büyük şirketlere filo olarak araç kiralama firmaları kurmak isteyen girişimcilerimiz dahil olmak üzere sektör içinde yer edinmiş tüm KOBİ ‘lerimiz devletimiz tarafından KOSGEB aracılığı ile desteklenmektedir. Sektöre ait NACE üst ve altılı kodları dahil olmak üzere teşvik için başvuruların nasıl yapılacaklarını sizler için ele aldım. Umarım faydalı olur..

Araç Kiralama İstasyonları Devlet Tarafından Desteklenmektedir.!

Evet yanlış duymadınız açacağınız ufak yada büyük tüm araç kiralama iş yerleri devletimiz tarafından desteklenmektedir. İster sektör içinde yer alan bir kobi olun ister ise sektöre yeni girecek bir girişimci olalım devletimiz den bir çok oto kiralama yatırımlar için hibe alabilirsiniz. Bu iddiamızın en iyi kanıtı ise kuşkusuz KOSGEB desteklenen sektörler için de yer alan NACE kodlarıdır. Araç kiralama istasyonlarına ait üst ve altılı kodlar aşağıdaki gibidir.

Araç Kiralama İstasyonlarına KOSGEB Destekleri NACE Kodları

Araç Kiralama İstasyonlarına KOSGEB Destekleri NACE Kodları

Leasing ve Kirama Faaliyetleri ” adı altında kurumun vermiş olduğu imkanların neler olduğunu ve başvuruların nasıl yapılacağını hem KOBİ ‘lerimiz için hemde yeni girişimcilerimiz için sırası ise açıklık getirdik. Sizlerde şayet yapacağım tüm bu açıklamalarıma rağmen aklınız da sorular kalır ise lütfen bizlere iletiniz.

Yeni Girişimciler İçin Sağlanan Oto Kiralama Desteklemeleri Nedir ?

İster turistlik bir mevkide rent a car kuracak olun ister ise Türkiye sınırları içinde herhangi bir ilimizde veya ilçemizde bu sektör için adım atacak olun ” Yeni Girişimcilik Destek Programı ” içinde yer alan tüm desteklerden sizler de yararlanabilirsiniz. Hibe ve faizsiz krediler ile oluşan bu program işletmenin ilk açılış masrafları ile daha sonra doğacak olan giderleri için sizlere ekonomik anlamda ciddi destekler vermektedir. Başvuru şartların sağlanması durumda kadın yada erkek ayırt edilmeden sunulan bu imkanlar için aranan ilk şart Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi derslerine katılım göstererek ” Girişimcilik Sertifikası ” almanızdan geçmektedir. İsmi sürekli olarak medyanında gündeminde olan bu eğitimlerine katılmak aslında çok kolay ve tamamen ücretsizdir. Şimdi gelin isterseniz bizim de iddia ettiğimiz gibi bu eğitimlerin alınmasının ne kadar kolay olduğunu görelim.

Eğitim Başvurularına Basit Bir Şekilde Nasıl Sağlayabilirsiniz ?

Şayet büyük bir il de nüfus ediyor iseniz bu eğitimlere katılım için sizi uzun süreler bekleyen bir serüvene girebilirsiniz. Ama bizim sizlere tavsiyemiz, bir çok yeni girişimcinin de uyguladığı taktik olan ilinize yakın özellik ile az nüfuslu ilçelerde düzenlenen eğitimlere katılmanız dır. Nede olsa eğitim için girişimciden ikametgah belgesi aranmadığına göre ve bu kursların toplam 4 gün sürdüğünü de göz önünde bulundurur isek bence sizlere söylediğim bu teklif hiçte hafife alınacak bir şey değildir. Üstelik eğitimlere 1 gün gelemeyecek olmanızda eğitim görevlisi tarafından emin olun ki normal karşılanacak ve hiç bir problem sizlere teşkil etmeyecektir. Güncel olarak tüm il ve ilçelerde düzenlenecek olan eğitimlerin başlama tarihleri ve merak ettiğiniz bir çok sorunun ( eğitim adresi, hangi kurum tarafından düzenleneceği, öğretim görevlisinin ismi ) dahil merak edilen soruların cevapları http://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste bu adresinde yer almaktadır. Lütfen şimdi sizlere bahsettiğim güvenli siteye giriş yaparak size uygun konumdaki eğitim için başvuru adresini alarak şahsen belirtilen kuruma giderek eğitim kayıt işlemini oluşturun.

Eğitimler sonrasında sizlere tıp ki okul diplomasını anımsatan bir sertifika verilecektir. Tabi bu sertifikanın hazırlanması ve size taktim edilmesi 20 yada 30 gün süren bir süreç sonrasında olması kaçınılmaz bir durumdur. Bu süreci tamamlayan ve başarıya ulaşanlar için ikinci bir adım olan kayıt işlemleri başlamaktadır. Bu işlemler de basit bir şekilde aşağıda anlattım gibi aşıla bilinmektedir.

Başvuru İşlemlerin Kolay Bir Şekilde Yapılması

Yeni Girişimcilik Destek başvurusunu hiç evinizden çıkmadan rahat bir şekilde aslında sizlerde hiç bir danışmanlık firmasından teknik destek almadan sağlayabilirsiniz. Bunun ne kadar kolay olduğunu sizlere ben maddeler şeklinde anlatacağım.

  1. İlk olarak KOSGEB e ilk kayıt başvurusu işlemini örnek de olduğu şekilde yapınız.
  2. Daha sonra sisteme taahhüt ettiğiniz mail adresine gelen şifre ile http://destek.kosgeb.gov.tr/ bu adrese giriniz ve sol taraf da yer alan menüde mevcut konumda bulunana ” Yeni Girişimci Destek Başvurusu ” sekmesini tıklayarak basit bir şekilde oluşturulabilen alanları doğru olacak bir şekilde doldurunuz. Son olarak ise kayıt deyip başvuru formlarının çıktısını alınız.
  3. Başvuru formaları ile birlikte işletme giderlerini gösteren faturalar ile kendi birimizin kapısını çalınız.
  4. Bıraktığınız formlar incelendikten sonra sizlere belirtilen tarih de birime geliniz ve hazırladığını iş planı projesini sunarak onaylatınız.

Projenizin onayında sonra ise size bahşedilen tarih içinde iş yerinizi kurun ve sonra olarak Kobi beyannamesi doldurma ile bilgi dokümanı çıktılarını alınız. Artık şimdi büyük bir sabır ile size tanınan hibeyi almak için bekleyiniz. Hepsi bu kadar. 🙂

Kobi’ler Nasıl Başvuruda Bulunabilir ?

Sektör içinde yer alan kobi işletme sahiplerin başvuru yapması için herhangi bir eğitim almasına gerek yoktur. Yalnız kobi olarak faaliyette olan araç kiralama şirketi sahiplerinin devlete vergi borcunun olmaması ile kendi meslek odalarına kayıtlı olmaları önem ile aranmamaktadır. istenilen bu doğal şartlara uygun olan esnaflarımız http://www.kosgebkredi.net/kosgeb-destekleri/ burada  yer alan tüm programlara ” Veri Tabanlarına Kayıt ” ve Bildi Doküman almaları durumda rahatlık ile yine KBS ye giriş yaparak başvura da bulunabilirler.

 

"Araç Kiralama İstasyonlarına KOSGEB Destekleri Nedir ?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.
"Araç Kiralama İstasyonlarına KOSGEB Destekleri Nedir ?" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net