KOSGEB Kredi

Araç ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar 2019 ‘da hangileridir ?


14.03.2017
950

Araç ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar 2019 ‘da hangileridir ?

Daha çok gelir belgesine sahip olamayanların ihtiyaç kredisini almak için başvurduğu yoldur. Daha çok binek araç yada traktör gibi tarım aletleri üzerinden kredi kullanılmak için bu paket 2019 da aktif şekilde bulunmaktadır. Birinci ve ikinci derece ipotekle ( eş, dost malının üzerinden ) emekliler dahil istifade edeceği bu harika imkanı sağlayan bankalar günümüz de acaba hangileridir. ? İşte sizlere tavsiye edeceğimiz 5 bankanın sağladığı 40.000 liraya kadar fırsatları.!

Araç İpotekli kredi ne demektir. ?

İpotekli olarak kredi işlemleri genellik ile ihtiyaç kredilerinden uygulanan bir işlemdir. Diğer konut yada araç alımlarında otomatikman alınan taşınan / taşınmaz mülke ipotek konulduğu için işlem yapmanıza gerek yoktur. İpotekli ihtiyaç kredisini başvurusunu çoğunlukla aşağıdaki nedenlerden dolayı tüketiciler yapmaktadır. Bunlar ise,

 1. Tüketicinin kanıtlanan bilir herhangi bir belgesi olamaması durumunda.
 2. Banka müşterisinin başvuru yaptığı ihtiyaç kredisinin hane gelirinin hesaplamalarından (&70 ) dan fazla olması durumunda.
 3. Müşterinin KKB kredi notu değerinin orta yada düşük riskli guruplarda yer alması,

gibi durumlarda bankalar müşterilerinden ipotek talep etmektedir. Bankanın sizden ipotek talep etmesinin asıl nedeni vermiş olduğu paranın güvencesini sağlamaktadır. Her bankanın kendine göre bazı politikaları vardır. Bankanın belirlemiş olduğu bu politika ve şartlarına uygun geri ödemezseniz ipotek yani satılmaz! konulan mülk satışa çıkarılmaktadır. Bunu çevreniz dende duymuş olmalısınızdır.

1- Akbank ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu, faiz oranları

Akbank 18 yaşından büyük gelir belgesine sahip tüm müşterilerine 2019 ‘da ipotekli ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. 60 ay vadeli olarak verilen ipotekli krediden hane gelirinizin aylık ödeme taksitleri %50 geçmeyecek şekilde yararlandırılmaktadır. Bunun hesaplamasını sitemizde yer alan TEMMUZ 2019 güncel %2.04 mevcut faiz oranına göre hemen yapmamız gerekir ise;

 • 15.000 lira 60 ay vadeli olarak çeken aylık taksit ödemesi; 479.57 TL
 • 20.000 TL kullananın 60 ay ( 5 yıl ) boyunca ödeyeceği miktar; 639.42 TL
 • 25.000 TL kullanacak olan bir bireyselin 60 ay süresince taksit tutarı; 799.28 TL

2- Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi başvuruları

Vakıfbank hane gelirinin yetersiz kaldığı noktalarda müşterilerine ipotekli ihtiyaç kredisi kullandırmaktadır. Böylece müşterileri çok daha fazla nakit paraya sahip olup daha fazla vadeler ile geri ödeme şansı yakalamaktadır. 60  ay vadeler ile ipotekli ihtiyaç kredilerinin geri ödemelerini arzu etmeniz halinde 3 aylık periyotlar ile geri ödeye bilirsiniz. Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisini kullana bilmeniz için kredi notu istihbarat raporunuzun olumlu olması yeterlidir. 50.000 liraya kadar verilen ipotekli kredinin geri ödeme vadesi en fazla 60 aydır. %1.89 faiz oranı ile geri ödeme hesaplama tablosu,

 • 20.000 lira 60 ay vadeli olarak güncel faiz oranına göre taksit ödemesi 613.29 TL
 • 35.000 TL en fazla 60 ay olarak aylık taksit miktarı; 1,073.26 TL
 • 45.000 Liranın 5 yıllık taksit ödemesi aylık; 1,379.91 TL

2019 yılında uygulanacak olan tüm kesintileri ise kalem olarak şöyledir.

 1. Kredi tahsis ücreti kullanımı %0,5 buda 10.000 lira ‘da 50 lira yapmaktadır.
 2. %0.5 Kredi sigortası
 3. Ekspertiz ücreti 950 lira
 4. Hayat sigortası ortalama 246 lira civarlarındadır.

olmaktadır. Vakıfbank ‘a ait bütün kredilerinin kesinti miktarı sizler için güncel olarak burada yer almaktadır.

3- Araç ipotekli ihtiyaç kredisini en iyi veren banka!

Sahip olduğunuz otomobili rehin göstererek maaş gelirinizi ilaveten yüksek ihtiyaç kredilerin de bu kredi paketini kullana bilirsiniz. İhtiyaç kredisine nazaran 12 ay daha fazla vade imkanlarından yararlana bilir, 3 aylık ödeme periyotların da geri ödeme imkanı sağlanmaktadır. Araç ipotekli ihtiyaç kredisinde 60 aya kadar vadeli olarak kullanacağınız kredinin üst miktarı ipotek edilecek olan aracın kasko değerine göre belirlenmektedir. Buna bir örnek vermek gerekir ise üzerine kayıtlı aracınız 100.000 lira ise %50 olarak yani 50.000 liraya kadar ihtiyaç kredinizi Vakıfbank dan kullana bilirsiniz. Başvuru için aracınızın ruhsat fotokopisi, sürücü yada nüfus cüzdan fotokopiniz yeterlidir.

 • Bunların haricinde 256 lira hayat sigortası uygulanmaktadır.!

4- Arsa ipotekli ihtiyaç kredisi kullanabilirsiniz!

İpotekli olarak ihtiyaç kredisi kullanacaklar arsanızı ipotek ettirerek de ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz. Yalnız size ait değil ikinci hatta üçüncü kişilere ait arsaları da ipotek ettirerek yüksek miktarlar da ihtiyaç kredisine sahip olabilirsiniz. Arsa ipotekli ihtiyaç kredilerinde ipotek gösterilen taşınmazın %75 değerine kadar kredi kullana bilirsiniz. 100 bin liralık bir arsanız varsa 75.000 TL kadar ipotekli ihtiyaç kredisini alabilirsiniz. Arsa ipotekli ihtiyaç kredisi kullanacakların bilmesi gerekenler / evraklar şöyledir.

 1. İpotek edilecek olan arsanın belediye sınırları içerisinde yer alması gerekmektedir.
 2. Hisseli ve arsa sınırlama olmaması gerekir.
 3. Satışa uygun nitelikte arsa olması gerekmektedir.
 4. Eş yada akrabalarınızın üzerinde olması gerekir.

Gerek duyulan evraklar:

 1. Arsanın tapusu
 2. Arsanın ekspertiz raporu
 3. Gelir belgesi
 4. Adres bilgisini gösteren ödenmiş fatura

Bu şartlara uygun başvuru sahipleri müracaatlarını Vakıfbank ‘a doğrudan banka şubelerinden yapabilmektedirler.

"Araç ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar 2019 ‘da hangileridir ?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.
"Araç ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar 2019 ‘da hangileridir ?" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net