KOSGEB Kredi

Araç ipotekli ihtiyaç kredisi veren 5 bankadan 1 numarası


21.01.2019
345

Araç ipotekli ihtiyaç kredisi veren 5 bankadan 1 numarası

Bireysel kredi kullanmak bir çok kredi paketine göre çok daha avantajlıdır. Özellik ile alacağınız konut için az bir eksiğiniz var ise bunu mutlaka 2019 yılında araç ipotekli ihtiyaç kredisi ile tamamlamanızı öneririm. Aksi taktirde cebinizden en az 3.000 liraya yakın ( Ekspertiz, DASK v.b ) gider çıkacaktır. Tabi normal bireysel krediye erişmek çoğu zaman hane gelirinizin düşük olması halinde her ne kadarda kullanılacak olan krediyi ödeyebilecek potansiyele sahip olsanız dahi mümkün olmaya biliyor.! İşte bu gibi yada başka sebeplerden ötürü yüksek miktarda ihtiyaç kredisi gereksinimi duyduğunuz da sizin imdadınıza otomobil ipotek karşılığında verilen krediler yetişmektedir. Sizler için en iyi 5 bankadan  numaraları olan dan bahsedeceğiz.

Araç ipotekli ihtiyaç kredisi nedir ?

Daha önce sizlere İpotekli ihtiyaç kredisi veren 3 süper banka ‘dan bahsetmiştik. Bu 3 bankamız da araç + iş yeri ve konut ipotekli olarak bireysel kredi imkanı müşterilerine sağlamaktadır. Şimdi ise sizlere sadece araç ipotekli olarak kredi olanağı sağlayan bankalardan bahsedeceğim. Ancak bilmeyenler için ilk olarak araç ipotekli kredinin ne olduğundan bahsedelim. Araç ipotekli kredi kullanılacak olan krediye karşın aracın rehin edilmesidir. Dolayısı ile kredinin vadesi boyunca ipotek konulan araç satılamaz.

Araç Otomobil ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar

Araç Otomobil ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalar

Araç ipotekli kredinin avantajları nedir ?

Peki bankalardan neden araç ipotekli olarak kredi kullanılır.? Bunun en büyük 2 nedeni vardır. Bunlar;

 • Hane gelirinin yetersiz olmasından dolayı istenilen üst limitteki ihtiyaç kredisine erişimdeki zorluklar.
 • Kredi notun dan ötürü finansmana eritmekteki zorluklardır.

Bankalar kredi notunuz çok iyi seviyede olsa dahi sizin adınıza bir üst miktarda kredi tanımlar. Tanımladığı bu krediyi ise ”  HANE GELİRİNİZE ”  göre belirler. Kanun gereği kullanacağınız kredinin aylık ödeme taksiti hane gelirinizin %50 sini geçmemesi gerekmektedir. Ancak burada şayet bir aracınız var ise araç ipotekli ihtiyaç kredisini devreye sokarak işin seyrini değiştire bilir ve bu üst limit artıra bilirsiniz.! İşte size araç ipotekli kredinin sağladığı dev avantaj budur.!

Araç ipotekli ihtiyaç kredisi en fazla ne kadar alabilirsiniz ?

Normal şartlarda ihtiyaç kredisini en fazla aylık taksitini hane gelirinizin %50 oranını geçmeyecek şekilde alabilirsiniz. Ancak eğer elinizde bir araç var ise bu aracı ipotek ettirerek aracın kasko değerinin en aşağı %50 sine kadar ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz. Bu da demek oluyor ki 100.000 liralık bir araç üzerinden en aşağıya 50.000 liraya kadar ihtiyaç kredisi kullana bilirsiniz anlamına gelmektedir. Tabi bu yüzdelik oran bankalara göre %70 seviyelerine kadar çıktığı da olmaktadır.

Araç ipotekli ihtiyaç kredisi veren bankalardan ilk 5 tanesi

Araç ipotekli olarak sizlere ihtiyaç kredisi veren bir çok banka Türkiye ‘de mevcuttur. Lakin bu bankalardan size en büyük avantajı sağlayan bankalardan biz ilk 5 tanesini tanıtmak istiyoruz. Sıralamayı oluştururken doğal olarak göz önünde bulundurmuş olduğumuz kriterlere kredi faiz oranlarını ve normalde 60 ay vade olarak verilen ihtiyaç kredisini araç rehini ile birlikte 72 aya kadar sağlayan bankaları da ele aldığımızı da bildirmek isteriz.

1- Vakıfbank otomobil rehinli kredide 1 numara!

Taşıt rehinli olarak kredi veren bankalarda sizlere 1 numarada önereceğim banka bir devlet bankası olan Vakıfbank gelmektedir. Bunun en büyük nedeni ise;

 • 60 aya kadar vade imkanı sağlaması
 • Düşük faiz oranları vermesi
 • 3 ayda bir geri ödeme seçeneği sağlaması

dır. Bu müthiş avantajları sizlere hiç çekinmeden sağlayan Vakıfbank sizden işlemlerin başlatılabilmesi için sadece aracınızın ruhsatını talep etmektedir. İşlem masrafları olarak ise kredi tahsis ücreti olarak kredi miktarının sadece %0.5 oranını banka sigortası olarak ise de yine kullanılan kredinin yalnızca %0.5 oranını uygulamaktadır. Güncel faiz oranlarını hesaplamalası şu şekildedir.

 • TEMMUZ 2019 da banka kredi faiz olarak aylık %1.89 uygulamaktadır. 60 ay vadeli olarak 70.000 lira kullanacakların aylık taksit ödeme miktarı, 2,146.52 TL olacaktır. Toplam maliyeti ise; 128,791.15 TL

2- Ziraat bankası ipotekli kredi avantajları göz dolduruyor

İkinci sırada sizlere otomobil rehinli olarak kredi kullanacağınız banka Ziraat bankası gelmektedir. Banka sadece taşıt rehinli olarak kredi kullandırmak ile kalmayıp konut rehin edilmesi durumda %80 iş yeri ipoteğine %75 imarlı arsaya ise %50 olarak ihtiyaç kredisi finanse etmektedir. 60 ay vadeli olarak yüksek miktarda ihtiyaç kredisi kullanacak olan vatandaşlarımız Ziraat bankasını değerlendirmelerini düşük faiz oranlarından ötürü tavsiye ederim. Detaylar sizler için burada yer almaktadır.

 • 80.000 lira Ziraat ‘ten araç ipotekli kredi kullanacakların %1.90 faiz oranı ile 5 yıl boyunca taksit tutarları; 2.460,07 TL. Toplam ceplerinden çıkacak miktarsa; 147.604,06 TL

3- Akbank araç rehinli ihtiyaç kredisi vermektedir

3. sırada araçlarını ipotek ettirip yüksek miktarda ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenlere önereceğimiz bankamız özel bir banka olan Akbank ‘tır. Bankanın 3 sırada yer almasının en büyük sebebi ilk 2 sıradaki bankalardan sonra en düşük faizler ile araç ipotekli olarak kredi sağlamasıdır. Banka tarafından rehinli kredilerde uygulana vade en fazla 60 ay vadelidir.

 • TEMMUZ ‘da AKBANK kredi faiz oranı %2.04 olmaktadır. 48.000 lira Akbank ‘dan 5 yıl vadeli otomobil ipotekli kredi kullanacaksanız aylık taksit tutarınız, 1,534.62 TL olacaktır.

4- BURGAN BANK ile tanışmadan araç ipotekli kredi kullanmayın

Son yıllarda sıklık ile adını duyuran BURGAN BANK belki inanmayacaksınız ama 1.000.000 TL kadar teminat karşılığında ihtiyaç kredisi vermektedir. Banka ayrıca başvuruları için müşterilerini İnternet sayfasını da aktif etmektedir. Böylece bulunduğunuz ilçede BURGAN BANK olmasa dahil buradaki sayfasından rahatlık ile ipotekli ihtiyaç kredisini kullana bilirsiniz.

 • Bankanın 5 yıl vadeli faiz oranı %2.39 ‘dur. 55.000 lira 60 ay ödemesi ise aylık eşit taksitli olarak 1.931,45 TL

5- QNB Finans bank rehinli kredileri ile tanışın

Listemizde sona yaklaştık. Son olarak rehinli olarak kredi kullanacaklara tavsiye edeceğimiz banka QNB finansbank ‘dır. Banka yüksek miktarda ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen müşterilerini araç ipoteği karşılığında 100.000 liraya anında kredi imkanı sağlamaktadır. QNB Finansbank tarafından sizlere sağlanan bu imkanları da araç ipotekli olarak ihtiyaç kredisi kullanmadan bir göz atmanızı öneririm.

 • 100.000 lira 5 yıl vadeli olarak araçlarını ipotek edip kullananların aylık taksit tutarları 2,938.42 TL olacaktır. Bankanın TEMMUZ faiz oranı %1.74 olmaktadır.
 • 125.000 TL için ise 60 ay vadeli aylık ödemeniz 3,673.02 Lira olacaktır.

 

"Araç ipotekli ihtiyaç kredisi veren 5 bankadan 1 numarası" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.
"Araç ipotekli ihtiyaç kredisi veren 5 bankadan 1 numarası" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net