KOSGEB Kredi

Arabanın Tamamına Kredi Veren BankalarArabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar

Bankalardan kredili araba almak isteyenler için ister sıfır km de olsun ister sahibinden ( 2. ) ikinci el araç olsun bedelinin tamamına kredi nasıl alınacağı arabanın tamamına kredi veren bankalar  yazımızda yer verdik. % 100 oranlar ile alınacak olan araç için kredi şartlarını ve faiz oranlarının yanı sıra bize sıklık ile sorulan araba almak için kredi çekmek caiz mi sorusunu da videolu olarak yine burada bulabilirsiniz.

Arabanın Tamamına Kredi Alabilmek İçin Şartlar Nelerdir?

arabanin-tamamina-kredi-alma-sartlari-nedir

Vatandaşın almak istediği taşıt için % 100 yani tamamına kredi alabilmesi için bankalar aslında bir çok kriteri sizde ve alınacak olan araçta aramaktadır. İlk olarak tamamına kredi almayı planladığınız araçtaki özelliklere gelelim. Tüm bankalar müşterilerine sıfır araç alımları ve 2 el araç alımları için kredi imkanı sunmaktadır. Sıfır araba alacaklardan arabanın faturasını 2 el araba alacaklar dan ise arabanın ruhsatını talep ederler. İkinci el arabalarda aracın üzerinde herhangi bir vergi ve ipotek olamaması ve yaşının en fazla 6 olması gerekmektedir. 72  aydan büyükler için arabanın tamamına kredi veren bankalar maalesef bunu araç kredisi faiz oranları üzerinden sağlamamaktadır.  Bunlar bankalar bankaların araçlarda aranan şartlardır. Peki sıfır ve ikinci el araç alacaklarda aranan şartlar nelerdir? İlk olarak bankaya kredi için başvuruda bulunacak olan vatandaşın kredi notu skorunda sorun olmayacak, düzenli bir maaşa sahip olmalı ve en az aynı iş yerinde 4 ay olarak SGK çalışması gerekmektedir. Düzenli bir maaşa sahip olamayan çiftçilik yada hayvancılık ile uğraşanlar ise hayvanların yada tarla, traktör gibi mal varlıkları üzerinden de kredi alabilirler. Kira geliri olanlar ise kira kontratları ile başvurabilir. Tüm bu saydığımız şartlara sahip iseniz artık bankalardan aracın tamamına nasıl kredi alınır sorusunun yanıtına geçebiliriz.

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

arabanin-tamamina-kredi-veren-bankalar-hangileridir

Yukarıdaki şartlara uygun iseniz ve 2 el yada sıfır araç alacaksanız Akbank, Garanti, Ziraat bankası, Halkbank gibi başta köklü bankalar olmak üzere bir çok özel ve kamusal bankalar dan rahatlık ile araç kredisi imkanlarını arabanın değerinin %75 oranı ile yararlanabilirsiniz. Tamamına kredi alacaksanız izlemeniz gereken iki yol birincisi sıfır araç alacakların faturalarını yüksek kestirmeleri, ikinci el araç kredisi alacakların anlaşma değerlerini yine yüksek göstermesi veya ikinci yol ise bankanın size sunduğu krediye ilaveten eksiğinizi ihtiyaç kredisi ile tamamlamanız dır. Araba ipotek edileceği için ikinci şıktan rahatlık ile yararlanabilirsiniz.

2.El Aracın Tamamına Kredi Veren Bankalar Faiz Hesaplaması

Bankalara göre kredi faiz oranları değişiklik gösterse de genel olarak araç kredisi faiz oranları 3 aşağı 5 yukarı hemen hemen hepsinde aynıdır. Sizler için ufak bir hesaplama yaptık ve hesaplama sonrasından ise güncel hesap makinesine ulaşmanız için aşağıda bir bağlantı paylaştık. Daha önce belirtmiş olduğumuz gibi bütün bankalardan aracın %70 kasko değerine kadar araç kredisi kullanırken kalan kısmını’da aşağıdaki faiz oranları ile ihtiyaç kredisi alarak tamamlaya bilirsiniz.

  • Hesaplama tablosunda sizinde gördüğünüz gibi Ekim ‘de en düşük faiz oranları ile taşıt kredisini veren bankamız %1.13 faiz oranı ile VAKIFBANK. 💲 EN FAZLA 48 AY VADELİ!
  • Banka 50.000 TL bir araç alacaklar için 48 ay vadeli aylık taksiti olarak 1.423,99 TL bir ödeme sunmaktadır. Toplam geri ödeme miktarınız ise 68.351,52 TL olacaktır.!
  • En düşük ihtiyaç kredisi veren ise yine Ziraat bankasıdır. Geri kalan eksiğini ister bu bankadan isterseniz’de yukarıda yer alan bankamızdan ihtiyaç kredisi kullanarak tamamlaya bilirsiniz.

Araba Almak İçin Kredi Çekmek Caiz Mi ?

Daha önce bu sorunun yanıtını editörlerimiz faizsiz araba kredisi veren bankalar hangileridir isimli makalemiz de yanıtlamıştı ama sizin için bir kere daha yanıtlayalım 😉 Değerli arkadaşlar araba almak için kredi çekmek caiz mi diye bir çok hocaların fetvalarını dinledim, hemen hemen bütün hocaların ortak kanısı bazı bankaların ( katılım bankaları ) vermiş oldukları araç finansmanları şayet usullere uygun bir şekilde olursa caiz olduğu kanısındadırlar. Peki bu usul nasıl olamalıdır ve katılım bankaları bu usulü nasıl sağlaması gerekmektedir. Kısaca ele alırsak abayı sizin yerine katılım bankası yetkilisin alması ve size kar oranını koyarak satması gerekmektedir.

Konu ile ilgili video;

Arabanın Tamamına Kredi Veren Galeriler İstanbul, Ankara, Bursa

İstanbul başta olmak üzere Bursa ve Ankara’da yer alan nerede ise bütün galerideki arabalar için tamamına kredi kullanabilirsiniz. Bu galerin bankalar ile yapmış olduğu anlaşma ile alakası kesinlik ile yoktur. Buradaki olay tam olarak şu şekildedir. Olayı anladıktan sonra zaten galerilere ihtiyaç duymadan sizlerde sahibinden.com gibi sitelerden beğendiğiniz şahıs otoları için tamamına krediyi istediğiniz bankadan kullana bilirsiniz.

Bankalar araç kredisi verirken sıfır araçlar için fatura, 2.el araçlar için ise kasko değerine bakar. Her aracın bir değeri vardır. Bu değerin %70 kadar krediyi sizlere kullandırır. Özellik ile 2.el araçların bir çoğu kasko bedelinin çok altında satılır. Bu guruba giren ekseri markalar ise;

  • Mersedes
  • Audi
  • BMW
  • Toyata
  • VW Volkswagen

Gurubu araçlardır. Şayet bu guruptan 2.el bir araç almayı planlıyorsanız muhtemelen kasko değeri aracın 100.000 lira ise size satış bedeli 70.000 lira filan olacaktır. Hali ile arabanın tamamına kredi veriyorum diyen hiç bir galeri ile muhatap olmadan istediğini aracı şahıstan kendiniz alacaksınız. Arkadaşlar ben size için gerçeğini anlattım. İnanın ki 2.el için tamamına kredi verdiğini belirten galeriler bu şekildeki araçları sizlere pazarlıyor. Eğer kasko değerinde eksik kalıyor ise de bunları size tüketici kredisi kullandırarak yada kredi kartına taksit yaparak vermektedir. Tabi bunu yaparken’de aracın normal fiyatı üzerinden satış yapıp sizleri üzecekleride kesin..

Evet değerli arkadaşlar arabanın tamamına kredi veren bankalar ve tüm araç için istenilen şartları sizler için yayınladık. Umarım faydalı olmuşuzdur.

"Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net