KOSGEB Kredi

Adıyaman Çiğ Köfte Bayilik Başvuru Şartları Nedir?Adıyaman Çiğ Köfte Bayilik Başvuru Şartları Nedir?

Adıyamanlı çiğ köfte denildiği zaman Türkiye’de iki firma ön plana gelmektedir. Bir birleri ile de kıyasıya bir rekabet içinde olan bu iki firmayı da birbirinden ayıran özellik birinin Erkan usta bir diğerininde Ömer AYBAK olarak bilinmesidir. Her iki Adıyaman çiğ köfte bayilik başvuru şartlarını, maliyet hesaplamalarını ve firmalara ait iletişim bilgilerini sizler ile sayfamızda paylaşacağız.

Adıyaman Çiğ Köfte Bayilik Şartları Nedir?

Çiğ köfte sektörünün Türkiye pazarında yer bulması ile bir çok gıda üzerine faaliyet gösteren firma pastadan kendilerine pay alabilmek adına sektöre girmiştir. Sayısız olarak çiğ köfte firması şuan için ülkemizde üretim yapmakta ve kendilerine pazar bulabilmek adına franchising veya bayilik vermektedir. Pazarda söz sahibi olamak için şuan için bizler bayilik bedeli yani marka bedeli alındığını daha duymadık. Sektörün en önce gelen firmalarından olan Tatlıses çiğ köfte bayiliği dahil olmak üzere hiç bir firma sizlerden bayilik bedeli talep etmeyecektir. Yalnız açmak istediğiniz dükkan için bazı taleplerde bulunabilmektedirler. Bunları ise şayet aynı ile veya ilçede ikinci bir şubeyi siz açmayı düşünüyorsanız ilk şubeye olan yakınlık mesafesi ve yine işletmenin kurulacak olan dükkanın su, ısıtma gibi tesisatların var olması gibidir. Dükkanın konumunun halkın işlet olduğu hijyenin sağlandığı bölgelerde olması da ikinci bir planda yer almaktadır. Firmalar itibarlarını korumak için bu ayrıntıları atlamayacak dır. Bu şartlara uygun bir yeriniz varsa iş tamamen paraya kalacaktır. Peki çiğ köfte dükkanı açmak için ne tür harcamalar yaparsınız. İşte çiğ köfte maliyet oranları..

Çiğ köfte Maliyet Oranları

Çiğ köfte bayiliği veya franchise olanağı sunan firmalar marka bedeli talep etmezler, en azından şuan için 😉 yalnız sizlerden dükkanın iç ve dış dekorasyon dahil olmak üzere demir baş alımlarının kendi anlaşmalı oldukları firmalardan alınmasını talep edeceklerdir. Bu aslında çok ama çok doğaldır. Çünkü, firmaların hepsinin dekor konseptleri bir birinden farklıdır. Dolayısı ile siz bulunduğunuz il veya ilçedeki herhangi bir dekor / mobilyacıdan işletmenizi istenilen şekilde bir görünüme büründüremez siniz. Yapmaya kalkışsanız dahil inanınki çiğ köfte bayiliği veren firmalar dan çok ama çok daha fazla bir bedel ödemek zorunda kalırsınız. Peki hangi kalemler için ne ödersiniz. İşte bir çiğ köfte dükkanı için ortalama alınması gereken demirbaşlar ve fiyatları..

 • Ortalama olarak 10 adet masa ve buna bağlı 40 adet sandalye almanız gerekecektir. 4.900 TL + KDV bunlar için ödeyebilirsiniz.
 • Dükkanın dış tabelası ortalama 10 – 12 m2 lik için 3000 TL civarlarında dır.
 • Ürünlerin muhafaza edilecek olan dolap için 2500 TL gibi bir rakamı gözden çıkarabilirsiniz
 • Ürünlerin tartımı için hassas terazi yine ortalama olarak 160 TL
 • Difriz dediğimiz ürünlerin uzun süre saklayacağımız derin dondurucu için 1.099 TL
 • Yazar kasa için ise ortalama 1.234 TL gibi bir rakam ödeyebilirsiniz.

Bu maliyetler ortalama olarak bir çiğ köfte dükkanın içi için harcanacak rakamdır. Bizim hesaplamalarımıza ve araştırmalarımıza göre lafın özeti bir çiğ köfte dükkanının toplam maliyeti 20 bin TL geçmemektedir. Tabi bu rakama işletme kuruluş bedelleri de dahil olmak üzeredir.

Adıyaman çiğ köfte bayilik başvuru şartları nedir

Adıyaman çiğ köfte bayilik başvuru şartları nedir

Başvuru kanalları

Girişimciler ve yatırımcılar için kolay iletişim hatları firmalar tarafından sağlanmaktadır. Her firmanın mutlaka bir bölge sorumlusu bulunmaktadır. Biraz sonra sizler ile paylaşacağımız başvuru kanallarından kuracağınız iletişimler direk ana merkeze iletilmekte ve bırakmış olduğunuz il / ilçe konumlarına göre ilgili bölge müdürünün e-mail adresine düşmektedir. Başvuru yaptıktan en kısa sürede sizin ile ilgili bölge müdürü iletişim kuracaktır. Bu nedenden ötürü lütfen çiğ köfte başvuru formunu doldururken bilgilerinizin doğru olup olmadığını kontrol ediniz.

 • Adıyamanlı Erkan usta başvuruları İnternet üzerinden BURADA yer alan formdan (sayfayı aşağıya indirin formu göreceksiniz) ve 0-532-410-29-02 telefon numaralarından kabul etmektedir.
 • Adıyamanlı Ömer AYBAK bayilik başvuru formu BURADA iletişim telefon numarası 444-92-02 google maps bilgileri BURADA yer almaktadır.

Unutmayın sektöre olan ilgilinin artması ile firma yetkileri sizin işe olan isteğinizi ve görselliğinizi mutlaka dikkate alacaktır. Bu neden ile bizden tavsiye bölge müdürleri ile görüşmeye giderken klasik tarz giyinmeniz, saç ve sakal kontrollerinizi dikkate almanız. Bakımlı ve işe olan bilginizi kanıtlamanız son derece önemlidir.

"Adıyaman Çiğ Köfte Bayilik Başvuru Şartları Nedir?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Adıyaman Çiğ Köfte Bayilik Başvuru Şartları Nedir?" - 7 YORUM
 1. blank Nurullah dedi ki:

  Merhaba ben çiğ köfte dükkanı açmak istiyorum şartları okudum fakat kar marjı nedir yer Eskişehir teşekkürler

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Çoğu firma %100 sizlere kar etme imkanı sunmaktadır. Tabi bu birazda sizin elinizde, çalıştırdığınız eleman sayısı, işletmenin kira bedeli filan..

 2. blank Ayşe dedi ki:

  Merhaba. Bayiniz olmak istiyorum. Ancak maliyet. firmanın sunduğu şartlar la ilgili net bir bilgiye ulaşamadım

 3. blank Hüsamettin dedi ki:

  Merhaba

  Adıyaman çiğ köfte standını açmak istiyorum şartları nasıl bu konuda yardımcı olabilir misiniz.?İstanbul ESENYURT

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Şartları ve başvuru için iletişim numaralarını sizler için paylaştım.

 4. blank Mürşit dedi ki:

  Merhaba ben çiğ köfte bayilik almak istiyorum

 5. blank Tülay kiraz dedi ki:

  Bende denizli kaklıkta açmak istiyorum kosgebden yardım istiyorum girişimci bir bayab olarak kendi işimi yapmak istiyorum

KOSGEBKredi.net