KOSGEB Kredi

Açık Parfüm Bayiliği Veren Firmalar Hangileri?Açık Parfüm Bayiliği Veren Firmalar Hangileri?

10.000 TL gibi düşük bir sermaye ile kurulabilecek olan açık parfüm bayiliği hakkında bilmeniz gereken başta maliyet oranları bayilik veren firmalar olmak üzere tüm sorularınızın cevaplarını burada yer almaktadır. Maliyet oranlarına bütçesi el veren girişimciler arzu etmeleri halinde sayfamızda önerdiğimiz açık parfüm baliği veren firmalara başvurularını formlar üzerinden gerçekleştirebilirler. Son yıllar da orijinal parfümerilerin fiyatlarındaki fahiş artışlardan dolayı benzerlerine yönelen tüketici bu sektörün büyüyerek güçlenmesine neden olmuştur. Sizler de bu parçada yer almak istiyorsanız aşağıdaki belgeleri ve sektör hakkındaki önerimizi lütfen dikkate alınız.

Açık parfüm bayiliği maliyet oranları ne kadardır?

Yatırımcıyı en çok düşündüren ve ilgilendiren konu bayilik alınacak olan firmanın maliyet oranları ve üründe elde edilen kâr marjıdır. Bu durum sadece açık parfüm bayilik alımları için geçerli kalmayıp tüm alınacak olan bayilikler için geçerlidir. Kurulacak olan bir işletme her ne olursa olsun ileride mali yönden kötü sürprizler yaşanmaması için yapılacak olan harcamaların bilinmesi gerekmektedir. Biz de sizler için bu doğrultuda her hangi bir açık parfüm bayiliği almak isteyenler için ortalama maliyet oranlarını çıkardık. Her ne kadar da bu oranlar kurulacak olan dükkanın m2 sine göre değişiklik gösterse de en düşük maliyet oranları ile nasıl açık parfüm dükkanı kurulur aşağıda yer almaktadır.

10 bin TL ye nasıl parfümeri kurulur?

Değerli girişimciler kurulacak olan parfümeri dükkanı için bazı giderleri gözden çıkarmanız gerekmektedir. Bu giderlerin başında ise mağaza içi dekorasyon gelmektedir. En düşük m2 ler de kurulacak olan bir parfümeri dükkanının iç dekorasyon giderleri (Raf, dolay, reyon) en aşağıya 7 bin TL civarlarında dır. Dekorasyon işlerini genellik ile alacağınız parfümeri bayiliği tarafından anlaşmalı mobilyacılar tarafından yapılmaktadır. Parfümeri işletmesinin reklam tabela masrafı ise ortalama olarak 2 bin TL civarlarını bulmaktadır. Son olarak ise almış olduğunuz markanın toplam parfüm olarak 1000 adet kişisel parfüm, 100 adet araç parfümü 4 bin TL civarlarında olmaktadır. Toplam olarak dükkan kirası, elektrik, su, doğal gaz, maliye – vergi dairesi, esnaf odaları, SGK giderleri ve yazar kasa masraflarını katmaz isek size en düşük maliyetli bir parfümeri dükkanının maliyeti 20 bin TL yi bulacaktır.

Parfümleri bayiliklerinde dükkan seçiminin önemi!

Her ne marka parfümeri üzerine bir işletme kurarsanız kurun mutlaka doğrudan halka hitap edebileceğiniz işlek caddelerde veya sokaklarda iş yerinizin olması gerekmektedir. Mutlaka vitrin ve dış konsepttinizin etkili olması gerekmektedir. İnsanların ilgisini çeken görsellikler ve müzik sistemleri kullanmanız sizin faydanıza olacaktır. Mutlaka açılış yapınız ve el broşürleri dağıtımı ile parfümeri dükkanınızı tanıtınız.

Açık parfümeri dükkanı açmak isteyenlerden talep edilen belgeler nelerdir?

Bilindiği gibi bayilik alın veya almayın bir dükkan veya her hangi bir işletme kuracaksanız kurun mutlaka belediye, SGK ve Maliyeye bildirimde bulunmanız gerekmektedir. Bu kurumların yanı sıra gelir ve giderinizi takip edecek birde muhasebeci ihtiyacı duyacaksınız dır. Arzu eden vatandaşlar muhasebecilerinin yönlendirmesi ile birlikte açık parfüm bayilik kurulumlarında istenilen belgeleri temin edebilirler. Genel olarak ise istenilen gerekli evraklar ve belgeler ise;

 • T.C. Nüfus cüzdanı, ikametgah il muhabiri ve iki adet fotoğraf
 • Yapı kullanım izni ve tapu fotokopisi
 • Vergi levhasının çıkarılması ( Belediyeler )
 • Vergi dairesine başvurularak kayıt olunup vergi numarası alınması
 • SGK kayıt veya Bağ-kur kayıt olunması ( Emeklilerden istenilmez )
 • İtfaiye yangın tedbiri alındı raporu
 • Emniyete kimlik bildirimi
 • Sabıka kaydı

ihtiyaç duyulmaktadır.

Not: Sitemizde kamusal sermayeli ve özel sermayeli bankalardan nasıl işletme kurulması için kredi alınacağı ve KOSGEB desteklerini bulabilirsiniz!

Bizi sosyal medya hesaplarınız dan takip etmek için Facebook & Twitter  lütfen tıklayınız 😉

"Açık Parfüm Bayiliği Veren Firmalar Hangileri?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"Açık Parfüm Bayiliği Veren Firmalar Hangileri?" - 6 YORUM
 1. blank HARUN YAZICI dedi ki:

  Kantinlerin faaliyetleri (spor, fabrika, okul veya işyeri kantinleri, vb.) ile ılgılı destek ıstıyorum ne yapmam gerekıyor ?

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Harun bey, KOSGEB’den yararlanarak hibe alabilirsiniz. Kurum ” I – KONAKLAMA VE YİYECEK HİZMETİ FAALİYETLERİ
   56 – Yiyecek ve içecek hizmeti faaliyetleri ” kodları ile sektörü desteklemektedir. İlk olarak yapmanız gereken girişimcilik eğitimi almanızdır.

 2. blank Onur dedi ki:

  Halk tarafından en çok talep edilen parfüm markaları hakkında bilgi almak istiyorum, teşekkür ederim

  1. blank Onur dedi ki:

   Açık parfüm işine girmeyi düşünüyorum dükkan açarak, verecegiz bilgi için şimdiden teşekkürler

   1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

    Ne öğrenmek istiyorsunuz, sorunuzu sorun lütfen yardımcı olalım.

  2. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Loris, DP markaları genelde çok tercih edilmektedir.

KOSGEBKredi.net