KOSGEB Kredi

7 En Uzun Vadeli Araç Kredisi Veren Bankalar7 En Uzun Vadeli Araç Kredisi Veren Bankalar

Bankaların bir çoğu araç kredisi için en üst vade olarak 48 ayı baz almaktadır. Ama bazı bankalar bu vadeyi 60 ay yani 5 seneye kadar uzatmaktadır. Sizlere tanıtımını yapacağız bu 7 banka ile en uzun vadeler ile taşıt kredisi kullana bilir, kredi taksitlerini rahatça geri ödeye bilirsiniz. Sıfır dahil olmak üzere 2.el araç alacaklar için 7 yaşına kadar uzun vadeli taşıt kredisi sunan bütün bankaların sizler için sıraladık.

En Fazla Kaç Ay Vadeli Olarak Araç Kredisi Kullanabilirsiniz?

Normalde sıfır ve 2.el araç kredileri için bankaların belirlemiş oldukları kredi vadesi en fazla 48 aydır. Vade kısa oldukça kullanacağınız kredinin taksit miktarı artmaktadır. Ayrıca, bunun ile beraber ihtiyaç duyacağınız kredinin üst miktarına’da erişim sağlamakta güçlük çekersiniz. Çünkü, bankalar tüketiciye kredi verir iken aylık ödeyecekleri taksit tutarını gelir beyanındaki rakama göre tanzim etmektedir.! Bu neden ile özellik ile yüksek miktarlar ile sıfır yada 2.el araç kredisi kullanacak iseniz kredini vadesinin uzun olması son derece önemlidir. Pekala en yüksek vade olan 60 ay olarak hangi bankalar sıfır veya 2.el araç kredisi veriyor. 5 En Uygun Araç Kredisi Veren Bankalar sonra şimdi bu özelliğe sahip bankaları sizlere sıralayalım.

En uzun vadeli 2.el araç kredisi veren bankalar

1- Ziraat Bankası Sıfır 2. El Araç Kredisi En Uzun Vadeli

En uzun vadeli araç kredisi veren bir çok banka var ama ben ilk sıraya Ziraat bankasını aldım. Bunun bir nedeni ise bankanın araç kredisinin faiz oranlarının düşük olmasıdır. Şayet 0 KM yada 5 yaşına kadar bir araç almayı düşünüyorsanız Ziraat bankasından 60 ay vadeli olarak araç kredisi alabilirsiniz. Ayrıca 2. el alacağınız taşıtın ruhsatında ” HUSUSİ ” geçmesi halinde, kamyonet, minibüs ve pick-up tarzı araçları’da yine 60 ay vadeli olarak satın alabilirsiniz.  En uzun vadeli ve en düşük faizli olarak sıfır yada 2.el araç kredisi kullanacaklar ön başvurularını İnternet üzerinden yapabilmektedirler. Ön başvuruları onaylananlar ise kredi kullanmak için şu belgeleri bankaya getirmeleri gerekir.

 • Araç kredisi başvuru formu ( banka şubesinde mevcut )
 • Sürücü yada nüfus cüzdanı belgesi
 • Maaş aldıklarını gösteren gelir belgesi
 • Serbest meslek sahipleri bağlı oldukları meslek kuruluşlarından alacakları üye belgesi
 • Sıfır araç için fatura
 • 2.el araç için ise ruhsat belgesi

istenilmektedir. Ön başvuruları kabul edilenler için bankanın 60 ay vadeli olarak uygulayacağı kredinin faiz oranı ve hesaplama tablosu güncel olarak ise şu şekildedir.

 • Aralık 2019’da Ziraat bankası araç kredisinin faiz oranı aylık %1.19 olmaktadır.
 • 30.000 TL için 60 ay boyunca aylık taksit ödemesi ise 747,77 TL olacaktır.
 • 40.000 Liranın 60 ay olarak aylık taksit ödemesi 997,03 TL olacaktır.

2- Türkiye Halk Bankası En Uzun Vadeli Araç Kredisi Vermektedir

Türkiye Halk Bankası’da diğer bankalardan ayrı olarak 48 ay yerine 60 ay vadeli olarak araç kredisi vermektedir. Hatta uzun vadeli olarak araç kredisi vermek ile kalmayıp bunun yanında ilk 3 ay da ödemesiz olarak müşterilerine araç kredisi imkanı sağlamaktadır. Bu harika geri ödeme olanaklarına birde bankanın düşük faizli imkanlar sağlaması pastanın üzerindeki çilek gibi muntazam bir tat katmaktadır. Şayet 120.000 liraya kadar sıfır yada 2.el araç alacak iseniz o zaman sizlere kesinlik ile önereceğimiz diğer bir bankamızda Türkiye Halk Bankasıdır.

 • Türkiye Halka Bankası içinde bulunduğumuz aç için 120 bin TL aylık %1.90 faiz uygulamaktadır. Aylık olarak 60 ay boyunca taksit tutarınız ise sabit 3.690,10 TL olacaktır.
 • 90.000 liranın ise 2.767,58 TL
 • 70.000 TL kullanacakların aylık taksit ödeme miktarı 2.152,56 TL

3- Vakıfbank Taşıt Kredisi Tam 60 Ay Vadeli

60 ay vadeli yani en uzun süreli geri ödeme imkanları ile araç kredisi veren diğer bankamız Vakıfbandır. Devlete ait bankalar arasında yer alan bankamız ayrıca 3 ay ödemesiz araç kredisi vermektedir. 120.000 TL kadar 90.000 TL kredi 121.000 TL ver üzerine ise taşıtın kasko yada fatura beledinin %50 kadar kredi veren bankanın faiz oranları’da oldukça caziptir. Ayrıca Vakıfban’dan diğer bankalar gibi 2.el araçlar için 5 yaş aranmayıp 8 yaşına kadar 2.el araçlar içinde kredi kullana bilirsiniz. Kredi notu istihbarat raporunuz olumlu olması halinde aracın markası her ne olur ise olsun Vakıfbank’dan 60 aya kadar sıfır ve 2.el taşıt kredisi başvurularını buradaki formu doldurmanız ile başlata bilirsiniz.

 • Vakıfbank Ekim’de sıfır ve 2.el araçlar için uyguladığı araç kredisinin faiz oranı aylık %1.17 üzerinden vermektedir.

Uzun vadeli 3 ay ödemesiz sıfır ve ikinci el araç kredisi veren bankalar

4- Akbank 60 Ay Vadeli Taşıt Kredisi Vermektedir

Akbank’da taşıt kredisi için en üst geri ödeme süresi olan 60 ayı uygulamaktadır. Banka araç kredileri için 12,24,36,48 aya ilaveten 60 ayı da dahil etmektedir. Bu bankanın en güzel imkanı ise normalde kredi vadesinin düşmesi ile faiz oranlarının düşeceğine aksine vade uzaması ile birlikte araç kredisinin vadesinin düşmesidir. Dolayısı ile az faiz ödemek için kısa süreli vadeler ile kredi kullanmak zorunda kalmazsınız.

 • Akbank şuan için 60 ay vadeli araç kredileri için aylık %1.13 kredi faizi uygulamaktadır.

5- Garanti Bankası’da 60 Ay Vadeli Taşı Kredisi Vermektedir

Uzun vadeli sıfır ile ikinci el araç kredisi veren kervanına Garanti BBVA ‘da dahil olmuştur. Şayet ihtiyacınız olan taşıt kredisinin miktarı 120.000 lirayı geçmiyor ise Garanti bankasından’da yine 60 ay vadeli olarak taşıt kredisi kullana bilirsiniz. Bankanın kredi hesaplamaları ile başvurularını aynı sayfa üzerinden buradan yapabilirsiniz. Bankanın resmi sitesinde yer alan kredi faiz oranları alacağınız aracın marka ve modeline göre değişiklik göstere bilmektedir. Şayet alacağınız aracın markası,

 • Renault
 • Toyota
 • Fiat
 • Opel

gibi modellerden oluşuyor ise çok daha avantajlı olarak Garanti bankasından taşıt kredisi kullana bilmektesiniz.

"7 En Uzun Vadeli Araç Kredisi Veren Bankalar" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"7 En Uzun Vadeli Araç Kredisi Veren Bankalar" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net