KOSGEB Kredi

65 75 85 Yaş Üstü Emeklilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir ?65 75 85 Yaş Üstü Emeklilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir ?

Çeşitli kurumlardan emekli olmuş olan büyüklerimiz bankaların değişik yaş sınırı politikalarından dolayı ihtiyaçlarını karşılamak amacı ile ne yazık ki kredi çekememektedir. Bankaların kimi 62 yaş üstü sınırlama koyar iken bazı bankalar ise 75 hatta inanmayacaksınız ama 85 yaş ütüne kadar yaşlılarımız için 2019 da kredi olanağını çok cazip imkanlar ile sağlamaktadır. Kuşkusuz devlet ile iş birliği içinde olan Denizbank, Ziraat veya Vakıfbank emeklilerin en çok tercih ettiği bankalardır. Peki, yarın bir gün bir ihtiyaç duysanız bu bankaların kredi çekme yaş sınırını biliyor musunuz.? Sizin dar zamanınızda yanınızda duracak banka hangisidir.? İşte yaş sınırları ile ilgili bilmeniz geren tüm soruların 2019 yılına ait cevabı..

Kaç Yaşına Kadar Kredi Alabilirim ? İşte Cevabı

Genelde emekli olan büyüklerimizi ilgilendiren bir konu olan üst yaş sınırlaması bankalara göre değişmektedir. Kimi bankalar 65 yaş üstüne ihtiyaç kredisi sağlamaz iken, kimi banklar ise 85 yaşa kadar bu imkanları sağlamaktadır. Bu bankalara göre değişiklik gösterir iken emekli olan vatandaşın bankadan maaşını alıp almamasına da bağlıdır. Yani banka şayet bir vatandaş emekli maaşını kendisinden alıyor ise bu sınırı 80 kadar çıkarır iken aynı banka maaş müşterisi olmayan bir emekli için bunu 70 yaş ile sınırlanabilmektedir. Emekli vatandaşlarımızın bir çoğu maaşlarını Vakıfbank veya Denizbank dan veyahutta Ziraat bankasından almaktadır. 2019 yılında genelde eşi vefat edenler için maaş bağlaması yapılan banka Denizbank dır. Bu bankaların devletimiz ile yapmış olduğu anlaşmaya göre değişmektedir. Bu neden ile 2019 yılında durum ne olacak inan hiç bilmiyoruz. Bankaların koşmuş oldukları üst yaş sınırlarını kendi İnternet sitelerinde bulamazsınız. Ben bu makaleyi hazırlar iken baktım bulamadım. Bu neden ile hiç üşenmeyip sizler için yeren banka şubeleri ile telefon aracılığı irtibat kurdum ve üst yaş sınırları hakkında bilgi aldım.

En Üst Yaş Sınırı Emekli Kredisi PTT’de

Az evvel belirttiğim gibi en çok emekli vatandaşlar tarafından kullanılan bankalar ile irtibat kurup üst yaş sınırları hakkında güncel bilgi aldım. Buna göre ise,

 • Ziraat bankası emekli kredisi kredisi 2019 yılında kullanacak olan vatandaşın kullanmış olduğu kredinin vadesi bittiğinde 75 yaşını geçmeyecek şekilde imkan sağladığını.
 • Vakıfbank ise şayet kendisinden emekli maaşı alıyor ise kredi vadesi bittiğinde vatandaşın 80 yaşını geçmemesini kendinden maaş almıyor ise en fazla vade ile birlikte üst yaş sınırının 70 olduğunu öğrendim.
 • Denizbank ise yaş sınırı olarak 80 yaş sınırını uygulamaktadır. ( PTT üzerinden başvurularda )

Burada kredi vadesi çok önemlidir. Bu konu hakkında kafasında soru kalanlar için ufak bir örnek ile konuya açıklık getireceğim. Diyelim ki bankanın baş sınırı 65 ve siz de 61 yaşındasınız. Bankadan en fazla 4 yıl yani 48 ay vadeli olarak kredi kullanabilirsiniz. Vade sonunda yaş sınırını geçmemeniz gerekmektedir. Bu yaş sınırları sizin için uygun değilse size önereceğimiz tek banka PTT bank dır.

65 75 85 yaş üstü emeklilere kredi veren bankalar hangileridir

65 75 85 yaş üstü emeklilere kredi veren bankalar hangileridir

84 Yaşa Kadar PTT Kredi Vermektedir.

Posta, telgraf, İnternet derken sonunda PTT; kargo ile bankacılık işine de el attı. İyi ki de elini attı bizce, çünkü emekliler için en üst yaş sınırı ile kredi imkanını PTT sağlamaktadır. Anlaşma sağladığı bankalar aracılığı ile kullandırdığı krediler için çeşitli vadeler ve faizler uygulasa da bakanın 84 yaşına kadar olan emekliler için ihtiyaç kredisi vermesi gerçekten çok hoş. 60 ay vadeli olarak kredi vadesi ile birlikte 84 yaşını geçmeyenler için Burganbank üst limit 55 bin TL kadar kredi olanağı sağlamaktadır. Diğer anlaşma sağladığı bankalar ve üst yaş sınırları ise,

 • Burganbank 60.000 liraya kadar 84
 • Aktifbank 50.000 liraya kadar 80 yaş
 • Denizbank 80 yaş 36.000 liraya kadar
 • ING bank 75 yaş 45.000 TL
 • TEB 70 yaşına kadar 35 bin lira

üst yaş sınırları uygulamaktadır.

Halkbank Ziraat Bankası Kredi Yaş Sınırı Nedir?

Ne yazık ki Türkiye Halk Bankası ile Ziraat bankası emeklilere yaş sınırı konusunda çok fazla esnek davranmamaktadır. Her ne kadarda düşük faizli olarak emeklilere %0.10 gibi indirim uygulasa’da iş yaş sınırına gelince bu centilmenliğini yaşta uygulamamaktadır. Her iki bankanın’da emekliler için uygulamış olduğu kredilerde üst yaş sınırları 64 ile 70 yaşa kadardır. Bu yaş sınırları banka müşterisi olanlar için değişiklik göstere bilmektedir. Ama şunu net olarak belirtmem gerekir ise 64 yaşa kadar Halkbank ve Ziraat bankasından rahatlık ile size özel %0.10 kadar düşük faizler ile kredi alabilirsiniz. Ama 70 yaş ve üstünde iseniz bu 2 bankadan ihtiyaç kredisi hele ki uzun vadeli olarak almanız çok zor.

Ziraat Bankası Emekliye Ne Kadar Kredi Veriyor ?

Emekli olanlar sizlere bir müjdem var. Artık özellik ile kamu bankaları sizlere en az %0,10 daha düşük faiz oranları ile ihtiyaç kredisi sağlamaktadır. Mevcut faiz oranlarına göre sizlere düşük faiz imkanı sağlayan bu bankalardan bir tanesinin hesaplamasını da yine güncel faiz oranlarına göre yaptık. Ziraat bankasından emekli maaşınıza göre kredi alabilirsiniz. Bu miktar ise maaşınıza göre değişir. Ama % olarak belirtmem gerekir ise emeli maaşınızın en fazla aylık taksit ödemesi %70 oranını geçmemesi gerekir. Buda 2.000 TL için en fazla maksimum 1.400 lira olacaktır. Kredinin vadesine ve güncel faiz oranlarına göre en fazla alacağınız rakam yine değişir. Ama aylık taksit ödemeniz %70 oranın üstünde olmadığı sürece kredinizi istediğiniz kadar kullana bilirsiniz. Ortalama olarak sizlere bir rakam belirtmem gerekir ise aylık 2.000 lira emekli maaşı alan biri en fazla bankadan 45.000 liraya kadar ihtiyaç kredisi kullana bilmektedir.

 • Ziraat Bankası Kasım faiz oranı normalde %1.25 ama emeklilere bu faiz oranı %1.17 dan hesaplanmaktadır. Buda 45.000 lira bir kredi kullanacak olan emeklinin 60 ay boyunca aylık taksit ödemesinin 1.114,69 TL olacağı anlamına gelmektedir.!
 • 10.000 TL 12 ay vadeli ödemesi 911,33 TL toplam ödeme 10.935,91 TL
 • 15.000 lira 24 ay olarak ödeme 740,54 TL geri ödenecek toplam rakam 17.772,97 TL
 • 20.000 TL 36 olarak ödemesi 711,54 TL geri ödeme toplamı 25.615,58 TL
 • 30.000 TL 48 ay olarak ödemesi 863,29 TL

olacaktır, bu rakamlardan farklı rakam yada vadelerde kredi kullanacak emekliler, bizlere hesaplama için yorumlarda soru sorabilirler.

"65 75 85 Yaş Üstü Emeklilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir ?" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"65 75 85 Yaş Üstü Emeklilere Kredi Veren Bankalar Hangileridir ?" - 33 YORUM
 1. Tayfun dedi ki:

  Babam 78 yaşında devlet kurumundan emekli ziraat bankasından maaşı alıyor 2600 TL Kredi çekme imkanı var mı 10000tl

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Yaşa takıldığı için Ziraat bankası üzerinden imkansız. Ama maaşını PTT taşır ise çok rahat 60 ay vadeli ihtiyaç kredisi kullana bilir…

 2. Ahmet dedi ki:

  Merhaba annem 65 yas ustu maas oliyor 600 tl ev kendine ait kredi alabilirmi

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Annenizin kredi notu çok önemli. Eğer kredi notunda sorun yok ise maaşına göre alabilir. Ayrıca ipotekli kredi ile daha yüksek miktarlarda kredi yine alabilmektedir.

 3. mehmet uzman dedi ki:

  koyalgelsin efendim 1945 doğumlu halam var halk bankası kredi vermiyor emekli maaşını almasına rağmen başaka hangi bankadan kredi kullana biliriz

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Şuan sanırım 68 yaşlarında halanız. Bu yaş için rahatlık ile Aktif bank’dan kredi alabilirsiniz. PTT şubesine giderek daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Kesinlik ile kredi notu sağlam ise halanız kredisini alacaktır.

 4. Neşe dedi ki:

  Merhaba annem 70 yaşında emekli 1888 maaş alıyor 50.000tl kredi çekebilirmi hangi bankadan cevaplarsanız çok sevinirim

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   O yaş ile her bankadan kredi çekemez bu ilk olarak diyeceğim şey. İkinci olarak ise kredi notu iyi ise kredi kullanacağı bankaları sayfamızda yer verdik. Şayet kredi kullana biliyor ise 50.000 lira kredi için aylık ödeme maaş sınırı düşük! ama ipotekli olarak çekebilir.!!

 5. Halil aydin dedi ki:

  1940 dogumlu kişi vakufbanktan emekli maaşı aliyor 20.000 tl kredi cekebilirmi

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Halil bey çok zor, ama Aktif bank’dan alabilir..

 6. emel dedi ki:

  kayın validem 78 yaşinda emekli kıredi içn hangi bankaya gitmeliyiz kefil istenirmi

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Maaşını PTT taşıt ise bir çok bankadan kredi teklifi alabilir.

 7. Muhammmet Kürşat Şen dedi ki:

  Merhaba,dedem 92 yaşında emekli maaşı var nasıl kredi alabilir alt üst limiti ne kadar olur ya da kredi alabilir mi, kefil kaç tane gerekir?

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   O Yaşa emin olun ki Türkiye’de hiç bir banka kredi vermiyor. Ancak, Aktifbank belki ipotek karşılığında kredi verebilir.

 8. Gul dedi ki:

  Babam yurtdisi emeklisi 83 yasinda. Aylik 1080 euro aliyor. Maasi ziraat bankasina yatiyor. Kredi kullanabilir mi

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Samimi olarak cevap vermek istiyorum istersen 10 bin avro yatsa yine alamaz. Üst yaş sınırına takılı BURGAN yada Aktfi bank bakarsanız olumlu cevap alabilirsiniz.

 9. mecit ülker dedi ki:

  annem rahmetli babamdan emekli maaşı alıyor, yaşı 80 kredi çekebilirmi maaşı ptt den çekiyor. saygılarımla

 10. Olcay dedi ki:

  Babaannem ziraatten maaş alıyor 1935 doğumlu şuan nerden kredi kullanabilir

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Sanırım hiç bir bankadan alamaz. Ama PTT anlaşmalı bankalara yinede bir başvuruda bulunun.

 11. Hilmi yildiz dedi ki:

  Annemden 80 yaşında ptt mais alıyor kredi cekebilirmi

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Aktifbank yada BURGANBANK üzerinden en fazla 3 sene vadeli çekebilir. Başkada hiç bir bankadan kredi kullanamaz..

 12. Remzi Beyazoğlu dedi ki:

  Babam79 yaşın da emekli deniz bankasından maaş alıyor ve deniz bankasına az bir kredi borcumuz kaldı kredi kullana bilirmi

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Evet o engel değil kullana bilir, ama dediğimiz bankalardan.

 13. Sezgin dedi ki:

  Kayinvalidem 78 yaşında maaşını ptt ‘ye taşıdık 2700 tl maaşı var .Ama kredi alamıyoruz hepsi ret veriyor.

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Fibabanka’a denediniz mi ?

 14. önsel dedi ki:

  anem 1949 dogumlu kredi çeke bilirmiyiz

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Yaş sınırlarına uygun bankalardan ancak çekebilir.

 15. Mehmet erzurum dedi ki:

  Annem 86 yaşında hangi banka kredi verir

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Ne yazık ki hiç bir banka.

 16. Nida duman dedi ki:

  Babannem 82 yasinda emekli maasi aliyo hic bir bankaya kredi borcu yok.yastan dolayi kredi alamiyo 84 yasona kadar ptt kredi veriyomu acaba

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Çok kısa vadeli alabilme imkanı var ancak

 17. Gewind dedi ki:

  Merhaba babam 1951 doğumlu mevcut kredisi var 1300 TL ödüyor 2860 emekli maaşı alıyor kredi notu 860 babam mevcut kredi kullanmak istedi vakıf banktan vermediler nirmlde kulnana bilir mi

  1. KOSGEBAdmin dedi ki:

   Kredi taşıma yapsın bence, yaparkende fazla çekeceğini beyan etsin o şekilde bir imkan olabilir.

KOSGEBKredi.net