KOSGEB Kredi

50000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi 2019 Başvurusu50000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi 2019 Başvurusu

2019 yılında tüm esnaf için 50000 TL faizsiz olarak geçtiğimiz yılda olduğu gibi bu yılda verilecektir. KOBİ beyannamesi doldurmuş olan esnafların başvuruları için müracaat edecekleri İnternet adresi de çok büyük olasılık ile sifir faiz 2019 kosgeb gov tr adresi olacaktır. Şartlar ise çok büyük bir ihtimal ile değişmeyecektir. Buna göre ise esnaflar dan KOSGEB aracılığı i le verilecek olan 50 bin liranın başvuru şartları şu şekilde olacaktır.

50000 TL Faizsiz Kredi Alma Şartları Nelerdir ?

Nerede ise artık her yıl düzenli olarak esnafımıza büyük, küçük demeden 50 bin liraya kadar verilen faizsiz esnaf kredisi 2019 senesinde de verilecektir. Bu olanaklardan yaralanmak isteyen esnaflarımızın bazı ufak şartları yerine getiriyor olması gerekir. Bun göre ise,

 1. Esnafımızın mutlaka bağlı olduğunuz meslek odasına kayıtlı olmalısınız. Sınıfınız şayet ticaret odası ise ticaret, esnaf kefalet ise o odaya kayıt olmanız gerekmektedir.
 2. ikinci olarak ise istenilen ve aranan şart, devlete ait hiç bir kuruma herhangi bir vergi borcunuzun olmamasıdır.
 3. Son olarak ise daha önce KOSGEB den veya meslek odanız aracılığı ile Türkiye Halk bankasından faizsiz kredi almamış olmanız gerekmektedir!

Başvurular KOSGEB Üzerinden Yapılacaktır.

Daha önce başvuru yapacak olan esnaflardan KOSGEB kayıt işlemi yaparak kullanıcı adı ve şifre oluşturmaları ardında ise KOBİ beyannamesi doldurulması istenilmekteydi. Mevcut hesaplara sahip olan esnaflarımızdan ise var olan beyannamelerinin güncellenmesi talep edilmiştir. Bu işlemlerin tüm esnafın birden yüklenmesi neticesinde sistemlerin durma noktasına gelmesine neden olmuştu. 2019 yılında verilecek olan faiz desteğinde ise 50000 TL başvuruları bu kez tam tersi bir şekilde işleyecektir. Yani bu kez ilk olarak birim tarafından oluşturulan İnternet sitesinden başvuru yapacaksınız, hak kazanır iseniz bahsi edilen işlemleri yapmanız istenecektir.

 • Veri tabanına İnternet üzerinden nasıl kayıt yapacağınızı daha önce resimli olarak BURADA anlatmıştık.!
 • Resimli olarak nasıl KOBİ beyannamesi formu doldurulur BURADA yer almaktadır.

İnternet Üzerinden Faizsiz Kredi Başvurusunun Yapılması

sifir faiz KOSGEB 2018 esnaf kredileri başvurusu

sifir faiz KOSGEB 2019 esnaf kredileri başvurusu

KOSGEB başvuruların daha detaylı bir şekilde incelenmesi ve başvuru yapanların bilgilendirilmesi adına http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr/ isimi bir web sitesi kurdu. Siteyi açtığınız zaman karşınıza yan taraftaki ekran görüntüsü gibi bir alan gelecektir. Bu alana giriş sağlamak için ya vergi numaranızı yada T.C. numaranızı kullanmanız gerekmektedir. Bu numaraların herhangi birini seçtikten sonra vergi levhadaki mevcut işe başlama tarihini girmeniz gerekmektedir. Tarih girme işlemi: 1406199 şeklinde olması gerekmektedir. Son olarak aşağıda yer alan güvenlik kodlarını da girerek siteme giriş yapabilirsiniz. Karşınıza ufak bir ekran çıkacaktır. Bu ekranda şartları okudum diyerek bir sonraki ekrana geçiş yapmanız gerekmektedir.

sifir faiz kosgeb gov tr başvuru

sifir faiz kosgeb gov tr başvuru

Bilgilerinizin yer aldığı ekrana erişim sağladıktan sonra lütfen mevcut sistemde yer alan bilgilerinizi bir kez daha siz kontrol ediniz. Şayet sistemde yer alan bilgileriniz doğru değilsi başvuruyu bırakınız ve düzeltme işlemleri için size en yakın birimlere başvurunuz. Şayet mevcut bilgileriniz doğru ise resimdeki gibi boş olan yerleri size uygun bir şekilde doldurunuz. Bunu da yaptıktan sonra artık başvurunuzu ileri diyerek sonlandırabilirsiniz.

Almaya Hak Kazanalar Nasıl Bilgilendirilecek?

Kazananlar esnaflar yukarıda belirtilen adımlarda yer alana girilmiş olan cep telefonlarına SMS gönderilecek bilgilendirilecektir. Hak sahipleri bu kez TUİK verilerine göre değil de en az yıllık geliri olan ve en az çalışan sahip olanlardan başlayıp yukarı doğru ilerleyecektir. Yıllık olarak 1 milyon Türk Lirasının üzerinde kazanan ve 11 kişi ve üzerinde kazananlar destekten en son olarak faydalanacaklardır.

Bankaya Başvurular Nasıl Yapılacak?

Elemeler neticesinde asıl hak sahipleri birde yedek liste yer alacaktır. Yedek olarak kazananlarda yine SMS ile bilgilendirecek ve kendi bölgesindeki destek alacakları KOSGEB memurlarının iletişim bilgileri de yine aynı SMS de yer alacaktır. Bunun nedeni kısaca açıklamak gerekirse şayet. Değerli esnaflar altını çizerek belirtmek isterim ki KOSGEB size sadece bankalardan alacağınız paranın faizini desteklemek için bu teşviki yapmaktadır. Yani size herhangi bir para vermemektedir. Para tamamen banka tarafından finanse edilecek ve dolayı ile paranın teminatı da banka sorumluğundadır. Bu kısaca şu oluyor ki şayet kredi siciliniz bozuk ise banka size bu paranın tamamını vermeye bilir! Ama şayet teminat ihtiyacı duyarsanız KGF ve TESKOMB bu kez sizin yanınızda olacaktır.

Düşük faizler ile esnaf kredisini bir çok bankadan alabilirsiniz.!

Artık tüm bankalar nerede ise esnafa faizsiz olamasa da ticari kredi imkanlarını 60 ay vadeli düşük faizler ile vermektedir. Bankaların büyük, küçük demeyip tüm esnafa sağlamış olduğu bu olanakların güncel faiz tablosu şu şekildedir.

 • Kasım 2019 ‘da yer alan bankalardan arasından Vakıfbank için bir hesaplama yaptık. Buna göre ise 45.000 lira bir kredi kullanmanız durumunda oda kaydı olmaksızın %1.25 faiz oranlarından yararlanırsınız. 60 ay boyunca ödemeniz ise 1.142,70 TL olacaktır.
 • 50.000 lira 60 ay olarak esnafın ödeyeceği aylık miktar 1.269,67 TL
 • 55.000 lira için aylık esnafımızın ödeyeceği tutar 1.396,64 TL
 • 60.000 TL için aylık olarak ödenecek miktar 1.523,61 TL
 • 65.000 lira için ise aylık ödenecek miktar 1.650,57 TL
 • 100.000 TL için ise ödenecek aylık taksit miktarınız 2.539,34 TL toplam cebinizden çıkacak olan rakam 152.360,63 TL olacaktır.

Meslek odanız tarafından yapılan başvuru ile 200.000 TL kadar faizsiz kredi nasıl alınacağını, Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu inceleyerek göre bilirsiniz. 👌

"50000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi 2019 Başvurusu" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"50000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi 2019 Başvurusu" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net