50000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi 2018 Başvurusu

50000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi 2018 Başvurusu
5 Ocak 2017 tarihinde eklendi, 31.739 kez okundu.


2018 yılında tüm esnaf için 50000 TL faizsiz olarak verilemesi geçtiğim yılda da muhtemelen verilecektir. Kobi beyannamesi doldurmuş olan esnafların başvuruları için müracaat edecekleri İnternet adresi de çok büyük olasılık ile sifir faiz 2018 kosgeb gov tr adresi olacaktır. Şartlar ise büyük olasılıklar ile değişmeyecektir. Ama benim ön görüme göre belki üst limit olarak belirlenen 50 bin TL de bir değişiklik olabilir ve bu rakam 70 bin TL çıkarılabilir, beki de kim bilir bakarsınız 100.000 TL ( Yüz bin TL ) bile devletimiz esnaflarımıza tamamen faizsiz olarak bu olanakları sağlayabilir.

50000 TL Faizsiz Kredi Alma Şartları Nelerdir?

2018 senesinde de geçen yılında devletimizin vermiş olduğu 50 bin TL faizsiz kredi şayet bu yılda aynı rakam yada daha fazla bir meblağla ile verilir ise bunu alabilmeniz için ilk olarak mutlaka esnaf olmanız gerekir. Bireysel vatandaşlar bu kredi olanaklarından ne yazık ki yararlanamazlar. İkinci aranan nitelik ise mutlaka bağlı olduğunuz meslek odasına kayıtlı olmalısınız. Sınıfınız şayet ticaret odası ise ticaret, esnaf kefalet ise o odaya kayıt olmanız gerekmektedir. 3. olarak ise istenilen ve aranan şart, devlete ait hiç bir kuruma herhangi bir vergi borcunuzun olmamasıdır. Son olarak ise daha önce KOSGEB den veya meslek odanız aracılığı ile Türkiye Halk bankasından faizsiz kredi almamış olmanız gerekmektedir!

Başvurular KOSGEB Üzerinden Yapılacaktır.

Daha önce başvuru yapacak olan esnaflardan KOSGEB kayıt işlemi yaparak kullanıcı adı ve şifre oluşturmaları ardında ise kobi beyannamesi doldurulması istenilmekteydi. Mevcut hesaplara sahip olan esnaflarımızdan ise var olan beyannamelerinin güncellenmesi talep edilmiştir. Bu işlemlerin tüm esnafın birden yüklenmesi neticesinde sistemlerin durma noktasına gelmesine neden olmuştu. 2018 yılında verilecek olan faiz desteğinde ise 50000 TL başvuruları bu kez tam tersi bir şekilde işleyecektir. Yani bu kez ilk olarak birim tarafından oluşturulan İnternet sitesinden başvuru yapacaksınız, hak kazanır iseniz bahsi edilen işlemleri yapmanız istenecektir.

 • Veri tabanına İnternet üzerinden nasıl kayıt yapacağınızı daha önce resimli olarak BURADA anlatmıştık.!
 • Resimli olarak nasıl Kobi beyannamesi formu doldurulur BURADA yer almaktadır.


İnternet Üzerinden Faizsiz Kredi Başvurusunun Yapılması

sifir faiz KOSGEB 2018 esnaf kredileri başvurusu

sifir faiz KOSGEB 2018 esnaf kredileri başvurusu

KOSGEB başvuruların daha detaylı bir şekilde incelenmesi ve başvuru yapanların bilgilendirilmesi adına http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr/ isimi bir web sitesi kurdu. Siteyi açtığınız zaman karşınıza yan taraftaki ekran görüntüsü gibi bir alan gelecektir. Bu alana giriş sağlamak için ya vergi numaranızı yada T.C. numaranızı kullanmanız gerekmektedir. Bu numaraların herhangi birini seçtikten sonra vergi levhadaki mevcut işe başlama tarihini girmeniz gerekmektedir. Tarih girme işlemi: 1406199 şeklinde olması gerekmektedir. Son olarak aşağıda yer alan güvenlik kodlarını da girerek siteme giriş yapabilirsiniz. Karşınıza ufak bir ekran çıkacaktır. Bu ekranda şartları okudum diyerek bir sonraki ekrana geçiş yapmanız gerekmektedir.

sifir faiz kosgeb gov tr başvuru

sifir faiz kosgeb gov tr başvuru

Bilgilerinizin yer aldığı ekrana erişim sağladıktan sonra lütfen mevcut sistemde yer alan bilgilerinizi bir kez daha siz kontrol ediniz. Şayet sistemde yer alan bilgileriniz doğru değilsi başvuruyu bırakınız ve düzeltme işlemleri için size en yakın birimlere başvurunuz. Şayet mevcut bilgileriniz doğru ise resimdeki gibi boş olan yerleri size uygun bir şekilde doldurunuz. Bunu da yaptıktan sonra artık başvurunuzu ileri diyerek sonlandırabilirsiniz.

Almaya Hak Kazanalar Nasıl Bilgilendirilecek?

Kazananlar esnaflar yukarıda belirtilen adımlarda yer alana girilmiş olan cep telefonlarına SMS gönderilecek bilgilendirilecektir. Hak sahipleri bu kez TUİK verilerine göre değil de en az yıllık geliri olan ve en az çalışan sahip olanlardan başlayıp yukarı doğru ilerleyecektir. Yıllık olarak 1 milyon Türk Lirasının üzerinde kazanan ve 11 kişi ve üzerinde kazananlar destekten en son olarak faydalanacaklardır.

Bankaya Başvurular Nasıl Yapılacak?

Elemeler neticesinde asıl hak sahipleri birde yedek liste yer alacaktır. Yedek olarak kazananlarda yine SMS ile bilgilendirecek ve kendi bölgesindeki destek alacakları KOSGEB memurlarının iletişim bilgileri de yine aynı SMS de yer alacaktır. Bunun nedeni kısaca açıklamak gerekirse şayet. Değerli esnaflar altını çizerek belirtmek isterim ki KOSGEB size sadece bankalardan alacağınız paranın faizini desteklemek için bu teşviki yapmaktadır. Yani size herhangi bir para vermemektedir. Para tamamen banka tarafından finanse edilecek ve dolayı ile paranın teminatı da banka sorumluğundadır. Bu kısaca şu oluyor ki şayet kredi siciliniz bozuk ise banka size bu paranın tamamını vermeye bilir! Ama şayet teminat ihtiyacı duyarsanız KGF ve TESKOMB bu kez sizin yanınızda olacaktır.Bir önceki yazımız olan Beyaz eşya bayiliği ve KOSGEB destek kredisi nasıl alınır başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

50000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi 2018 Başvurusu Konusuna 92 Yorum Yapıldı
 1. Ömer taş dedi ki:

  Yok başkan Kobi filan hikaye 10 yıllık ticari faaliyetin var SSK borç yok maliye borç yok çek kullanmiyom kredim yok bana bile vermiyorlar kime vereceklermis kendi yandaşlarına verirler yıllık SSK maliye 100.000 lira vergi ödeyen bir esnafa 50000 lira vermiyorlar

 2. Sevinç dedi ki:

  Baş vuru tarihi belli oldumu

 3. Sevinç dedi ki:

  Ayrıca baş vurular hâlâ başlamadı bu neyin yaygarası bütün esnafı umut içine sokdular sonrada sensizlik çöktü

 4. Sevinç dedi ki:

  Vergi borcum yok fakat sgk borcum var 12 bin tl başvuru yapabiliyormuyum

  1. Admin dedi ki:

   Çok zor 🙁

 5. Sevinç dedi ki:

  Kos koca bir yalan düzen esnafı düşünen yokk esnaf ölüyor bitti

  1. Admin dedi ki:

   Şartlara uygunsanız başvuru yapın doğru olduğunu göreceksiniz. tabi zamanı geldiğinde

Sayfa başına git
Daha fazla Hibe
Beyaz eşya bayiliği ve KOSGEB destek kredisi nasıl alınır
Beyaz eşya bayiliği ve KOSGEB destek kredisi nasıl alınır

Beyaz eşya bayiliği ve KOSGEB destek kredisi nasıl alınır Boch veya Arçelik yada Samsung veya Vestel hiç fark etmez hangi...

Kapat