50000 TL faizsiz esnaf kredisi 2017 başvurusu

50000 TL faizsiz esnaf kredisi 2017 başvurusu
5 Ocak 2017 tarihinde eklendi


50000 TL faizsiz esnaf kredisi 2017 başvurusu

2017 yılında tüm esnaf için 50000 TL faizsiz olarak verilemesi planlanan esnaf kredisi başvurusu 10 şubat 2017 tarihinde sifir faiz 2017 kosgeb gov tr adresinden resmen başladı. 20 şubat 2017 tarihine kadar kayıtların süreceği 50.000 TL başvurularının nasıl yapılması gerektiği ayrıntılı olarak siz kobi’ ler için sayfamızda yer almaktadır.

50000 TL faizsiz kredi alma şartları nelerdir?

2017 yılında devletten faiz desteği alarak 50000 TL kredi alabilmeniz için ilk olarak kobi veya esnaf olmanız gerekmektedir. Bireysel vatandaşlar bu kredi olanaklarından yararlanamazlar. İkinci aranan nitelik ise mutlaka bağlı olduğunuz meslek odasına kayıtlı olmalısınız. Sınıfınız şayet ticaret odası ise ticaret, esnaf kefalet ise o odaya kayıt olmanız gerekmektedir. 3. olarak ise istenilen ve aranan şart, devlete ait hiç bir kuruma herhangi bir vergi borcunuzun olmamasıdır. Son olarak ise daha önce KOSGEB den veya meslek odanız aracılığı ile Türkiye Halk bankasından faizsiz kredi almamış olmanız gerekmektedir!

Başvurular KOSGEB üzerinden

Daha önce başvuru yapacak olan esnaflardan KOSGEB kayıt işlemi yaparak kullanıcı adı ve şifre oluşturmaları ardında ise kobi beyannamesi doldurulması istenilmekteydi. Mevcut hesaplara sahip olan esnaflarımızdan ise var olan beyannamelerinin güncellenmesi talep edilmiştir. Bu işlemlerin tüm esnafın birden yüklenmesi neticesinde sistemlerin durma noktasına gelmesine neden olmuştu. 2017 yılında verilecek olan faiz desteğinde ise 50000 TL başvuruları bu kez tam tersi bir şekilde işleyecektir. Yani bu kez ilk olarak birim tarafından oluşturulan İnternet sitesinden başvuru yapacaksınız, hak kazanır iseniz bahsi edilen işlemleri yapmanız istenecektir.

 • Veri tabanına İnternet üzerinden nasıl kayıt yapacağınızı daha önce resimli olarak BURADA anlatmıştık.!
 • Resimli olarak nasıl Kobi beyannamesi formu doldurulur BURADA yer almaktadır.

İnternet üzerinden faizsiz kredi başvurusunun yapılması

sifirfaiz2017 kosgeb gov tr başvurusu

sifirfaiz2017 kosgeb gov tr başvurusu

KOSGEB başvuruların daha detaylı bir şekilde incelenmesi ve başvuru yapanların bilgilendirilmesi adına http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr/ isimi bir web sitesi kurdu. Siteyi açtığınız zaman karşınıza yan taraftaki ekran görüntüsü gibi bir alan gelecektir. Bu alana giriş sağlamak için ya vergi numaranızı yada T.C. numaranızı kullanmanız gerekmektedir. Bu numaraların herhangi birini seçtikten sonra vergi levhadaki mevcut işe başlama tarihini girmeniz gerekmektedir. Tarih girme işlemi: 1406199 şeklinde olması gerekmektedir. Son olarak aşağıda yer alan güvenlik kodlarını da girerek siteme giriş yapabilirsiniz. Karşınıza ufak bir ekran çıkacaktır. Bu ekranda şartları okudum diyerek bir sonraki
sifir faizli 2017 kosgeb kredi başvuru ekranı

sifir faizli 2017 kosgeb kredi başvuru ekranı

ekrana geçiş yapmanız gerekmektedir. Bilgilerinizin yer aldığı ekrana erişim sağladıktan sonra lütfen mevcut sistemde yer alan bilgilerinizi bir kez daha siz kontrol ediniz. Şayet sistemde yer alan bilgileriniz doğru değilsi başvuruyu bırakınız ve düzeltme işlemleri için size en yakın birimlere başvurunuz. Şayet mevcut bilgileriniz doğru ise resimdeki gibi boş olan yerleri size uygun bir şekilde doldurunuz. Bunu da yaptıktan sonra artık başvurunuzu ileri diyerek sonlandırabilirsiniz.

Almaya hak kazanalar nasıl bilgilendirilecek?

Kazananlar 27 şubat 2017 tarihinde yukarıda belirtilen adımlarda yer alan cep telefonlarına SMS gönderilecek bilgilendirilecektir. Hak sahipleri bu kez TUİK verilerine göre değil de en az yıllık geliri olan ve en az çalışan sahip olanlardan başlayıp yukarı doğru ilerleyecektir. Yıllık olarak 1 milyon Türk Lirasının üzerinde kazanan ve 11 kişi ve üzerinde kazananlar destekten en son olarak faydalanacaklardır.

Bankaya başvurular nasıl yapılacak?

Elemeler neticesinde asıl hak sahipleri birde yedek liste yer alacaktır. Yedek olarak kazananlarda yine SMS ile bilgilendirecek ve kendi bölgesindeki destek alacakları KOSGEB memurlarının iletişim bilgileri de yine aynı SMS de yer alacaktır. Bunun nedeni kısaca açıklamak gerekirse şayet. Değerli esnaflar altını çizerek belirtmek isterim ki KOSGEB size sadece bankalardan alacağınız paranın faizini desteklemek için bu teşviki yapmaktadır. Yani size herhangi bir para vermemektedir. Para tamamen banka tarafından finanse edilecek ve dolayı ile paranın teminatı da banka sorumluğundadır. Bu kısaca şu oluyor ki şayet kredi siciliniz bozuk ise banka size bu paranın tamamını vermeye bilir! Ama şayet teminat ihtiyacı duyarsanız KGF ve TESKOMB bu kez sizin yanınızda olacaktır.

 
Bir önceki yazımız olan Sıfırfaiz2017 kosgeb gov tr başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

KOSGEB' in resmi sitesi '' www.kosgeb.gov.tr' dir, sitemiz de yer alan bilgiler tamamen haber niteliğinde yer almaktadır.

50000 TL faizsiz esnaf kredisi 2017 başvurusu Konusuna 84 Yorum Yapıldı
 1. yavuz göl dedi ki:

  kredi alcam dukkan acacagım0534 790 97 95

 2. Maria dedi ki:

  Nispeten düşük bir faiz oranı ile% 3 gibi düşük bir hızlı veya kısa vadeli uzun vadeli bir krediye ihtiyacınız var mı? İş kredisi, kişisel kredi, ev kredisi, otomobil kredisi, öğrenci kredisi, borç konsolidasyon kredisi e.t.c.’yi sunuyoruz. Kredi puanı ne olursa olsun. Tüm dünyadaki sayısız müşterimize finansal hizmetler vermemiz garanti altındadır. Esnek borç verme paketlerimizle, krediler en kısa sürede işleme tabi tutulabilir ve borçluna aktarılabilir, tavsiye ve finans planlaması için uzmanımıza başvurun. Hızlı bir krediye ihtiyacınız varsa, mvargaspuyo1 (at) gmail.com üzerinden bize ulaşın.

  1. Nnnn dedi ki:

   Evet abi benim böyle bir krediye ihtiyacım var

 3. sedat dedi ki:

  işyeri kurmak istiyorum

 4. Kısmet dedi ki:

  Sanırım başvuru tarihi sona erdi?

  1. Admin dedi ki:

   Baya bir geç kaldınız 🙂

 5. okay dedi ki:

  bankanın onayladığı krediyi kosgebin onaylamama ihtimali varmı

  1. Admin dedi ki:

   Hak kazandınız ise hayır..

1 7 8 9
Sayfa başına git
Daha fazla Hibe
Sıfırfaiz2017 kosgeb gov tr
Sıfırfaiz2017 kosgeb gov tr

Sıfırfaiz2017 kosgeb gov tr Kazananların  sıfır faiz 2017 KOSGEB gov tr başvuruları için giriş yaparak çıktı alması gerekmektedir. http sifirfaiz2017...

Kapat