KOSGEB Kredi

50.000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi Başvurusu (Kayıt Sayfası)50.000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi Başvurusu (Kayıt Sayfası)

2021 yılında tüm esnaf için 50.000 TL faizsiz olarak geçtiğimiz yılda olduğu gibi bu yılda verilecektir. KOBİ beyannamesi doldurmuş olan esnafların başvuruları için müracaat edecekleri İnternet adresi de çok büyük olasılık ile sifir faiz 2021 kosgeb gov tr adresi olacaktır. Şartlar ise çok büyük bir ihtimal ile değişmeyecektir. Buna göre ise esnaflar dan KOSGEB aracılığı i le verilecek olan 50 bin liranın başvuru şartları şu şekilde olacaktır.

50.000 TL Faizsiz Kredi Alma 2021 Şartları Nelerdir?

Nerede ise artık her yıl düzenli olarak esnafımıza büyük, küçük demeden 50 bin liraya kadar verilen faizsiz esnaf kredisi 2021 senesinde de verilecektir. Bu olanaklardan yaralanmak isteyen esnaflarımızın bazı ufak şartları yerine getiriyor olması gerekir. Bun göre ise,

 1. Esnafımızın mutlaka bağlı olduğunuz meslek odasına kayıtlı olmalısınız. Sınıfınız şayet ticaret odası ise ticaret, esnaf kefalet ise o odaya kayıt olmanız gerekmektedir.
 2. ikinci olarak ise istenilen ve aranan şart, devlete ait hiç bir kuruma herhangi bir vergi borcunuzun olmamasıdır.
 3. Son olarak ise daha önce KOSGEB den veya meslek odanız aracılığı ile Türkiye Halk bankasından faizsiz kredi almamış olmanız gerekmektedir!

Başvurular KOSGEB Üzerinden Yapılacaktır

Daha önce başvuru yapacak olan esnaflardan KOSGEB kayıt işlemi yaparak kullanıcı adı ve şifre oluşturmaları ardında ise KOBİ beyannamesi doldurulması istenilmekteydi. Mevcut hesaplara sahip olan esnaflarımızdan ise var olan beyannamelerinin güncellenmesi talep edilmiştir. Bu işlemlerin tüm esnafın birden yüklenmesi neticesinde sistemlerin durma noktasına gelmesine neden olmuştu. 2021 yılında verilecek olan faiz desteğinde ise 50000 TL başvuruları bu kez tam tersi bir şekilde işleyecektir. Yani bu kez ilk olarak birim tarafından oluşturulan İnternet sitesinden başvuru yapacaksınız, hak kazanır iseniz bahsi edilen işlemleri yapmanız istenecektir.

 • Veri tabanına İnternet üzerinden nasıl kayıt yapacağınızı daha önce resimli olarak BURADA anlatmıştık.!
 • Resimli olarak nasıl KOBİ beyannamesi formu doldurulur BURADA yer almaktadır.

İnternet Üzerinden Faizsiz Kredi Başvurusunun Yapılması

blankKOSGEB başvuruların daha detaylı bir şekilde incelenmesi ve başvuru yapanların bilgilendirilmesi adına http://sifirfaiz.kosgeb.gov.tr/ isimi bir web sitesi kurdu. Siteyi açtığınız zaman karşınıza yan taraftaki ekran görüntüsü gibi bir alan gelecektir. Bu alana giriş sağlamak için ya vergi numaranızı yada T.C. numaranızı kullanmanız gerekmektedir. Bu numaraların herhangi birini seçtikten sonra vergi levhadaki mevcut işe başlama tarihini girmeniz gerekmektedir. Tarih girme işlemi: 1406199 şeklinde olması gerekmektedir. Son olarak aşağıda yer alan güvenlik kodlarını da girerek siteme giriş yapabilirsiniz. Karşınıza ufak bir ekran çıkacaktır. Bu ekranda şartları okudum diyerek bir sonraki ekrana geçiş yapmanız gerekmektedir.

sifir faiz kosgeb gov tr başvuru

sifir faiz kosgeb gov tr başvuru

Bilgilerinizin yer aldığı ekrana erişim sağladıktan sonra lütfen mevcut sistemde yer alan bilgilerinizi bir kez daha siz kontrol ediniz. Şayet sistemde yer alan bilgileriniz doğru değilsi başvuruyu bırakınız ve düzeltme işlemleri için size en yakın birimlere başvurunuz. Şayet mevcut bilgileriniz doğru ise resimdeki gibi boş olan yerleri size uygun bir şekilde doldurunuz. Bunu da yaptıktan sonra artık başvurunuzu ileri diyerek sonlandırabilirsiniz.

Almaya Hak Kazanalar Nasıl Bilgilendirilecek?

Kazananlar esnaflar yukarıda belirtilen adımlarda yer alana girilmiş olan cep telefonlarına SMS gönderilecek bilgilendirilecektir. Hak sahipleri bu kez TUİK verilerine göre değil de en az yıllık geliri olan ve en az çalışan sahip olanlardan başlayıp yukarı doğru ilerleyecektir. Yıllık olarak 1 milyon Türk Lirasının üzerinde kazanan ve 11 kişi ve üzerinde kazananlar destekten en son olarak faydalanacaklardır.

Bankaya Başvurular Nasıl Yapılacak?

Elemeler neticesinde asıl hak sahipleri birde yedek liste yer alacaktır. Yedek olarak kazananlarda yine SMS ile bilgilendirecek ve kendi bölgesindeki destek alacakları KOSGEB memurlarının iletişim bilgileri de yine aynı SMS de yer alacaktır. Bunun nedeni kısaca açıklamak gerekirse şayet. Değerli esnaflar altını çizerek belirtmek isterim ki KOSGEB size sadece bankalardan alacağınız paranın faizini desteklemek için bu teşviki yapmaktadır. Yani size herhangi bir para vermemektedir. Para tamamen banka tarafından finanse edilecek ve dolayı ile paranın teminatı da banka sorumluğundadır. Bu kısaca şu oluyor ki şayet kredi siciliniz bozuk ise banka size bu paranın tamamını vermeye bilir! Ama şayet teminat ihtiyacı duyarsanız KGF ve TESKOMB bu kez sizin yanınızda olacaktır.

Düşük faizler ile esnaf kredisini bir çok bankadan alabilirsiniz.!

Artık tüm bankalar nerede ise esnafa faizsiz olamasa da ticari kredi imkanlarını 60 ay vadeli düşük faizler ile vermektedir. Bu nedenle şayet HALKBANK ticari kredisi başvuru şartlarına uygun değilseniz hiç tasa etmeyin. Diğer ticari işletme kredisi veren bankaların imkanlarından yararlanabileceğinizi bilmenizi isterim. Bankalar ticari finansman imkanlarını büyük, küçük demeden bütün esnaflara aynı şartlarla sağladığını da hatırlatmak isterim. Peki, HALKBANK imkanlarından istifade edemeyenler için bu ay en iyi imkanlarla ticari işletme kredisi veren bankamız hangisi? Hadi, şimdi bu bankamızı birlikte sağladığı olanaklarla beraber inceleyelim.

 • OCAK ayı için sizlere önereceğimiz %1.67 faizli ESNAF KREDİSİ veren HALK Bankası tır. Her ne kadarda en fazla olarak esnaflara 36 ay vadeli nakit imkanı sağlamış olsa da faiz oranları bir çok bankaya göre çok daha caziptir. Bu nedenle sizlere bu bankamızı önererek bir de geri ödeme planını hesaplama yaptık.
Türkiye Halk Bankası 36 Ay Vadeli KOBİ Kredi Hesaplama Tablosu
Miktar Aylık Ödeme Toplam Maliyet
20.000 TL 785,16 TL 28.265,88 TL
30.000 TL 1.177,74 TL 42.398,75 TL
40.000 TL 1.570,32 TL 56.531,62 TL
50.000 TL 1.962,90 TL 70.664,52 TL
60.000 TL 2.355,48 TL 84.797,58 TL
70.000 TL 2.748,06 TL 98.930,34 TL

Meslek odanız tarafından yapılan başvuru ile 200.000 TL kadar faizsiz kredi nasıl alınacağını, Esnaf Kefalet Kredi Hesaplama Tablosu inceleyerek göre bilirsiniz. 👌

"50.000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi Başvurusu (Kayıt Sayfası)" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"50.000 TL Faizsiz Esnaf Kredisi Başvurusu (Kayıt Sayfası)" - 35 YORUM
 1. blank Mehmet sirin dedi ki:

  Merhaba ben yeni işyeri açtım bazı eksiklerim olduğundan dolayı nakit paraya ihtiyacım var yalnız suan vergiye tabi değilim eksiklerim olduğundan dolayı kızımla birlikte çalışıyoruz kredi almam mumkunmudur yardımcı olmanızı temenni ediyorum şimdiden tesekurler

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Vergiye tabi değilseniz hiç bir bankadan ve kurumdan destek ile kredi alamazsınız.

 2. blank Alper dedi ki:

  Merhaba,
  4 yıllık şahıs firmam var ve vergi mükellefiyim. Şirketimin büyümesi için bazı yatırımlar yapmak istiyorum ve bununla ilgili olarak faizsiz kredi kullanabiliyor muyum? ve bu kullanımda yaş sınır vs gibi sınırlamalar var mıdır? Teşekkürler.

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Şayet işletmenizin NACE kodu KOSGEB tarafından destekleniyor ve KOBİ şartlarına uygun iseniz faiz desteğinden yararlana bilirsiniz.

 3. blank Mehmet dedi ki:

  Ben 50 bin tl ye basvurmak istiyorum nasil yapabilirim

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   KOBİ iseniz bunu e-devlet üzerinden kredi faiz desteği olarak başvurusunu sağlaya bilirsiniz.

 4. blank Nevzat dedi ki:

  Esnafım ve başvuruyu nereye yapmam gerekiyor

  1. blank KOSGEBAdmin dedi ki:

   Şuan için bu destek faal değil efendim.

 5. blank Sinan dedi ki:

  Başka borç kapatacağım

1 3 4 5
KOSGEBKredi.net