KOSGEB Kredi

5 En İyi İşyeri Kira Kredisi Veren Bankalar Avantaj Sağlıyor5 En İyi İşyeri Kira Kredisi Veren Bankalar Avantaj Sağlıyor

İşletme sahipleri, kiraladığınız dükkan için yada konutlar da yer alan daireler için senelik yada 36 aylık olarak işyeri kredisi çekebilirsiniz. Hiç şüphesiz bunda ki en büyük kazancınız yapmış olduğunuz kira kontratı ile yıllık yada 3 senelik kiranızı peşin vererek kiranızı en alt seviye çekmek olacaktır. Bu neden veya finansman kira giderleriniz için sizlere en uygun şartlar dahilinde iş yeri veyahut da ev kiralama kedisi sağlayan 5 harika bankadan bahsedeceğiz. Emin olun ki bu fırsatlar sayesinde çok ama çok kazançlı çıkacaksınız!

Kira Kredisi Kullanarak Çok Avantajlı Çıkabilirsiniz.!

Kiraladığınız ev yada işyerinin kirasını peşin olarak 3 yıllık olarak ödeyerek çok ama çok avantajlı çıkabilirsiniz. Bankalar bu avantajı sizlere yaşatmak için kira kredisi adı ile yeni bir kredi paketi oluşturmaktadır. 2 ev ve 2 iş yeri sahibi biri olarak şayet bana kiracım gelse Murat bey kiranızı 3 yıllık peşin olarak veriyorum ama aylık olarak kira bedelini düşürelim dese hiç düşünmem kabul ederim. Kendimce kiracım bana bu şekilde bir teklif ile gelmiş olsa ona kesinlik ile tanıyacağım imkan şu şekilde olurdur.

 • İş yerimin kirası şuan için aylık 1.200 lira bu yıllık olarak 1.200 * 12 = denildiği zaman 14.400 lira gibi bir kiracıma kira bedeli çıkar. Bu rakam 3 seneye yıllık %14 zammı olmadan koyarsak ise kiracıma yansıyacak toplam kira bedeli 14.400 * 3 = 43.200 gibi büyük bir rakam çıkmaktadır.

Peki ben kiracıma şahsen olarak sağlayacağım avantaj toplu kira ödemede ne olurdur.? Hemen belirteyim, aylık 1.200 TL bedeli direk hiç düşünmeden 1.000 liraya çekerdim. Peki, bu fiyat indirimli ile kiracıma çıkacak olan 36 aylık kira rakamı ne kadar olurdu.? Hemen hesaplayalım 36 * 1.000= 36.000 TL.. Bu da kiracıma sağlayacağı en az avantaj 43.200 – 36.000 = 7.000 TL. Tabi bu rakama yıllık %14 zam dahil değil şayet bu zammı da ilave dersek bu rakam çok rahat,

 • İlk yıl toplam kiracımın ödeyeceği kira 14.400 TL
 • İkinci yıl senelik kiracımın  %14 zam sonrası ödeyeceği tutar 16.416 TL
 • Üçüncü yıl kiradan çıkacak toplam senelik kira 18.714 TL

Toplamda ise 49.530 TL yapacaktır. Yıllık kira zamları ile birlikte kiracımın kazancı ise 49.530 – 36.000 = 13.530 TL.! Şimdi, kira kredisi kullanmak mantıklı mı? değil mi sorusu net olarak cevap buldu sanırım.!

Kira Kredisini Hangi Bankalar Vermektedir?

Kira ödemeniz den ister ev ister iş yeri olsun avantaj sağlamak istiyorsanız sizin de hesaplama da gördüğünüz gibi bu fırsatı kaçırmamanızı tavsiye ederim. Kira kredisini ne yazık ki her banka kiracılara vermemektedir. Şuan için bu imkanı sizlere sağlayan bankalar sıralarsak şu şekilde bir liste oluştura biliriz.

 1. Türkiye Finans
 2. Albaraka
 3. TEB
 4. Vakıfbank (Kiram güvende sistemi)
 5. Türkiye İş bankası

Bu bankalar arasından sizler için seçtiğimiz ilk 5 bankamızdır. Peki bu bankalar başvuru yapacaklar için ne tür belgeler istemektedir?

Kira Kredisi İçin Ne Tür Belgeler İstenilmektedir?

Konut yada iş yeri için kira kredisi bankalardan kullanacak olan kiracılar dan bazı evraklar bankaca istenilir. Bu belgeler.

 • Başvuru sahibine ait nüfus cüzdanı
 • Gelir belgesi, serbest meslek sahiplerinden ise son seneye ait vergi levhası ile onaylanmış olan mali bilanço raporu, ticari sicil gazetesi istenilir.
 • Kira kontratı
 • Kiraya tutulacak yada tutulan iş yer veya kata ait mülkiyet tapusu

istenilmektedir. Burada dikkat edilecek olan şey kira kredisine başvuru yapılmadan önce kira kontratının yapılmamasıdır.

Kira Kredisinin Vadesi Ve Faiz Oranları Ne Kadardır?

Kira kredisi genel olarak bankalarca bir ihtiyaç kredisi finansmanıdır. Dolayısı ile kredi vadesi ve faiz oranları ihtiyaç kredilerinden çok da farklı değildir. En fazla günümüz şartlarında 36 ay vadeli olarak kira kredisi kullana bilirsiniz. Kredinin faiz oranları ise şuan için tablomuzda yer aldığı gibi seyir etmektedir. Ama ülkemiz deki faiz dalgalanmalarından ötürü bu faiz oranı gün içinde artıp çıkabilmektedir. Kira kredisi veren bankaların en güncel faiz oralarını tablomuzda yer almaktadır. Buna göre 36 ay vadeli olarak hesaplama yaparsak

 • Türkiye Finans Katılım: %1.82
 • Albaraka: %1.73
 • TEB: %1.35
 • Vakıfbank: %1.79
 • Türkiye İş Bankası: %1.50

Güncel faiz oranları bu şekilde iken geri ödemeler peki bankalara göre ne şekildedir? Hadi şimdi de hesaplama işlemini yapmaya geçelim.

TEB Bankası Kira Kredisi Çok Daha Avantajlı

Her ne kadarda bir çok banka tarafından kira kredisi ihtiyaç kredisi gibi gözükse de TEB bankası olaya biraz daha farklı açıdan bakmaktadır. Banka 36 ay vade müşterisine uygulasa da ilk 3 ay ödemesiz ve faiz avantajları gerçekten tüm bankaların kira kredilerine göre daha uygun gözükmektedir. Banka tarafından müşterilerine uygulana şuan için faiz oranları aşağıdaki tabloda olduğu gibidir.

TEB Bankası ise OCAK ayına özel 36 aya kadar %1.35 diğer faiz imkanları ile kredi sağlamaktadır.

TEB 36 Ay Vadeli Ödeme Planı
Miktar Aylık Ödeme Toplam Maliyet
5.000 TL 184,39 TL 6.638,21 TL
10.000 TL 368,79 TL 13.276,37 TL
15.000 TL 553,18 TL 19.914,74 TL
20.000 TL 737,58 TL 26.552,89 TL

Türkiye Ekonomi Bankasının bu imkanlarda sizlere sağlamış olduğu fırsat başvurusunu https://bit.ly/2TRO8CZ dan hemen yapabilirsiniz.

"5 En İyi İşyeri Kira Kredisi Veren Bankalar Avantaj Sağlıyor" Haberi için Soru Sorabilirsiniz.

"5 En İyi İşyeri Kira Kredisi Veren Bankalar Avantaj Sağlıyor" - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

KOSGEBKredi.net